Announcement

Collapse
No announcement yet.

03: 2014 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mercedes nastavlja sa dominacijom , Hamilton je u zadnjem pokusaju cini mi se pregoreo od zelje da uzme pol pa je vec u prvoj krivini pogresio , steta , Bottas i Peres su jako lepo iznenadjenje , lepo je videti i Kimija u prvih 5 nadam se da ce uspeti da napravi dobar rezultat na trci , Ricciardo kad je neko baksuz onda je baksuz i to ti je , meklaren ok , od Alonsa sam ocekivao bar plasman u prvih 5 , pogotovo sto nije bilo Red Bullova , Vettel i Hulk su takodje razocarali , Lotusi malo bolji nego pre ali i dalje lose . Sutra ocekujem da mercedesi odmagle napred tesko da ce Bottas i Peres moci da ih ugroze i mercedesi bi mogli da ostvare jos jednu ubedljivu pobedu ako ne bude kvarova , nadam se da ce Lewis uz dobar start odmah pritisnuti Rosberga samo da ne bude Turska 2010 , Raikkonen bi uz dobru trku mogao da mazne podijum , mislim da ce najzanimljivje biti pratiti kako se Alonso i RB vozaci probijaju kroz guzvu i bice zanimljivo pratiti kako ce Bottas i Peres zavrsiti , sve u svemu nadam se odlicnoj trci
    Last edited by Mikinen; 05-04-14, 20:15.
    If the police cant stop you you must be on the dust

    Comment


    • #32
      Na prvih 6 pozicija 4 Mercedesova motora. Nerfovaće taj motor FIA pre ili kasnije. Greota šta su uradili konkurenciji u razvoju motora. Zaista ne znam kako su to izveli. Joj crni Štutgart, što takav motor niste pravili početkom prošle decenije?!!!
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #33
        Alonso je prijavio pad snage u Q3, problem je što je bolid bio na pregledu kod FIA pre intervjua tako da ništa nije rečeno o mogućem uzroku toga. Sutra će pre trke verovatno biti više informacija o tome... Malo mi je čudno bilo što je i prvi krug bio jako spor, mislio sam da je izašao samo da ima zabeleženo vreme (pošto je to bio trend tokom 2012. i 2013.), tako da ovo ima neke logike.

        Mercedes je odvojio turbinu i kompresor na svom motoru, kompresor je prebačen napred putem vratila koje se proteže duž motora, samim tim turbina ne zagreva vazduh koji se usisava, koji sada može da prođe kroz kraći interkuler, tako sam interkuler može da bude manji, pritom je turbolag koji se javlja takođe kraći jer kompresovani vazduh prelazi kraći put. Manja težina, minimum ista snaga, manji hladnjaci i manji otpor vazduha, tesnije pakovanje u zadnjem delu jer je kompresor sad napred, centralizovanija masa, lista prednosti ide i ide... Pritom su definitivno odradili dobar posao što se tiče elektromotora i ERS-a, tu sve radi kao podmazano i rezlutat je jasan. Zbog svega ovoga mislim da je ova sezona rešena (teško da će tako opsežne promene motora i unutrašnjeg pakovanja dobiti FIA-ino odobrenje kod drugih timova), ali hajde da vidimo... Nije da nisam očekivao ovako nešto, dosta su dugo skupljali ekipu koja će napraviti bolid i ekipu koja će ga pravilno iskoristiti...

        Sa lične strane, mogu da kažem da je Ferrari bolji (što si tiče samih performansi) nego što sam mislio, ali Mercedes je daleko iznad bilo koga drugog trenutno...

        Comment


        • #34
          Što se tiče samih šasija, mislim da je raspored ovakav: Ferrari, Red Bull, Mercedes, McLaren. Ferrari ima odličnu aerodinamiku, Red Bull klasično jak u aerodinamici, al' mislim da Ferrari malo prednjači zbog mehanike ili je to do vozača

          Nadam se da Mercedes neće dugo dominirati. Ne kažem da moraju da nemaju najbolji agregat, ali makar da ne dominiraju.

          U spoileru ću da ostavim opet link u kome su napisana pravila šta će biti zabranjeno za redizajniranje tokom narednih godina kod agregata:
          Spoiler
          http://www.f1fanatic.co.uk/2013/09/1...gines-in-2014/

          2015 Upper/lower crankcase: Cylinder bore spacing, deck height, bank stagger.
          Crankshaft: Crank throw, main bearing journal diameter, rod bearing journal diameter.
          Air valve system: Including compressor, air pressure regulation devices.
          2016 Upper/lower crankcase: All dimensions including cylinder bore position relative to legality volume, water core.
          Valve drive – camshafts: From camshaft lobe to gear train. Geometry except lift profile. Includes damping systems linked to camshaft. Exhaust and Inlet.
          Valve drive: Position and geometry. Gear train down to crankshaft gear included, and dampers.
          Covers: Covers closing the areas in contact with engine oil cam covers, cam-timing covers.
          Ancilliaries drive: From ancillary to power source. Includes position of the ancillaries as far as drive is concerned.
          2018 Valves axis position: Includes angle but excludes axial displacement.
          Valves drive: From valve to camshaft lobe. Position and geometry. Exhaust and inlet. Includes valve return function inside the head.
          Crankshaft: Except crank throw, main bearing journal diameter, rod bearing journal diameter. Includes crankshaft bearings.
          Oil pressure pumps: Including filter but excluding internal if no impact on body.
          Oil scavenge systems: Any scavenging system.
          2019 Cylinder head: Except modifications linked to subsequent modifications.
          Combustion: All parts of parts defining combustion including ports, piston crown, combustion chamber, valves geometry, timing, lift, injector nozzle, coils, spark plug but excluding valves position.
          Con rods: Including small and big end bearings.
          Pistons: Including bearings and pin. Excluding crown.
          Oil recuperation: Oil/air separator, oil tank, catch tank.
          Engine water pumps: Include power unit mounted water pipes.
          Injection systems: Power unit-mounted fuel system components e.g. high pressure fuel hose, fuel rail, fuel injectors, accumulators but excluding injector nozzle.
          Inlet system: Plenum and associated actuators. Excluding pressure charging, trumpets and throttle associated parts and actuators. Trumpets and associated parts and actuators. Throttles and associated parts and actuators.
          Pressure charging: From compressor inlet to compressor outlet. From turbine inlet to turbine outlet. External actuators linked to pressure charging.
          Ignition system: Ignition coils, driver box.
          Lubrication: All parts in which circulates oil under pressure (oil pump gears, channels, piping, jets) and not mentioned elsewhere in the table.
          Friction coatings
          Sliding or rotating seals
          Complete Motor Generator Units for Heat and Kinetic energy – all internals including bearings, casing, etc…, their position, transmission and power electronics.
          Energy Store: Cells.
          Energy Recovery System – Cooling/lubrication: Including energy store jackets, pipes, pumps, actuators.


          Do tada, Mercedes je na tronu. Ne znaš da li da žališ ili da se raduješ što Marussia ili Caterham ne koriste upravo njihove motore.
          Raikkonen je u svemu tome vrlo optimističan uz reči da je ove sezone količina napretka iz trke u trku ogromna. Što i jeste tačno. E sad, uz sve to upravo ON govori da Ferrari sprema poveća unapređenja. Vrlo brzo su odreagovali na njegove zahteve za posebnim podešavanjem volana. Ispada da je James Allison potreban i u odeljenju za razvoj agregata. Ova sezona je daleko od gotove. FIA će igrati OGROMNU ulogu. Sve su pokvarili prokletim zamrzavanjem razvoja agregata u toku sezone. Rekao sam već... Renault, Ferrari i Mercedes su kompanije koje IMAJU novac za razvoj. Inače, to im je i smisao - razvijanje agregata i komercijalnih šasija. Oni ako novac ne potroše na F1 potrošiće ga u komercijalnom segmentu. To je neizbežno. Trebali bi da dozvole izmene na agregatima i tokom samih sezona, ali uz pravilo da ne smeju da menjaju cenu agregata.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #35
            Ferrari uopšte nema tako jaku aerodinamiku, Red Bull je opet na tronu, Mercedes je vrlo malo iza njih, pa tek onda Ferrari. Usporili su malo taj razvoj kako bi skoncentrisali na ono što je sad najbitnije - pogon. Bolid je vrlo nervozan, obojica moraju da ga konstantno koriguju, dok Mercedes, Williams, pa i Red Bull u jednoj meri (jer to važi i od pogona i toga kako dostavlja snagu) nemaju tih problema...

            Comment


            • #36
              Koliko ceniš u desetinkama da zaostaju kada su u pitanju performanse koje ne zavise ili vrlo malo zavise od agregata? Dakle, mislim na samu šasiju?
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #37
                To je jako teško proceniti, hajde ovako nešto - Hamilton bi u Ferrarijevoj šasiji sa Mečkinim motorom bio minimum četvrt sekunde sporiji od sebe samog u Mercedesu... Sasvim proizvoljna brojka, otprilike onoliko koliko je Ferrarri zaostajao za Red Bullom početkom 2013. Njihovo prednje krilo je nivo ispod Red Bulla i Mercedesa, kao i zadnji deo, potpuna stagnacija od testiranja zarad razvoja bitnijih stavki, dok je Red Bull ipak radio na nekakvom razvoju aerodinamike, što se za Mercedes podrazumeva...

                Comment


                • #38
                  Informacija za sve TotalTV korisnike na kanalu 235(Rai 1) večeras ima direktan prenos trke F1, sa početkom u 16.30h
                  If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                  Comment


                  • #39
                    Ja stvarno neznam šta ljudi imaju protiv zvuka novih motora, meni je zvuk sasvim OK
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Nikoletina View Post
                      Informacija za sve TotalTV korisnike na kanalu 235(Rai 1) večeras ima direktan prenos trke F1, sa početkom u 16.30h
                      A za one koji imaju Sport Klub 1 u 17h je pocetak trke

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by raven2005 View Post
                        A za one koji imaju Sport Klub 1 u 17h je pocetak trke
                        Ne, nema šanse da gledam na SK...
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Tako je Marked, ljepše mi je slušat talijane nego naše "komentatore"
                          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                          Comment


                          • #43
                            Ja cu slusati SK naravno,i da su najgori boli me uvo,uvek cu pre slusati nase komentatore nego neke strance da mi trube na stranom jeziku.
                            Samo napred Srdjane i Pavle
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • #44
                              Da li je moguće da nas nekoliko ovde nemamo o čemu pametnijem da pričamo pred jubilarnu devetstotu (da, već ih je bilo 900) trku Formule 1 od komentatora Sport Kluba?

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Da li je moguće da nas nekoliko ovde nemamo o čemu pametnijem da pričamo pred jubilarnu devetstotu (da, već ih je bilo 900) trku Formule 1 od komentatora Sport Kluba?
                                Ta 900. neće biti ništa drugačije od 898. i 899.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X