Announcement

Collapse
No announcement yet.

02: 2014 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pa, po meni ovo i nije bila toliko zanimljiva trka. Kako je počelo, očekivao sam neku borbu napred i manje razlike u vremenima, mnogo manje. Raikkonen se opet posvađao sa bogovima kvalifikacija. Tačno nađe fin setup u petak, u subotu takođe bio dobar i padne kiša baš kada je trebao da materijalizuje to.
    Mislim da nisu trebali da kazne Magnussena za onaj incident. Kako god, kazna nije uticala na konačan ishod trke. Taman sam hteo da vidim borbu Ferrarija, malo da se odmere a i da vidim koliko bi Raikkonen eventualno mogao sa vodećima. Kopka me to kako bi se odrazili rezultati od petka.
    Nadam se da ovo nije jedna od onih prestupnih sezona kada kiša zaređa na pola trka u sezoni.

    Kiša u kvalifikacijama: 2/2
    Trka: 0/2 ali je oba puta bilo na samoj granici.

    Sad je lako da pričam jer sam u takvoj poziciji, ali koliko god pokvareno zvučao, reći ću da mi nedostaje razvoj motora. Razvoj motora u toku sezone ne utiče na troškove timova već na troškove proizvođača koji su sve samo ne tanki sa finansijama.
    Last edited by MarkedOne8; 30-03-14, 12:51.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #47
      Za Ricciarda se maler nastavlja i na sledecoj trci s obzirom da je dobio kaznu od 10 mesta za Bahrein
      If the police cant stop you you must be on the dust

      Comment


      • #48
        Zna li ko kada je zadnji put padala kiša na Trci? Ja iskreno ne pamtim...Obično ako padne,padne u subotu i šutradan bude suvo.
        Ne znam za vas,ali meni baš kiša nedostaje (na trci) ,jer ovo postaje dosadno.

        Comment


        • #49
          Originally posted by Maric91 View Post
          Rus Kjatov ponovo dosao do boda.Prva polovina trke je bila za nijansu zanimljivija.Rikardo od potencijalnog prvog pratioca Hamiltona, na svom kontu ima krompir.Drugi najmalerozniji je Kimi, ponovo kontakt sa vozacem koji ga je kostao vise pozicije.Veliki kiks mehanicara RB kojih su za njih retkost.Da se primetiti da pored Mercedesa odskacu RB i Ferari u odnosu na ostale, da Hulkenberg nije imao drugaciju taktiku i on bi imao veliki zaostatak u odnosu na Alonsa.Ne ocekujem da ce se puno sta promeniti u odnosu na Bahrein, samo da maler prestane da prati Kimija i Rikarda i da vidimo njih tamo gde treba da budu a to je da konkurisu za najvise pozicije(sem za prva dva mesta jer su ona rezervisana zna se kome).Da Hamiltonu nije otkazao motor, verovatno bi sada vec imao ubedljivu prednost u odnosu na konkurente ako izuzmemo Nika.
          Posetio nas je Nebojša na chat-u i rekao da se Kvyat po Vuku čita Vijat, K je nečujno...

          Stvarno, Danija i Kimija baš hoće u ove prve dve trke, nešto im petljaju kolege oko bolida... Da je Lewis imao ispravan motor u Australiji, imao bi 50 poena glat, u to nema sumnje...

          Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Mislim da nisu trebali da kazne Magnussena za onaj incident. Kako god, kazna nije uticala na konačan ishod trke.

          Sad je lako da pričam jer sam u takvoj poziciji, ali koliko god pokvareno zvučao, reći ću da mi nedostaje razvoj motora. Razvoj motora u toku sezone ne utiče na troškove timova već na troškove proizvođača koji su sve samo ne tanki sa finansijama.
          Kazna za Magnussena je bila preterana. Da, stoji sve u pravilima šta i kako sme, ali preteruje se, baš se preteruje.

          Radi se na razvoju motora, samo što će reći da menjaju delove jer su jeftiniji i jer poboljšavaju bezbednost (ta dva razloga su dozvoljena), tako da će biti dosta BS od strane tri proizvođača pred FIA-om...

          Originally posted by Dule Krtola View Post
          Zna li ko kada je zadnji put padala kiša na Trci? Ja iskreno ne pamtim...Obično ako padne,padne u subotu i šutradan bude suvo.
          Ne znam za vas,ali meni baš kiša nedostaje (na trci) ,jer ovo postaje dosadno.
          Iz glave - Brazil 2012... Prošle godine je bilo nešto baš malo u Maleziji, a na ostalim trkama mislim da nije bilo ničega...

          Trka 2/19:

          1 - Mercedes - 50
          2 - McLaren - 26
          3 - Ferrari - 24
          4 - Force India - 18
          5 - Williams - 16
          6 - Red Bull - 15
          7 - Toro Rosso - 5

          Na samom vrhu je sve jasno, dole se još raščišćava... Ferrari je tu gde i treba da bude, Red Bull bi trebalo da je 2, Williams ispred FI, a McLaren sa poenima koje ima gde god da završi, verovatno bi trebali biti 4. Sauber 0 poena, razočaravajuće, ali mislim da je to isto još veće razočarenje za Lotus. Sponzori se sigurno više neće lepiti za njih...

          Mercedes je bez sumnje sklepao najbolji motor, ali reklo bi se da RB ima bolju šasiju, naročito nakon kvalifikacije gde je motor bio nešto manje bitan... Razlike između Ferrrarijevog i Renaultovog motora deluju male, mada mislim da je Ferrari odradio malo bolji posao za sad, jer Red Bull sigurno ima bolju aerodinamiku. Sve u svemu, Mečkin motor je dovoljno bolji da je dalko ispred.

          Mišljenja sam da je Alonso mogao na podijum da je bolje startovao, ovo je bio baš slab start danas, izgleda da im je sa promenom svega oko pogona otišla ta prednost. No, stoji da je Alonso uleteo u gomilu pred prvu krivinu, a imao je spoljnu liniju sasvim čistu i mogao je da se dobro pozicionira za treću krivinu. Kimi je to nešto bolje odradio, ali Ricciardo je bio pravi profiter. Kakav kontrast u odnosu na Webbera... Kad smo kod njega, prijatno sam iznenađen onim što pokazuje, nisam očekivao da će biti bliži od 0.3s po krugu Vettelu, ali ternutno mu dosta pristojno parira...

          Comment


          • #50
            Originally posted by Dule Krtola View Post
            Zna li ko kada je zadnji put padala kiša na Trci? Ja iskreno ne pamtim...Obično ako padne,padne u subotu i šutradan bude suvo.
            Ne znam za vas,ali meni baš kiša nedostaje (na trci) ,jer ovo postaje dosadno.


            Vanja, Ferrari je i dalje odličan na startovima. Zar si već zaboravio Australiu?
            Last edited by MarkedOne8; 30-03-14, 20:08.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #51
              Marked, trka bi bila zanimljivija da nema pravila o potrosnji na sat, ako neko stisne gas da obidje Carli odmah no no pekoracio si potrosnju. Ustvari obadve trke su takve, imamo malo preticanja na startu i onda vozic do kraja. Ubedjen sam da nije tog pravila da bi Kimi bez obzira na incident na kraju bio 7-8.
              Vanja sto se tice motora ovaj poredak sam predvideo u septembru prosle godine u temi Sezona 2014 velike promene, tada sam napisao:

              Niko nemoze da garantuje ali za ocekivati je;
              1. Da Reno ima dosta dobar turbo motor, razlog, pravio je odlicne V6 turbo motore za F1, pravi odlicne serijske turbo motore, pravi odlicne atmosferske motore za F1.
              2. Mercedes napravi odlican motor, razlog, ogroman finansiski i izinjerski potencijal maticne kuce.
              3. RB da i dalje ima odlicnu aerodinamiku, razlog A.NJ.
              4. Ferari turbo za nijansu bude iza Honde Renoa i Mercedesa, razlog, tako je bilo od 81 do 88 god.

              Comment


              • #52
                Zanimljivija trka u odnosu na Australiju i ponovo veliki maler za Kimija i Rikarda,zaista steta.Imalo je par komicnih situacija kod Pavla i Srdjana kad su se malo pogubili oko vozaca pa su sve vreme pricali kako Masa juri Magnusena i jos pricaju kako je decko odlican i onda se isprave ili kada su rekli Alonso ponovo ide u boks prepoznajem mu kacigu a na kraju se ispostavi da je to Kimi i meni je sve to bilo smesno ali moram da ih pohvalim,trude se i to se vidi,i cak su rekli da im puno znace sve poruke sto im salju gledaoci i da se oni trude da sve izgleda odlicno i verujem da ce biti puno bolji na kraju sezone nego na pocetku.
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • #53
                  @Vanja

                  Ja gledao na blicu i b92 i tamo pise Kvjat, pa kad se vec b92 oglasio povodom toga(vise njima verujem nego blicu) mislio sam da je tako ispravno.Posto Nebojsa radi na televiziji, neka ih ispravi sto je pre moguce.

                  Niko nije rekao, ali spomenuo nas je Srdjan u prenosu.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Maric91 View Post
                    @Vanja

                    Ja gledao na blicu i b92 i tamo pise Kvjat, pa kad se vec b92 oglasio povodom toga(vise njima verujem nego blicu) mislio sam da je tako ispravno.Posto Nebojsa radi na televiziji, neka ih ispravi sto je pre moguce.

                    Niko nije rekao, ali spomenuo nas je Srdjan u prenosu.
                    Ja sam napisao u postu gore
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Maric91 View Post
                      Niko nije rekao, ali spomenuo nas je Srdjan u prenosu.
                      Stiže smak sveta!
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        If the police cant stop you you must be on the dust

                        Comment


                        • #57
                          Felipe, Valtteri is faster than you! je definitivno utisak trke...

                          Comment

                          Working...
                          X