Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miami 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Zika...Za pocetak, nema mnogo igraca tako dobar paket FH-BH, sa sve odlicnim riternom i solidnim servisom. Na sve to dodamo i dobro kretanje i dobru defanzivu, jasno je zasto je Rafa u problemu. Kao sto neko rece u nekoj od tema ovih dana, Nadal cak i kad lose igra on pobedjuje slabije igrace jer nije dovoljno imati samo jako oruzje protiv njega u vidu udaraca, vazno je i nametnuti se, a posto to retko ko uspeva, Nadal ih natera da igraju njegovu igru. Tj, velicina Nadala je u tome sto je u stanju da ucini da protivnik igra svoju najlosiju igru.

    Novak, s druge strane, ima sve sto je potrebno, ali je bitno da sve radi i da je "nastelovan"....kad sve radi, Rafa ne moze da se izbori s tim jer non stop dobija duboke lopte, kao i vrlo ostre uglove, bude rasiren kako u FH tako i u BH stranu, i tako prosto ne moze da naudi Novaku. Moje licno misljenje je da je Novakov BH tu kljucan, i to CC BH, jer iako ide na Rafin FH, i koliko god taj FH bio dobar, on ga tera van terena. Tada Nadal moze da odgovori samo defanzivnim forhendima, dajuci Novaku jos jednu sansu da zavrsi poen. Takodje, rak rana Nadala je Novakov ritern, koji Nadal redovno dobija u pertle.

    Ako s druge strane, nesto ne radi, prica se znatno menja. Nadal onda ima i vise samopouzdanja, gura Novaka iza osnovne jer i sam igra dublje (plus spin), a u toj igri Rafa je ipak jaci. Cak i takvim mecevima Novak je u stanju da pobedi, ali mu je tu potrebna i odredjena kolicina srece. Kad sve radi, Nadal je bespomocan. Cak i kad igra bolje, opet je u velikom problemu.

    Comment


    • Originally posted by Zika View Post
      Стављали смо на вагу сваку ситницу, упоређивали, претпостављали пре меча ко може и шта може у овом мечу и добили смо убедљиву победу Новака. Чињеница је да Рафа није нешто успевао да запрети Нолету и да угрози резултат... Ноле је ипак имао јасан план и имам утисак да је сваку лопоту знао где мора да пласира, деловало је као да игра шах... зашто је Рафа у таквој игри толико немоћан? чекам стручњаке да то лепо објасне... како то моћни Рафа одједном нема убитачан форхенд? нема оног трчања, шепурења које воле његови обожаваоци... где се све то изгубило? и зашто Ноле неможе увек овако лако да победи Рафу?
      Sacekacemo da nam objasne strucnjaci ali po meni su presudili:

      * Vajda u box-u
      * Titula na IW
      * Novakova sigurnost i smirenost
      * Rafa nije uspeo da udje u svoj ritam, mec je ipak kratko trajao.
      * ipak Novak hoce da se dokaze i pripreti Rafi uoci MC i sezone sljake

      Comment


      • И мени делује да Ноле није одиграо лепо и моћно и да му ударци нису баш убитачни, али видиш изгледа да је то једини начин да се игра са Рафом? Испоставило се да је Рафа стално био у неком раскораку и ненамештен за ударац како треба.. кад играш тактички и обазриво онда то можда и није нешто лепо за око, ма да су нолетови бекенди данас били сензација за све стручњаке овог света...
        sigpic

        Comment


        • Novak ne moze bolje od ovoga. Ne moze ni ovako duze od sat i po. Imao je 22/14 vinere/neiznudjene. No sve je to vidjeno u Pekingu i Londonu. Ovo je bilo po umjerenom vjetru doduse.

          Moze li Rafa bolje? Imao je 59% osvojenih poena na 1. servis. To je ucinio Novakov return. Ali Rafa definitivno moze bolje da servira. I moze bolje da returnira, ali ne mnogo.

          Kljucna statistika je Rafin omjer vinery/neiznudjene 15/20. To je za Rafin standard lose ali ne i katastrofalno. Moje je misljenje daje zanatan broj gresaka odlazi od njegovih pokusaja da pod svaku cijenu igra agresivno. Cak i lopte u kojuma nije mogao da bude agresivan. dali su u jedno trenutku broj dobijenih poena sa osnovne linje. U drugom setu je bilo 5:12 ili tako nesto. Protiv toga jedino moze ofanzivom. U Montrealu je funkcionisalo, pa i na USO. ALi to ne moze da funkcionise ako je Novak koncetrisan i preduzimljiv. Bar ne na hardu. Preduzimljiv znaci da udarce igra najdublje i najabicioznije sto moze.

          Jos jednu sam stvar zaboravi reci. Novakova plitka FH top spin dijagonala udarena dosta slabo je prilicno neutralisala Rafin agresivni BH.

          Originally posted by Maja View Post
          Sacekacemo da nam objasne strucnjaci ali po meni su presudili:
          Mark Peci, komentataor na Sky-u i bivsi trener Marija je na Sky-s rekao sredinom 2. seta: "Rafa ne moze nista napraviti ako Novakov nivo ne padne." Novak ima sestu brzinu a Rafa nema. S tim sto je Novakova igra u 6. brzini danas bez ikakvog vidljivog napora. Nece tako biti svaki put.
          Last edited by NI; 30-03-14, 23:22.

          Comment


          • @NI, bas tako. Ja sam imao utisak da je Novak gubio te meceve jer je bio pasivan. Prosto mi je neverovatno da nije mogao da se prilagodi i da pokusa da odgura Rafu malo dalje. Doduse, Rafa je u tom delu sezone bio stvarno dobar, ali ne toliko da Novak nije mogao da ga dobije, pogotovo Montreal.

            I sam smatram da bi Novak mogao da poradi na FH (cc pogotovo), to je dobar udarac kad je poen u fazi egzekucije tj zavrsavanja, kad je pripremljen, ali u umernim sporijim razmenama imam utisak da nije efektan, mislim da cesto i previse spinuje, a opet nedovoljno da taj spin bude problematican za protivnika (kao Nadalov recimo)

            Comment


            • Miki90 @

              едукуј нас мало, ја стварно први пут чујем за израз или назив "цц форхенд"
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Zika View Post
                Miki90 @

                едукуј нас мало, ја стварно први пут чујем за израз или назив "цц форхенд"
                Misli na Cross Court FH ili dijagonala. Nije valjda da trolujes sa ovim pitanjem

                Comment


                • Originally posted by Zika View Post
                  Miki90 @

                  едукуј нас мало, ја стварно први пут чујем за израз или назив "цц форхенд"
                  Govori o cross court Fh-u...
                  Everything you want is on the other side of fear.

                  Comment


                  • Originally posted by Zika View Post
                    И мени делује да Ноле није одиграо лепо и моћно и да му ударци нису баш убитачни, али видиш изгледа да је то једини начин да се игра са Рафом? Испоставило се да је Рафа стално био у неком раскораку и ненамештен за ударац како треба.. кад играш тактички и обазриво онда то можда и није нешто лепо за око...
                    Moje misljenje da mi nismo gledali isti mec !

                    Originally posted by NI View Post
                    Novak ne moze bolje od ovoga. Ne moze ni ovako duze od sat i po. Imao je 22/14 vinere/neiznudjene. No sve je to vidjeno u Pekingu i Londonu. Ovo je bilo po umjerenom vjetru doduse.

                    Moze li Rafa bolje? Imao je 59% osvojenih poena na 1. servis. To je ucinio Novakov return. Ali Rafa definitivno moze bolje da servira. I moze bolje da returnira, ali ne mnogo.

                    Kljucna statistika je Rafin omjer vinery/neiznudjene 15/20. To je za Rafin standard lose ali ne i katastrofalno. Moje je misljenje daje zanatan broj gresaka odlazi od njegovih pokusaja da pod svaku cijenu igra agresivno. Cak i lopte u kojuma nije mogao da bude agresivan. dali su u jedno trenutku broj dobijenih poena sa osnovne linje. U drugom setu je bilo 5:12 ili tako nesto. Protiv toga jedino moze ofanzivom. U Montrealu je funkcionisalo, pa i na USO. ALi to ne moze da funkcionise ako je Novak koncetrisan i preduzimljiv. Bar ne na hardu. Preduzimljiv znaci da udarce igra najdublje i najabicioznije sto moze.

                    Jos jednu sam stvar zaboravi reci. Novakova plitka FH top spin dijagonala udarena dosta slabo je prilicno neutralisala Rafin agresivni BH.



                    Mark Peci, komentataor na Sky-u i bivsi trener Marija je na Sky-s rekao sredinom 2. seta: "Rafa ne moze nista napraviti ako Novakov nivo ne padne." Novak ima sestu brzinu a Rafa nema. S tim sto je Novakova igra u 6. brzini danas bez ikakvog vidljivog napora. Nece tako biti svaki put.

                    Ne moze Novak duze ovako od sat ipo... pa pokazao je nekoliko puta da moze ovako i 3, 4 pa i 5 sati.


                    Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • крос је крос... увек кратка дијагонала.... нисам чуо са се и овако назива "цц" ... читам а не капирам текст због тог назива... сада је ок, хвала..

                      дакле: кк ... кад ви пишете мало енгески мало српски и збуњујете ме...
                      Last edited by Žika; 30-03-14, 23:45.
                      sigpic

                      Comment


                      • Logicnije mi je da napisem latinicom.

                        Ne znam kako si to povezao da je cross = kratka dijagonala. Nije svaki cross-court udarac kratka dijagonala. Cross znaci "preko", na suprotnu stranu terena.

                        Dovoljno si dugo na forumu i dovoljno pratis tenis da bi zaista trebao da znas te izraze.

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Ne smije biti euforije, on nema Slam u svom posjedu i dok je god tako nema mjesta euforiji. Nadal ce vremenom ulaziti u formu, njemu trebaju mecevi za formu, a realno ovo sto igra trenutno nije nivo Montreala, Cincya i USOa od prosle godine.
                          Upravo tako.Ovo je odlican mec za njega,i u psiholoskom smislu moze puno da znaci pred sezonu sljake,ali opet na kraju ne mora nista da znaci.Nema slem+Nadal ce sigurno dici igru jos.Mada Nadal je igrao odlicno tokom turnira,ali ocigledno je to bila i mala varka,sto se videlo u finalu,a i protiv Raonica.

                          Comment


                          • не љутиш се ваљда што сам питао? хтео сам само да јасније прочитам твој текст. /стварно сам први пут приметио израз "cc forhed" /можда ће још неком ово користити/
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Zika View Post
                              не љутиш се ваљда што сам питао? хтео сам само да јасније прочитам твој текст. /стварно сам први пут приметио израз "cc forhed" /можда ће још неком ово користити/
                              Pa kako Ziko prvi put cujes, ti si bar covjek iz tenisa?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Pa kako Ziko prvi put cujes, ti si bar covjek iz tenisa?
                                први пут читам "кк форхенд" нисам запазио да се неко тако изразио, обично напишу "крос" и сад кад сам видео и цц ја се изгубио, мислио сам да је нешто ново...

                                ја знам да је крос ударац који је краћа дијагонала и лопта одлази у страну тенена никако по дужини, што значи да превод "преко" није за сваки ударац... свака лопта иде преко... крос ударац је обично кад лопта пада у сервис поље и одлази у страну...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X