Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Hoćeš bubreg evo. Gej prajd može. Hoće Vučić sa šiptarima da radi. Radi. Ne mogu to menjati. Hoće nas jebati svi. Hoće. Pa ostavite nam malo parče slobode u ovoj zemlji da imamo i mi čemu da se radujemo.

    Ne mora uvek neka manjina većinu ugnjetavati.

    Eto vam braco basket igrajte i osvajajte svake godine ne dirajte FKCZ.

    Blond država odredjuje ko će biti prvi. Ako to već radi ja biram fkcz neka ljudima košarka prvaci su evrope.


    Nećemo se praviti ludi da se klubovi pitaju. Država uvek gura neki klub u slladu sa željama vlasti.

    Treba KKP i FKCZ da budu all in državni projekti i svi srećni.
    Znam ja sta ti biras i volis, ali kako da ti kazem, vecini drugih je preko glave da 100-ti put cita sta ti citas i volis. Za tako nesto postoji blog, tema tipa "zasto je bolje imati macke nego pse za ljubimce". Ovo je forum, podrazumeva se komunikacija u oba smera.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Što je priznata Hajduku? I priznala je UEFA? Nek priznaju i Spartaku kao srpsku titulu, ako su oni uzeli te godine, nemam ništa protiv. Vojvodina je deo Srbije.

      Još 10 godina da otimamo pa da se vratimo na pravo odstojanje. Posle nek se igra fer. Čuj Partizan da prestigne Zvezdu.

      Posrao bih se po državljanstvu i sutra bih ga se odrekao.

      Uzeli su mi partizani od 1945. državu, ponos, Kosovo, čast, veru, kulturu, još neka Partizan prodje Zvezdu u fudbalu i da se selim u pičku lepu materinu. Da znam da moram biti ugnjetavan i na tom malom parčetu slobode i srpstva zvanog Crvena Zvezda koja kuca u našim srcima širom dijaspore i kopre nedri, CG i slićčno.

      Komunističko ime ima, ali duh kluba je duh Sk Velika Srbija osnovanog 1913. bio, biće i ostaće za vek i vjekov.

      Moj dragi klube kako si osnovan tako i postojiš u našim srcima

      Jasta, Urose - osnovao vas je jos Karadjordje...



      Last edited by kronostime; 01-05-19, 05:59.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by blond View Post
        kosarkasku verziju "pomracenja".
        Ja sam to predložio. Napisao sam u 25 tačaka zašto bi bilo korisno otvoriti takvu temu i predao Konstantinu. Obećao mi da će sazvati hitnu sednicu vrha foruma na kojem će se usvojiti moj predlog al me je prevario, ništa od toga. Vlast ignoriše opoziciju.

        Inače, Haskič juče het-trik. Mogu odmah da mu čestitam na tituli najboljeg strelca lige.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Što je priznata Hajduku? I priznala je UEFA? Nek priznaju i Spartaku kao srpsku titulu, ako su oni uzeli te godine, nemam ništa protiv. Vojvodina je deo Srbije.

          Još 10 godina da otimamo pa da se vratimo na pravo odstojanje. Posle nek se igra fer. Čuj Partizan da prestigne Zvezdu.

          Posrao bih se po državljanstvu i sutra bih ga se odrekao.

          Uzeli su mi partizani od 1945. državu, ponos, Kosovo, čast, veru, kulturu, još neka Partizan prodje Zvezdu u fudbalu i da se selim u pičku lepu materinu. Da znam da moram biti ugnjetavan i na tom malom parčetu slobode i srpstva zvanog Crvena Zvezda koja kuca u našim srcima širom dijaspore i kopre nedri, CG i slićčno.

          Komunističko ime ima, ali duh kluba je duh Sk Velika Srbija osnovanog 1913. bio, biće i ostaće za vek i vjekov.

          Moj dragi klube kako si osnovan tako i postojiš u našim srcima

          Ni jedan komunisticki klub nije naslednik nijednog predratnog kluba. BSK i Jugoslavija su ugaseni trajno od strane komunistickog rezima i stadioni tih klubova nisu nasledjeni vec uzurpirani. U sustini jedina veza Partizana i Zvezde sa tim klubovima je zemljiste koje je uzurpirano.

          Sto se tice povezivanja Zvezde sa SK Jugoslavijom reci cu sledece istorijske cinjenice koje sam odavno istrazio......prvo je 1913 osnovan SK Velika Srbija i prvi dresovi su bili zeleni, a rezervni crveni ali 1919-e nakon prvog svetskog rata morali su da menjaju ime jer nije bilo politicki korektno prema "braci" hrvatima i slovencima i od 1919-e se klub zove SK Jugoslavija i nastupa u crvenim dresovima (uz cuveni nadimak "crveni"). Tokom drugog svetskog rata menjaju ime u SK 1913 da bi nakon WW2 sa uzdizanjem komunizma ovaj klub bio ugasen, a njegovo zemljiste uzurpirano i ustupljeno novoformiranom klubu "Crvena zvezda". To sto su mnogi srbi Crvenu zvezdu doziveli kao vaskrsenje SK Jugoslavije to je njihov licni osecaj koji nema veze sa istorijskim cinjenicama i pravnim aktima. Oni koji su osnovali Crvenu zvezdu ocigledno su se odrekli pravno i u svakom drugom smislu svih titula i postignuca predratnog kluba ali nisu hteli da se odreknu mase ljudi koja je pratila taj ugaseni klub te su ga osnovali na istom mestu sa istim ciljem - da klub bude simbol novog rezima bas kao sto je prethodni bio simbol starog rezima.



          Sto se cuvenog BSK-a tice njegova prica je sledeca. 1906-e godine je osnovan SK Srpski mac i on je trajao sve do 1911-e kada je prestao sa radom. Razlog gasenja je bio taj sto igracima nije bilo dozvoljeno da putuju u Zagreb na utakmicu sa HASK-om pod imenom "Srpski mac" vec su igrali pod imenom "reprezentacija Srbija". Nakon toga bivsi igraci ovog kluba osnivaju 1911-e Beogradski sportski klub - BSK i on pod tim imenom traje sve do 1945-e kada je i definitivno ugasen od strane komunistickog rezima (nadimak je bio "plavi"). Zemljiste na kom se nalazio stadion BSK-a od 1929-e je bilo ustupljeno jugoslovenskoj narodnoj armiji koja osniva Partizan.

          OFK Beograd takodje nema nikakvo pravo na nasledje BSK-a. 1950-e Mnogi bivsi funkcioneri i igraci BSK-a su pokusavajuci da ozive predratni BSK napravili fuziju izmedju klubova Metalac i FD Beograd i osnovali klub koji se do 1957 zvao BSK i nosio slican grb kao predratni BSK. Medjutim nikada nisu uspeli pravno da ozive cuveni BSK i 1957-e nakon potpunog finansijskog sloma udbasi i komunjare ulaze u klub fuzionisu se sa nizerazrednom TSC Sumadijom i menjaju ime kluba u Omladinski fudbalski klub Beograd.



          U ostalim gradovima je tokom 20-ih godina proslog veka doslo do osnivanja mnogih klubova koji su najavili dolazak komunizma na Balkan jer je to vreme kad je narod vec poceo da gubi strpljenje sa kraljem Aleksandrom i njegovom jugoslovenskom, a ne srpskom, monarhijom.
          U Kragujevcu je 1923 osnovan Radnicki koji je bio u senci Sumadije koja je izvorni i najstariji klub ovog grada. Komunisti su naravno nakon 45-e oduzeli zemljiste Sumadiji i na tom mestu napravili stadion koji se zove Cika Daca iako je taj Cika Daca osnivac Sumadije i nema nikakve veze sa Radnickim.


          U Nisu je takodje osnovan Radnicki, a osnovao ga je 1919-e tadasnji clan KPJ - komunisticke pratije Jugoslavije Milos Markovic. Klub se prvo zvao Proleter ali kako je naisao na optuzbe da je prokomunisticki ime je promenjeno u Radnicki isti slucaj kao i sa Radnickim iz Kg-a koji se prvo zvao Mladi radnik. Sindjelic je osnovan godinu dana pre Proletera i vrlo brzo je zanemaren i gurnut u stranu.


          Taj isti Milos Markovic je 1925-e bio jedan od osnivaca Slobode iz Uzica.

          SK Soko je uz BSK i Jugoslaviju bio najveci beogradski klub. Od 1933 se zvao BASK da bi takodje bio ugasen posle 45-e jer je Soko bio poznat po tome sto je okupljao srpske patriote od svog osnivanja. Danasnji BASK je bio neuspeli pokusaj da se ozivi taj veliki klub ali komunisti nisu dozvolili bas kao ni u slucaju OFK-e.
          (improvizovani grb)


          Takodje je postojao SK Jedinstvo koji je ugasen 45-e, a koji je uz ova tri kluba bio jedan od najpoznatijih beogradskih klubova u to vreme.


          Vojvodina je mozda jedini klub u Srbiji koji je uspeo da sacuva veliku predratnu tradiciju, a da pri tom ne bude marginalizovan i zavrsi po nizim ligama kao sto su to danas Sumadija, Sindjelic itd........i to samo zbog toga sto komunisti nisu zeleli da cackaju sa imenom FK Vojvodine jer bi u suprotnom morali da se pozabave i autonomnom pokrajinom Vojvodinom te su odlucili da taj klub moze da prezivi i da tradicionalno i po imenu nije opasan po njihovo komunisticko zdravlje.

          Car Lazar bio je najjaci klub u Krusevcu u to vreme......drugi najjaci klub u Krusevcu u to vreme je bio "Obilic" i to je bio tada poznati gradski derbi izmedju ta dva kluba. Kad su dosli komunisti sve sto je moglo da velica srpstvo je ili pogaseno ili skrajnuto tako da su i ova dva kluba otisla u zaborav.
          (improvizovani grb)


          Itd, itd, mnogo primera ima.....ali sve je to narod pozlatio i da u narodu nije bilo potencijala za komunizam onda komunizam ne bi ni opstao u Srbiji...nazalost bilo je mnogo komunjara i naivnih ljudi sirom nase lepe Srbije.....i nazalost Kralj Aleksandar je tome veoma doprineo jer je bio budala i veleizdajnik srpstva i srpske ideologije.

          Tako da je velika iluzija govoriti da je Zvezda najvece navijacko uporiste imala u srpskim patriotama....bilo je tu mnogo onih koji su bili nadahnuti idejom o jugoslovenstvu...kako onom komunistickom tako i onom monarhijskom jugoslovenstvu.....

          Karma je gadna stvar....mozda dodje dan kad ce nasa deca ili nasi unuci prisustvovati momentu kada se Partizan i Zvezda gase i njihovi trofeji odlaze u zaborav bas kao BSK-ovi i Jugoslavije i kada se na njihovom mestu osnivaju Cetnik i Kokarda
          Last edited by tamonajugu; 01-05-19, 11:54.

          Comment



          • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Kako ti nije glupo da poželiš da FK Partizan bude trofejniji od Zvezde? Je l to tebi lepo zvuči iskreno?

              Ja bih se šlogirao ne bih to preživeo
              Nikada ti sa partizanima nije sigurno. Nikad ne znaš kada će da osnivati neki Sud udruženog radi i dopisati sebi titule za koje sunpokradeni.

              I kada sve to urade, a hoće, uvijek problem ostaju taj Tokio i Bari. Tako da razloga za brigu ustvari i nema ;)

              Comment


              • Da rezimiramo, komunisti su dolaskom na vlast ukinuli sva sportska drustva iz stare Kraljevine Jugoslavije i objasnili nam da so do 1945. godine fudbal na ovim prostorima nije ni igrao.

                Samim tim, mi nemamo pravo na uspehe reprezentacije pre 1945. godine, Mosa i Tirke nikad nisu igrali fudbal...Milutinac, Boza dunster, sve su to likovi kojima je ukinuto postojanje.

                FK Radnički 1923 Kragujevac nema pravo da nosi ovo ime posto je ugasen 1945. a potom i 2010. godine.
                FK Radnički Niš takodje u grbu ima 1923. kao godinu osnivanja, bespravno jer je 05.05.1945. ukinut.
                FK Vojvodina kao goinu osnivanja pominje 1914. godinu, ne zna zasto kad su ukinuti 1945.
                FK Čukarički 1926. godina... molim?
                FK Voždovac 1912.
                FK Mačva Šabac 1919.

                Nista od ovoga ne postoji... sve sami falcifikati.

                Realno raspradom SFRJ je resetovano i stanje u trofejnim salama klubova pa tako s punim pravom mozemo reci da je zvezda bila prvak drzave 4 puta a partizan 8.

                Kup Srbije su osvajali partizan 6 puta, zvezda 3, Vojvodina, Jagodina u Cukaricki po jednom. Sve ono sto mislite da se desilo pre toga se nije desilo.

                Jos grobari ima da me slave, napravih od partizana najtrofejniji FK u Srbiji.
                Last edited by belgrade_owl; 01-05-19, 13:07.

                Comment


                • Originally posted by Stojanče View Post
                  Ja sam to predložio. Napisao sam u 25 tačaka zašto bi bilo korisno otvoriti takvu temu i predao Konstantinu. Obećao mi da će sazvati hitnu sednicu vrha foruma na kojem će se usvojiti moj predlog al me je prevario, ništa od toga. Vlast ignoriše opoziciju.

                  Inače, Haskič juče het-trik. Mogu odmah da mu čestitam na tituli najboljeg strelca lige.
                  Šta, šta? Da me nisi pomešano s nekim? Čuvaš li taj post negde da mi refrešuješ memoriju?
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Originally posted by Constantin View Post
                    Šta, šta? Da me nisi pomešano s nekim? Čuvaš li taj post negde da mi refrešuješ memoriju?
                    Tu je negde taj post tako mi Vučka, samo mene mrzi da ga tražim.

                    Comment


                    • Goreg desnog beka od ovog Stojkovica odavno nisam video...Au jbt
                      Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

                      Comment


                      • Au kakav gol Pavkova
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Rutina za skoro pola sata igre. Prelepi golovi. Sad samo da se ne ponovi Čuka.
                          Сутра брзо долази - треба човек постати
                          Нестали су кодекси, остали су комплекси
                          Победе су порази, а исходи су потресни!

                          Comment


                          • E dokle je došlo kada utakmice sa Vojvodinom moramo namještati.
                            Ovdje će biti dosta posla za sud, za Sud udruženog rada [emoji16][emoji23][emoji1787]

                            Comment


                            • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10...prebrojao sam sve navijače Partizana na stadionu. Verovatno praznuju pa je ovakva brojka.

                              Comment


                              • Stvarno bih voleo da Zemun ostane u ligi, ekipa koja za 32 meca postigne 21 gol a posle toga na 2 meca postigne 12 zasluzuje mozda i mesto u Evropi.

                                Comment

                                Working...
                                X