Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Constantin View Post
    Tipična demagogija prestoničkog navijača, odnosno navijača naša dva najveća kluba. Šta misliš, da li bi sva ta deca ostala u Nišu i Novom Sadu da smo imali na raspolaganju tih 18 miliona evra ? Pre tri godine, na FB92 sam objasnio....imali smo 16 igrača iz Niša, starosti 18-24 godina, vrednosti od preko 30 miliona evra...Čupić, Jovanović (golmani) Andrija Živković, Radonjić, Ćirković, Stojiljković, Vitas, koji su po drugim klubovima ili inostranstvu, šta bi bilo da su završili u Radničkom ?
    To je kao ovo sa niškim aerodromom...taman smo počeli da razvijamo, da postižemo rast broja putnika na kome nam je celi svet čestitao, a onda je morao da pređe u ruke države, da ga kobojagi unapredi, a broj putnika opada, da ne bi narušili investcije Vansija koji drži aerodrom u Beogradu i Prištini. Naravno, nismo bili smetnja Beogradu, već Prištini, ali dil je dil.....i ne bi mi ni mogli više od drugog mesta, makar i sa takvim timom. Neće i ne može ni jedan grad da uđe u trku sa "večitima" sve dok ste večiti i dokm ste partijski plen vladajućim partijama, kad dođe do privatizacije, možda, alo toi se neće desiti, verovatno nikad....

    Kako će Lukićeva žena da bude menadžer cafea Crvena Zvezda (ili kako se već zove) za minimalac od 5000 € ili kako će marketing i sve oko njega da košta FK Partizan 30 000 € (samo plate zaposlenih) na mesečnom nivou, a da čitav marketing se zasniva na bljuvotinama Prof-pedofila, koji bruka i klub svetle tradicije i samu državu, a da država izvlači korist od "večitih" možeš samo da sanjaaš....pojedinci peru nešto sitnih para kroz klubove, a ovi krupniji igrači to rade preko Emirata, (Ultrakop je, jelte, humanitarna organizacija).

    Ovo su sitni primeri, a klubovi iz provincije, jasno, niko ne tera da navijaju za Zvezdu ili Partizan, već mogu da prođu kao Recko ili kao Surdulica...ili kao Radnički na kraju krajeva...

    Ostavi se Novog Pazara...njima nije fudbal fudbal...navijanje za Novi Pazar je mnogo više od fudbala, politika uglavnom..
    To su sve izgovori, a ne razlozi. Opet ti kazem, uprave klubova i gradske vlasti svih klubova van Bg-a podrzavaju Beograd i "vecite" i sklanjaju im se sa puta jer ih zabole levo cose desne cipele za klubove iz svog grada, a jos manje ih zabole da ugrozavaju svoje poslovne polozaje zarad tih klubova. Nekolicini lokal patriota to zasmeta (koj su malo ili nimalo uticajni na nacionalnom nivou) pa onda okrive Beograd ocekivajuci da ce se Beograd smilovati i prepustiti im vodjstvo tek tako jer eto to je fer i pravedno. E pa nece se smilovati, sve je to borba za poziciju pa ako ostali gradovi nisu kadri da stanu iza svojih klubova onda ce im klubovi biti na margini, fudbal je surova igra, a sport generalno jos suroviji. Voleo bih i ja da uprava Partizana bude daleko bolja nego sto jeste kao sto bi voleli svi navijaci Partizana ali ono sto bi mi zeleli, nasa ljubav i stanje na terenu su dva razlicita sveta. To je jedan razlog.

    Drugi razlozi su istorijske okolnosti i ovaj razlog najbolje objasnjava zasto Srbija danas ima samo dva uticajna kluba. Do svega ovoga je doslo zbog raspada YU, stvorili su se "navijacki dzepovi" kako ih ja zovem koji su doveli do toga da se srpski fudbal svede na samo dva kluba i kad na sve to dodamo politiku jasno je zasto su "veciti" nedodirljivi. Da nikad nije stvorena Juga i da smo od tih fudbalskih pocetaka imali svoju ligu danas bi verovatno bilo bar 4-5 klubova u Srbiji koji imaju iza sebe jaku logistiku i zavidan broj navijaca kao sto grci imaju Olimpijakos, PAOK, AEK, Panatinaikos....pa bogami i Aris, Krit....i neki manji klubovi nisu bas verni podanici Soluna i Atine.....primera radi.
    BSK i Jugoslavija su prednjacili po popularnosti ipak ta popularnost je nekako vise bila na nivou Beograda nego na nivou cele tadasnje Srbije, a Sumadija, Vojvodina, Radnicki iz Kg i Nisa i klubovi iz ostalih gradova su nekako u svojim gradovima poceli da stvaraju neku bazu ljudi koja je krenula polako da se identifikuje sa klubom iz svog grada. Tada nisu svi voleli fudbal jer jos nije bio toliko popularan ali ono naroda sto je volelo je krenulo da u svojoj najblizoj sredini trazi SVOj klub. Da se 45-e desilo ono sto se desilo 90-ih ne bi danas imali samo dva kluba koji tu tako dominanti u logistickom i navijackom smislu, skroz drugacija fudbalska situacija bi ovde vladala.
    Last edited by tamonajugu; 23-10-19, 01:10.

    Comment


    • Da, nećemo o tome, mada bi se dalo prodiskutovati o toj dilemi u vezi opština. Pre nekih mesec dana mi se Nemica u vozu žali kako ona smatra decentralizovan sistem za loš, jer je komplikovana birokratija kada se seliš iz okruga u okrug, oko prebivališta, vrtića, itd.. mada ja mislim da je njima generalno birokratija zamršena (ni mi tu ne kaskamo za svetom), da to nema veze sa decentralizacijom.

      Evo malo ontopica, mislim da smo jedina zemlja na svetu gde više ljudi iz Lučana/Niša/Vranja navija za beogradske timove nego za svoje, što je jako pogrešno i nastalo kao propratni efekat te centralizacije
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • Originally posted by tamonajugu View Post
        To su sve izgovori, a ne razlozi. Opet ti kazem, uprave klubova i gradske vlasti svih klubova van Bg-a podrzavaju Beograd i "vecite" i sklanjaju im se sa puta jer ih zabole levo cose desne cipele za klubove iz svog grada, a jos manje ih zabole da ugrozavaju svoje poslovne polozaje zarad tih klubova. Nekolicini lokal patriota to zasmeta (koj su malo ili nimalo uticajni na nacionalnom nivou) pa onda okrive Beograd ocekivajuci da ce se Beograd smilovati i prepustiti im vodjstvo tek tako jer eto to je fer i pravedno. E pa nece se smilovati, sve je to borba za poziciju pa ako ostali gradovi nisu kadri da stanu iza svojih klubova onda ce im klubovi biti na margini, fudbal je surova igra, a sport generalno jos suroviji. Voleo bih i ja da uprava Partizana bude daleko bolja nego sto jeste kao sto bi voleli svi navijaci Partizana ali ono sto bi mi zeleli, nasa ljubav i stanje na terenu su dva razlicita sveta. To je jedan razlog.

        Drugi razlozi su istorijske okolnosti i ovaj razlog najbolje objasnjava zasto Srbija danas ima samo dva uticajna kluba. Do svega ovoga je doslo zbog raspada YU, stvorili su se "navijacki dzepovi" kako ih ja zovem koji su doveli do toga da se srpski fudbal svede na samo dva kluba i kad na sve to dodamo politiku jasno je zasto su "veciti" nedodirljivi. Da nikad nije stvorena Juga i da smo od tih fudbalskih pocetaka imali svoju ligu danas bi verovatno bilo bar 4-5 klubova u Srbiji koji imaju iza sebe jaku logistiku i zavidan broj navijaca kao sto grci imaju Olimpijakos, PAOK, AEK, Panatinaikos....pa bogami i Aris, Krit....i neki manji klubovi nisu bas verni podanici Soluna i Atine.....primera radi.
        BSK i Jugoslavija su prednjacili po popularnosti ipak ta popularnost je nekako vise bila na nivou Beograda nego na nivou cele tadasnje Srbije, a Sumadija, Vojvodina, Radnicki iz Kg i Nisa i klubovi iz ostalih gradova su nekako u svojim gradovima poceli da stvaraju neku bazu ljudi koja je krenula polako da se identifikuje sa klubom iz svog grada. Tada nisu svi voleli fudbal jer jos nije bio toliko popularan ali ono naroda sto je volelo je krenulo da u svojoj najblizoj sredini trazi SVOj klub. Da se 45-e desilo ono sto se desilo 90-ih ne bi danas imali samo dva kluba koji tu tako dominanti u logistickom i navijackom smislu, skroz drugacija fudbalska situacija bi ovde vladala.
        Šta bi bilo-kad bi bilo.....a možda ne bi CZV i PFC ni postojali, jel ?
        Lako je sad da budeš pametan, kad više od pola veka sve centralizuješ, pa i fudbal, da sada kažeš "pa uradite nešto sami za vas", a podržavanje "večitih" i sklanjanje istima je čisto iz straha da bi zglajznuli. Znaš li koliko sudija je nestalo sa lista koji su opravdano svirali penale protiv večitih...e ovo ti je to samo na drugačijem nivou.

        Apropo centralizacije...

        Početkom 1992. godine, najveća svetska duvanska kompanija Filip Moris nudi našoj vladi jednu milijardu i 250 miliona dolara za 49 procenata vlasništva nad domaćom fabrikom duvana što znači da bi država Srbija zadržala većinski deo od 51 procenta.

        Godine 2003. 70% fabrike je prodato istoj kompaniji za 387 miliona evra, a vrednost cele fabrike procenjena je na 550 miliona evra!!!

        Od postignute cene Gradu Nišu je pripalo čitavih 5%, odnosno, nešto preko 19 mil, ai to je dobijao na "kašačicu" na rate...
        Verujem da možeš da napraviš paralelu...ili nama nije trebalo ?

        Nije poenta da baciš slepcima po 100 000 € za travnatu podlogu, a večitima daš 18 miliona €...

        Pa nije Terza mutav...njemu nije bilo loše ni u OFK-u ni u FSJ...ali ovde su glavne pare...ovde baš može da ti "živne vaška"....a ovamo "pastorčad" ...šije mu ga Đura
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Ne razumem se toliko u birokratiju (ako je to pravi termin) ali nekako mi deluje da tu fali jos dosta detalja u vezi te fabrike da bi mogao da se donese pravi sud.

          Da dodam ovde ono sto sam naknadno ubacio u post gore i sto nisi stigao da citiras:

          Podseticu te da je cuveni Cika Daca osnovao Sumadiju pa potom presao u Beograd da osnuje "Veliku Srbiju" koja je kasnije poznata kao "Jugoslavija". Zasto nije ostao u Kragujevcu i svu svoju snagu usmerio na Sumadiju nego je presao u Beograd to ti sam proceni. On je bio patriota ali ocigledno nije bio neki veliki lokal patriota. Hocu da ti kazem da ovo stanje danas nije od juce, ljudi iz ostalih gradova vole da se klanjaju prestonici ali prestonica nije kriva sto je ziva vec nedostatak pravih i uticajnih lokal patriota dovodi do toga da sve ide u Bg. Decentralizacija nece doneti nikakav pomak vec pravi pomak jedino moze da se desi u glavama ljudi.

          Inace, koliko ja znam gledano vojno strategijski decentralizacija je takticka katastrofa.....tako da i tu verovatno postoje razlozi zasto smo oduvek centralizovani tj. tezili centralizaciji...a nije bas da oduvek zivimo u miroljubivom okruzenju.
          Last edited by tamonajugu; 23-10-19, 01:16.

          Comment


          • Originally posted by Nerealan View Post
            Da, nećemo o tome, mada bi se dalo prodiskutovati o toj dilemi u vezi opština. Pre nekih mesec dana mi se Nemica u vozu žali kako ona smatra decentralizovan sistem za loš, jer je komplikovana birokratija kada se seliš iz okruga u okrug, oko prebivališta, vrtića, itd.. mada ja mislim da je njima generalno birokratija zamršena (ni mi tu ne kaskamo za svetom), da to nema veze sa decentralizacijom.
            Nije upznala ona našu "administraciju" i FT1P.... navikle švapske goozitze na "široko oko guše" pa im bilo kakva zajebancija oko adminitracije smeta. Oni na mesec dana pred istek dokumenata (vozačka npr.) dobiju obaveštenje na kućnu adresu da im dokument ističe, zajedno sa uplatnicama i obrascima i obaveste ih u koje dane i u koje vreme trebaju preuzeti novi dokument...i kod njih, naravno nema FT1P....našim birokratama je zadat smrtni udarac digitalizovanjem dokumenata i čipovanjem

            Još jedan mali off...mom ocu su prilikom prepisivanja iz matične knjige rođenih i upisivanje podataka u elektronskom obliku ispustili jedno slovo u prezimenu. Šest meseci se borio sa administracijom, dokazivao da se ne vodi postupak, čak i Hagu, protiv njega da bi na kraju i pored njihove greške morao da zatraži promenu prezimena sa njihovog pogrešnog, na svoje ispravno. Na moju žalost, nakon par meseci je preminuo, a sreća, ako tako mogu da kažem, je bila što je uspeo nekako to da sredi jer majka ne bi mogla da ostvari pravo na porodičnu penziju, a mogu da zamislim kako bih ja morao d adokazujem u ostavinskom postupku da sam mu naslednik. Tako da Švabica ne mudruje mnogo, ne zna ona šta je muka....

            Neću više da offujem...
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by tamonajugu View Post
              Ne razumem se toliko u birokratiju (ako je to pravi termin) ali nekako mi deluje da tu fali jos dosta detalja u vezi te fabrike da bi mogao da se donese pravi sud.

              Da dodam ovde ono sto sam naknadno ubacio u post gore i sto nisi stigao da citiras:

              Podseticu te da je cuveni Cika Daca osnovao Sumadiju pa potom presao u Beograd da osnuje "Veliku Srbiju" koja je kasnije poznata kao "Jugoslavija". Zasto nije ostao u Kragujevcu i svu svoju snagu usmerio na Sumadiju nego je presao u Beograd to ti sam proceni. On je bio patriota ali ocigledno nije bio neki veliki lokal patriota. Hocu da ti kazem da ovo stanje danas nije od juce, ljudi iz ostalih gradova vole da se klanjaju prestonici ali prestonica nije kriva sto je ziva vec nedostatak pravih i uticajnih lokal patriota dovodi do toga da sve ide u Bg. Decentralizacija nece doneti nikakav pomak vec pravi pomak jedino moze da se desi u glavama ljudi.

              Inace, koliko ja znam gledano vojno strategijski decentralizacija je takticka katastrofa.....tako da i tu verovatno postoje razlozi zasto smo oduvek centralizovani tj. tezili centralizaciji...a nije bas da oduvek zivimo u miroljubivom okruzenju.
              Čika Dača nije Kragujevčanin, a i nije svojom voljom otišao u prestonicu već po "službenoj dužnosti"....
              Gradonačelnik Niša je uprkos protivljenju većine Nišlija prepustio aerodrom na upravljanje prestonici...šta misliš zašto ?
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Ne znam zasto ali mi taj postupak ne deluje lokal-patriotski.

                Comment


                • Originally posted by tamonajugu View Post
                  Ne znam zasto ali mi taj postupak ne deluje lokal-patriotski.
                  Za čika Daču ?
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Ma za tog gradonacelnika
                    Gradonačelnik Niša je uprkos protivljenju većine Nišlija prepustio aerodrom na upravljanje prestonici...šta misliš zašto ?

                    Comment


                    • Nama ne daju da aerodrom na Ponikvama osposobimo u komercijalne svrhe. Mnogo ljudi dolazi u Zapadnu Srbiju, turista, i ZS, CG i BiH (Mostar, Dubrovnik) su im rute. Gondola na Zlatiboru je gradjena od opštinskog novca, za razliku od bg gondole.

                      Mi smo vezani kulturološko-geografski za Crnu Goru i Hercegovinu(BiH) i turisti, pre svih Kinezi, koji dolaze masovno, oduševljavaju se ovim mestima, pa bilo bi lepo majku mu da imamo aerodrom koji bi sami izgradili.

                      Ljudi kada dolaze na Kustendorf se isto muče. Brojali smo koliko je ljudi došlo iz pravca CG a koliko iz Bg i više je došlo turista(stranaca) iz CG. I onda bezveze moraju da se penju do Beograda zbog aerodroma ili vraćaju za CG.

                      Toliki potencijal za turizam a Beograd ošti ..... nad nama. Namerno jer je Zlatibor opozicion celo leto radovi koji traju u nedogled, da bi bio zastoj do Zlatibora. Negde se stvarno radilo, a negde se radi isto već 3 godine za redom i vidno se namerno loše odradi.

                      Ali dobro... Decentralizacija se neće desiti jer sve iz političkih sistema i uredjenja najgore što postoji na svetu, a to je francuski, sve smo preuzeli.
                      Last edited by Constantin; 23-10-19, 17:57.

                      Comment




                      • Comment


                        • Voždovac, tačnije Mašović, postigao gol u Kruševcu i vode 1:0...odnosno 0:1....na svakoj utakmici od početka prvenstva Voždovac je postigao gol.
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Samo da pohvalim Čukarički, simfonija fudbala.
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Sadiče da ima sportske pravde sam bi skinuo dres, izvinuo se Grobarima i vratio se u nedođiju odakle si došao.

                              Ti si definitivno sramota od igrača.

                              Comment


                              • Tatko pokazuje ovoj nigerijskoj čaplji kako se reaguje pred golom.

                                Jbm mater upravi koja je uspela dovesti ovog luzera da Bude zamena za efikasnog Riki Gomesa.

                                Comment

                                Working...
                                X