Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Samo mi nije jasno kako niste u izvestaju napisali sramno oponasanje majmunskih krika navijacke grupe 'Inavalidi' u trenucima kada je Emil Abaz iz Spartaka ulazio u igru. Decko je inace Rom, i ovo je veliki skandal koji samo kod nas moze da prodje neopazeno. Doduse kako za koji klub... kada navijaci Rada to isto urade Evertonu iz Partizana onda se o tome svuda bruji i dize se medijska buka, dok su ostali slucajevi manje vredni nazalost! Velika sramota!!!"

    Ovaj komentar sam ostavio na Blicu i Mozzart sportu... Cisto da vam malo pojasnim... Bio sam na utakmici, a pre par godina sam za "Sport" izvestavao o Vozdovcu. Ok, znam da je novinarska loza zastakljena, ali nemoguce je da to nisu culi, vec jednostavno nisu hteli da cuju. Ne ulazi mi u glavu i da delegat nije uneo u izvestaj. Tuzno je da se tako nesto desava bilo gde u svetu, ali ovi dovostruki arsini to jest omalovazavanje ostalih klubova u odnosu na Zvezdu i Partizan prevazilazi svaku meru. Naveo sam primer Evertona, a evo ovaj vecerasnji niko ni da spomene. Osetio sam potrebu da to dodje barem do nekolicine ako nista drugo.
    sigpic

    http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

    Comment


    • Originally posted by Condition23 View Post
      "Samo mi nije jasno kako niste u izvestaju napisali sramno oponasanje majmunskih krika navijacke grupe 'Inavalidi' u trenucima kada je Emil Abaz iz Spartaka ulazio u igru. Decko je inace Rom, i ovo je veliki skandal koji samo kod nas moze da prodje neopazeno. Doduse kako za koji klub... kada navijaci Rada to isto urade Evertonu iz Partizana onda se o tome svuda bruji i dize se medijska buka, dok su ostali slucajevi manje vredni nazalost! Velika sramota!!!"

      Ovaj komentar sam ostavio na Blicu i Mozzart sportu... Cisto da vam malo pojasnim... Bio sam na utakmici, a pre par godina sam za "Sport" izvestavao o Vozdovcu. Ok, znam da je novinarska loza zastakljena, ali nemoguce je da to nisu culi, vec jednostavno nisu hteli da cuju. Ne ulazi mi u glavu i da delegat nije uneo u izvestaj. Tuzno je da se tako nesto desava bilo gde u svetu, ali ovi dovostruki arsini to jest omalovazavanje ostalih klubova u odnosu na Zvezdu i Partizan prevazilazi svaku meru. Naveo sam primer Evertona, a evo ovaj vecerasnji niko ni da spomene. Osetio sam potrebu da to dodje barem do nekolicine ako nista drugo.
      Ma nase sportsko novinarstvo je dno dna (kao i novinarstvo, uostalom!). Pisu ono sto sira publika voli da procita, drve o onima sto prosecni posetioci kafane bistre za stolom, ostalo rade sasvim ofrlje i zato sto moraju.
      Sad su im puna usta preporoda srpskog fudbala, a to sto nam je treceplasirani u superligi u svemu poluamaterska druzina (kao i cela liga), to nece da se spominje. Ne mogu ovo da budu zlatni dani srpskog fudbala, to su zlatni ta dva kluba koji su se plasirali dalje (veliki uspeh, najveci u poslednje dve decenije), srpski fudbal je u proseku neki 7. ili 8. klub, a nama je treci klub dno dna u svakom pogledu.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Mi, u Srbiji, definitivno nismo spremni da objektivno sagledamo stanje u našem fudbalu. POmalo zaslepljeni navijanjem za svoje, voljene klubove, svako iz svoje vizure, imamo bar malo drugačiji pogled. Evo, kako u komšiluku, tj. u Hrvatskoj vide stanje u našem fudbalu.

        JESU LI SRBI USPJELI? "Liga je tragedija, svi su ukras Zvezdi i Partizanu"



        SRBIJA se plasirala na prvo veliko natjecanje poslije Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi. Partizan je osigurao europsko proljeće, prvi put nakon 2004. godine i tek drugi put od osamostaljenja. Crvena Zvezda je ponovila taj uspjeh, što je najduža euro-avantura još od titule u Bariju prije 26 godina. Podaci su to koji sugeriraju veliki napredak srpskog nogometa, ali vrijedi li uistinu ta teza? U analizi su u obzir uzeti i drugi pokazatelji, kao i komentari novinara bolje upućenog u tamošnje sportske prilike.

        "Vječiti" u Europi

        Premda je Partizan konstantan sudionik grupnih faza europskih natjecanja, Crvena Zvezda čekala je na takav podvig punih 10 godina. Plasman u Europsku ligu grandiozan je uspjeh jedino u glavama balkanskih senzacionalista - efektivno znači ulazak u 80 najboljih klubova u Europi. Na putu do grupne faze Partizan je morao svladati tek Budućnost iz Podgorice, dok je Zvezda svoj put našla preko malteške Floriane, kazahstanskog Irtiša i praške Sparte. I premda tu nema nijednog velikog i visokovrijednog protivnika, i Partizan i Zvezda igraju i više nego pristojno.
        Zvezda je igrački pokazala čak i više – ekipa je to bez nadnaravnog talenta koji ih vuče i atipično su dobro organizirani i efikasni za svoje podneblje. Primila je tek dva gola u grupnoj fazi (uz Red Bull Salzburg najmanje u natjecanju), a nijednom u šest utakmica nisu bili nadigrani.


        Partizan je upao u jednu od najlakših grupa: Dinamo Kijev, Young Boysi i Skenderbeu. Partizan ne igra pretjerano dobro ni lijepo. Primarna akcija je i dalje duga lopta na stasitog Tawambu, ali je Pantić na lijevom krilu talent koji puno obećava.



        "Crvena zvezda je mnogo bolja nego prošle sezone, ubola je bingo s novim trenerom Vladanom Milojevićem, a isplatilo joj se i vraćanje pojedinih osvjedočenih zvezdaša od kojih javnost nije mnogo očekivala, kao što su stoper Vujadin Savić i desni bek Filip Stojković. Odbila je neke ponude za strance da bi zadržala ekipu i radila malo sistematskije nego ranije. Sad se u klubu suštinski pita jedan čovjek, Zvezdan Terzić, dok je ranije bilo po onoj staroj 'mnogo babica, kilava djeca'. Partizan je zadržao kostur ekipe iz prošle sezone, čini mi se da su nešto gori nego lani, ne toliko zbog odlaska ponajboljih igrača iz protekle sezone (Leonarda i Uroša Đurđevića, pa i mladog Nikole Milenkovića), koliko zbog odlaska trenera Marka Nikolića koji je taman postavio sistem, a sad – nanovo. Najbitnije je to što je Nikolić ostavio Partizan zbog mađarskog Videotona, što najbolje svjedoči da je srpski nogomet daleko od idealnog. Ovisi o politici", kaže Dejan Stanković, novinar Mozzart Sporta.

        Uzevši u obzir sportske i nogometne prilike u Srbiji i regiji, bez obzira na kontekst, ovo je objektivan rezultatski uspjeh. Ali je precijenjen. I, još bitnije, kratkoročan. Zašto ovo nije dugoročan projekt, problem je koji se ne može u potpunosti shvatiti bez priče o njihovoj reprezentaciji.

        Reprezentacija

        Srpska reprezentacija postigla je naizgled ogroman uspjeh plasmanom na Svjetsko prvenstvo u Rusiji. I doista, nije potrebno gledati daleko u prošlost da se shvati kako je riječ o velikom napretku. Uzmemo li u obzir posljednja tri ciklusa, tek u kvalifikacijama za odlazak u Brazil nisu doživjeli teški debakl, kada su (očekivano) završili iza Belgije i Hrvatske, s ne prevelikim zaostatkom. U kvalifikacijama za Euro 2012. bili su treći u grupi u konkurenciji Italije, Estonije, Slovenije, Sjeverne Irske i Farskih otoka. Iako su u neodigranoj utakmici protiv Italije u Genoi birokratski izgubili šansu za bodove, porazom protiv Estonije u Beogradu dozvolili su Estoncima prednost koju ovi do kraja nisu ispustili. Kvalifikacije za prošlo Europsko prvenstvo najveća su sramota koju je neka ex-Yu reprezentacija doživjela nakon raspada bivše države. Divljanja na utakmici s Albancima savršeno su se uklopila u tužnu sliku pretposljednje reprezentacije u skupini koja je u 8 susreta osvojila tek 4 boda, 2 više od posljednje Armenije.

        U netom završenim kvalifikacijama Srbi su završili prvi u skupini, ispred Irske, Walesa, Austrije, Gruzije i Moldavije. Teško da bi sami sebi izabrali bolju grupu – tamo nema ekipe koja je jača od njih, a postoje 3 ili 4 podjednaka suparnika za koje se očekivalo kako će si međusobno uzimati mnogo bodova, što se na kraju i dogodilo. Srbija je pokazala najveću konstantu i zasluženo se plasirala, ali nije pokazala igru koja budi nadu pred veliki turnir.

        Moldavija kod kuće i Gruzija u gostima su im jedine pobjede s više od jednog gola razlike, a poklopio im se i drastičan psihološko-taktički pad najugodnijih iznenađenja prošlogodišnjeg Eura i njegovih kvalifikacija – Walesa, odnosno Austrije. Plasman Srbije produkt je prije svega povoljnih okolnosti i grupe, a slavljenje trijumfa nad tim reprezentacijama kao povijesnih uspjeha govori o moralno-rezultatskom dnu koje je pratilo njihov nogomet zadnjih godina.

        Stanković ipak smatra kako je napredak vidljiv:

        "Grupa je bila slaba – na kraju krajeva Wales nam je 'upao' iz prvog šešira. Poklopili su nam se i rezultati drugih, pa je tako čak 11 utakmica završeno neriješenim rezultatom (nijedna druga grupa nije imala toliko remija). Ako se sjetimo kako je Srbija igrala od kvalifikacija za SP 2010. (tad smo pod Radomirom Antićem igrali najbolji nogomet od osamostaljenja 2006.) ovo sada nije iskorak, nego tri skoka naprijed."

        Pritom su se pojavili neki stari problemi – nepozivanje Sergeja Milinkovića-Savića, iako on igra fenomenalnu sezonu u Laziju dovelo je u pitanje integritet izbornika Slavoljuba Muslina. A da bi dobra priča postala apsolutna travestija, po dobrom srpskom nogometnom receptu, Muslin je nakon plasmana u Rusiju ostao bez posla.

        Podvući crtu ispred svega nabrojanog na pravi način znači postaviti pitanje koje rijetko tko želi čuti – je li ovo dobra stvar za srpski nogomet?


        Potemkinova sela


        U dijelu razgovora koji se tiče napretka srpskog nogometa, srpski kolega je ipak bio mnogo oprezniji:

        "Sve je politika. Domaće prvenstvo je najblaže rečeno tragedija. U 21. stoljeću ljudi se ne mogu sjetiti da naprave nekakav livescore gdje ćeš imati prijenos utakmica uživo i podatak o tome tko je dao gol. Prenose se skoro isključivo utakmice Zvezde i Partizana. Svi drugi su tu kao ukras. Tereni su na mnogim stadionima toliko loši da ni Lionel Messi ne bi mogao predriblati - mene. Lopta skakuće kao kotač kad otpada s automobila. To se ne da gledati, pa ni Zvezda ni Partizan nemaju često više od 5000 gledatelja na tribinama (Zvezda je recimo kod Roberta Prosinečkog imala i po 40.000, prosjek je bio 15.000, pa i 20.000). Imaš dva privatna kluba – Voždovac i Čukarički – koji nešto pokušavaju, ali to su klubovi bez navijačke baze. Klubovi iz većih gradova poput Vojvodine (Novi Sad) ili Radnički (Niš) su na dnu."

        Uzevši to u obzir, može se ipak zaključiti kako uzlet Zvezde i Partizana nije dugoročno održiv. I dalje se radi o klubovima koji uvelike ovise o političkoj volji, nemaju uređenu klupsku strukturu i žive od prodaje. Menadžerske igre, prevrati u upravljačkim strukturama i nedostatak sportske politike samo u manjoj mjeri pokazuju prave probleme srpskog nogometa. Stanković pritom misli kako su menadžeri nužna pojava današnjeg nogometa:

        "Zbog ovog će me možda mnogi prokleti – kod nas se menadžeri mnogo bolje kuže u nogometni biznis od mnogih ljudi koji rade u klubovima. I u Zvezdi i u Partizanu, pa i u Voši znali su zagrmjeti na menadžere, obećavati da će ih otjerati 'onom' motkom. Ipak, onda kad treba prodati igrača, pa vidiš da tebe postavljenog po političkoj liniji baš i neće primiti u ured nekog većeg kluba u Italiji, Njemačkoj ili gdje već, onda se ispričavamo menadžerima, molimo za oprost, zovemo medije da puštaju hvalospjeve o njima. Oni su svugdje nužno zlo, ima toga u istoj mjeri i u Portugalu, Belgiji, Nizozemskoj... Pogledaj samo što je Raiola radio s Donnarummom."

        Da je infrastruktura loša, dovoljno govori činjenica kako nemaju svi prvoligaši reflektore na stadionima. Nogometni centri izvan Beograda gotovo da ne postoje. Razvoj stručnog kadra stagnira zbog kriterija koji nemaju veze s ambicijom, radom ili uspjehom, što rezultira time da mlade talente, nužne Zvezdi i Partizanu za prodaju i funkcioniranje, treniraju ljudi koji za to ne posjeduju znanje. Nije stoga čudno da je talenta sve manje.

        Još je manje čudno to što zlatna generacija koja je uzela svjetsku titulu prije tri godine polako, ali sigurno nestaje u procijepu između juniorskog i seniorskog nogometa. Radi se o najkritičnijem periodu nečijeg nogometnog obrazovanja i upravo je uspjeh u toj tranziciji najbolji indikator dobre sportske politike na nacionalnoj razini. A idući put kada svijet obiđe snimka izvrsne atmosfere Delija ili Grobara, ne valja zaboraviti kako su određene visokorangirane strukture u njima i dalje samo ulična snaga narko kartela. I da im pištolji i kokain nisu ništa manje strani rekviziti od megafona i baklje.

        Rješenje problema?


        "Jedina druga varijanta koja se nije probala jest – privatizacija. A to je riskantno, pa se mnogi toga plaše, dok drugima odgovara da ovako troše 'i svačije i ničije', poentirao je Stanković za kraj.

        Srpski nogomet je u puno lošijem stanju nego što se misli. Uspjeh triju najznačajnijih nogometnih entiteta plod je slučajnost i kratkoročno dobro obavljenog posla. Ako se takav rezultat uzme kao zalog bolje budućnosti, pad će biti mnogo intenzivniji od zadovoljstva ovim uspjesima. Pravo pitanje nije jesu li ovi rezultati uspjeh. To svakako jesu. Pravo je pitanje je li uspjeh uvijek dobra stvar.

        http://www.index.hr/sport/clanak/jes...-/1009925.aspx
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Pravo je pitanje je li uspjeh uvijek dobra stvar.
          Pazi pitanja !?

          Sigurno bi bilo bolje da nas je Keln dobio u četvrtak, ma ajde molim vas.....tekst u dobroj meri obojen nekom ljubomorom i da ne idem u političke teme, možda ovde ima i Hrvata.

          Comment


          • Originally posted by Brajkula View Post
            Pazi pitanja !?

            Sigurno bi bilo bolje da nas je Keln dobio u četvrtak, ma ajde molim vas.....tekst u dobroj meri obojen nekom ljubomorom i da ne idem u političke teme, možda ovde ima i Hrvata.
            Navijaš za Zvezdu ili Partizan ?
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Nebitno. Tekst je preterivanje. Prođu ti dva kluba grupnu fazu LE i oni to nazovu kako su ga nazvali. Evo da nismo prošli grupu dajem glavu da se taj Hrvat ne bi ni bavio nama, a u ostalom kako bi se tada nazvalo stanje !? Još gore kakvo bi se stanje nazvalo da je Partizan isapo od Mađara, a mi od Rusa ?

              I treće, Nikolić ostavio Partizan zbog Mađara, pa ga isti taj Partizan naguzi sa laka 4. Kako glupo pisanje, nije Nikolić ostavio Partizan zbog Mađara jer se tamo pevaju neke lepše pesme, već zbog para, a msm da se mađarski i naš fudbal ne mogu i nikad neće moći da se porede, danas pa u narednih bar 50 godina, pa tamo Danko Lazović u pozamašnij poznoj penziji dominira, osvaja prvenstvo, isti ovde nema mesta u eto Partizanu.

              Baš baš glup tekst vezano za večite, jedino za repku bih se složio, tu je blato.

              Comment


              • U mnogome se ne slažem s tobom, a s tekstom 80%. Nije to samo pogled nekakvog hrvatskog novinarčića, tu je Stanković, kao što vidiš iz Mozzarta koji daje veliki doprinos da taj glib srpskog fudbala bude još veći. Imao bih što-šta još da popričam, dobar si sagovornik, ali krećem na utakmicu i ponestaje mi vremena
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • A pazi naslov "Svi ukras Zvezdi i Partizanu", šta je onda sa Serijom A gde su svi ukras Juventusu !?

                  Baš plitak teks i onako subjektivno obojen što me ne čudi kad su Hrvati u pitanju.

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    A pazi naslov "Svi ukras Zvezdi i Partizanu", šta je onda sa Serijom A gde su svi ukras Juventusu !?

                    Baš plitak teks i onako subjektivno obojen što me ne čudi kad su Hrvati u pitanju.
                    Ups...pogrešio sam ja. Pa ti si pun predrasuda...
                    Ništa, zaboravi....
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by Brajkula View Post
                      A pazi naslov "Svi ukras Zvezdi i Partizanu", šta je onda sa Serijom A gde su svi ukras Juventusu !?

                      Baš plitak teks i onako subjektivno obojen što me ne čudi kad su Hrvati u pitanju.
                      Pa u Seriji A nisu svi ukras Juventusu. Nije problem ko osvaja titule, problem je sto je liga u kojoj postoje dva profesionalna sa X i Y budzetom i 14 skoro amaterskih koji zajedno imaju X budzet. Glupost je uopste porediti Seriju A, gde su klubovi igrali solidno i u Evropi (osim tog Juventusa) i ovu nasu. Da sad ne pricam o tome koliko su klubovi praceni, ovde nacionalisti iz krajeva gde zive Srbi ne fermaju ni 2% klubove iz svog kraja, nego dolaze u BG da navijaju za dva najveca i najuspesnija. Lep mi je to nacionalizam. U Seriji A svaka regija ima svoj klub i ljude koji ga prate.

                      Taj uspeh koji su ostvarili ti klubovi je njihov, ne proizvod jakog klupskog fudbala. Cak se moze reci da je stanje u klupskom fudbalu u velikoj meri posledica sto se on izjednacava samo sa ta dva kluba.

                      Inace i ja mislim da je tekst povrsno napisan ("Partizanova grupa laka?!", "Pantic na levom krilu" ) i da odise nekom ljubomorom, ali nas i tako nije tesko kritikovati, dovoljno je pogledati samo cinjenicu da se vec 30 godina (od raspada SFRJ) na prva dva mesta smenjuju dva ista kluba, sto je jos gore, u svim prvenstvima protivnici su im nedorasli poluamaterski klubovi koji sluze upravo za to -> za ukras. Eventualno i za neku stelu oko rezultata ili transfera.

                      Inace, niko ne misli da je, eto, Izraelska liga u kosarci mnogo jaka jer je Makabi osvajao evroligu.
                      Last edited by blond; 09-12-17, 16:39.
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Originally posted by Constantin View Post
                        Ups...pogrešio sam ja. Pa ti si pun predrasuda...
                        Ništa, zaboravi....
                        Nema predrasuda kod mene, predrasude su u tekstu ako si mislio na ovo Hrvati.
                        Pazi ti na koji način se omalovažava najveći uspeh našeg klupskog fudbala od kada se raspala stara juga !? Sve što se desilo je ove jeseni u Evropi oko ta dva kluba je za pohvalu, tekst nikako nije na mestu, pogotovo jer se niko ne bi ni okrenuo oko ramena od tih novinara iz komšiluka da su večiti ispali u kvalifikacijama.

                        Zvezda je jedini klub sada jedini klub u istoriji ovog takmičenja koji je krenuo od prve runde kvalifikacija i preživeo Novu Godinu u takmičenju, pri tom izbacio je predstavnika Češke, Rusije, predstavnika Belorusije koji je pak ispao iz kvalifikacija za LŠ, predstavnika Nemačke i bio ravnopravan sa predstavnikom neki kažu najjače lige na svetu. Zajebi me pljuvanja, ne stoji 70% tog teksta izuzev dela oko reprezentacije gde je, eto, napravljen cirkus sa selektorom.

                        Posle sto godina neko se setio da u Zvedi radi kako treba, od uprave, ili bar da to proba kada je selekcija ekipe u pitanju i logično je da će ljubomorni komšija da te pljune. Još gore Rijeka ispala, a ove godine Dinama nema ni na mapi.

                        Nema tu predrasuda zemljak, jednostavno reći nešto što je napokon urađeno kako treba da ne valja ja neću da bih ispao globalista.


                        Originally posted by canarian View Post
                        Pa u Seriji A nisu svi ukras Juventusu. Nije problem ko osvaja titule, problem je sto je liga u kojoj postoje dva profesionalna sa X i Y budzetom i 14 skoro amaterskih koji zajedno imaju X budzet. Glupost je uopste porediti Seriju A, gde su klubovi igrali solidno i u Evropi (osim tog Juventusa) i ovu nasu. Da sad ne pricam o tome koliko su klubovi praceni, ovde nacionalisti iz krajeva gde zive Srbi ne fermaju ni 2% klubove iz svog kraja, nego dolaze u BG da navijaju za dva najveca i najuspesnija. Lep mi je to nacionalizam. U Seriji A svaka regija ima svoj klub i ljude koji ga prate.

                        Taj uspeh koji su ostvarili ti klubovi je njihov, ne proizvod jakog klupskog fudbala. Cak se moze reci da je stanje u klupskom fudbalu u velikoj meri posledica sto se on izjednacava samo sa ta dva kluba.

                        Inace i ja mislim da je tekst povrsno napisan ("Partizanova grupa laka?!", "Pantic na levom krilu" ) i da odise nekom ljubomorom, ali nas i tako nije tesko kritikovati, dovoljno je pogledati samo cinjenicu da se vec 30 godina (od raspada SFRJ) na prva dva mesta smenjuju dva ista kluba, sto je jos gore, u svim prvenstvima protivnici su im nedorasli poluamaterski klubovi koji sluze upravo za to -> za ukras. Eventualno i za neku stelu oko rezultata ili transfera.

                        Inace, niko ne misli da je, eto, Izraelska liga u kosarci mnogo jaka jer je Makabi osvajao evroligu.
                        Pa pogledaj i neke ostale lige Evrope i tamo se uglavnom smenjuju dva, eventualno tri kluba na tronu, npr. Portugalsku Porto, Benfika, sa povremenim uzletom Sportinga, da ne pričamo o Švajcarskoj itd. Sve te lige su slične, a Italijansku sam naveo kao primer samo, onako da odslikamo naslov.

                        Omalovažavati nečiji uspeh je plod ljubomore, onaj tekst nema veze sa željom nekog novinara da bude objektivan. Msm ne treba biti preterano pametan da se vidi šta se događa u našem fudbalu, u državi uopšte, ali od uspeha praviti neuspeh je debilizam. Pa gledaj kako čovek završava tekst "Pravo je pitanje je li uspjeh uvijek dobra stvar." Svašta....

                        Comment


                        • Kakva njiva u Krusevcu
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Originally posted by Brajkula View Post
                            Nema predrasuda kod mene, predrasude su u tekstu ako si mislio na ovo Hrvati.
                            Pazi ti na koji način se omalovažava najveći uspeh našeg klupskog fudbala od kada se raspala stara juga !? Sve što se desilo je ove jeseni u Evropi oko ta dva kluba je za pohvalu, tekst nikako nije na mestu, pogotovo jer se niko ne bi ni okrenuo oko ramena od tih novinara iz komšiluka da su večiti ispali u kvalifikacijama.

                            Zvezda je jedini klub sada jedini klub u istoriji ovog takmičenja koji je krenuo od prve runde kvalifikacija i preživeo Novu Godinu u takmičenju, pri tom izbacio je predstavnika Češke, Rusije, predstavnika Belorusije koji je pak ispao iz kvalifikacija za LŠ, predstavnika Nemačke i bio ravnopravan sa predstavnikom neki kažu najjače lige na svetu. Zajebi me pljuvanja, ne stoji 70% tog teksta izuzev dela oko reprezentacije gde je, eto, napravljen cirkus sa selektorom.

                            ...
                            Jeste Zvezda napravila nešto istorijski, ali je ta Zvezda evropski prvak, svetski...e o tome ti pričam. Nisu Zvezda, Partizan i ostali ono dokle vaše sećanje doseže. To su institucije, koje su sada u rukama kriminalaca. Cela liga je u rukama kriminalaca. Da ne dužim, proglasićeš i mene ljubornim na uspeh Zvezde i Partizana.
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Comment


                              • Čestitke Čarapanima na zasluženoj pobedi, koja je mogla biti iskazana i većom razlikom, ali Alivodić....
                                Taman sam precrtao Čarapane u borbi za treće mesto, ali avaj.....no, idemo dalje.
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X