Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Oces da kazes da gostujete u Lucanima
    Ja, ja....

    Last edited by Constantin; 21-08-19, 18:12.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Odlična [emoji23]
        Ko je autor?

        Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Originally posted by La Jugoslavia View Post
          Odlična [emoji23]
          Ko je autor?

          Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
          Saša Dimitrijević....
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Inače, Zvezda i Partizan su odložili svoje utakmice u našoj ligi za vikend.

            Ako se plasiraju u grupne faze nadam se da će im dozvoliti da odmore bar dve nedelje.

            Neka luftiguzuju, greota, mnogo su se umorili.

            Comment


            • Brukanje od "takmičenja".

              Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

              Comment


              • To je korisna privilegija jer tako dobijamo prednost u ovoj kljucnoj borbi za evropsku poziciju nase lige. Nije bas sve sto uradi savez na stetu klubova....sva sreca.

                Pisao sam sa kojim zemljama se borimo za ulazak u prvih 15 liga na kraju ove sezone i u tome duhu evo nekih rezultata od juce i prekjuce koji se ticu direktno nase lige:

                Kluz - Slavija 0-1 , ovo nije povoljno po nas, Slavija ima dobar rezultat za revans i verovatno ce uci u LS mada to je jedini ceski klub koji je ostao na evro sceni tako da je to neka olaksavajuca okolnost jer ce tesko sami drasticno povecati rezultat svoje lige

                Kopenhagen - Riga 3-1 , ocekivano su savladali ligu i ocekivano ce proci dalje u LE ali danci imaju isti slucaj kao i cesi - ovo im je jedini klub u evropskim takmicenjima

                APOEL - Ajax 0-0 , ovde je APOEL ostvario dobar rezultat ali se nadamo da ce Ajax biti ozbiljniji u drugom mecu i jednog od dva kiparska predstavnika gurnuti u LE

                PSV - Apolon 3-0 , ovde je i bilo ocekivano da Apolon ispadne tako da ce Kipar najverovatnije ostati sa jednim timom u evropi sto je povoljno po nas

                Olimpijakos - Krasnodar 4-0 , oni 99% ulaze u Ligu sampiona medjutim:
                Slovan - PAOK 1-0 i AEK - Trabzonsopor 1-3 su rezultati koji mogu da gurnu grcki fudbal na dole i potencijalno ostave samo jedan tim u evropi sto je opet dobro po nas (AEK je 90% ispao ali mislim da PAOK itekao moze da prodje dalje bez obzira na ovaj kiks tako da....)

                Dinamo - Rozenborg 2-0 , ovde hrvati skoro da imaju tim u Ligi smapiona osim ako se ne desi nesto nepredvidjeno

                Gent - Rijeka 2-1 , ovde jos nije govoto ali racunajuci na ovu prednost i kvalitet Genta dobre su sanse da Rijeka ispadne i da hrvati ostanu samo sa jednim predstavnikom

                Seltik - AIK 2-0 , svedjani i skotlanjdani su nam isto rivali medjutim skotlanjdani su za nas dosta opasniji tako da je ovo na neki nacin negativan rezultat

                Legija - Rendzers 0-0, ispadanje Rendzersa bi bilo odlicno za nas

                Noirvezanima su ostali samo Rozenborg i Molde i nadamo se da ce ovaj drugi tim bit izbacen, a prvi tim je gotovo izvesno ispao u grupe LE od Dinama

                Svajcarci vec imaju dva tima u grupnoj fazi LE koji su tamo direktno otisli tako da je vazno da Zvezda posalje i treci njihov tim tamo

                Malme - Bnei Jehuda 3-0 , svedjani nas ne ugrozavaju narocito ali eto da pomenemo i ovaj rezultat jer ce oni 99% imati jedan tim u grupi LE

                Suma sumarum - dosta je povoljnih rezultata bilo juce po nas, grci i svajcarci su nam najveci rivali za prvih 15 pozicija ali rekao sam vec da su danci, cesi i kiprani na klimavim nogama pa moze lako da se desi da mi grci i svajcarci zavrsimo zajedno u prvih 15 liga. Za tako nesto je apsolutno neophodno da Partizan prodje Molde, a dodatan vetar u ledja bi dao ulazak Zvezde u LS jer cemo osvojiti dosta vise evropskih bodova ako imamo po jedan tim u oba evropska takicmenja.

                Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 11:08.

                Comment


                • Što se Apoela tiče bolje je za nas da odu u LŠ nego u LE jer u LE može mnogo više da se nabere koeficijenta.
                  Jeste da LŠ-sam ulazak donosi 1 celi bod ali opet mislim da LE timu kao što je Apoel može da donese još brat bratu 1.5 minimum..

                  Zato bi bilo odlično kad bi Rijeka ispala od Genta a da Dinamo ode u LŠ onda bi sa Partizanom u LE i Zvezdom u LŠ nabili sigurno 5.5 i 100% bi prestigli Hrvate.

                  Ali kako mi jurimo ove ispred nas tako i ovi iza nas jure nas.
                  Škoti nam dišu za vratom sa Seltikom i Rendžersom.
                  I jedni i drugi će u LE najverovatnije i tu će dobro nabrati poene a mi im bežimo samo jedan nerešen rezultat.

                  Dobra stvar je što u naredne dve godine "branimo" najmanje poena u odnosu na konkurente ali opet ti Škoti su tu sa nama u sličnoj poziciji.

                  Bilo bi dobro da bar jedan Škot kiksne ako Seltik uopšte možemo nazvati Škotima..
                  Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 11:17.

                  Comment


                  • Nije tacno to za LE. Zvezda je prosle sezone sama za srpski fudbal uzela u LS (sa jednom pobedom i jednim remijem) koliko su uzeli i ona i Partizan kad su prezimili u Evropi. U Ligi sampiona se bodovi racunaju odmah a u grupe LE je potrebno ostvariti uslov (mislim da se tek nakon jedne pobede ili nakon dva remija racunaju ostali bodovi koji se osvoje i to se opet racunaju manje nego u LS)

                    Dobra stvar je što u naredne dve godine "branimo" najmanje poena u odnosu na konkurente ali opet ti Škoti su tu sa nama u sličnoj poziciji.
                    Tada ce biti kasno jer se na kraju ove sezone odredjuje koja zemlja ce za DVE sezone biti na odredjenoj poziciji u novom formatu Uefa takmicenja. Tako da ove sezone moramo da udjemo u prvih 15 jer ko zavrsi sada ispod 15 mesta imacce daleko tezi put za povratak u prvih 15 za dve sezone jer Liga Evrope 2 donosi daleko manje evropskih bodova nego ostala dva evropska takmicenja i prakticno ce nam biti troduplo teze nego sada.
                    Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 11:23.

                    Comment


                    • Nema nikakvog uslova.
                      Isto se računa.
                      Pobeda u kvalifikacijama nosi 1 poen i deli se sa brojem timova u našem slučaju 4 dakle 0.250.
                      Nerešeno nosi 0.500 podeljeno sa 4=0.125

                      Plasman u LE ne donosi ništa a plasman u LŠ donosi 4 poena podeljeno sa 4 tima jednako 1 poen.

                      Pobeda u grupama nosi 2 poena podeljeno sa 4 jednako 0.500 nerešeno nosi 1 poen podeljeno sa 4 jednako 0.250..

                      Prošle sezone je Srbija na kraju kvalifikacija imala 4.250 čini mi se i onda je Zvezda dodala do 6

                      Zvezda je prošle godine u LŠ dodala Srbiji 1 poen za plasman + 0.500 za pobedu nad Liverpulom + 0.250 za nerešeno sa Napolijem to je 1.750

                      Za taj koeficijent je potrebno da ekipa u LE prodje grupu sa recimo 3 pobede i jedan nerešen rezultat to je br. poena jednak 1.750

                      Mislim da je Apoelu lakše da prodje grupu u LE nego da pobedi Liverpul i igra nerešeno sa Napolijem.

                      Plus dodatni bodovi u nokaut fazi.
                      Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 11:28.

                      Comment


                      • Ima uslova za LE uveravam te u to, godinama je tako. Tek kad u grupnoj fazi LE osvojis 2 poena (jedna pobeda ili dve nersene) onda ti se racunaju ostali poeni koje osvojis kasnije.

                        Mislim da je Apoelu lakše da prodje grupu u LE nego da pobedi Liverpul i igra nerešeno sa Napolijem.
                        Ja mislim da je APOEL pre par sezona igrao cetvrtfinale LS i da je bolje da ne dobiju priliku da naprave opet neki dar mar....rezultati u Ligi sampiona se vrednuju vise nego u LE i to je cinjenica koja ne sme da se ignorise
                        Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 11:28.

                        Comment


                        • Da li se računaju bodovi iz svakog pojedinačnog meča ili to nije bitno već sam ulazak u sledeću fazu? Ili se računa i jedno i drugo?

                          Koliko bodova donosi pobeda, nerešeno i sam ulazak u Q1, Q2, Q3 i plej of u LŠ, a koliko u LE?

                          Koliko bodova donosi ulazak u grupu LŠ i LE, a koliko pobeda i nerešano grupi?

                          Comment


                          • Originally posted by goku View Post
                            Da li se računaju bodovi iz svakog pojedinačnog meča ili to nije bitno već sam ulazak u sledeću fazu? Ili se računa i jedno i drugo?
                            Računa se svaki meč.
                            U kvalifikacijama pobeda donosi 1 poen podeljeno na broj timova u našem slučaju to je 4 a nerešeno donosi 0.500 podeljeno sa 4..
                            Evo možeš da ideš redom po ovom mom sistemu i dobićeš tačan koeficijent koji imamo danas, siguran sam.

                            Originally posted by goku View Post
                            Koliko bodova donosi pobeda, nerešeno i sam ulazak u Q1, Q2, Q3 i plej of u LŠ, a koliko u LE?
                            Pobeda u kv 1poen/4tima
                            Nerešeno 0.5/4
                            U grupama i nokaut fazama svaka pobeda nosi 2/4 a svaki nerešeni 1/4
                            Sam plasman u LŠ donosi 4 poena/4
                            Plasman u LE ništa..

                            Plasman u 1/4 finale LE dodatnih 4 poena kao i za LŠ plus još 4 poena za svaki naredni korak.

                            Originally posted by goku View Post
                            Koliko bodova donosi ulazak u grupu LŠ i LE, a koliko pobeda i nerešano grupi?
                            4poena/broj timova za LŠ
                            U našem slučaju 1 poen

                            Za ulazak u LE ništa

                            Pobeda u grupama nosi 2/4
                            Nerešeno 1/4
                            Isto je i za LŠ i za LE
                            Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 11:46.

                            Comment


                            • Jos da dodam - ta pocetna podela bodova stvara razliku izmedju LS i LE jer kao sto si napisao za ulazak u LS se dobija 4 boda i ostali bodovi koje osvojis u grupi se odmah racunaju dok se za ulazak u LE ne dobija nista plus startujes sa -2 boda sto znaci da tek kad osvojis 2 boda racunaju ti se ostali bodovi koje osvojis.

                              Kad udjemo u grupe bavicemo se dalje kalkulacijama koliko bodova je jos potrebno ali da bi uopste dosli u priliku da se bavimo time Partizan mora da udje u LE, a za Zvezdu je pozeljno da udje u LS bez obzira sto je vec obezbedila LE
                              Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 11:49.

                              Comment


                              • Evo primer od ove godine:
                                Radnički Niš jedna nerešena to je 0.125poena
                                Čuka dve pobede i nerešeno to je 0.625poena
                                Zvezda 2 pobede i 4 nerešena to je 1poen
                                Partizan 4 pobede to je 1 poen

                                Ukupno 2.750

                                Edit:
                                Pardon sad je ispravljeno
                                Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 11:59.

                                Comment

                                Working...
                                X