Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Знаш како је име и презиме Каки па смо изговарали Кака. Лакше је рећи Ла Пара него Ванлапара.

    Comment


    • VLP, jednostavnije.
      insta: engleski_dopisnik

      Comment


      • Originally posted by NSG View Post
        VLP, jednostavnije.
        LW VLP
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Originally posted by tamonajugu View Post
          Da li će u sred sezone biti povećano ograničenje broja stranaca?!
          http://fudbal.hotsport.rs/2019/09/29...qMEXWrFPWCqxjg

          Da li ovaj debeljko nesto izmislja ili ce ovo stvarno i zvanicno postati privatna liga ? Mislim, ovo ako se usvoji u sred sezone bice bruka, tragedija i komedija. Ne znam da li postoji zabelezen slucaj u istoriji fudbala da se u sred sezone menja pravilo po pitanju broja stranaca. Ona pobeda u derbiju je izgleda zestoko uzdrmala temelje "srpskog" fudbala.
          Pokrenula je Zvezda inicijativu ali za narednu sezonu.

          Comment


          • Ja smatram da je to dobar potez.

            Medjutim, nije mi jasno nešto. Kažu da je ovo želja većine klubova, i to je ogromna većina u pitanju. E sada, koji je interes jednom Javoru na primer da se poveća broj stranaca? Da se ne lažemo, ova odluka ide u korist 2, najviše 3 kluba u Srbiji. Možda sam ja slep, pa ne vidim šta treba, ali mi deluje da su ostali klubovi glasali protiv svojih interesa.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by 弱肉強食 View Post
              Стварно сам зачуђен твојим писањем.

              Јеси ти упознат да судија гледа ВАР по свом нахођењу? Мислиш ли да ће неко судије оптужити ако не погледају ВАР на штету Звезде? Мислиш ли да судија није видео против Инђије да је било ван 16?

              Само би подигло хајку око суђења а сведоци смо да ВАР није савршен уопште. Прво што рачуна неке милиметре где таква егзактност не приличи игри а друго што судије одлучују по свођ нахођењу.

              Иначе, коначно ће ова глупост звана број странаца да се прошири.

              Тако да, Борјан, Родић, Дегенек, Панков, Гајић, Кањас, Вулић, Ла Пара, Марин, Бен, Гарсија. Бен најистуренији. Ако ово видим ... у трансу ћу бити.

              Или још најбоље Бен офанзивни везни а Томане шпиц. Боље играмо без Марина, дркош дави игру, Бен је за њега играчина на офанзивном везном.

              А ти Партизане што имаш 4 странца, плачи, ионако немаш кеша за више.
              Video tehnologija je daleko od bezgresne ali ako se sudjenje popravi i za 50% to ce biti nevidjeni pomak u tom pravcu kad je nasa liga u pitanju (ako cemo po zvanicnim statistikama da gledamo var poboljsava tacnost odluka i za preko 90%). Slazem se ja sa tobom da ce uvek ostati mogucnost za lose odluke ali sudija ce u ovom slucaju imati daleko manji prostor da donese losu odluku. Sudija sa video tehnologijom ne bi mogao tako lako da se pravi blesav kao sto moze ovako bez toga. Svaki gram regularnosti ce mnogo da znaci i mislim da ne postoji opravdanje za neuvodjenje var tehnologije.

              Sto se stranaca tice apsolutno se slazem da nam treba veci broj stranaca jer to svima ide u korist ali raditi tako nesto u sred sezone je nenormalno i drago mi je sto je to ipak bila samo provokacija. Sto se sledece sezone tice to ce biti odlicno, a i Partizan ce biti jos jaci jer nije bas sve u velikom novcu, mnogo zavisi od struke, kvalitetnog skautinga, procene, svega...nije zlato sve sto sija. Moze recimo da uporedimo transfer Jirke i transfer Asana (ili neki drugi transfer ako neko smatra d aovaj nije usporediv)....nije svaki stranac dobar stranac. Partizan ume da odabere kvalitetne strance za realno malo love i to je pokazao puno puta tako da nemoj da brines za nas. Stranci kad se dovedu moraju da budu takvi da prave razliku, a ne dazauzimaju mesto nekom domacem igracu koji je bolji od njih. Partizan i Savo nisu krivi Zvezdi sto je dovela 8 stranaca znajuci da je ogranicenje na 4. Ne moze uvek odgovornost da se prebaci na druge. Velik je problem kad ti od 8 igraca 4 moras da rotiras....prevelik, nepremostiv.

              Ne mozemo sa domacim igracima da se borimo za dva mesta u Ligi sampiona to je svima jasno konacno, ne mozemo da imamo jaku i konkurentnu ligu bez stranaca. Kvalitetne strance i domace igrace (pre svega klince iz skole) treba kombinovati i na tome temeljiti buducnost srpskog fudbala jer mi nismo u stanju da zadrzimo jednog Tadica, Matica, Jovica, Mitrovica, Ljajica, Kostica, Milenkovica..... a za razliku od kiprana, grka i danaca nasi domaci igraci su bolji od njihovih, nasi treneri su bolji u radu sa mladim igracima i sa vecim brojem stranaca dobicemo preko potrebnu prednost u odnosu na njih.

              I mediji i savez treba da se aktiviraju u borbi za zdravu ligu, a to moze samo konkretnim stvarima a ne pricom....pa jos infrastruktura da se poboljsa pa publika da se vrati na stadion....da ozdravimo konacno jbm mu matter a ne da zakrvimo posle svakog kola. Nase je mesto medju 10 najboljih zemalja fudbalske Evrope i to treba svima da bude cilj, savezu, klubovima....svima bre.

              PS Da li ce to biit povecanje broja stranaca po sistemu 6 + 2 ili 8 + 2 ili samo 8 ? kakav ce tretman imati igraci iz ex-yu ?
              Last edited by tamonajugu; 30-09-19, 15:55.

              Comment


              • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                Стварно сам зачуђен твојим писањем.

                Јеси ти упознат да судија гледа ВАР по свом нахођењу? Мислиш ли да ће неко судије оптужити ако не погледају ВАР на штету Звезде? Мислиш ли да судија није видео против Инђије да је било ван 16?

                Само би подигло хајку око суђења а сведоци смо да ВАР није савршен уопште. Прво што рачуна неке милиметре где таква егзактност не приличи игри а друго што судије одлучују по свођ нахођењу.

                Иначе, коначно ће ова глупост звана број странаца да се прошири.

                Тако да, Борјан, Родић, Дегенек, Панков, Гајић, Кањас, Вулић, Ла Пара, Марин, Бен, Гарсија. Бен најистуренији. Ако ово видим ... у трансу ћу бити.

                Или још најбоље Бен офанзивни везни а Томане шпиц. Боље играмо без Марина, дркош дави игру, Бен је за њега играчина на офанзивном везном.

                А ти Партизане што имаш 4 странца, плачи, ионако немаш кеша за више.
                Šta bi vam radili na zelenom tepihu da plivamo u kešu.

                Razmisli pre što napišeš neku nebulozu.

                Terza video da mu ništa ne pomaže u ogledima sa Partizanom pa odlučio da sam promeni kvotu stranaca. Daj ih 11 da ne plače.

                Treba uvesti i kaznene bodove za defanzivnu orijentaciju i ne manja šuta na protivnički gol.
                Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 30-09-19, 17:38.

                Comment


                • Ja pamtim vremena kad su mec morala da pocnu 2 igraca do 20 ili 21 godine, doduse u drugoj ligi. A sada ovaj dripac koji je odavno trebao da zavrsi u zatvoru predlaze gluposti o vecem broju strnaca.

                  Uostalom zar nema pola tih "stranaca" dvojno drzavljanstvo?

                  Comment


                  • Barselona je skoro imala samo 2 Španca u prvoj postavi, ja ne znam gde još ima ta glupost sa ograničenim brojem stranaca. Uveo bih neograničeni broj stranaca, pa ako su naši dovoljno dobri neka igraju, prosto.
                    Zamisli sada Modrić i Kros nisu u protokolu, jer su stranci, lolčina.
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Lijepo je vidjeti takav polet kod konkurencije. Kada dođu 2-3 teške nedelje opet ćemo slušati staru pjesmu... Uprava napolje... ;)

                      Comment


                      • Originally posted by MareLFC View Post
                        Barselona je skoro imala samo 2 Španca u prvoj postavi, ja ne znam gde još ima ta glupost sa ograničenim brojem stranaca. Uveo bih neograničeni broj stranaca, pa ako su naši dovoljno dobri neka igraju, prosto.
                        Zamisli sada Modrić i Kros nisu u protokolu, jer su stranci, lolčina.
                        A naši klubovi kao mogu dovesti kvalitetne strance? Mislim mogu za naše uslove, ali ne puno njih. 4 stranca je puna kapa, pa neka pametno biraju, a ne da dovode neke polu raspade.

                        Zamislite da je Partizan doveo 8 stranaca ko Zvezda. Kad bi Stevanović ili Pavlović dobili priliku. I da su bolji od tih stranaca ne bi igrali jer bi stranci morali da igraju da opravdaju te što su ih doveli.

                        Zvezda gomila strance i šta je epilog: braća Ilić, Adžić, Joveljić, Terzić moraju na prodaju za kesu kikirikija.

                        Ne kažem da stranci ne trebaju, ali samo oni što prave razliku, a ne neki što su isti ili malo bolji od domaćih igrača, posebno mladih igrača.

                        Tih igrača što prave razliku ne možeš dovesti 8 jer nemaš toliko love. Ali 3-4 možeš.

                        Comment


                        • Originally posted by goku View Post
                          A naši klubovi kao mogu dovesti kvalitetne strance? Mislim mogu za naše uslove, ali ne puno njih. 4 stranca je puna kapa, pa neka pametno biraju, a ne da dovode neke polu raspade.

                          Zamislite da je Partizan doveo 8 stranaca ko Zvezda. Kad bi Stevanović ili Pavlović dobili priliku. I da su bolji od tih stranaca ne bi igrali jer bi stranci morali da igraju da opravdaju te što su ih doveli.

                          Zvezda gomila strance i šta je epilog: braća Ilić, Adžić, Joveljić, Terzić moraju na prodaju za kesu kikirikija.

                          Ne kažem da stranci ne trebaju, ali samo oni što prave razliku, a ne neki što su isti ili malo bolji od domaćih igrača, posebno mladih igrača.

                          Tih igrača što prave razliku ne možeš dovesti 8 jer nemaš toliko love. Ali 3-4 možeš.
                          Ne razumem. Pa što bi dovodio strance ako ti nisu potrebni? Ako uvedeš neograničeni broj stranaca, to ne znači da ih Moraš imati u timu, možeš slobodno igrati sa Stevanovićem, Pavlovićem, Joveljićem itd. Ako misliš da su dovoljno kvalitetni. Ne znam šta to menja, samo imaš opciju više.
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Uvesti pravilo za neogranicen broj stranaca kako bi veciti oprali vise para i kako bi jos vise procvetala siva ekonomija.

                            Comment


                            • Originally posted by MareLFC View Post
                              Barselona je skoro imala samo 2 Španca u prvoj postavi, ja ne znam gde još ima ta glupost sa ograničenim brojem stranaca. Uveo bih neograničeni broj stranaca, pa ako su naši dovoljno dobri neka igraju, prosto.
                              Zamisli sada Modrić i Kros nisu u protokolu, jer su stranci, lolčina.
                              U zemljama EU to je normalno zbog zakona te organizacije. Barsa ima 5-6 igraca koji nastupaju za drzave koje nisu clanice EU, a i oni imaju dvojna drzavljanstva u nekim drzavama EU. Messi (Spanija), Neto (Italija), Mislim da i Suarez ima dvojno drzavljanstvo, ali nisam siguran gde.

                              Kad sve saberes i oduzmes, Barca ima 3-4 non-EU igraca.

                              Comment


                              • Originally posted by forum1nick View Post
                                Lijepo je vidjeti takav polet kod konkurencije. Kada dođu 2-3 teške nedelje opet ćemo slušati staru pjesmu... Uprava napolje... ;)
                                Nema problema, sve je to krug zivota, izlazimo jaci iz svakog nedaca ili se bar trudimo da bude tako. Fudbal je cudna igra, ne voli da bilo ko gospodari njome zauvek i mnogo je surova. To je shvatio Partizan zajedno sa mnogim drugim svetskim klubovima, shvaticete i vi. Za sad uzivamo vise nego ikad u ovome sto Savo radi....bar ova moja generacija koja nije bila u mogucnosti da gleda crno-bele sinove osamdesetih i ranije.
                                Last edited by tamonajugu; 30-09-19, 19:17.

                                Comment

                                Working...
                                X