Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jako je bitno da večeras Rijeka ispadne.
    I bar jedan od Škota.

    Škoti nam dišu za vratom, bežimo im samo jednu pobedu ili dva nerešena rezultata u kvalifikacijama.

    Sutra uveče igraju i Seltik i Rendžers.
    Seltik je u prvom meču na svom terenu pobedio sa 2-0 Švedski AIK a Rendžers igrao 0-0 sa Poljskom Legijom na njihovom terenu.

    Rijeka je izgubila od Genta u Belgiji 2-1.
    Ako ne prodju dalje onda 90% prestižemo Hrvate.

    Treba navijati i protiv Grka večeras i sutra, lepa je prilika da i njih preteknemo posle u grupi ako ostanu samo na Olimpijakosu večeras i sutra a sva je prilika da hoće.

    Veliki su problem Švajcarci i Kipar.
    Švajcarci jer ih ima mnogo a Kipar jer je veliki jaz izmedju nas i njih na listi.

    Švajcarska ima Bazel u ligi šampiona i Lugano i Jangere u LE.
    Jedini razlog zašto su iza nas trenutno je zato što im je prošlogodišnji koef izbrisan a ove godine nisu u kvalifikacijama mogli mnogo da osvoje jer imaju direktne predstavnike u grupi.
    Tek će oni brati bodove i navijaćemo protiv njih u grupama.

    Što se Apoela tiče ja bih voleo da odu u LŠ jer i dalje tvrdim da ekipa poput Apoela mnogo više bodova može da osvoji u LE nego u LŠ, ali dobro neću da otvaram nova poglavlja..

    Dakle navijati protiv Škota, Grka, Rijeke i Apoela..
    Kad krenu grupe i protiv Švajcaraca.
    I navijati za naše klubove, naravno.

    Biće jako teško uzeti 15-to mesto za tako nešto je potrebno da recimo i Zvezda i Partizan prezime u Evropi(minimum-minimuma) a da Apoel ode u LE i tamo ispadne iz grupe sa skorom od recimo 2 pobede i 4 poraza ili 4 nerešena i dva poraza.
    Ili pak da odu u LŠ i tamo u grupi izgube sve 6 tekme ili samo jednu nerešenu da odigraju eventualno.
    Sva je prilika da će ići u LE i baš treba zvezdice da nam se poklope.

    U svakom slučaju, napred naši, živela Srbija..
    Last edited by Chiwwi; 28-08-19, 09:48.

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      Švajcarska ima Bazel u ligi šampiona i Lugano i Jangere u LE.
      Jedini razlog zašto su iza nas trenutno je zato što im je prošlogodišnji koef izbrisan a ove godine nisu u kvalifikacijama mogli mnogo da osvoje jer imaju direktne predstavnike u grupi.
      Tek će oni brati bodove i navijaćemo protiv njih u grupama.
      Nemaju Svajcarci tim u LS, Bazel je ispao od LASK-a u prosloj rundi.

      Comment


      • Tim bolje, ako Partizan sutra uveče prođe u LE imamo neke, možda i realne šanse za naprdovanje na listi a cilj je znan.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Pomešao sam sa Red Bulom.
          Još gore za nas. Imaju tri ekipe u LE, od toga Bazel prvi šešir..
          To je brat-bratu još bar 5 poena za njih..

          Comment


          • Biće jako teško uzeti 15-to mesto....
            Pa nije bas toliko tesko jer nam bas dosta rezultata ide na ruku ove sezone i kako je krenulo ici ce nam jos bolje.

            Kiprani i danci po svemu sudeci ispadaju sa prvih 15 pozicija. Cesi takodje nisu bezbedni u prvih 15 tako da vrlo lako mogu da se otvore minimum 2 mesta za nove nacije, a mozda cak i tri.

            Kiprani ostaju samo sa jednim predstavnikom i to APOEL-om koji je u poslednjih par sezona u padu forme u Evropi.

            Danci imaju samo Kopenhagen koji ima taj revans sa Rigom (pobedili prvi mec 3-1) koji ce verovatno rutinski odraditi. Primetan je pad forme u poslednjih par sezona i kod njih i ako nastave u takvom ritmu nece se oni nauzimati bodova.

            Cesi imaju samo Slaviju medjutim ta Slavija je u velikom usponu u Evropi i verovatno ce da obezbede Ligu sampiona plus bi tamo mogli dobar broj bodova da otkinu tako da su cesi malo sigurniji da ostanu u prvih 15 nego dve gorepomenute nacije.

            Svajcarcima bezimo dosta i oni me ne brinu mnogo jer su im timovi takodje u padu forme, narocito Bazel...Lugano je previse slab za neke vece domete, a Jang Bojs bi jeidno mozda mogao nesto da uradi mada ni oni nisu toliko jaki da mogu da racunaju na lagan prolaz grupe u LE.

            Skotlandjani imaju Setlik, a Rendzers cak i da prodje u grupe LE tesko ce nesto ozbiljno napraviti, nisu toliko jaki kao sto ih predstavlja transfermarkt ali se nadamo da nece proci (mozda bi cak i Seltik mogao da ispadne ako AIK kod kuce priredi velik preokret nakon poraza od 2-0 jer Seltik je tradicionalno katastrofalan u gostima, ume gadno da se saplete)

            Od svih ovih nabrojanih nacija samo mi, cesi, hrvati i grci imamo predstavnika u Ligi sampiona i to je veliki plus za nas. Osim toga za razliku od ceha, kiprana, danaca, hrvata pa mozda cak i grka imamo vece sanse od svih njih da ostanemo sa dva predstavnika u Evropi sto bi bio ogroman plus u ovoj borbi.

            Evo koje utakmice su bitne za nas danas i sutra uz naravno pobedu Partizana:
            (boldovani timovi bi valjalo da ispadnu)

            Liga sampiona:
            Ajax - APOEL prvi mec 0:0
            Slavija - Kluz 1:0

            Liga Evrope:
            Riga - Kopenhagen 1:3
            Apolon - PSV 0:3
            PAOK - Slovan 0:1
            Trabzon - AEK 3:1
            Rijeka - Gent 1-2
            AIK - Seltik 0:2
            Rendzers - Legija 0:0

            Jeidno bi mi bilo zao da ispadne PAOK i licno ne mogu njima da pozelim ispadanje ali sto se ostalih boldovanih klubova tice nadam se da ce vecina njih skliznuti iz zreba.
            Last edited by tamonajugu; 28-08-19, 10:43.

            Comment


            • Originally posted by Chiwwi View Post
              Pomešao sam sa Red Bulom.
              Još gore za nas. Imaju tri ekipe u LE, od toga Bazel prvi šešir..
              To je brat-bratu još bar 5 poena za njih..
              Basel I, YB II, Lugano IV. Videcemo sta ce doneti zreb za grupnu fazu LS, mozda se otvori pa padne neka borba za 3. mesto. U svakom slucaju izuzetno tesko dok 3. ekipa iz nase lige ne pocne da donosi vise bodova.

              Comment


              • To što će Kiprani i Danci da ispadnu iz 15 nama ništa ne znači ako umesto njih ne budemo mi.

                Da bi se to desilo mi moramo minumum da naberemo još 2.625 bodova a da Kipar bude ukopan u mestu i da svi ostali koji jure 15-to mesto budu iza nas.

                Dakle Grcima fali 0.3, Hrvatima 2.250, Švajcarcima 4.2

                Dakle treba biti ispred Kipra, Hrvatske, Grčke, Švajcarske i Škotske kad se podvuče crta a ne samo ispred Kipra..

                Niti će ovi iznad biti ukopani u mestu niti će nama biti dovoljno još 2.625..

                Inače za 2.625 Zvezda mora da ponovi prošlu godinu iz grupe u LŠ a Partizan da prodje grupu..

                Čisto da se zna gde smo, i to je matematika, sve ostalo su želje..
                Last edited by Chiwwi; 28-08-19, 10:42.

                Comment


                • Kako si dosao do 2.625? Ja kad oduzmem 23.375 od 25.000 dobijem 1.625

                  Jel si ti konobar?

                  Comment


                  • Da 1.625, pardon, pišem i računam u isto vreme i za Hrvate sam loše izračunao .

                    Opet za to je potrebno da Zvezda ponovi prošli godinu-
                    0.75 poena i da Partizan ima bar dve pobede u grupi- još poen..

                    A da Kipar ostane ukopan..

                    Dakle, kao što rekoh na početku ako želimo realno da dostignemo 15-to mesto, mora i Zvezda i Partizan da prezime minimun.

                    Evo sad ću lepo ispod da projektujem.neki realni koliko-toliko scenario za naše potencionalno 15-to mesto, dajte mi malo vremena..
                    Last edited by Chiwwi; 28-08-19, 11:01.

                    Comment


                    • Da skratimo muke, timovi iz Srbije moraju da zabeleze 4 pobede (ili 3 pobede i jedan neresen) vise od timova sa Kipra da bi Srbija dosla na 15. mesto.

                      Odnosno trebaju da zabeleze 3 pobede vise od timova iz Grcke.

                      Comment


                      • Pa nije to nemoguce. Dosta ce zavisiti od zreba da li ce nam dodeliti neke ekipe u padu forme ili neke ekipe u usponu forme (nebitno skroz koliko su timovi atraktivni jer atraktivnost cesto vara). Cak i uz neki srednje povoljan zreb verujem da Partizan moze da ponovi sezonu 2017/18, a Zvezda da nakupi par bodova u LS. Tako da dok ne vidimo zreb necemo moci da izvrsimo neke preciznije prognoze ali ovako napamet ja verujem da Partizan ima kvalitet da dodje do drugog mesta u grupi LE, a Zvezda do treceg mesta u grupi LS.

                        Partizan ako pobedi sutra dobijamo jos 0,5 bodova za nacionalni koeficijent. Ako u grupi ponovi rezultat iz 2017/18 to je 6 uefinih bodova. Zvezda ako ponovi proslogodisnji to je dodatna 3 boda (moze lako da se desi da Zvezdi ove sezone i 4 boda bude dovoljno za trece mesto u grupi)...i kad se to preracuna dobijamo 2.375 boda za koeficijent sto znaci da bi do decembra mogli da imamo 25.750 sto je vrlo ozbiljna i, uzimajuci sve u obzir, dosta realna zaliha. Plus bi ostala sansa da u toj nokaut fazi bar jedan nas klub osvoji jos koji bod. Bice tesna trka i bukvalno ce decimale odlucivati ali su nam sanse vise nego dobre.

                        Grci, cesi i svajcarci svoje bodove dele sa brojem 5, a mi sa brojem 4 tako da je i tu neka matematicka prednost za nas.

                        Samo Partizan da pregrmi pa ce posle biti sve lakse sracunati....Zvezda i Partizan ce u grupnoj fazi igrati dosta rasterecenije nego kvalifikacije plus ce forma i uigranost biti jos veca tako da sam zaista veliki optimista da cemo evropsku jesen izgurati u potpunu korist srpskog fudbala.
                        Last edited by tamonajugu; 28-08-19, 11:10.

                        Comment


                        • Da otprilike tako ukratko..

                          Malo uduže i "kladioničarski" to bi trebalo da izgleda ovako:

                          Dakle polazimo sa projekcijom od današnjeg stanja i uzimamo u obzir zemlje koje po meni realno vode borbu za 15-to mesto.

                          13.Češka 25.900
                          14.Danska 25.750
                          15.Kipar 25.000
                          16.Grčka 24.700
                          17.Hrvatska 23.750
                          18.Srbija 23.375
                          19.Škotska 22.125
                          20.Švajcarska 20.800

                          Uzeću Kipar kao neki reper za 15-to mesto jer itekako je realno da Danska i Češka prebace 26 poena.

                          Dakle Kipar neki minimum njihov je plasman Apoela u LE i da tamo ne prodju grupu sa dve pobede i 4 poraza ili četri nerešena i dva poraza.
                          To je još 1 poen.

                          Dakle 26 poena je neka minimalna kota koju ekipe ispod 15 mesta trenutno moraju da jure..

                          Za tu "kotu" ekipama od 16-20 mesta je potrebno redom:

                          16.Grčka 1.300
                          Ako Paok i AEK ispadnu ovih 1.300 mora Olimpijakos da nabere u LŠ plus se njima sve deli na 5
                          1.300 poena u LŠ su recimo 2pobede i nerešeno u grupi i da prilikom ispadanja PAOK i AEK odigraju po nerešeno..
                          Jako je bitno da PAOK i AEK ispadnu večeras, prebitno!

                          17.Hrvatska 2.250
                          Ukoliko Rijeka ispadne večeras Dinamo ovo ne može da nabere u LŠ i to je realnost.

                          18.Srbija
                          Nama je potrebno 2.625
                          Scenario:
                          Zvezda uzima 3.mesto u grupi lige šampiona sa minimum 4 boda u grupi to je 0.750
                          Partizan prolazi večeras dalje to je još 0.125 poena ako odigraju nerešeno sa Molde i plus u LE prodje grupu sa recimo 2 pobede i 2 nerešene(Neki minimum) to je još 1.5 poena

                          Dakle sve ukupno 2.375, fali nam još 0.300
                          Npr. Partizan ili Zvezda, jedan od njih u nokaut fazi moraju da ostvare još jednu pobedu i jedan nerešen rezultat ili još tri nerešena rezultata..

                          19.Škotska 3.875
                          Ispadanjem jednog kluba nemaju šanse za ovo a ako prodju i Rendžers i Seltik teško baš.

                          20.Švajcarska 20.800
                          Fali im 5.200
                          Oni imaju Bazel u prvom šeširu LE, YB u drugom šeširu LE i Lugano u 4. šeširu LE..

                          Za 5.2 potrebno im je da Bazel i YB prodju grupu to je 2× po 1.750 minimum za takve klubove i da Lugano nabere dve pobede recimo to je još 0.500
                          Ukupno 3.500 fali im još 1.7 u nokaut fazi.

                          Recimo da Bazel ubere još 4 pobede a YB dve nerešene..
                          I njima se sve deli na 5, dakle i bolji rezultat za nijansu od toga moraju da imaju.

                          Sad kad bolje razmislim jako teško, mnogo je to bodova za njih.

                          Otprilike..
                          Last edited by Chiwwi; 28-08-19, 12:02.

                          Comment


                          • Drugim rečima neuspeh Kipra nam je pod must kao i prezimljavanje i Zvezde i Partizana pride..

                            Plus, Kipar ima i Apolon u PO LE..
                            Izgubili su prvu utakmicu 3-0 od PSV-a..

                            Jedan od razloga zašto mislim da bi bilo bolje da Apoel ode u LŠ je taj što smatram da mogu više bodova nabrati u LE..

                            Ispadanje PAOK-a i AEK-a je prebitno za nas, ispadanje Rijeke jako poželjno.

                            Ispadanje Apolona je pod must uz poraz je poželjno a Apoel je glavna kvaka za nas.
                            Što manje bodova za njih.
                            Last edited by Chiwwi; 28-08-19, 12:08.

                            Comment


                            • Originally posted by belgrade_owl View Post
                              Basel I, YB II, Lugano IV. Videcemo sta ce doneti zreb za grupnu fazu LS, mozda se otvori pa padne neka borba za 3. mesto. U svakom slucaju izuzetno tesko dok 3. ekipa iz nase lige ne pocne da donosi vise bodova.
                              Voša je u sezoni 16/17 donela 5.5 bodova.

                              Zvezda i Partizan ukupno 4.

                              Zvezda sezonu pre toga, 0 bodova. Slovima, NULA bodova.

                              U te dve sezone, Voša 9.5 ukupno, a Zvezda 3. Čak je i Čuka doneo više bodova od Zvezde.
                              Last edited by goku; 28-08-19, 14:59.

                              Comment


                              • Steta je sto je ove sezone Radnicki prerano ispao. Svaka desetinka mnogo znaci. Da su preskocili samo to prvo kolo bili bi zemlja sa najvise osvojenih bodova u kvalifikacijama.

                                https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...ccoef2020.html


                                Da je Radnicki imao isti ucinak kao Cukaricki sad bi imali 0.5 boda vise i bili bi ispred Hrvatske za 0.125 bodova.....sve to moze da bude odlucujuce na kraju.
                                Last edited by tamonajugu; 28-08-19, 15:15.

                                Comment

                                Working...
                                X