Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hvala Čivi.[emoji3]

    Comment


    • Originally posted by tamonajugu View Post
      jer kao sto si napisao za ulazak u LS se dobija 4 boda i ostali bodovi koje osvojis u grupi se odmah racunaju dok se za ulazak u LE ne dobija nista plus startujes sa -2 boda sto znaci da tek kad osvojis 2 boda racunaju ti se ostali bodovi koje osvojis.
      Nemaš nikakav minus, ne znam odakle ti to.

      Za ulazak u LŠ se dobija 4 boda podeljena sa broj timova u našem slučaju 4.
      Dakle dobijaš 1 bod po timu i to jedina prednost.

      Pobede i porazi se boduju isto i u LŠ i u LE
      Pobeda nosi 2/4 a nerešeno 1/4

      Dakle Zvezda je prošle godine donela ulaskom u LŠ 1 bod za ulaz+0.5Liverpul+0.250Napoli

      Ukupno 1.750
      Cela liga je na kraju kvalifikacija imala 4.250

      Primera radi Zvezda i Partizan su u LE kad su prezimili doneli ligi sledeće:

      Zvezda 2pobede+3nerešena+nerešeno u nokaut fazi=2

      Partizan 2pobede+2nerešena+nerešeno u nokaut fazi= 1.750

      Ukupno.. 3.750

      Drugim rečima moraš da pobediš i odigraš nerešeno u LŠ da bi nabrao isti koeficijent kao kad prodješ grupu u LE..

      A složićemo se da je za slabije timove retkost rezultat koji je Zvezda ostvarila prošle godine u LŠ, dok prolaze grupe opušteno.
      Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 14:01.

      Comment


      • Sve si to u pravu ali ti kazem da se bodovi koje osvojis u grupnoj fazi LE racunaju tek nakon sto osvojis 2 boda. Recimo ako imas 3 pobede u grupi onda nisi osvojio 6 bodova nego 4.

        Comment


        • Ja za to sad prvi put čujem. Ako imaš neki link prosledi.
          Ako nemaš sad ću da preračunam predprošlu sezonu da vidim da li je tako.

          Comment


          • Covek u Partizanu koji je zaduzen za to svake godine govori o tome tako da sam 100% siguran u to. Mozda ima na ovom snimku gde to kaze ovaj cela https://www.youtube.com/watch?v=elc0b4lCWsI od 51:50
            Inace zna svaki detalj u vezi bodovanja, perfektno poznaje tu tematiku
            Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 13:36.

            Comment


            • Nema sigurno evo sad sam preračunao sezonu 17/18 kad su oba tima prezimila svaki meč..

              Dakle prvo kvalivikacije:
              1.Mladost Lučani 2poraza=0poena
              2.Vojvodina 1 pobeda=0.250
              3.Partizan 2pobede+3nerešene=0.875
              4.Zvezda 5pobeda+3nerešene=1.5

              Princip koji važi za kvalifikacije je sledeći:
              Pobeda 1poen/broj timova 4=0.250
              Nerešeno 0.5poena/4=0.125

              Grupna faza i nokaut faza:
              1.Zvezda 2pobede+3nerešene+1nerešena u nokaut fazu=2poena
              2.Partizan 2pobede+2nerešene+1nerešena u nokaut fazi=1.75

              Princip bodovanja u grupi i nokaut fazi je 2 poena za pobedu i 1 poen za nerešeno podeljeno sa 4 tima.
              Sam plasman u LE ne donosi ništa.

              Dakle Ukupno=6.375
              Toliko je Srbija i imala pre dve godine..

              Sad ću da nadjem i link UEFE znam da sam ga čitao.
              Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 13:59.

              Comment


              • Evo ovde po sezonama od 2015/16 pa sve do ove sada sezone County Ranking Srbije i bodovi koji su osvajanli klubovi po tim sezonama



                Ovo je performans klubova Crvena zvezda i Partizan u sezonama 2015/16 pa do ove aktuelne 2019/20.

                Last edited by Jaqen Hghar; 23-08-19, 14:07.

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Nema sigurno evo sad sam preračunao sezonu 17/18 kad su oba tima prezimila svaki meč..

                  Dakle prvo kvalivikacije:
                  1.Mladost Lučani 2poraza=0poena
                  2.Vojvodina 1 pobeda=0.250
                  3.Partizan 2pobede+3nerešene=0.875
                  4.Zvezda 5pobeda+3nerešene=1.5

                  Princip koji važi za kvalifikacije je sledeći:
                  Pobeda 1poen/broj timova 4=0.250
                  Nerešeno 0.5poena/4=0.125

                  Grupna faza i nokaut faza:
                  1.Zvezda 2pobede+3nerešene+1nerešena u nokaut fazu=2poena
                  2.Partizan 2pobede+2nerešene+1nerešena u nokaut fazi=1.75

                  Princip bodovanja u grupi i nokaut fazi je 2 poena za pobedu i 1 poen za nerešeno podeljeno sa 4 tima.
                  Sam plasman u LE ne donosi ništa.

                  Dakle Ukupno=6.375
                  Toliko je Srbija i imala pre dve godine..

                  Sad ću da nadjem i link UEFE znam da sam ga čitao.

                  Moja greska lose sam sve objasnio - u pitanju je to da se ne racuna ako imas 2 boda ili manje osvojenih u grupi LE ali da se posle ako osvojis vise bodova sve racuna ukupno. Znaci ako imas samo jednu pobedu ili samo dva neresena rezultata - to se racuna kao da imas 0 uefinih bodova. Sve sto osvojis preko toga racuna se zajedno sa tim. Postoji ta zackoljica u LE.
                  Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 14:04.

                  Comment


                  • E to je već ok.
                    Ali opet više može da se nabere u LE nego u LŠ.
                    Zvezdina prošlogodišnja sezona je izuzetak realno.

                    Comment


                    • Zvezdi se sledeće godine briše ona godina kada smo izbačeni.

                      To je dobro za nas.

                      Spoiler
                      Mali off,

                      Chiwwi

                      http://www.novosti.rs/vesti/planeta....inuta-i-otisla

                      Vidiš li kakve smo budale ti i ja...Nećemo da širimo temu, neka pročitaju ovo jajoglavci i umru od sramote.

                      Comment


                      • Ma Uki sve je jasno.

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post
                          E to je već ok.
                          Ali opet više može da se nabere u LE nego u LŠ.
                          Zvezdina prošlogodišnja sezona je izuzetak realno.
                          Pa ako u LS ne osvojis ni jedan bod, a u LE prodjes grupe onda moze vise da se nabere u LE ako gledas tako ali 2 boda u LS i 2 boda u LE nisu jer to je u stvari 6 bodova u grupe LS i 0 u grupe LE. Ko garantuje da APOEL ili Slavija ne mogu da osvoje 6, 8 ili 10 uefinih bodova ako udju u LS ? Naidju na neku ekipu u padu formu, uhvate ih nespremne i odose bodovno u nebesa. Osim toga te ekipe ce ulaskom u LS dobiti ogroman novac pa ce u narednim sezonama biti konkurentnije. U prosloj seozni od tih tkzv autsajdera nije samo Zvezda uzela dobar broj bodova tu su bili i Klub Briz, Viktorija Plzen....pa i Jang Bojs. Liga sampiona je katapult koja klubove moze da izbaci iznad proseka i zato navijam da nasi nacionalni rivali na uefinoj rang listi imaju sto manje ucesnika u LS. Neka padnu u LE u grupi sa Partizanom pa ako da Bog da ih u direktnom okrsaju zakinemo za dobar broj uefinih bodova....takav scenario bi najlakse katapultirao nasu ligu ka 15 poziciji. Zato (dace Bog da prodjemo) navijam da dobijemo grupu - Bazel, Kopenhagen i Rozenborg pa kojem opanci kojem obojci, 4 lige koje se bore za 15 mesto u direktnom okrsaju klubova
                          Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 15:18.

                          Comment


                          • Kako god.
                            Škoti nam dišu za vratom i bilo bi dobro da ispadne bar jedan klub jer će se nabrati mnogo poena u LE ako prodju i Seltik i Rendžers.

                            Zatim Grčka ima još tri predstavnika i sva je prilika da će ostati još samo Olimpijakos u LŠ što je dobro.

                            Kipar-Apoel ide u LE najverovatnije.

                            Hrvatska- Dinamo u LŠ što je po meni dobro jer smatram da bi ovakav Dinamo u LE daleko dogurao i nabrao bodove dok će u LŠ da izvuče jednu nerešenu u najbolju ruku.
                            Rijeka-tu treba navijati da ispadnu od Genta to će nas lansirati ispred njih siguran sam.
                            (Naravno ovo ne važi za one što navijaju za Hrvate)

                            Švajcarska-za sad ima smešne bodove ali to je zato što im je zadnji koef koji je bio veliki obrisan a ove godine zbog dobrog koef kreću kasnije sa kvalama i nisu mogli da naberu koef ali zato će u grupnim fazama da nas sustignu sigurno..

                            I to je to..

                            Što se nas tiče mi smo za sada na 2.750 što je manje više ok..
                            Ako se i Partizan i Zvezda plasiraju po planu to je još 1.250 dakle 4 ukupno do početka grupnih faza što je super..
                            To do kraja ide sigurno na 5.5-6 i baca nas na granicu 15-tog..
                            Ako i ne budemo 15ti bićemo 16-18 sigurno a to povlači još bolju start-up situaciju u kvalifikacijama negoli što je bio slučaj ove godine za sve klubove..

                            Bitan je kontinuitet i da nema "rupa"
                            Ako ne dodje 15to sad, doći će u naredne dve godine.

                            Tri godine zaredom po 6 koeficijent je super još naredne godine branimo oko 4 i oko 2, tu nam je Škotska najveći konkurent.
                            Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 15:35.

                            Comment


                            • Ako ne dodje 15to sad, doći će u naredne dve godine.
                              Nece doci jer krece novi format tako da ako ove sezone ne zavrsimo iznad 15 mesta tesko cemo i u narednih 5 sezona uci u prvih 15 jer ce osim sampiona svi nasi ostali klubovi igrati Ligu Evrope 2 u kojoj se bodovi izuzetno malo vrednuju.

                              https://www.uefa.com/MultimediaFiles...2_DOWNLOAD.pdf
                              Last edited by tamonajugu; 23-08-19, 15:47.

                              Comment


                              • Hoćemo zato što 95% bodova donose Partizan i Zvezda a oni neće igrati LE2 i ostale gluposti..
                                Srbija brani najmanje bodova u naredne dve godine od svih konkurenata.

                                Edit:
                                Da sad vidim.
                                Ja sam mislio da osvajač kupa ide u LE po novim.
                                Last edited by Chiwwi; 23-08-19, 16:06.

                                Comment

                                Working...
                                X