Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gledao sam nešto poredak evropskih liga... Hrvati su na 17. mestu, samo 2 mesta ispod Rumunije koja ima sigurnog predstavnika u LŠ. Mi smo 28. i srećom imaćemo predstavnika u juniorskoj LŠ naredne godine (prve 32 federacije imaju predstavnika).

    Hrvatska 1. HNL liga ima 10 klubova, 2. HNL 12 a 3. HNL je podeljena na 3 lige sa po 16 ekipa. Ne cvetaju ruže ni tamo, Hajduk ne može da se sastavi, Rijeka je imala veliku sreću dolaskom Volpija, zahvaljujući Dinamu liga je totalno nezanimljiva itd.
    Vodeći klubovi imaju svoje druge timove u 3. ligi, konkretno Dinamo, Hajduk, Rijeka i Istra (nisam siguran da li im je dozvoljeno da igraju i drugu ligu).

    Šta hoću da kažem, Srbija mora isto da napravi SuperLigu od 10 ekipa. Jednostavno imamo 4-5 možda koliko toliko ozbiljne ekipe (ako tu računamo i Zvezdu i Vojvodinu koje finansijski ne mogu da se sastave i politički klub FK Jagodina). U Partizanu isto plate nisu redovne, za ostatak lige suvišno je pričati (svaka čast Čuki, koliko toliko ali redovno).
    Nebitno, neka igraju Donji Srem, pola Beograda, ali igraće najjači timovi. Naravno propisi što se tiču infrastrukture moraju biti ispoštovani.

    Mnogo će biti bitna i predstojeća čuvena privatizacija klubova koja kasni pitaj Boga koliko. Ako vlasnik Donjeg Srema želi da se igra malo, da daje pare za seoski klub sa 500 navijača u vrh glave OK, mora se to poštovati. Isto to mislim i na ljude u Voždovcu, Lučanima itd.
    OFK Beograd je specifičan tim što se tiče privatizacije i može biti zanimljiv kupcima. Stadion užasan, navijača smešan broj ali najbolji skauting u Srbiji shodno mogućnostima. Tako da neki beogradski biznismen kupi OFK-u, nastavi sa mladim igračima, plaća im stipendije (redovne!), nebitna mu je publika ali biće dobre zarade od prodaje igrača.

    Dotak'o sam se i druge teme ali manja liga (po četvorokružnom sistemu konkretno) donosi kvalitetniji fudbal, jače klubove, bolje nastupe naših vodećih ekipa u Evropi a verujem i više navijača kada bi se poštovali gore pominjani infrastrukturni uslovi.

    Nećete regionalnu ligu, e pa onda probaj svoju da napraviš koliko toliko kvalitetnu i ljudima zanimljivu. Pa možda nekad u (dalekoj) budućnosti bude neko drugi šampion.

    I naravno u svakom kolu javni servis (ili neka TV sa nacionalnom frekvencijom) mora da prenosi makar jedan meč SL, pay tv kanal neka uzme najbolje a ovi makar i najlošiji meč tog vikenda. Specijalna emisija se naravno podrazumeva.

    B92 je napravio neverovatnu analizu i dao svoje predloge ali nekako osetio sam potrebu da ovo sve napišem jer je trenutno stanje katastrofalno. Totalno mi je nebitno više ko će biti prvak (priznajem želja mi je bila da Zvezda napokon uzme titulu ali i to je prošlo i sada razumnije gledam na stvari).

    Ko god da nasledi Toleta ne vidim šansu da se ovako nešto desi. Mislim da o smanjenu SL niko živ i ne razmišlja. Ujedno i zbog toga što svi skupljaju glasove od regionalnih saveza kojima nije u interesu to da se desi.

    Mnogo jadno stanje...
    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
    C'E SOLO L'INTER

    Comment


    • Rumunija nema sigurnog predstavnika u LŠ. Podržavam to smanjivanje lige kako bi se koliko toliko popravio kvalitet, ali i to smanjivanje ne znači da će ti timovi koji igraju u takvoj ligi biti nešto bolji na medjunarodnom nivou.
      Originally posted by Brajkula
      Veruj meni, radi kako hoćeš

      Brajkula, 2014. N.E

      Comment


      • Bas dobra utakmica u NP-u.
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Generalno mi se ne svidja taj trokruzni/cetvorokruzni sistem takmicenja, brzo dosadi fudbalsko prvenstvo kada se neki timovi sastaje 4 puta u sezoni.

          Smanjivanje lige nama nista nece da poboljsa rezultate na medjunarodnoj sceni.Tu je dosta veci problem sto na kraju sezone ce da se desi rasprodaja igraca i to pogotovo u timovima koji se probiju(poput Jagodine i Cukarickog).Previse promena se desi u tako kratkom periodu od kada se zavrsi prvenstvo, uz to odmah slede pripreme gde treneri nisu bas najbolje upoznati sa novajlijama(trazi se idealna postava/formacija) a za nekih mesec dana prvi medjunarodni, a ujedno i takmicarski mec.Jos kada se desi da je sa druge strane ekipa koja je u takmicarskom ritmu, tek su tada nasi u podredjenom polozaju.

          U drugim ligama se probiju drugi klubovi tako sto iza njih stoji jak investitor za njihove uslove i oni su sampioni u njihovim drzavama(o njegovim interesima ne bih da pricam), a ovde kod nas zato sto se uglavnom svodi na Partizan/Zvezda tako da je mali broj ljudi koji bodre lokalne klubove.Mada nije to jedini problem.Po meni je vise sto neke sredine mogu da privuku solidan broj gledalaca(primer Radnicki Nis), ali zato lose ekonomske uslove i obrnuto(bilo koji manji beogradski klub, Spartak...).
          Last edited by Ricma; 30-11-14, 14:52. Reason: greska

          Comment


          • Rumunska liga je trenutno na 15. poziciji tako da će sledeće sezone imati sigurnog predstavnika u LŠ. Hrvati su došli na samo 2 mesta iza njih...

            Bilo bi 36 kola, što znači da bi liga počela u julu i onda bi i naši timovi ranije ušli u takmičarski ciklus i bili konkurentniji u kvalifikacijama...

            EDIT: Fantastični uslovi u Pazaru, organizacija na nivou.
            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
            C'E SOLO L'INTER

            Comment


            • FK Čukarički - FK Vojvodina 2:1

              Fotografije: link

              Izveštaj: link

              Comment


              • http://mondo.rs/a759469/Sport/Fudbal...g-fudbala.html

                Bogme u ovom momentu sam i ja među njima, ko je otišao, ko je došao, ko treba da ode, ko će da ode pa da se vrati pitaj samog Boga.

                Comment


                • Moram da uzmem jednu mucenicu, ko zna kada ce sledeci put da se desi da Radnicki uzme bodove vecitima u istoj polusezoni i to u razmaku od par dana.

                  Veceras ce da se sljoka u to ime.

                  Comment


                  • Sram te bilo Lalatoviću, sram te bilo od dupeta.

                    Comment


                    • Ako sjutra ne dobijemo,gotovi smo!


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Sudija pederu

                        Comment


                        • Hoce li zeka da nastavi tradiciju poklanjanja trofeja
                          Не постоји навијач Партизана који не зна Душкову епску реченицу: “Ми навијамо за Партизан пре свега зато што га волимо, а тек онда зато што је најбољи.”
                          Писао је и говорио чика Душко: “Партизан је добар. Толико добар да не морамо мрзети друге.” “Није увек лако, али је увек лепо навијати за Партизан.”“Ко је партизановац не треба му још много да би био срећан.” “Децо, водите рачуна како се понашате на Југу. Нисте у школи.”

                          Comment


                          • Vraćamo se na Plej-of i plej-aut

                            http://www.mozzartsport.com/vesti/zv...e-bodovi/98796

                            Comment


                            • Vučić briljira izjavama...
                              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                              C'E SOLO L'INTER

                              Comment


                              • Inace,bas je super ono kad grobari vrijedjaju najboljeg naseg sportistu ikada...da se covjek krsti...to je bas divno

                                Izgleda JSL primjenjuje sistem iz Belgije.


                                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X