Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2014. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indian Wells 2014. - BNP Paribas Masters 1000



    Najbolji teniseri i teniserke svijete uputili su se u Kaliforniju, a to znaci da pocinje prvi Masters turnir u godini, Indian Wells, poznat i kao "peti GS". Vjerovatno najpopularniji medju teniskim fanovima, a samim tim i najposjeceniji (oko 370 000 gledalaca godisnje). Specifican je turnir po mnogo cemu, sto zbog mjesta na kom se odigrava i predivnog, "neobicnog" okruzenja, sto zbog vremena koje je uvijek perfektno (osim vjetra naravno). Posjeduje i drugi najveci teniski stadion na svijetu.

    Sto se muskaraca tice, najvise titula ima Roger Federer (2004, 2005, 2006, 2012)
    Najvise finala: -Yannick Noah (1982, 1984, 1986, 1989)
    -Roger Federer (2004, 2005, 2006, 2012)
    -Rafael Nadal (2007, 2009, 2011, 2013)
    Kod zena Martina Navratilova, Mary Joe Fernandez, Steffi Graf, Lindsay Davenport, Serena Williams, Kim Clijsters, Daniela Hantuchova i Maria Sharapova imaju po dvije titule, a Lindsay Davenport najvise finala- 6.

    Titulu brane Rafael Nadal koji je savladao Del Potra u muskoj, i Sharapova koja je savladala Wozniacki u zenskoj konkurenciji.



    Spisak ucesnika http://www.bnpparibasopen.com/Player...r-Landing.aspx
    Zbog povreda, neizvjesno je da li ce igrati Ferrer, Haas, Nishikori, Del Potro. Del Potro jos zvanicno nije otkazao ucesce ali nazalost ocekuje se da to uradi zbog problema sa rucnim zglobom. Prosle godine je igrao odlicno, izbacio Murray-a, Djokovica, u finalu uzeo prvi set i imao brejk prednosti u drugom ali nazalost je izgubio od Nadala. Ocekivalo se da ce ove godine pokusati do kraja, ali i taj prvi Masters ce ipak morati da saceka.

    Tesko je reci za nekog da je izraziti favorit za titulu, jer niko od top tenisera trenutno ne blista. Rafael Nadal je favorit broj 1, osvojio je Rio uz malo problema istina, ali odgovaraju mu uslovi ovdje, odgovara mu podloga, tesko ce ga zaustaviti. Novak Djokovic je u krugu favorita iako mu je samopouzdanje poljuljano, izgubio je u Australije od Wawrinke, u Dubai-u od Federera, vidi se da se muci da pronadje formu. Sada ima popravni.
    U nekim drugim okolnostima, Murray bi bio top favorit, medjutim vidjecemo da li posle operacije ledja moze nesto ozbiljnije da uradi. Mozda pokupi foru od Nadala od prosle godine pa izdominira a dusa mu se rastavlja od tijela, ko zna. Ali sigurno je da mu je cilj da odigra dobro na prva dva Mastersa, podloga mu odgovara i osjeca se kao kod kuce. Roger Federer- osvojio je Dubai, izbacio Djokovica u polufinalu ali jos to nije igra kakvu on trazi. Dosta je ranjiv, oscilira, eksperimentise, trebace vremena da novi reket i saradnja sa Edbergom urode plodom. Kazem imao je problema u Dubai-u na podlozi na kojoj se osjeca najbolje, a sada prelazi na jedan od sporijih betona na Touru. Mada vidjecemo, zna on da iznenadi. Stan the Man, osvajac AO, je na celu kaznene ekspedicije. Ako je zadrzao formu od pocetka sezone onda moze daleko ovdje. Tomas Berdih je u solidnoj formi, igrao je SF Australije, osvojio Roterdam, dogurao do finala Dubai-a, mogao bi da zakomplikuje situaciju i u IW-u ali ne znam koliko je to realno ocekivati od covjeka cije je srednje ime "self destruction". Raspadne se dok je Nadal rekao "no". Pored Berdycha treba pomenuti i Tsongu, Dimitrova, Raonica... ekipa zaduzena za stvaranje problema top teniserima.
    Sve u svemu treba ocekivati dobar turnir, bice zanimljivih meceva a i iznenadjenja siguran sam. Sto se podloge tice ne znam da li su izvrsene neke promjene, dakle vjerovatno ce ostati i dalje jedan od najsporijih hardova na Touru. Nadam se da to nece uticati na kvalitet meceva, a desavalo se i to prethodnih godina.

    --------------------

    Kvalifikacije pocinju u ponedeljak za dame a u utorak za muskarce. Mecevi prvog kola u srijedu za dame, a za muskarce dan kasnije. TV prenos vjerovatno u petak.

    Sajt IW http://www.bnpparibasopen.com/
    Vi koji ste se navadili na Suicide tennis ne zaboravite i stari dobri Draw Challenge, ako uopste i dalje postoji. Trazio sam link ali ne mogu da ga pronadjem.

    Budite dobri i uzivajte ovih deset dana u kvalitetnom tenisu!
    Last edited by Drunken Whaler; 02-03-14, 22:21.
    Everything you want is on the other side of fear.

  • #2
    Ima li tu gdje AO šampiona

    zato su boldirani jako loši Rafa, koji ima problema sa ledjima, Andy koji igra najlošiji tenis godinama unazad

    draw challengea nema,...tačno se vidi da ne pratiš ni tenis ni forum

    Last edited by shminka; 02-03-14, 17:28.

    Comment


    • #3
      u trci sam, veceras sve editujem. ovo je samo osnova.
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • #4
        Šampion AOa ne da nije boldiran, nego nije ni pomenut...skandal

        Comment


        • #5
          Ferer je vec zvanicno otkazao IW, tako da ce doci do pomeranja sto se tice nosioca pa ce no.3 i no.4 da budu Stan i Berdih, a no.8 ce biti Gaske.
          Sve je to pod uslovom da ne dodje do jos nekih otkaza
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #6
            Nekome Federer u 1/4 a nekome Gaske, milina

            Comment


            • #7
              Ovaj put možemo WTA draw challenge http://drawchallenge.wtatennis.com

              Comment


              • #8
                Originally posted by DinoFC View Post
                Nekome Federer u 1/4 a nekome Gaske, milina
                Stanu je svejedno ko će mu doći u 1/4

                Comment


                • #9
                  Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ferer je vec zvanicno otkazao IW, tako da ce doci do pomeranja sto se tice nosioca pa ce no.3 i no.4 da budu Stan i Berdih, a no.8 ce biti Gaske.
                  Sve je to pod uslovom da ne dodje do jos nekih otkaza
                  Neke vesti o Delpu?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by earthSRB View Post
                    Neke vesti o Delpu?
                    Nema jos nista zvanicno, samo se zna da je odmah otisao na preglede.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by shminka View Post
                      Stanu je svejedno ko će mu doći u 1/4
                      Mislim da Stan nema sanse da zadrzi kontiniutet kroz sezonu , to nema sanse da se desi

                      Comment


                      • #12
                        Priča se o tome već godinu i po

                        Comment


                        • #13
                          DelPo će sutra iznijeti zvanične informacije kakva je situacija i šta namjerava dalje!
                          * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by shminka View Post
                            Priča se o tome već godinu i po
                            Eto nek dodje sad do SF , prijatno ce me iznenaditi

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by shminka View Post
                              Stanu je svejedno ko će mu doći u 1/4
                              Nemam nista protiv Stana, ali bice iznenadjenje ako on stigne do 1/2 finala na ovog turnira. Nakon AO imao neku povredu, nije trenirao sve vreme, tek se pre nedelju dana vratio na treninzima ako sam dobro video. Tako da nece nista ozbiljnije uraditi na ovom turniru, bar spored mene.
                              OVAKO

                              Comment

                              Working...
                              X