Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji fakultet upisati ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Brat Dule je poremećen do nenormalnih granica Ako slušaš Marića, zajebo si se u startu. Čuj od engleskog jezika bi se ovajdio, kako da ne. Inače stvarno je mali broj ljudi na tržištu koji imaju diplomu dipl. filologa za engleski jezik i knjževnost, recimo, jer ne znam tačno zvanje. Ako ga već vuču jezici, treba se opredeliti za one koji mu sutra mogu doneti posao. Velika ekspanzija Kine, Rusije, možda su dobar izbor. Da si bliži malo mojoj sredini (Vranje), albanski jezik bi isto tako bio normalan izbor, mada bi naravno ljudi rekli da si lud. Skandinavski jezici naravno. Sutra ćeš otvoriti primera radi svoju školu stranih jezika i raditi kao predavač ili ćeš raditi u nekoj školi.

    Pajkec je dobar lik, ali je malo poremećen što se tiče škole, i sve shvata jako preozbiljno za njega je taj Ekonomski u Novom Sadu ravan Sorboni, a Siki ispade retard jer je izgubio godinu.

    Ja sam kao Dule, volim da koristim prečice. Završavam ove godine Poslovnu Ekonomiju na Singidunumu, i upisaću master na Mašinskom fakultetu u Nišu, najverovatnije smer "Medjunarodni projektni menadžment i preduzetništvo". Siguran sam da ta diploma Mašinskog fakulteta više vredi nego diploma Ekonomskog.

    Na kraju krajeva, sedni, razmisli dobro šta želiš u životu. Ako hoćeš sigurnu budućnost, i imaš volje da učiš za nas egzotične jezike, upiši, završi, obezbedi sebe. A ako hoćeš da budeš tipičan primer jednog prosečnog Srbina sa završenim fakultetom, upiši pravo ili ekonomiju.
    Last edited by Mladen; 22-01-14, 18:39.
    Originally posted by Brajkula
    Veruj meni, radi kako hoćeš

    Brajkula, 2014. N.E

    Comment


    • #32
      Meni ne padne na pamet da je smer za koji se on interesuje zapravo i jeste engleski jezik.U poredjenju sa drugim jezicima bi se ovajdio, a opet nije ni to nesto posebno.Zna se koji fakulteti nose vise para i za njih svakako treba da zagreje stolicu.Ali eto mogao bi da poslusa savet Valentinika i da upise inzenjerski menadzment.

      Nema kineskog u NS, Mladjane.Imas u ponudi:anglistika, germanistika, romanistika, rusinistika, hungarologija, slovakistika i slavistika(ruski).

      Comment


      • #33
        Ma ne može se brate ovajditi od engleskog jezika. Bar ne u tako velikoj sredini gde će sutradan veliki broj studenata završiti taj smer. Ako želi već jezike, ja sam gore dao preporuku. Siguran sam da ne može da pogreši sa nekim od tih jezika. E sad jebiga, nisam znao da u NS-u nema baš neki naročit izbor FTN odličan fakultet, i nudi jako dobar i veliki broj smerova. Ponovo, ne može to svako da podnese. Lično meni, matematika, fizika, mehanika al opet, ko to savlada, nema da brine za budućnost. Još sutra će da nostrifikuje tu diplomu u inostranstvu i da šljaka za dobru lovu.
        Originally posted by Brajkula
        Veruj meni, radi kako hoćeš

        Brajkula, 2014. N.E

        Comment


        • #34
          Originally posted by Maric91 View Post
          Ne znam Sovicu, kaskas od samog starta za tvojom generacijom.
          Zar moram pratiti svoju generaciju? Sad sto se slucajno desilo da sam rodjen 92. je l' to znaci da ih moram pratiti, da se moram s njima druziti, raditi, umreti?
          Isto kao sto je cista slucajnost sto si ispao znas vec iz kog dela tela na Balkanu, a ne u Africi ili Australiji, skroz nebitno.
          Bas me zanima ko kaska za generacijom.
          Last edited by Black Mamba 24; 22-01-14, 20:42.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Tebi je ionako u planu da studije razvuces osnovne studije na jos 2-3 godine, a meni nije i zeleo bih sto pre da ga se resim.Po tome se razlikujemo, ja sam redovna godina ti nisi i kraj price.Mene ako nista drugo mi je gimnazija pokazala za sta nisam sto je puno uticalo sta da ne izaberem od fakulteta.

            Comment


            • #36
              Ma ja ti nista ne volim, mozda arhitekturu, ali od toga slabo leba ima. Ovo sam upisao realno zbog novca koji je sredstvo zivota. Samo normalan zivot da imam, ne zanima me sta radim, matematiku ne volim, programiranje jos manje. A pre faksa da mi je neko dao listu sa fakultetima i da pored svakog pise koliko cu godina studirati u slucaju da upisem taj faks, mozda bih i razmislio, ali ovako ne. I kako sam ja mogao znati u srednjoj skoli za koji sam faks spreman, imas primere koji su bili odlicni u srednjoj, pa na faksu udari ih nesto u glavu, a i suprotne.
              Ja se sad posle tvojih postova osecam kao da sam ubio coveka, a samo sam obnovio godinu na ne bas lakom fakultetu. :/
              sigpic

              Comment


              • #37
                Nmg da čitam ovde razne brljotine, ali vidim priča se o filološkom faksu, ko god da je tražio savet evo jednog mog od srca "Upisuj arapski jezik ako si pametan", tu su pare, tu još malo ima glavnim izvora energije, to su zemlje koje će se uglavnom nuditi na svakom tržištu kao investitori, partneri itd. kako multikompanijama tako i zemljama, pogotovo ovim u našem okruženju koje su u tranziciji. Zapni ekspresno to zavši i imaš instant posao prevodioca u najmanju ruku koji je ekstremno plaćen, dakle najniži radni status ti je vrhunski, pa ti vidi kako je ako ubodeš kašiku u nečiji med. Ja da upisujem sada faks to bi bio izbor.

                Kao podlogu mom savetu navešću ti ovog Arapina što ulaže u hotele na Kopu, zemlju u Vojvodini, partner Czv itd., a isto tako arapska kompanija je dobila da od grada Beograda da izradi projekat "Beograd na vodi" koji košta koliko već miliona i koji će samom gradu, naranvo i državi doneti neku enormnu sumu novca po raznim studijama i proračunima.

                Živ bio.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Mladen View Post
                  Brat Dule je poremećen do nenormalnih granica Ako slušaš Marića, zajebo si se u startu. Čuj od engleskog jezika bi se ovajdio, kako da ne. Inače stvarno je mali broj ljudi na tržištu koji imaju diplomu dipl. filologa za engleski jezik i knjževnost, recimo, jer ne znam tačno zvanje. Ako ga već vuču jezici, treba se opredeliti za one koji mu sutra mogu doneti posao. Velika ekspanzija Kine, Rusije, možda su dobar izbor. Da si bliži malo mojoj sredini (Vranje), albanski jezik bi isto tako bio normalan izbor, mada bi naravno ljudi rekli da si lud. Skandinavski jezici naravno. Sutra ćeš otvoriti primera radi svoju školu stranih jezika i raditi kao predavač ili ćeš raditi u nekoj školi.

                  Pajkec je dobar lik, ali je malo poremećen što se tiče škole, i sve shvata jako preozbiljno za njega je taj Ekonomski u Novom Sadu ravan Sorboni, a Siki ispade retard jer je izgubio godinu.

                  Ja sam kao Dule, volim da koristim prečice. Završavam ove godine Poslovnu Ekonomiju na Singidunumu, i upisaću master na Mašinskom fakultetu u Nišu, najverovatnije smer "Medjunarodni projektni menadžment i preduzetništvo". Siguran sam da ta diploma Mašinskog fakulteta više vredi nego diploma Ekonomskog.


                  Sto se tice skandinavskih jezika to mi je bila zelja iskljucivo jer sam imao mogucnost da odem u Svedsku (barem sam tripovao da bih voleo da odem preko ali su mi se posle javili demoni i vestice iz Bakua i objasnili mi par stvari ,,Dusane prijatelju stari nemoj da zavaravas ni sebe ni druge kakva tvoja Svedska aloooo?''). Tamo mi zivi ujak, zavrsio je njihov faks, odlicno zaradjuje i finansije ne bi bile problem. Cak su me i pitali da odem odmah tamo i studiram ali kako sam vec rekao da nemam ambicija i da sam 'ladovina lik u startu je otpala ta solucija. Onda kao ajde ovde na skandinavske pa kad zavrsim faks odem kod njih. Isao skoro pola godine na spremanje iz srpskog i engleskog onda dosao 1.maj i opijanje pa maturska ekskurzija i dve nedelje nisam nista obnavljao niti spremao. Odem na neke testove gde moram da imam 70% da bih polozio, ja odradim 40% i to je jasan znak ovakvom bicu kao meni da odustane od svega. Nema borbe, nema kidanja samo linija manjeg otpora. Pogledas sebe u oci i nemas za cim da zalis jer jednostavno to si ti. Cuj ja da odem u Svedsku za stalno ajde molim te pa nisam ni ja blesav. Upisao privatni i totalno otupeo, to je ono sto sam zamisljao <3

                  A za ovo ,,Dule'' tako me ni keva ne zove.


                  Originally posted by Maric91 View Post
                  Bold1:Ti da ucis skandinavske jezike?Ja ne verujem sta sam upravo procitao.

                  Bold 2: Da ovo nisi rekao, mozda bi tvoj savet bio relevantan.
                  Sta ti je majmune bezglavi evo ti iznad objasnjenje
                  Last edited by Condition23; 22-01-14, 21:13.
                  sigpic

                  http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                  Comment


                  • #39
                    Ko god ima zivaca na pretek, neka upise pravni u Nisu

                    Comment


                    • #40
                      @Mamba

                      Poenta mog posta je bilo da proceni svoje mogucnosti i da se ne zlopati sa faksom vise godina nego sto treba, jer ima vise opcija i ne mora da izabere najtezi i najzahtevniji fakultet.Najbolje bi bilo nesto izmedju toga, za sta postoji velika mogucnost za zaposljavanje.Ne mora nuzno da izabere najtezi, a ni najlaksi faks koji mu je u opciji.Sve zavisi kakve su njegove ambicije, a i ne znamo kolike su njegove finansijske mogucnosti kao i da li mu je u planu da bude na budzetu ili prva godina sf sa tendencijom da dogodine bude na budzetu ili da zavrsi kad pozeli i da nema nikakvih problema sa placanjem skolarine.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by PRINCE View Post
                        Ko god ima zivaca na pretek, neka upise pravni u Nisu
                        Kad si vec u Nisu pozdravi mi starog narkomana poznatijeg kao Mare Nakaza <3
                        sigpic

                        http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Condition23 View Post
                          A za ovo ,,Dule'' tako me ni keva ne zove.
                          Setih se sad da ni Duško Krtola poznatiji kao Pacov ne voli da ga zovu Dule reko bih ti Duco, ali je malo pederski a i rezervisano je za brata Martinovića

                          Originally posted by PRINCE View Post
                          Ko god ima zivaca na pretek, neka upise pravni u Nisu
                          Martinović je živi dokaz da je pravo pičkindim kao Komo svojevremeno u Kalču.
                          Originally posted by Brajkula
                          Veruj meni, radi kako hoćeš

                          Brajkula, 2014. N.E

                          Comment


                          • #43
                            Sto si tice anglistike, bar na FILFAKu u BGu, kada dobijes diplomu ti si niko i nista Ne mozes recimo da se zaposlis u skoli, treba ti master

                            Nego, sta mislite o spanskom jeziku ? Isplati li se ?
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Johnny View Post
                              Sto si tice anglistike, bar na FILFAKu u BGu, kada dobijes diplomu ti si niko i nista Ne mozes recimo da se zaposlis u skoli, treba ti master

                              Nego, sta mislite o spanskom jeziku ? Isplati li se ?
                              Ako im ekonomija nastavim ovim tokom, hladno nece vise ni bit spanaca za 20 godina, ali isplati se jer je to treci jezik po broju ljudi koji ga pricaju..
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • #45
                                Iz mog nekog ugla se vise isplati ruski od spanskog, jer njima ekonomija nije u rasulu za razliku od spanske.Mladen je lepo napisao u svom postu, ako se okreces ka svetskim jezicima okreces se ka onima koji su u (ekonomskoj ekspanziji) ili koje spadaju u sam ekonomski vrh zato sto ce te zemlje da vode glavnu rec tako da ja licno ne bih izabrao spanski.

                                Edit:Kolega Ajnstajn me preteko.

                                Comment

                                Working...
                                X