Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji fakultet upisati ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Tacno tako.
    It is not the violence that sets a man apart.
    It's the distance he's prepared to go.

    Comment


    • #17
      Realno time se i ja vodim par godina vec. Realno povecati svoj skill set mnogim stvarima, a imati osnovu iz poslovanja i to vrlo jaku osnovu u vidu same diplome menadzmenta. Onda uzeti par seminara odraditi iz raznih gluposti, cisto ono da se prodje nesto da mi neko ne moze maglu prodati, te proci kurseve za neke programe ili neka zvanja kao sto ima onaj kurs za racunovodju, te onda raditi sta ti je volja, a usput i nauciti jos koji strani jezik pored engleskog i divota
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • #18
        @Scouser


        Ako razmisljas o stranim jezicima, najvise bi se ovajdio od engleskog jezika, bas zbog njegove zastupljenosti kod nas u odnosu na druge strane jezike a i gledano u globalu.Mislim da cak i sa engleskim imas vise alternativa u odnosu na srpski jezik.S druge strane mozes da gulis 6-7 godina osnovne studije softverskog inzenjerstva, ako si odlican djak skrati onda skrati godinu-dve.Najbitnije od svega pored toga sta zelis da upises je da budes svestan tvojih mogucnosti i koliko zapravo mozes da upijas tu materiju da se ne bi nasao u nezgodnim situacijama(tipa okines godinu) ili ne dao Bog da napustis faks.Moji su mene terali da upisem FTN i to te najteze smerove, ali ja bas nisam zeleo pre svega zato sto sam znao koliko je zahtevan faks, a i moja nezainteresovanost za gimnazijom je puno uticala na moje radne navike koje osecam, otprilike sam znao koliki je moj kapacitet tako da sam izabrao laksu varijantu koju cu da zavrsim sto je pre moguce.Uz to da pridodam da pola moje gimnazije ide na taj faks tako da me je to jos vise odbijalo.

        Comment


        • #19
          Kako si ometen Paricu. Pa sta i ako obnovi godinu, nije propast sveta.
          Sto teze, to bolje.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Da krene tvojim putem, Sovicu?Sto da ne...

            Ti si samog sebe precenio i sada si u govnima blago receno.

            Comment


            • #21
              U kakvim govnima Paricu, meni nikad lepse u zivotu.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Ne znam Sovicu, kaskas od samog starta za tvojom generacijom.

                Comment


                • #23
                  Vas 2 majmuna prekinite o fekalijama nego pustite mene da objasnim coveku par stvari...

                  Scouser prijatelju prvo moras sam sa sobom da rascistis sta te zanima u zivotu i da li je to sto ces upisati nesto sto ti ni u jednom trenutku nece predstavljati opterecenost. Evo npr. ja sam hteo da upisem skandinavsku grupu jezika na filoloskom, spremao sam se 5 i po meseci i u maju odlucim da odustanem Samo su mi sevale misli, nisam ozbiljan lik, necu ici na vecinu predavanja, ne mogu tako da sprdam roditelje ako vec daju novac za mene postenije je da upisem nesto sto cu lagano da zavrsim i evo me na privatnom faksu 4.godina knjigu otvorio nisam <3 Ali opet kazem to sam ja, bez ikakvih ambicija u zivotu. Ti sad vidi ako si borac i ako imas vere u sebe da mozes to da pokidas onda upisi i nemas za sta da se kajes. Samo napred u slavu ! ! !

                  P. S. Preskaci ove postove sto su kucali Maric i Black Mamba, nista oni ne znaju. Hvala!
                  sigpic

                  http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Condition23 View Post

                    i evo me na privatnom faksu 4.godina knjigu otvorio nisam <3 Ali opet kazem to sam ja
                    Brat moj.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Condition23 View Post

                      Evo npr. ja sam hteo da upisem skandinavsku grupu jezika na filoloskom, spremao sam se 5 i po meseci i u maju odlucim da odustanem Samo su mi sevale misli, nisam ozbiljan lik, necu ici na vecinu predavanja, ne mogu tako da sprdam roditelje ako vec daju novac za mene postenije je da upisem nesto sto cu lagano da zavrsim i evo me na privatnom faksu 4.godina knjigu otvorio nisam <3 Ali opet kazem to sam ja, bez ikakvih ambicija u zivotu. Ti sad vidi ako si borac i ako imas vere u sebe da mozes to da pokidas onda upisi i nemas za sta da se kajes. Samo napred u slavu ! ! !
                      Bold1:Ti da ucis skandinavske jezike?Ja ne verujem sta sam upravo procitao.

                      Bold 2: Da ovo nisi rekao, mozda bi tvoj savet bio relevantan.

                      Comment


                      • #26
                        Nikad se ne zna sta zivot sprema, narocito u ovako turbulentnom drustvu i drzavama kakve su na Balkanu... Ja sam zavrsio ekonomiju u NS kao logican izbor nakon srednje ekonomske skole, i jos pre zavrsetka studija sam dobio posao u osiguravajucoj kuci za koji cak i nije potrebna VSS... ide mi mogu da kazem odlicno tako da mi je mrsko da upisujem master sad, iako nije kasno, tek su mi 24 ipak intenzivno trazim varijante za odlazak u inostranstvo posto sam neskroman i malo mi je ovo sto imam trenutno, sta cu takav sam, kidam zivce svojima

                        poenta price je da pri izboru treba dobro razmisljati i vagati, da li upisati nesto manje atraktivno ali vise isplativo, perspektivno ili po svaku cenu ono sto te najvise interesuje, pa makar to znacilo krajnje neizvesnu buducnost po pitanju zaposlenja nakon diplomiranja

                        da sam ponovo u situaciji da se upisujem, ne bi imao dilemu, FTN Novi Sad, smer inzenjerski menadzment, usmerenje u 4 godini na IT tehnologije i tu pricu oko programiranja, za nijansu je teza ta 4 godina ali prednost je upravo tu, velika vecina studenata se opredeli za lakse varijante i onda nakon diplomiranja imas manju konkurenciju prednosti samog fakulteta sam naveo na samom pocetku teme, da ne ponavljam sad...
                        Ovaj smer sa ovakvim opredeljenjem u daljem toku studiranja daje siroko znanje iz oblasti menadzmenta, poslovanja, komunikacija itd a osvrt na IT tehnologije koje su sada najtrazenije, ekspanzija je ogromna, daje znanje iz te oblasti koje moze biti, uz neko dodatno individualno ucenje, sasvim dovoljno za ulaz u te vode bez problema
                        Last edited by Miletić; 22-01-14, 17:22.
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • #27
                          Jordan Belfort graduated from American University with a degree in biology. Belfort briefly attended the Baltimore College of Dental Surgery. However, he left after the dean of the school said, "The golden age of dentistry is over. If you’re here simply because you’re looking to make a lot money, you’re in the wrong place."
                          Ovaj covjek je NAJVECI moguci primjer koji ti mogu dati da ljudi sa razvijenom socialnom inteligencijom mogu da rade sta hoce i da budu sta hoce. Prije svega se usmjeri na to da razvijes svoju socialnu inteligenciju sto vise mozes. Ja sam poceo sa 18 godina, pred fax, mozes i ti. Kada razvijes socialnu inteligenciju samo ti je nebo granica pa makar upisao neko sranje od faxa koje nema nikakvu perspektivu. Kada znas kako mandzijat, pricati i izrazavati se da te milioneri shvataju kao specialnu osobu, koja je u njihovim glavama veca od njih samih ti mozes da radis sta hoces. Social skills su nesto najvaznije sto moze covjek da razvije i samo sa tim skillovima uspije u zivotu..
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • #28
                            Mora ta cela prica da ima neko pokrice, nesto cvrsto iza cega ces da stanes, inace ce te ti isti milioneri oduvati u sekundi, ne bi bili to sto jesu, milioneri, da se primaju na svakave price, ma koliko ubedljivo delovale... bitno je, ne kazem da nije, ali i beskorisno za bilo sta ozbiljnije ukoliko nema cvrst temelj
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                              Mora ta cela prica da ima neko pokrice, nesto cvrsto iza cega ces da stanes, inace ce te ti isti milioneri oduvati u sekundi, ne bi bili to sto jesu, milioneri, da se primaju na svakave price, ma koliko ubedljivo delovale... bitno je, ne kazem da nije, ali i beskorisno za bilo sta ozbiljnije ukoliko nema cvrst temelj
                              Nema to veze sa time da li imas temelje ili ne. Fazon je u izrazavanju, tonalitetu i prenosenju emocija na sagovornike. Kada se to uradi ti mozes biti najveca fukara, ali bit ces u njihovim ocima veci od njih. To je psihologija socialnih krugova i vrlo je konfuzna za skontati.

                              Glavni princip je da nikada ne pokazes potrebu za necime, kada to pokazes nema sanse da ces dobiti, ako pokazes nezainteresovanost ljudi ce ti sami nuditi..
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • #30
                                Znam o cemu pricas, time se i bavim bukvalno, na sastanku sa covekom moj zadatak je da ga svojom pricom ubedim u to da mu je osiguranje i te kako potrebno, prakticno neophodno, da prosto krene da se preispituje kako je uopste do sada ziveo bez toga ono sto sam hteo da istaknem je da ta vestina ne pali uvek a narocito ne pali kod svih, uspesni ljudi ne bi bili uspesni kada bi gubili vreme (novac) na jednu "fukaru" koja zna da se izrazava, ima odgovarajuci tonalitet i zna da prenese emociju... drugo je kada neko u tebi prepozna potencijal, liderske sposobnosti pa predje preko nekog drugog nedostatka, ali to je nesto vise od sweet talk-a

                                Ovo drugo klasicna obrnuta psihologija, korisno isto mada treba znati proceniti situaciju kada moze biti od koristi i kod koga pali...
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X