Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropsko Prvenstvo za muškarce - Danska 2014.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evropsko Prvenstvo za muškarce - Danska 2014.

    Arene u kojima će se igrati turnir


    Aalborg, Gigantium Arena - 6.500 mesta


    Aarhus,NRGI Arena - 4.740 mesta


    Brondby, Brondby Hall - 4.500 mesta


    Herning, Jyske Bank Boxen - 14.000 mesta

    Grupe u prvoj fazi:



    Dosadašnji šampioni:



    Najviše osvojenih medalja:



    Najbolji golgeteri:



    Spoiler
    Kasnije ide tekst

  • #2
    Napisao sve iz glave na brzinu tako da mi nemojte puno zameriti.


    Kao prvi favorit za osvajanje 11. Po redu Evropskog Prvenstva je selekcija domacina-Danska.Uz Hrvatsku I Francusku, Danska belezi konstantan ulazak u polufinala, samo im je promaklo polufinale OI gde ih je iznenadila reprezentacija Svedske.Mada bez obzira na to u prethodne tri godine su tri puta dogurali do finala i nakon proslogodisnje blamaze u Spaniji od domacina, imace jos motiv vise da se iskupe pred svojim navijacima.Uspeli su da odbrane srebro iz 2011 kada su izgubili od Francuza i sada ce imati priliku da pred domacim navijacima odbrane zlato iz Beograda.Jedino iznenadjenje za njih je to sto nema dugogodisnjeg levog beka Kaspera Nilsena.Laugea i Egerta muce povrede, tako da ce sigurno propustiti prvu fazu sampionata.Bice svakako Dancima potrebniji kasnije od kojih se ocekuje da bez problema zavrse prvi u grupi.Makedonci bi mogli da naprave slican uspeh kao i na proslom EP, mada falice im puno njihov glavni plejmejker Mojsovski.Kad smo vec kod povreda cini mi se da nikad nije bilo vise izostanaka igraca kao sto je slucaj sa ovim prvenstvom.Austrijanci su se prvi put kvalifikovali na EP(ako izuzmemo 2010 godinu kada su bili domacini) i danasnja njihova ubedljiva pobeda nad Cesima je krajnje iznenadjujuca kada se uzme u obzir da za Cehe igra jedan od najboljih rukometasa sveta(Filip Jiha).


    Grupa B bi mogla da bude dosta zanimljivija u odnosu na Grupu A, jer mi se cini da je vise izjednacenija sa tim da Spanci malo odskacu u odnosu na ostale tri reprezentacije.Mada dolaze I oni u veoma oslabljenom sastavu, Alberto Entrerios se na najbolji nacin oprostio od reprezentacije tako sto je osvojio zlato gde je njegova zemlja bila domacin.Falice im pre svega na golu Sterbik, takodje bih spomenuo Aleksa Dusebajeva, sina legendarnog Talanta Dusebajeva.Oni koji su pratili rukomet pocetkom novog milenijuma, a i pre toga sigurno ga se secaju njegovih suteva sa zemlje.Bez obzira sto ce Spanci biti oslabljeni, ne sumnjam da ce sa Dancima zajedno da se domognu polufinalu, jer sem Islanda nijedna druga selekcija ih ne moze ugroziti.Pitanje je koliko ce to moci Islandjani jer se legendarni Olafur Stefanson oprostio od rukometa, a falice im puno Gustafson.Napomenuo bih Palmarsona kao potencijalnog I legendarnog naslednika Stefansona.Za one koji ne znaju igra za Kil, a jos kada se uzme u obzir da ima 23 godine zna se tacno o kakvom potencijalu se radi.Mozda uskoro on postane najbolji igrac sveta.Laslo Nadj nije stigao da se oporavi od povrede kolena, sto je veliki udarac za madjarsku reprezentaciju, jer licno mislim da je on njihov vodja koji ih moze podici na visi nivo.Da ne spominjemo koliko je njegovo dugogodisnje iskustvo dragoceno, da je on tu kojim slucajem mogli bi da se bore za polufinale, ovako ocekujem da im plasman bude od petog do osmog mesta.Norvezani mi se cine kao najslabijom ekipom u toj grupi i ocekujem da ce biti oni ti koji ce ispasti.


    A sada grupa koja ce vecini foruma da bude najzanimljivija zbog nasih.Nazalost Flenzburg nam nije izasao u susret i na ovom prvenstvu nas nece voditi Vranjes nego Matic.Velika steta, jer smo mi tek pod njim bili svedoci u dve utakmice kako se igra moderan I brz rukomet.Matic mi je s druge strane velika enigma, ne znam sta od njega da ocekujem.Da li cemo ponovo da imamo stare boljke ili cemo ponovo da napravimo veliki iskorak?Po meni je Matic tek mali upgrade u odnosu na Vukovica, videcemo sta nam on moze doneti.Po meni cini mi se da nismo imali jaci sastav, jeste da igramo bez Sesuma I Vuckovica, ali mi daje mali optimizam kada vidim za koje klubove igraju nasi reprezentativci i to u ozbiljnim ligama gde se gaji moderan rukomet.Ne secam se ni ja kada smo imali toliko igraca iz nemacke Bundeslige koja vazi za najjacu u Evropi.Pozitivna iznenadjenja bi mogli da budu Drasko Nenadic I Zelenovic.Najveca mana u nasoj igri su pivoti, pa cemo ponovo da gledamo ‘’omalenog’’ Toskica kako se bori sa protivnickim divovima.Slabo pratim domaci rukomet, ali sam se iznenadio kada sam video da Rastko Stojkovic igra u Zvezdi.Marsenic je po meni jos zelen, a po onome sto sam malo video ne obecava puno.Pored toga fali nam jos jedan kreativac, jer je pitanje koliko ce moci Petar Nenadic da iznese sve na svojim ledjima.Ta pozicija nam skripi godinama.Kao i pre dve godine, prva utakmica sa Poljacima ce nam odrediti nas dalji tok takmicenja.Francuzi dolaze dosta oslabljeni I dobra vest za nas ce biti odsustvo Omejera u prvoj fazi. Par vetarana poput Zila I Denara su se oprostili od reprezentacije.Dolazi do smene generacija u njihovom taboru i pitanje je koliki oni zaista mogu sa ovakvim podmladjenim timom.Mogli bismo daPuno ce im faliti Barase, to je sigurno.Poljaci, uvek kobni po nas, se nadaju da ce da imaju slican uspeh kao rukometasice na nedavno zavrsenom SP za zene.Uz ovakvo oslabljene Francuze, nije iskljuceno da se oni domognu prvog mesta u grupi.Njihovi bekovi su nezgodni, a njihov pivot Jurecki zna cesto da pravi problem protivnickim odbranama i bice tesko nasima da ga sutra sacuvaju.Od 2009 nisu napravili neki zapazeni rezultat, tako da je mozda sada prava prilika za to.Rusi su po imenima najslabiji, ali to ne znaci da ce se unapred predati.Predvodice ih iskusni Igropulo, mada sveukupno imaju tanak sastav I jedino ih vidim u drugoj fazi preko nasih pleca s obzirom da nasi u roku od tri minuta znaju da promene ceo tok meca u korist protivnika.


    Grupa D je tu negde u grupi A i cini mi se da ce jedini mec vredan paznje biti izmedju Hrvata I Svedjana, posto Crnogorci I Belorusi svakako ne mogu da im pariraju kvalitetom.Ne znam kakva je situacija u Crnoj Gori, ali iz nekog razloga mi mirise da ce oni biti ti koji nece proci dalje.Da li zbog debakla na SP ili zbog toga toga sto su osakaceni povredama(barem sam ja cuo) ne bih znao tacno sta da kazem, ali imam neki los predosecaj kada su oni u pitanju.Hrvati kao I proslo SP bez Lackovica ce igrati bez Lackovica, ali nesto ne sumnjam u njih da mogu do polufinala i nove medalje.Mada kao sto napisah u prvoj recenici, mec sa Svedjanima bi mogao da bude i odlucujuci za polufinale.Neverovatno je to sto do polufinala u prethodne dve godine, oni odigraju najlepsi I najatraktivniji rukomet na prvenstvu i u polufinalu ih zadesi psihicka blokada.Alilovic, Vori, Duvnjak kao I dva odlicna krila su okosnica njihove reprezentacije.Mada cini mi se da imaju tanku klupu i da je ocigledna razlika u kvalitetu izmedju startera i klupe sto moze da ih kosta najviseg plasmana.Po kladionicama oni su drugi/treci favorite.Svedjani su pre iznenadjujuceg plasmana u polufinale na Oi nisu uspeli da izbore SP tako da je ta smotra prosla bez njih.I oni ce biti oslabljeni neigranjem bitne karike u timu-Kima Andersona.Izdvojio bih golmana Sjostranda, Ekberga kao I dva iskusna krila Kalmana I Petersena od kojih se najvise ocekuje.Belorusija mi je najveca nepoznanica I sem Rutenke nijedan rukoemtas nema zvucno ime, igrali smo sa njima prosle godine ali nijedan drugi sem Rutenke mi nije upao u oko.Svakako da nas u drugoj fazi ocekuje dosta zanimljivih meceva kada se ukrste grupa C I D, gde bismo rasplet ko bi mogao da ide u polufinale saznali tek u poslednjem kolu.Francuska I Hrvatska odskacu malo u odnosu na druge, ali bas kladionice kotiraju nas, Svedjane i Poljake i to bas iza cetvorke koje pored gorenavedene dve repke cine Danska i Spanija.

    Comment


    • #3
      Danas za nas kljucna utakmica...Poljska je ekipa sa kojim smo se susretali na poslednjih par takmicenja i uvek je bilo cupavo osim u BG-u na otvaranju prvenstva. Koliko citam po medijima, nasi su optimisticni, svi su zadovoljni atmosverom u ekipi i kazu da su kvalitetno odradili pripremni period. Najvise mi je zao sto Vranjes nece biti na klupi, sobzirom da nas je covek iscupao iz govana u kvalifikacijama i nema trenutno bolje opcije od njega bar sto se nas tice. Ne zelim da potcenim Matica, ali do sad nisam imao prilike da ga posmatram Hrabri me igra Vujina, mislim da je sada kompletno sazreo kao igrac i da ce uspeti da nosi ovu reprezentaciju. Maticev favorit je i Nenadic i dosta ga je [provlacio kroz medije proteklih dana.


      Nije realno pricati o nekakvim medaljama i ponavljanju uspeha iz BG-a. Dobar je ovo tim, ali ipak Danska, Hrvatska, Spanija i Francuska su reprezentacije koje se odvajaju od ostalih. Nas bih svrstao tu negde od 5. do 8. mesta gde i mislim da cemo zavrsiti. Pobednik verovatno Danska, zbog domaceg terena
      Last edited by Heartbreak; 13-01-14, 15:42.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Delimo isto misljenje, da je tu Vranjes kojim slucajem pricao bih sigurno da cemo iznenaditi ponovo evropsku javnost i plasirati se u polufinale.

        Ja nakon sto sam se bas razocarao na SP i OI nista ne ocekujem od nasih da ce da naprave na ovom EP, nisam cak ni siguran da mogu da budu 5-8 mesta bez obzira sto po imenima je njima tu mesto.Za Matica jedino sto znam je da je sa Celjeom prosle sezone izborio plasman u osminu-finala LS i to mi daje mali optimizam posto ima dodira sa savremenim rukometom za razliku od Vukovica.I meni se cini da ce igra puno da nam zavisi od Petra Nenadica, kada uporedim sva tri prvenstva sa Vukovicem jedino je licilo na rukomet ono sto smo igrali na proslom SP dok se nismo usrali u gace bas zato sto nam je na srednjem beku igrao Nenadic.2011 nismo imali pravog igraca na toj poziciji, a 2012 je tu ulogu preuzeo Cutura.

        Comment


        • #5
          Ja verujem u ove momke. Ako se raspuca Vujin i Momir Ilic možemo da računamo na veliki rezultat. Bio bih zadovoljan sa petim mestom ali ne bih se bunio ni ako uđemo u polufinale.

          Meni je Matić nepoznanica, skoro i da nikad nisam pre čuo za njega. A čovek igrao za repku devet godina. Sa Mađarskim Segedom je napravio odličan rezultat a tamo je i završio igračku karijeru. Bio je i pomoćni trener u tamošnjoj reprezentaciji.

          Dobro odigrano poluvreme, odbrana na mestu.

          Comment


          • #6
            Ogroman pad u igri Srbije na početku 2. poluvremena, dobrano me podsjetiše na našu repku sa tim padom. Sada ste se već konsolidovali, ponovo stisli u odbrani, stalo Schmala i to je bilo dovoljno za preokret.
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • #7
              Ovo me nervira što radimo, ali se moralo desiti. Klasično odigramo jedno poluvreme odlično i onda usledi jedan pad u igri koji sve poništi što smo uradili do sada. Sada ne sme da se greši, mora da se igra staloženo i da se odnese ovde pobeda.

              DARKO STANIĆ!
              Last edited by Lord Aleksoni; 13-01-14, 19:29.

              Comment


              • #8
                Ne mogu Poljaci ništa uraditi ni uz vjetar u leđa od strane sudija. Ne pamtim kada su imali lošija krila i kako im je Srbija dozvolila da sa ovakvom igrom uopšte dođu u priliku za povoljan rezultat.

                Strašne intervencije Stanića i Schmala, kakva 2 golmana...
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • #9
                  Krv ti jebem...mi smo ovo dobili

                  Tipicna nasa zavrsnica kada se svima ruke stegnu, a pravimo gluposti u odbrani, sevaju samo sudijina dva prsta i mi ovo dobijemo???Ja ne mogu da verujem sta se upravo desilo.

                  Comment


                  • #10
                    BRAVO BRE!

                    Kako samo mi znamo da useremo šansu to niko ne ume. Imamo sedmerac da završimo meč a Vujin ga promaši. Srečom imamo na golu vanserijskog golmana Darka Stanića koji je odbranio ovo.

                    Ne znam zašto moraju ovako da komplikuju i da mi kidaju živce. Veoma važna pobeda u borbi za drugu fazu. Sada idemo na Rusiju, verujem da će to biti lakši meč, mada nikada se ne zna sa nama.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Maric91 View Post
                      Krv ti jebem...mi smo ovo dobili

                      Tipicna nasa zavrsnica kada se svima ruke stegnu, a pravimo gluposti u odbrani, sevaju samo sudijina dva prsta i mi ovo dobijemo???Ja ne mogu da verujem sta se upravo desilo.
                      Dobili ponajviše zahvaljujući Staniću i inferiornosti Poljaka na krilima. Kako reče selektor Srbije, puštaje ih da igraju na krila, vidio čovjek da su u pitanju panjevi.

                      Vrijedna pobjeda Srbije, ali i zaslužena, vjerujem da bi bila i ubjedljivija da sudije nisu pogubile konce u zadnjih 10-ak minuta utakmice.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • #12
                        Ma sve su ono bila zasluzena iskljucenja, nasi kada udju u poslednjih deset minuta pre svega u odbrani prave nevidjene gluposti.Odgurnuo ga Manojlovic pri sutu, trebao je da popije iskljucenje.Nikcevic dva puta kasni i nece to sudije da trpe ako su mu jednom progledali kroz prste.To se ponavlja duzi niz godina, sami sebi smo krivi ne sudije.

                        Cim su nam odsekli krila i pivota nasa igra u napadu nije ni postojala.Prvo poluvreme smo mnogo bolje igrali u napadu.Trebao je Ilic da igra na kraju, a ne Nikcevic koji zamalo da nas kosta pobede.Sad smo im vratili za poraz u poslednjim sekundama na proslom SP.

                        Comment


                        • #13
                          nedospustiv pad u igri i serija od 6-0 to je ono sto velike reprezentacije ne dozvoljavaju sebi

                          zadovoljan pobedom, igrom i ne bas preterano...mora to u napadu puno bolje da se igra. Ipak sudjenje je bilo katastrofalno i na jednu i na drugu stranu...iskljuce nekog bez ikakvog smisla pa onda svesni gluposti brze bolje kompenzuju na drugu stranu....sramno za jedno veliko prvenstvo

                          ipak, uvek smo bili specijalisti da prokockamo iole vecu prednost, to se sad desilo, srecom, nekaznjeno.

                          nece biti lako ni protiv Rusije iako su ih mnogi vec otpisali...bas cu sad da ih pogledam malo protiv Francuske
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Postavili su preblag kriterijum u odnosu na prethodnih 50 minuta igre. Svaki, ali baš svaki kontakt nad Poljacima su drastično kažnjavali. Meni je neshvatljivo kako su vas ubili na početku 2. poluvremena i to sve na isti kalup, baš mi ne ide u glavu.
                            sigpic
                            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                            don't support us when we win."

                            Comment


                            • #15
                              Švedska prejaka za Crnu Goru



                              Senzacija je izostala, rukometaši Crne Gore su porazom počeli nastup na Evropskom prvenstvu u Danskoj - u reprizi baraža za Mundijal u Španiji, Švedska se osvetila "crvenima" i slavili sa 28:21 (18:13).

                              Razlika u kvalitetu je bila vidljiva od starta, a sve što je tim Zorana Kastratovića uspio da uradi je da povede 1:0 i izjednači na 3:3. Sve nakon toga bilo je u znaku znatno iskusnijih i bržih Skandinavaca, koji su u jednom trenutku imali i dvocifrenu prednost...

                              Vasko Ševaljević je bio najefikasniji sa pet golova, Igor Marković i Marko Simović su dodali po dva, dok je Šveđane predvodio Kim Ekdal du Ric sa sedam pogodaka.

                              Crnoj Gori sada ostaje da u preostala dva kola juri pobjedu za drugu fazu. Protiv Hrvatske u srijedu je to praktično nemoguća misija, šansu bi trebalo tražiti u petak sa Bjelorusijom...


                              Švedska - Crna Gora 28:21 (18:13)


                              Kopenhagen - Hala „Brondbi”. Gledalaca: 2.697. Sudije: Licis i Stolarovs (Letonija). Sedmerci: Švedska 3 (2), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Švedska 10, Crna Gora 8 minuta.

                              Švedska: Anderson (osam odbrana i sedmerac), SJESTRAND (tri odbrane), Person, Kalman 1, Jernemir, L. KARLSON 4, Ekberg, Larholm, T. Karlson, JAKOBSON 3, Falgren 2, PETERSEN 2 (2), EKDAL DU RIC 7, ZAHRISON 5, NILSON 4, Nilsen.


                              Crna Gora: MIJATOVIĆ 1 (osam odbrana i sedmerac), Simić (dvije odbrane), RAKČEVIĆ, Borozan 1, Milašević 1, MARKOVIĆ 4, Radović, M. Vujović, Grbović 1, PEJOVIĆ 1, Vujović, ŠEVALJEVIĆ 5 (2), PERIŠIĆ 1, Petričević, Simović 4, LASICA 2.

                              Comment

                              Working...
                              X