Announcement

Collapse
No announcement yet.

BH tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    “My favourite player, when I was really young, was Patrick Rafter,” he said. “I liked what he wore, his shorts and t-shirts, the sunblock. He had such good volleys and was a fighter and everything. Then when he stopped, my favourite was Roger Federer. I don’t think there’s anybody who doesn’t like the way he plays. He’s just unbelievable. I like how he acts on the court and off it. Federer has been my idol for the past 10 years. I hope there will be the chance to play against him, just to experience that.”
    Zna Damir brat sta valja
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • #32
      http://www.radiosarajevo.ba/novost/1...donosio-srecu#

      Ovako je sve pocelo, mama najboljeg tenisera BiH

      Comment


      • #33
        http://radiosarajevo.ba/novost/138350/nocache
        Nekoliko minuta proveo je ''u četiri oka'' s Novakom Đokovićem.
        ''Kakav je to velikan! Nakon meča smo razgovarali, a ono što mi je rekao nikada neću zaboraviti. Podržao me, kazao je da je oduševljen onim što je vidio. Dodao je da me vidi na samom vrhu, ne među stotinu ili pedeset najboljih već više od toga. Pažljivo sam saslušao i njegov savjet da na manjim turnirima samo trebam preslikati ovo sa Australian Opena i da neću imati nikakvih problema'', u jednom dahu priča nam fenomenalni mladi Sarajlija na kraju razgovora.
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

        Comment


        • #35
          Mirza igra kvale challengera, protiv GRozdanova

          http://www.protennislive.com/LSHD/ma...challengertour

          to je SB, gubi u prvom setu

          postoji jos jedan WC za glavni turnir, vjerovatno ce ga Damir dobiti

          Comment


          • #36
            Mirza dobio 2-6 6-3 6-2...rutinski, jos jedna pobjeda koja nosi 5 bodova i upada u glavni turnir

            idemoooo

            Comment


            • #37

              Comment


              • #38
                Govoreći o meču sa sedmim teniserom svijeta Berdychom Džumhur je kazao da je to bilo veliko iskustvo.

                "Zaista je bilo teško na početku, pogotovo jer sam bio pod stresom, umor je učinio svoje, šesti meč je bio u pitanju, ali to je velika stvar za moju dalju karijeru, pogotovo za ovu godinu. Definitivno će taj meč u mnogo čemu pomoći. Siguran sam da ću uz što više takvih mečeva biti sve jači i bolji i mislim da sam ovaj put pružio dosta dobar otpor, da su svi mogli da gledaju dobar meč", pričao je ovaj Sarajlija.

                Dodao je da su bh. navijači bili glavna tema u Australiji.

                "Veliko im hvala. Oni su jako zaslužni za moj uspjeh. Protiv Ivana Dodiga oni su bili ti koji su me izvukli nakon 0:2 i odradili odličan posao", pojasnio je Džumhur i podsjetio da mu je i Novak Đoković nakon meča rekao da se treba ponositi takvim navijačima.

                Džumhur nastavlja dalje s Davis Cupom.

                "Prije svega ću se okrenuti reprezentativnim mečevima, pokušat ćemo da izborimo pobjedu protiv Grčke. Mislim da smo veliki favoriti, ali da to treba opravdati. Još uvijek ne znam šta ću tačno igrati. Postoji opcija za Južnu Ameriku, za ATP turnire, nakon toga Indian Wells i Miami. Postoji opcija i da ostanem u Evropi. Imam još par dana da odlučim i to ću iskoristiti za plan i program", kazao je.

                "Austalian Open će mi svakako popraviti rejting na ATP rang listi. Napredak od 40 i nešto pozicija je u ovom trenutku veliki uspjeh. Definitivno će 2014. godina biti godina u kojoj svi mogu očekivati ulazak u top 100. Sada mogu da razmišljam o tome", rekao je Damir i dodao da mu je prije odlaska na Australian Open cilj bio da do kraja sezone bude u top 150.

                "Nakon ovog rezultata mislim da mogu napraviti puno više", kazao je on.

                Govoreći o finansijskoj podršci bh. institucija, Džumhur kaže da nakon ovog rezultata očekuje njihovu podršku ali da će se osloniti na ono što on može.

                "Uvijek sam bio optimista. Nadam se da će biti novčanih sredstava, ne samo za mene, nego i za sve sportiste u BiH. Mislim da vrijedi u sve nas uložiti novac", poručio je i dodao da dobrim radom i odabirom turnira već do polovine godine može napraviti dobar rezultat.

                Comment


                • #39

                  Tako to rade majstori
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                  Comment


                  • #40
                    Ma ne treba sada pretjerivati, ostati ovdje u Evropi cuvati pare za GS-ove i Aziju, da se kinte malo uzme. Kinezi su ludi po pitanju promocije pa mu to moze i pomoci..
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • #41
                      Bilo bi dobro nakucati renking jos malo da pa upadne direktno na RG

                      Comment


                      • #42
                        Pa za to su mu sansa Rotterdam, Monte Carlo, Madrid i Rim. Ako tu ude u glavni zrijeb i ima malo srece sa protivnicima da dodje do 3. kola bar na jednom bilo bi to sasvim fino..
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • #43
                          Ma mora on odraditi jos 2-3 mjeseca challengera...dobio je 3 meca i odmah bi na IW, Miami i te vece turnire...mora skupiti jos koji bod na challengerima prije toga

                          na vecim turnirima su u kvalama preiskusni i predobri igraci...ne vrijedi mu nista da ide tamo i dobija batine...

                          Comment


                          • #44
                            Mislim da mu ne bi skodilo da ide na ove Masterse po Evropi, posebno zato sto su na sljaci jer mu vise odgovara, ali treba probati i neke od 250 turnire, uz challengere. Ne znam zasto bi sada forsirao i trosio da ide u Ameriku na Masterse..
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • #45
                              Ma na IWu i Miamiu nema sta traziti realno...doduse, moze odigrati challengere u drugoj sedmici turnira...ali su to takodjer jaki turniri

                              Veseli je na challengerima dosao do TOP 100, ali se uopste nije proslavio na ATP 250 turnirima...jednostavno treba malo vise vremena za to

                              sama pozicija na listi u igri ne znaci nista, potreban je napredak u segmentima igre...lako se kasnije presaltati na jace turnire

                              Comment

                              Working...
                              X