Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suicide Tennis - Opsta tema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vladan je meni rekao da sigurno nece da igra suicide i da niko ne igra umesto njega, a mislim da to treba primeniti za sve koji nisu aktivni.
    Sto se tice poena, tu nema dileme, racunamo kao i pre korone, ako otkazu neke velike turnire, prilagodicemo se u hodu.

    4. Tu ne znam na koje se tacno situacije misli, najveci problem je kad je dan unisten kisom pa se dosta meceva prenese za sledeci dan. Tu mozda treba da uvedemo jasna pravila...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Da, rekao je i meni, samo sam ga navela kao jedan tipican primer.

      Da se sve nejasno regulise.
      Sta predlazete ako pada kisa i odlozi se kolo za sledeci dan?
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ja bih ubacio jos malo više turnira.. Ne igramo svaku 500ku jel tako?

        Comment


        • Ovo su delimicna pravila:

          3. U slucaju da igrac preda pre i tokom meca, svako ima pravo da izabere zamenu. Zamena se navodi u istom postu kad se navodi i prvi pik (npr. Dudi, zamena: Federer).

          4. U slucaju da igrac koji je bio prvi pik prodje dalje tako sto mu je protivnik predao, racuna se prvi pik, a ne zamena.

          5. Ako dodje do promene para (kasno odustajanje od turnira, te umesto tog igraca udje LL)

          - igrac ima pravo do pocetka meca u kom je doslo do promene protivnika da izabere da li ce mu se racunati prvi pik ili zamena
          - ako ne izvrsi izbor automatski mu se racuna zamena
          - ako u mecu koji je bio zamena a racuna se kao prvi pik dodje do predaje/wo igraca na kog je tipovano racuna se tip iz meca u kom je doslo do promene protivnika

          treba da vidimo sta jos nije pokriveno ovim pravilima.

          Pitanje kise je definitivno ono sto se najcesce desava a nije jasno definisano.
          Postoje 2 mogucnosti:
          -igra se na bilo koji mec koji je po rasporedu
          -strogo se pazi da je taj mec bio po rasporedu prethodnog dana
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            1. Da se ukine "koronsko" zamrzavanje i bodovanje, sto se valjda podrazumeva
            2. Slazem se sa cholcanerom
            3. Ako se neki turnir ne igra, ubacicemo novi, kao prosle godine
            4. Ako nema potvrdjeno bar 5 parova ili vise (svako posebno sam da se javi), ukinuti to takmicenje
            5. Ko nije aktivan, kao sto su bili Vladan, papi... ne priznavati te tipove.
            Dakle kao sto sam jesenas rekla, ne mislim na povremeno tipovanje u tudje ime, recimo moje, odem na odmor ili sam nesto to kolo, ajd i ceo tirnir sperecena da se ogasavam, ali da me nema cele sezone, besmisleno stvarno. Zato sam onu dvojicu (a ima ih jos) i uzela kao primer, jer nisu aktivni pa nikako skoro.
            6. Imala sam cini mi se jos nesto, ali ne mogu sada da se setim
            7. Gde je Mara, ona i ma vazda nesto u toku sezone da menja
            Tu sam...čitam vas ali nisam imala šta pametno pa reko' da se ne uključujem..
            Elem da odgovorim i tebi i Bojani "o jednom trošku"...

            Originally posted by bojanaBG View Post
            Ovo su delimicna pravila:

            3. U slucaju da igrac preda pre i tokom meca, svako ima pravo da izabere zamenu. Zamena se navodi u istom postu kad se navodi i prvi pik (npr. Dudi, zamena: Federer).

            4. U slucaju da igrac koji je bio prvi pik prodje dalje tako sto mu je protivnik predao, racuna se prvi pik, a ne zamena.

            5. Ako dodje do promene para (kasno odustajanje od turnira, te umesto tog igraca udje LL)

            - igrac ima pravo do pocetka meca u kom je doslo do promene protivnika da izabere da li ce mu se racunati prvi pik ili zamena
            - ako ne izvrsi izbor automatski mu se racuna zamena
            - ako u mecu koji je bio zamena a racuna se kao prvi pik dodje do predaje/wo igraca na kog je tipovano racuna se tip iz meca u kom je doslo do promene protivnika

            treba da vidimo sta jos nije pokriveno ovim pravilima.

            Pitanje kise je definitivno ono sto se najcesce desava a nije jasno definisano.
            Postoje 2 mogucnosti:
            -igra se na bilo koji mec koji je po rasporedu
            -strogo se pazi da je taj mec bio po rasporedu prethodnog dana

            Što se mene tiče iznosila sam predloge tokom sezone(a) kako sam uviđala koji problem...

            Elem, što se tiče turnira ove godine i bodovanja striktno sam za to da krenemo sve od nule, da ukinemo "odbranu bodova" i imamo listu sa godišnjim rezultatom...Tako bi svako u novoj sezoni imao šansu...
            Takođe naš sistem bodovanja i tipovanja...Msm da treba da igramo po kolima a ne podanima...to sam već više puta predlagala, Bojana odbijala te pretpostavljam da će i sada biti tako...
            Što se tiče tipovanja za druge...ok mi je da dubl partner igra za svog partnera, ali ne celu sezonu ili vezano 3 i više turnira...
            Više je fer ako se nekome ne igra da to i kaže odmah...
            Što se tiče odlaganja mečeva zbog kiše, mraka itd...tu ništa ne bih dirala...Jednostavno odigrati sledeće kolo kao da smo prošli dalje pa čekati oba rezultata...
            I za kraj a ne manje bitno...ono što mi užasno ide na nerve je kada se ne tipuje do početka prvog meča dana...
            Msm da svi imamo dovoljno vremena da tipujemo...mnogi zakasne i onda (naravno u skladu sa dosadašnjim pravilima) odigraju na neki od preostalih mečeva...
            Po meni to nije ok...

            Ovo što je Olja predložila za ubacivanje turnira podržavam...ako se ne igra neki turnir ubaciti drugi iz iste kategorije...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Zasto ne bilo ok, odigrati u toku dana? Taj igrac time apsolutno ne stvara nikakvu prednost samo mu je suzen izbor jer je zakasnio. Nema bas nikakvu korist u odnosu na one koji su igrali pre jer su mu isti igraci u opticaju kao njima samo manje njih, a ne vidim sto bi svi morali da tipuju pre pocetka dana. A i ovo po kolima, onda bismo umesto 15 tipova za GS, imali samo 7 sto onda igricu pravi 100x laksom i dozvoljava da se uvek bira iz jedne polovine, ako ima razlike u zrebu.
              Last edited by colchonero; 27-01-21, 18:08.

              Comment


              • Slazem se sa madridistom, nema veze kada se tipuje, dok mec nije poceo, onaj igrac koji kasni samo sebi pravi problem, nije u nikakvoj prednosti, suzen mu je izbor.

                Ovo za tipovanje po kolima, pokusavam svaki put da razumem, ali ne znam Maro, sto ti je to bitno, sta ti to pravi razliku? Pa tako igramo mnogo manje i redje, to nije valjda cilj?
                Meni to nije zanimljivo.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Možda nije zanimljivo ali je lakše...i za tipovanje i za bodovanje...
                  Naravno možda bi i privuklo više igrača ako postoje neke olakšice...
                  Da odgovorim Madridisti-oko biranja tipa iz jedne polovine...
                  Krenuli bismo od ponedeljka, pratili svakako tu jednu polovinu do sf ,što ne znači da bi nam bilo lakše...
                  Možda bi nam zapala teža polovina...
                  I ovo za tipovanje pre početka prvog meča...Mnogi zakasne odgledaju meč potencijalnog protivnika svog potencijalnog tipa za sledeće kolo i onda pred kraj dana odluče na koga će od preostalih odigrati...jer neretko su se iznenađenja ešavala...
                  Po ovome što sam ja predložila ne bi bilo toga...A realno mnogi i zaborave da tipuju, naročito u prvom kolu, pa onda na brzinu odrade da im ne propadne turnir...

                  Još nešto bih dodala a tiče se menjanja tipova kada počne takmičarski dan...
                  To bih ukinula...
                  Imamo tip i rezervu i to je sasvim dovoljno...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Sto se tice toga kad se tipuje, ja tu zaista ne vidim problem, najbitnije je da se tipuje pre pocetka meca, a tu niko do sada nije varao i igrao na neki mec koji je uveliko u toku...

                    Marija, kako mislis pratili bi jednu polovinu, ceo turnir bi igrali jednu polovinu?
                    Iskreno, meni je to bas bezveze...

                    A ako igramo po kolima tu se bas gubi na tezini, taktika vise nije presudna, mnogo bi bilo lakse i to vise nije ta igra. I takodje, igraci koji na pocetku rizikuju i biraju teze parove, ali prodju, pa posle imaju bolje igrace na raspologanju ne bi bili nagradjeni...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Sto se tice toga kad se tipuje, ja tu zaista ne vidim problem, najbitnije je da se tipuje pre pocetka meca, a tu niko do sada nije varao i igrao na neki mec koji je uveliko u toku...

                      Marija, kako mislis pratili bi jednu polovinu, ceo turnir bi igrali jednu polovinu?
                      Iskreno, meni je to bas bezveze...

                      A ako igramo po kolima tu se bas gubi na tezini, taktika vise nije presudna, mnogo bi bilo lakse i to vise nije ta igra. I takodje, igraci koji na pocetku rizikuju i biraju teze parove, ali prodju, pa posle imaju bolje igrace na raspologanju ne bi bili nagradjeni...
                      Slažem se da bi bilo lakše i zato i mislim da bi se više ljudi uključilo...mnogi imaju obaveze i opterećenje im je da dve nedelje u kontinuitetu igraju...
                      A sada ovo boldovano

                      Na GS ako igramo po kolima nekako bi zapalo da igramo jel'te svaki dugi dan tj. jednu polovinu žreba...
                      Za taktičko tipovanje pred početak nekih kasnijih mečeva sam sama bila svedok da je bilo zloupotreba, da tako nazovem...mada naravno u okviru pravila...zbog toga mi je i bolo oči.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Ali ako jednog dana imamo 10 meceva i neko ceka da prodje 8 meceva, na kraju mu rezultat nekog meca bas ide na ruku, onda je rizikovao i isplatilo se, ali je isto tako mogao da se predje.

                        A ovo da igramo po kolima, svaki drugi dan, to mi zaista nije jasno
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Planiram igrati ovu sezonu (nadam se celu, zavisi od obaveza). Slažem se s poslednjom Bojaninom porukom, u generalnom slučaju tipovanje kasnije u toku dana samo odmaže igraču.
                          Menjanje pikova u toku dana je već malo sumnjivije i otvoreno za diskusiju, tj. neko može promeniti pik ako vidi da je ispao tipa Đoković (pa ne potrošiti onog ko igra protiv njega u narednoj rundi, a već ga je tipovao). To bi možda trebalo zabraniti, ali deluje mi da je prilično mali broj situacija kad se to može zloupotrebiti.
                          Ne vidim vezu tipovanjea GS po kolima i polovina žreba. Valjda kad neko daje tip za 1. kolo bi tipovao bilo koji meč 1. kola, nebitno koji dan se igra.
                          Također mislim da bi na svim turnirima osim GS tipovanje po kolima napravilo problem jer kako znati kako igrati 2. kolo kad nisu svi parovi poznati u isto vreme. Ovako po danima je taj problem jednostavniji i igrica je zanimljivija.

                          Comment


                          • Retko kad je neko menjao tip radi zloupotrebe, uglavnom jer misli da ce bolje da prodje, a po mom licnom iskustvu, kad god sam menjala, ispadala sam Ili ako ne uvek, a ono u 90% slucajeva
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Cek Maro ako igramo po kolima a ne po danima, pa valjda mozemo na GS da odaberemo bilo koga nebitno je l ponedeljak ili utorak, msm i Nadal i Djokovic igraju prvo kolo, sto bismo smeli samo jednog? Po tome ispada da pola igraca uopste nemamo pravo da biramo na GS, nego ponedeljak igramo jednu polovinu pa utorak preskacemo pa sredu opet tu polovinu itd. Zamisli u nekoj igri nemas pravo poal igraca da koristis. A sa druge strane ako mogu iz obe polovine, opet to nije to, igrati tek svaki drugi (ili treci) dan i samo po 6-7 tipova za najjace turnire.
                              Last edited by colchonero; 27-01-21, 22:28.

                              Comment


                              • Pa može i tako, ja sam govorila u slučaju da bi se počinjalo od ponedeljka...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X