Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2014 (AO)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DinoFC View Post
    Ne bi rekao da nije mogao da terorise Wawu sa servisima, jer se meni cinilo da moze da uspostavi kontrolu nakon servisa, vise sam mislio da je toliko sokiran Wawrnikinim igrom da je bio toliko pasivan i inertan da nije znao sta da radi, a mislim da bi nasao nacin kako da ga povrijedi u nastavku mecu
    Greska. Htio sam reci FH-endima.


    Originally posted by DinoFC View Post
    I mislim da Nadal ne izbacuje 3 zaredom druga servisa zbog protivnika i kako on igra, sto je to izbacio ja vise pripisujem losem riternu u tom trenutku. Posto je prvi ritern vratio iz terena promasio, na sljedeci otisao 3 metra iza i promasio, totalno van ritma na riternu
    Promasuje kad se boji prvog udraca poslije.

    Comment


    • A za ručak čuveno japansko jelo mu-saka, zelena salata i to ćemo zaliti suvim crnim
      sigpic

      Comment


      • Kakav dan za tenis!

        Comment


        • Kakav je to iskonski strah da promasi 3 zaredom druga servisa, jebote A prije toga je odigrao tri strasna poena i bio je u naletu i cak dominirao u razmijeni sa Wawom u tom gemu ali eto zavrsilo se kako je zavrsilo, tuzno

          Comment


          • Glavna stvar:
            "Teško je kada cele godine radite za ovakve trenutke, a onda dodje finale i vi osetite da ne možete da date sve od sebe. Nije mi bilo lako, ali trudio sam se do kraja, pokušao da završim meč što bolje mogu, zbog publike, protivnika i sebe. To sam i uradio, sve sam pokušavao, ali u ovakvom stanju nije bilo moguće da pobedim. Protivnik je bio suviše dobar", jasan je Rafa.

            Comment


            • Eto bilo je Veni, Vidi, dozvoli Vici... taj Slem mu se pise, Americki beton u prolece ce pokazati koliko je sve ovo bilo realno.
              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

              Comment


              • Ja se samo nadam da je Vavrinka ovom pobedom, pokazao Berdihu, Congi i ostalima da je moguce osvojiti slem, a pri tom preci preko Djokovica i Nadala i da cemo imati zanimljivu godinu
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  NI,
                  Ti pokusavas reci da bi Wawrinka svakako dobio mec protiv Nadala, a i protiv Novaka? Da Novak ne moze vise od ovoga, a da Nadal je svakako i bez povredu imao tendenciju da izgubi mec? Mislim ne zelim da potcenim Wawrinku, ali je on 1-2 klase slabiji igrac od obojicu. I igracki, a posebno mentalno.
                  Mec sa Novakom

                  *Novak je igrao vrlo blizu svog maksimuma (na ovoj podlozi sa vjetrom)
                  *Uza sve ostalo, Vavrinka je imao puno srece u kljucnim trenutcima
                  *I pored svega, Novak ima jasno bolje brojeve od Vavrinke, ali nije mogao podnijeti 'nepravdu' da toliko stvari idu na Vavrinkin mlin.

                  Mec sa Nadalom

                  *do prekida Nadal je bio totalno nadigran
                  *ne mogu reci da bi Vavrinka pobijedio da nije bilo povrede, ali mogu reci da prekret nije bio na vidiku, doduse bilo je rano
                  *Nadal, koji nije u top, top formi do prekida danas nije mogao bolje. Ono sto je radio u prethodni 26 setova nije funkcionisalo
                  *Svi mi znamo kako je Nadal prilagodljiv. Uvjeren sam da ce on i Toni naci plan za ovakvog Vavrinku.

                  Comment


                  • Niko ne moze osporiti Stanu titulu, zasluzena je da ne moze vise biti!!!
                    Jeste Nadala sprecila neka boljka u ledjima ali ko vam garantuje da ne bi ovako bilo i da je bio zdrav. Uostalom i druge boli i bolelo je ....nema tu dramljenja. Ko vam garantuje da Stana nije bolelo sve zivo tokom turnira....samo niko ne pridaje puno paznje tome!!!
                    sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      dusane,

                      moras imati u obzir da je Vavrinka igrao izvanredno, da je imao srece. Odgledaj ponovo od 1:0,1:0 za Novaka do 1:1 3:1 za Vavrinku. Nije doslo do 5. seta zbog Novakove lose igre, mogao je bolje ali marginalno, nego zbog Vavrinkine dobre igre.

                      Zanemarujes, uzasno nezgodam miss-hit koji je Vavrinka pogodinio na prezdanjem poenu. Cak su na ES-u vikali: "Strasna sreca za Vavrinku."

                      Konacno, promaran misao chokera nije: "Ovoje los dan za mene." nego, "Znam da ovo moram dobiti a bojim se da necu."
                      Uzimam ja u obzir da je Stan igrao dobro, ne bolje od AOa prosle godine, ali svakako izvanredna igra. Ali bitna je cinjenica da je doslo do tog 5. seta, da je Novak vratio apsolutni momentum kod sebe osvajanjem 4. seta i brejkom u petom i onim svojim emotivnim reakcijama u vidu ispoljavanja energije urlicima i grolovanjem sto je bilo mnogo znacajno. Novak je zadnji put 5. set protiv igraca van top 5 izgubio protiv Melzer-a 2010. na RG-u, mada nije ni igrao nesto sa njima cini mi se. Zbog toga je meni to choke. Nisam navikao na takvog Novaka.

                      Nezgodan miss-hit svakako, ali Novak to resava u 9 od 10 situacija. I da, zar nije "znam da ovo moram dobiti, a bojim se da necu" slicno sto i "sta cu, sve se urotilo protiv mene". Dosta slicne konstatacije. Novak je znao da mec mora da dobije, jer su ga svi vec videli i ovde na forumu a i u svim diskusijama na svetu u finalu i da je AO njegova tvrdjava. Ali sve se urotilo protiv njega i izgubio je. Ja prvi nisam mogao Novaka da vidim da ce da izgubi, odavno ga i nismo videli da izgubi na AOu meni je to i bilo nezamislivo, zato sve ovo vidim kao choke. Slicno kao kad bi Rafa izgubio na RG-u recimo da ima brejk prednosti u petom setu i izdominiran 4. set.

                      Mada nebitna je ovo diskusija, danas je Stanov dan! Neka mu je srecan prvi GS, zasluzio ga je posle silnih nesreca protiv Nadala, Novaka, plakanja i tesno izgubljenih meceva.
                      Last edited by Dusan; 26-01-14, 14:18.

                      Comment


                      • Covek se zapita dal stvarno igra velikih brojeva,tako da trazeci neke male mogucnosti da Wawac ima neke sanse za pobedu i naslo se nekog temelja da bi se odskrinula vrata,ali ovakav epilog nisam migao sanjati.Mada neki su sanjali ,bar su tako napisali,ima i tu nesto.pojedidi su ranije pricali o snu pobede Conge protiv Rogera na Wimbledonu pa se desilo,morace se malo podrobnije procesljati ova materija.Ipak zao mi je sto je na ovakav nacin zavrsen AO ,mada se Wawrinka sigurno nece ljutiti ,a i moze se pohvaliti da je dobio prvu dvojicu na GS ,mnogima to nije uspelo.Uglavnom upisao se i usao u mali odabrani krug GS sampiona i to mu niko vise nemoze osporiti.Rafi zelim brz oporavak jer ovo je bilo mucno i tuzno gledati a divim mu se jer je odradio finale do kraja bez obzira sto je znao krajnji ishod jos pocetkom 2.seta.

                        Comment




                        • Nije lose da se malo istumbaju....bice ovo zanimljivo videti
                          sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                          Comment


                          • Originally posted by Dusan View Post
                            Uzimam ja u obzir da je Stan igrao dobro, ne bolje od AOa prosle godine, ali svakako izvanredna igra. Ali bitna je cinjenica da je doslo do tog 5. seta, da je Novak vratio apsolutni momentum kod sebe osvajanjem 4. seta i brejkom u petom i onim svojim emotivnim reakcijama u vidu ispoljavanja energije urlicima i grolovanjem sto je bilo mnogo znacajno. Novak je zadnji put 5. set protiv igraca van top 5 izgubio protiv Melzer-a 2010. na RG-u, mada nije ni igrao nesto sa njima cini mi se. Zbog toga je meni to choke. Nisam navikao na takvog Novaka.

                            Nezgodan miss-hit svakako, ali Novak to resava u 9 od 10 situacija. I da, zar nije "znam da ovo moram dobiti, a bojim se da necu" slicno sto i "sta cu, sve se urotilo protiv mene". Dosta slicne konstatacije. Novak je znao da mec mora da dobije, jer su ga svi vec videli i ovde na forumu a i u svim diskusijama na svetu u finalu i da je AO njegova tvrdjava. Ali sve se urotilo protiv njega i izgubio je. Ja prvi nisam mogao Novaka da vidim da ce da izgubi, odavno ga i nismo videli da izgubi na AOu meni je to i bilo nezamislivo, zato sve ovo vidim kao choke. Slicno kao kad bi Rafa izgubio na RG-u recimo da ima brejk prednosti u petom setu i izdominiran 4. set.

                            Mada nebitna je ovo diskusija, danas je Stanov dan! Neka mu je srecan prvi GS, konacno ga je i zasluzio posle silnih nesreca protiv Nadala, Novaka, plakanja i tesno izgubljenih meceva.
                            Dusane,

                            Mi se jako mnogo slazemo, barem 90%. Ja cu pobrojati onih 10% pa da zavrsimo:

                            1.
                            Stan je bolje takticki igrao protiv Novaka nego ikad prije. Samim tim je igaro bolje nego prosle godine. Doduse i Novak je bio bolji ove godine. Pricamo o nijensama.

                            2.
                            Ne slazemo se oko definicije choking.

                            "Znam da ovo moram dobiti, a bojim se da necu", znaci da padas beza razloga

                            "sta cu, sve se urotilo protiv mene" to je poslije svih linija koje Vavrinka pogodio ranije (pogledaj brej vavrinkim u drugom setu, pogadje bolje nego danas, i u prvi u trecem setu, jedna mreza i tri linije.) i miss-hit-a. shampion mora da prevazidje to, ali to jos uvijek nije choking

                            3.
                            Jedina stvar koja vodi vodu na tvoj mlin da je bio choking je sljedeca: Novak je imao bolje brojeve, doduse malo bolje, dakle bio je bolji i izgubio je. Medjutim dok igras nije uvijek lako zanati statistiku. Oni nemja internet.
                            Last edited by NI; 26-01-14, 14:27.

                            Comment


                            • Nadalu i Djokovicu sad bolje da padnu na 5. i 6. mjesto, imace laksi zrijeb nego ovako
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ja se samo nadam da je Vavrinka ovom pobedom, pokazao Berdihu, Congi i ostalima da je moguce osvojiti slem, a pri tom preci preko Djokovica i Nadala i da cemo imati zanimljivu godinu
                                Ma dzaba je to,dok se na svojoj kozi ne oseti dzaba gledanje i samo pokazivanje.
                                Last edited by AIRBORNE; 26-01-14, 14:27.
                                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                                Comment

                                Working...
                                X