Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2014 (AO)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by notorious View Post
    Još uvijek misliš da je glumio
    ne mislim da je glumio, ali posle toliko godina foliranja, za njega jednostavno vise nemam nikakav osecaj
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ima li negde celovita izjava gde stariji potkaci mladjeg Fedalziju
      sigpic

      Comment


      • Ako neko moze neka ukljuci RTS1, najvili su prilog o Wawi a emisija je "OKO Magazin" .
        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

        Comment


        • Nadal: Back spasms suffered in final aren't serious

          After visiting with his doctor in Barcelona, Rafael Nadal says he is not concerned about the back problems he experienced in the Australian Open final. Nadal was told that he only suffered a back spasm in his four-set loss to Stanislas Wawrinka.

          The world No. 1 also told reporters that his blistered left hand is fine. Nadal said he felt back pain during the Montreal Masters last summer, but it was not as severe as the pain he felt during Sunday's final.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment



          • Ever tried. Ever failed. No matter.
            Try Again. Fail again. Fail better

            Story of his life.
            OVAKO

            Comment


            • U potpisu... Samuel Beckett.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Odgledao sam ponovo mec Vavrinka Novak. Izuzetan mec, strasna takticka partija Vavrinke.

                Prvi set je u principu Vavrinka poklonio. To je ujedno jedini poklon koji je Novak dobio.

                Rano u drugom setu je Novak bio blizu da rijesi mec, ali je Vavrinka digao igru. Novak je vidio opasnost i odgovorio. Presudila su dva Stanova fantasticna udarca u gemu u kojem je brejknuo Novaka.

                Novak nije inicijalno pao u trecem setu. Medjutim,Vavrinka je sa prilicno srece dosao do brejka u 3. gemu. Jedna mrezica plus tri linije, od kojih dvije iz returna, su donijele brejk. Naravno treba pogoditi liniju iz returna, za to osim srece treba i hrabrosti i umijeca. Potom je uslijedio jedano od i onih gemova na Stanov servis u kojima je Novak poveo 30:0, da bi Stan strasnim servisima spasio gem. Iza toga je Novak malo mentalno popustio. Kao da je predao set.

                U cetvrtom setu je Novak zapeo, dao sve od sebe, fantasticno odigrao i na kraju prilicno uvjerljivo pobijedio. Mislim da je u tom trenutku bio uvjeren da dobija.

                U petom set je Novak nosen momentumom brzo dosao do brejka. I to dosta lako, Vavrinka je bio mentalno u padu. Iza toga, kad je bio na pragu pobjede, Novak je odigrao kriminalan gem. Daleko najgori gem u mecu. Skoro sigurno da je opustanje izazvano umorom i velikim naporom u prethodnih sat vreman bio uzrok tome. Poslije tog rebrejka je Novak jos nekoliko gemova bio bolji i ugrozavao Vavrinkim servis. I imao odlicnih prilika. Ali gubio je dugacke razmjene u kljucnim trenutcima. Sto je bilo po srijdi? Nedostatak kondicije, mentalni umor, prezasicenost, nedostatak gladi za pobjedom? Mozda od svega po malo. U savakom slucaju da je Novak igrao sa malo vise inteziteta 5. set, pobijedio bi.

                Na kraju je dozvolio da jedan ‘miss-hit’ presudi. Cijelo vrijeme je Novak lavirao izmedju uvjerenosti da dobija i fatalizma da mu nije sudjeno da izgubi. Izuzetak je bio 4. Set. Poslije ‘miss-hita’ fatalizam je prevagnuo.

                Sve u svemu Novak moze samo sebe da krivi za poraz.




                Naravno, sve se to ne bi deslio da Vavrinka nije igrao takticki izvanredno, eksploatisuci Novakov manjak snage kad udara mekane loptice.

                Napravio sam jednu analizu. Prvi red pokazuje koji postotak od svih Novakovh gresaka su cinile FH greske sa osnovne linije. Drugi red daje postotak za FH vinera.

                Lacko Majer Istomin Fabio Stan Stan 4. set
                33% 27% 35% 43% 53% 38%
                33% 30% 32% 18% 20% 19%
                Stanova taktika je ucinila da 53% (56% ako se izuzme 4.set) od svih Novakovih gresaka budu FH greske sa osnovne linije. Uobicajeno je 30-40%. U cetvrtom setu je Novak uspio da smanji taj broj na 38% i totalno je nadigrao Stana. Nedostatak kondicije, mentalni umor, prezasicenost ili nedostatak gladi za pobjedom ucinili su da Novak moze da odigra samo jedan set na tom nivou.




                Komparacije radi isti brojevi u tri druga meca. RG 2013 sa Nadalom. To je sljaka i normalno da je razlicito. USO 2013 sa Vavrinkom i USO 2013 sa Nadalom.

                Nadal RG '13 Stan USO'13 Nadal USO '13
                37% 45% 49%
                39% 15% 26%
                Last edited by NI; 30-01-14, 18:32.

                Comment


                • @NI , fenomenalno. Ja se zaista divim tvom pogledu na tenis i kako trazis resenja za poraze a i za pobede.
                  Bravo majstore.

                  Ako mogu da kazem,mislim da je u tom mecu takodje odlucilo i to dobrano... Novakovo slabo reterniranje,
                  pogotovo na 2. servis ili ako je pak i vracao servis lopte sigurno nisu padale tamo gde "inace padaju" .
                  Nigde nisam nasao brojke ili grafiku ali sigurno bi i one mnogo toga rekle.
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Watts zap 2014

                    Comment

                    Working...
                    X