Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najbolji mecevi 2013.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Vladan View Post
    Nadal - Djokovic uzasan mec za Novaka sto se mene tice, potpuno pogresan na nekoliko nivoa.
    Katasrofalan mec za Novaka, ali veliki uspjeh za Nadala. Kao sto rekoh, za men je taj mec odredio broja jedan ove godine. Sto se kvaliteta tice:

    - vrlo dobar 1. set iako je Novak bio ispod svog nivo, totalno iznenadje Nadalovom igrom

    - dosta los 2. set u kojem je Novak konacno nasao nacin da se suprostavi

    - fantastican 3. set u kome Nadal pokazuje da Novak ipak nije nasao nacin

    Sama cinjenica da je Nadal toliko nadmudrio Novaka cini da ce se mec pamtiti. Od njihovih meceva u 2. dobijena seta ovo mi je drugi najbolji. Iza Madrida 2009, ali ispred Maimia 2011, Madrida 2011, Olimpijade 2008, MC-a 2009, Hamburga 2008, MC-a 2013. i Kuinsa 2008.
    Last edited by NI; 27-11-13, 06:42.

    Comment


    • #32
      Misljenja sam da je mec DelPotro Novak nije precenjen narocito u odnosu na Delpotro Nadal.Sa stanovista Delpotra koji je oba meca izgubio, bolji je bio u Sangajskom finalu, bolje servirao, bolje se kretao,jos bolje spasavao BP, nakon sporog starta u prvom, konsolidiovao se u drugom, u trecem bio odlican, pa cak i u TB istog nista pogresno odradio, jednostavno nista nije mogao u fantasticnom napadu kojim je Novak resio mec. U IW , trebao je u dva resiti mec, ako se ne varam bilo je 3 1 u drugom i nakon Nadalovog povratka u mec, na njemu svojstven nacin, sacekavsi da protivnik padne podigao je nivo svoje igre i ranim brejkom u trecem rutinski dobio mec.Jedino su FH wineri bili spektakularni na obe strane u tom mecu.
      Ferrer Murray-najlosije finale mastersa u sezoni.Djokovic Dimitrov samo na nivu iznenadjenja , cele atmosfere koja se oko njega razvila.
      Izdvojila bih jos nekoliko meceva u dva dobijena a da nisu na listama Nadal Gulbis Rim, Ferrer Haas Madrid,Federer Youzhny Halle.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • #33
        Maxx-a,

        Iznijala si dobre argumente. Delpo je poslije izuzetne partije pobijedio Nadala dan ranije i odigrao je odlican treci set protiv Novaka. Medjutim u tom mecu nije bilo nista novo. Znamo da Delpo ne moze da pobijedi Novaka, osim mozda na travi, ako Novak igra najbolje sto moze. U prvom setu je Delpo pregazen u drugom je Novak poceo da izigrava Bambija na ledu i to je vratilo Delpa u mec. Potom je Delpo pokusao dobiti strasnom voljom. Ali razlika u kvalitetu je prevelika.

        U IW je Delpo pobijedio Marija, pa Novaka i bio bolji u finalu dok se nije umorio. U IW je mec u punom smislu bio neizjestan. Hoce li se Nadal vratiti ili ne? Hoce li Delpo doci do prve masters titule? U IW je drugi set bio najbolji i Delpov pad u trecem umanjuje vrijednost meca. U IW je osim toga, ukupno uzevsi bio kvalitetniji mec iako nije dostigao nivo 3. seta u Shangaju.
        Last edited by NI; 27-11-13, 06:44.

        Comment


        • #34
          NI, samo edituj u pitanju je IW ne Miami
          Similis simili gaudet

          Comment


          • #35
            Originally posted by Maxx-a View Post
            NI, samo edituj u pitanju je IW ne Miami
            Hvala.

            Comment


            • #36
              ATP briljira. Djokovic i Wawrinka bi morali biti prvi, a Nadal i Djokovic u finalu USOa uopste ne bi trebali biti na listi. Jos bi samo trebalo da su Murray - Djokovic (W) drugi

              http://www.atpworldtour.com/News/Ten...es-5-to-3.aspx

              Djokovic - Del Potro (W) drugi, a Nadal - Djokovic (RG) prvi.
              sigpic

              Comment


              • #37
                ATP je objavio i tri GS meca:

                5. Has - Izner RG
                4. Nadal - Djokovic USO
                3. Djokovic - Vavrinka Australija

                Has - Izner

                Nema prigovora. Odlican mec.


                Nadal - Djokovic

                Apsoutno zasluzuje da bude tu. Nedavno sam ga ponovo odgledao, sumnjam da je bilo meca sa bolja dva seta (2. i 3.) od toga.

                Djokovic - Vavrinka

                To je najbolji mec ali moze im se oprostiti. Ipak je to mec osmine finala.

                Preostala dva su unaprijed poznata.

                Comment


                • #38
                  To je ubjedljivo najbolji mec. Tada je Wawrinka prevazisao sebe i igrao kao TOP 3 igrac. Gleda se kvalitet meceva, koga zanima u kojoj rundi se odigrao mec. Najbolji mec Cincinnatija je Federer - Nadal, pa neka je bio u cetvrtfinalu.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Tad me Wawrinka naplasio da c da izbaci Noleta i bio je blizu, ali opet i kad je u 5 Waw imao brejk lopte znao sam da Nole dobija. Najveca tuga me zadesila na RG i onaj Rafin prst

                    Comment


                    • #40
                      Smijesna lista, sve ove nagrade i liste su presmijesne...Djokovic-Wawrinka daleko najbolji mec!!!

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by shminka View Post
                        Smijesna lista, sve ove nagrade i liste su presmijesne...Djokovic-Wawrinka daleko najbolji mec!!!
                        Mislim da je to nepodijeljeno misljenje medju znalcima, ali to je osmina finala. Mec cini i prilika. Ne mozes to poreci.

                        Comment


                        • #42
                          Za mene je 1/2 RG najbolji meč. Jeste treći set bio katastrofa, ali su obojica bili fantastični skoro cijeli meč. Nadal je kao nikad do tad, natjeran da sipa winnere na šljaci, i na kraju ih je imao preko 60. Sama pomisao da je i pored toga mogao izgubiti, dovoljno govori kako je protivnik igrao i kakav je bio meč.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by notorious View Post
                            Za mene je 1/2 RG najbolji meč. Jeste treći set bio katastrofa, ali su obojica bili fantastični skoro cijeli meč. Nadal je kao nikad do tad, natjeran da sipa winnere na šljaci, i na kraju ih je imao preko 60. Sama pomisao da je i pored toga mogao izgubiti, dovoljno govori kako je protivnik igrao i kakav je bio meč.
                            Ti si u Mekinrovom taboru. On ga smatra najboljim mecom na sljaci u istoriji. Ima logike.

                            Ipak, imamo jedan jako los set (3.), plus po malo pacerski nacin na koji je Novak izgubio.

                            U Australiji je Vavrinka irao mec zivota. Vjerovatno bi pobijedio vakog drugog osim Novak. I to je trajalo 5 sati.

                            Ako zimas znacaj RG je bolji, ako samo uzimas igru onada je mec u Australiji bolji.

                            Comment


                            • #44
                              Polufinale RG je bio odličan meč ali i jedno od moja tri najveca sportska razočarenja kao gledaoca.
                              1. Mijatovićeva prečla iz penala na SP protiv Holandije 1998.god.
                              2. Poraz Novaka na RG 2013 -e.
                              3. Finale W 2008
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by pecaros View Post
                                3. Finale W 2008
                                Sto je sad ovo? Dobro si se ukrivao toliko vremena.

                                Kad smo kod razocarenja. Dvije Olimpijade su velika razocarenja protiv Nadala i Marija.

                                Comment

                                Working...
                                X