Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najbolji mecevi 2013.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by prskaj View Post
    Pa druze pecarosu nisu zanimljivi mecevi Tajsona u kojima je on izdominirao u petnaestoj sekundi meca i poslao protivnika i neke druge psihicke dimenzije. Uvek su zanimljiviji i kvalitetniji mecevi gde moras da "grizes" za pobedu
    Volim boks, ali navedenog drogiranog siledziju ne mogu prihvatiti kao sinonim kvaliteta
    Moji predlozi /priznajem, navijacki obojeni/ zasnovani su na kvalitetu jednog igraca. Svojim kvalitetom oduzeo je kvalitet protivniku. Pricamo o najboljim mecevima sezone.Pra osnova je da je za dobar mec potrebno dvoje. Zasto ne bi bio dobar mec u kome jedan igrac nadvisi drugog u svim elementima igre, iako je ovaj dao trenutni maksimum.
    Cinjenicno publika voli neizvesnost u sto duzem trajanju. Time se vracamo i na pricu o usporavanju podloga. Posle poena od 20+, 30+ razmena slede ovacije publike, iako zadnji udarac moze biti rezultum pocetnicke greske. Kada se napravi cist poen kratkog trajanja cuje se samo klap, klap. Uvek publika pred kraj meca navija za produzenje istog.
    Da li zivimo u svetu sa previse uzbudjenja koje trazi konstantni adrenalin, ili ga pak premalo ima, te su nam povremeno potrebne jace doze?
    To je civilizacijsko pitanje koje moze biti resivo samo komparativnim delanjem vise nauka.
    Licno bih voleo da `oladimo malo` i adrenalin `pumpamo` manje.
    Last edited by pecaros; 14-11-13, 19:07.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Previse si ti to filozofski razvodnio meni moze biti ultra kvalitetan mec sa dosta kratkih poena a moze mi biti isto tako kvalitetan/najbolji/najzanimljiviji/kako god npr 2009 Madrid.
      Jednostavno uzmes stvari i saberes i oduzmes,
      ako je mec pun kratkih poena i vinera - koliko je tesko bilo zabiti te vinere, dal si Ivo Karlovic na Zagrebackom ledu pa vineri deluju kao najlaksa stvar ili si Robin Soderling koji igra protiv najboljeg defanzivca ikada na njegovoj podlozi i unistava ga nenormalnim kvalitetom.
      ako je mec puni dugih razmena - koliko su te razmene kvalitetne, da li su to razmene izmedju MAreja i Djokovica gde ti dodje da ugasis TV ili su razmene izmedju Djokovica i NAdala US open 2011 gde pomeraju granice tenisa
      Nemam ja predrasuda u fazonu mora da bude mec u pet setova i da se spasavaju mec lopte da bi mec bio najbolji.
      Ali slozices se da je nenormalno tesko da jedan teniser sopstvenim kvalitetima nadoknadi svu tu neizvesnost i razmenu udaraca koju prikazu npr Nadal i Verdasko 2009e.
      Tenis se igra u dvoje
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • #18
        Moguce je da igrac udje u `ludacki mod` i `pocisti` protivnika. Opet navijacki cekam godinama tako nesto kod Novaka jer verujem da ima tako nesto u sebi. Time apsolutno potire sav kvalitet protivnika licnim kvalitetom. Dobijamo dobar mec, jer je zadovoljstvo gledati majstorstvo iako neizvesnost nije prisutna.
        Licna impresija moze umnogome doprineti oceni kvaliteta, dok licni utisak ne mora biti i objektivni utisak.
        Ko voli igru nacice u nekom segmentu zadovoljstvo, bez obzira na opsteprihvacene uzanse kvaliteta.
        Drago mi je sto spomenu Verdaska kome bolest ne dozvoli da karijerno iskaze svu caroliju koju ima u sebi.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by pecaros View Post
          Moguce je da igrac udje u `ludacki mod` i `pocisti` protivnika. Opet navijacki cekam godinama tako nesto kod Novaka jer verujem da ima tako nesto u sebi. Time apsolutno potire sav kvalitet protivnika licnim kvalitetom. Dobijamo dobar mec, jer je zadovoljstvo gledati majstorstvo iako neizvesnost nije prisutna.
          Licna impresija moze umnogome doprineti oceni kvaliteta, dok licni utisak ne mora biti i objektivni utisak.
          Ko voli igru nacice u nekom segmentu zadovoljstvo, bez obzira na opsteprihvacene uzanse kvaliteta.
          Drago mi je sto spomenu Verdaska kome bolest ne dozvoli da karijerno iskaze svu caroliju koju ima u sebi.
          Koju boljku ima Verdasko to mi nije bas jasno Verda nema sampionski mentalitet ali to nije bolest.

          Comment


          • #20
            Originally posted by salinjo90 View Post
            Koju boljku ima Verdasko to mi nije bas jasno Verda nema sampionski mentalitet ali to nije bolest.
            Sam Verdasko je jednom prilkom ozjavio da ima poremecaj drzanja paznje i da sam ne moze da se fokusira tokom meca nacinom koji to mogu drugi.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Evo ATP daje za meceve u dva dobijena:

              5. Dimitrov-Novak Madrid
              4. Mari-Ferer Maimi
              3. Nadal-Gulbis IW

              Iznenadjuje me Dimitrov-Novak.

              Comment


              • #22
                Ja sam pomislio da ce se naci tu

                i nema nekog specijalnog izbora u mecevima na dva dobijena...tako da ne cudi sto se jedno od vecih iznenadjenja naslo tu

                Comment


                • #23
                  Stvarno iznenadjenje Dimitrov-Novak, Rafa-Nole(Montreal), Nole-Delpo(Sangaj), i Nadal-GULBIS (Rim) to su mecevi vredni paznje

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by NI View Post
                    Evo ATP daje za meceve u dva dobijena:

                    5. Dimitrov-Novak Madrid
                    4. Mari-Ferer Maimi
                    3. Nadal-Gulbis IW

                    Iznenadjuje me Dimitrov-Novak.
                    2. Novak Delpo Shangaj
                    1. Rafa Novak Montreal


                    Novak Delpo mec je precijenjen.

                    S druge strane mec Rafa - Novak je definitvno najbolji ove godine. Ponovo sam ga odgledao prije par dana. Strasan treci set. Rafa je digao igru do nivo za koji sam mislio da nema na hardu. Novak je mogao bolje ali je bio iznenadjen nacinom i kalitetom Rafine igre. Treci set je odlucio igraca broj 1 za 2013.

                    Comment


                    • #25
                      Definitivno je precijenjen...bolji Delpov mec je bio protiv Rafe na IWu...

                      Rafu i Novaka u Montrealu nisam gledao...ali ti vjerujem

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by NI View Post


                        Novak Delpo mec je precijenjen.
                        Koji su razlozi za ovakav tvoj zaključak?
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Maxx-a View Post
                          Koji su razlozi za ovakav tvoj zaključak?
                          Postoji nekoliko boljih meceva. Rafa Delpo IW, Mari Ferer Maimi, Vavrinka Berdih Madrid, Rafa Gulbis IW, Rafa Ferer Madrid


                          Originally posted by shminka View Post
                          Definitivno je precijenjen...bolji Delpov mec je bio protiv Rafe na IWu...

                          Rafu i Novaka u Montrealu nisam gledao...ali ti vjerujem
                          S obzirom da sam Novakov navijac...
                          Last edited by NI; 26-11-13, 13:13.

                          Comment


                          • #28
                            http://www.tennis.com/pro-game/2013/...-garros/49847/

                            1. Richard Pagliaro:

                            Point of the Year: Novak Djokovic touches the net at Roland Garros!

                            2. Fred Stole:
                            "The 54-stroke rally Nadal and Djokovic played in the U.S. Open final was the best rally I’ve ever seen," Hall of Famer and long-time television analyst Fred Stolle told me after that match. "Each guy hit 10 winners and each of them responded to those winners with interest in that rally."

                            Ovadvoje je bez sumnje tacno.

                            Comment


                            • #29
                              Dimitrov - Djokovic na listi
                              Jedino je mec izmedju Nadala i Gulbisa bilo koliko - toliko kvalitetan. Djokovic - Del Potro strasan treci set, Nadal - Djokovic uzasan mec za Novaka sto se mene tice, potpuno pogresan na nekoliko nivoa.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Kakva je bila sezona, dobro su i nasli 5 meceva
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X