Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Zika View Post
    Није ми жао првог места, срце ми је пуно, прво место дође и прође, а трофеј остаје за цео живот!
    Novaku se ne isplati prvo mesto. Od kad ga je izgubio ne zna za poraz.

    Comment


    • Originally posted by Niki View Post
      Sjajna zavrsnica za Djokovica i sjajna cela esenska sezona. Nije imao drugog izbora nego da igra najbolje i odradio je to sampionski. Bravo za to. Razlika medju njega i Nadala je na minimuma datim okolnostima i time su se oni izdvojili kao ubedljivo dva najbolja tenisera danasnjice.
      Sto se samog meca tice za mene ocekivani ishod. Novak je odigrao vrhunski, pa skoro u svim aspektima igre, danas je bio resen da pobedi i to je uradio, srecom ne tako ubedljivo. Nadal je zaista bio slab, defanzivan, sa nekoliko bledih pokusaja ofanzivne igre, sa puno gresaka i ishod je dosao. To ne moze zaseniti pobedu Djokovica jer nije njegova krivnja sto je Nadal odigrao tako slabo. Pitanje bi bilo kakav bi bio ishod i da je Nadal bolje igrao, ali danas je bio jedan od onih meceva kad od prvog gema se znao ishod meca.
      Sezona je zavrsena, ja kao navijac Nadala sam odusevljena sta je on sve uradio ove sezone, kakav je to sampion, kralj. Cestitke i Djokovicu koji i pokraj teskih poraza tekom sezone na najbitnijim turnirima, pokazao sampionske kvalitete koje imaju samo par igraca, par exellance zapravo trojicu njih Nadal, Federer i Djokovic. . .videcemo sta donosi sledeca sezona, mislim da ce opet biti dominacija dvojica, ali treci je takve klase da se trebamo spremiti za svega i svacega.
      Cestitke i navijacima svakako.
      Bravo za " makedonsko devojce ". Po meni, si na 90% sto se tice srpskog jezika. Pohvala sa moje strane.
      So trudot i so zelba se ke bide podobro
      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

      Comment


      • Last edited by nikola_bg; 12-11-13, 18:28.

        Comment


        • Smajli

          sigpic

          Comment


          • Pratio sam sve Novakove meceve od USO i sam sebi zabranio pisanje na forumu jer nekako se desi da izmalerisem dogadjanja predvidjanjem unapred
            Evo ukratko kako sam doziveo ovih 2 i po meseca Novakovog vracanja na staze uspeha po meni ima nekoliko bitnih cinjenica koje su tome kumovale-
            1.Otreznjenje uzrokovano porazom na USO od Rafe u finalu- sta valja ciniti da bi se osvajali turniri-bazicne stvari ,trening,posvecenost itd,svega toga je bilo nedovoljno skoro pola godine(o tome je i nesto govorio na konferencijama tipa da je tim zasluzan za ovaj povratak na pravi put)
            2.Rafin ocigledan vrhunac forme ove godine na USO i posle toga lagana silazna poutanja forme(nemoguce je sto je i toliko drzao formu-skidam mu kapu narocito za HC sezonu)
            3.Marijev izostanak kao igraca koji iscrpi Novaka fizicki i mentalno (videli smo koliko je Novaka kostao jedan takav mec sa Delpom na W)sto je bio ocigledan podatak da Novak nema u nogama kondiciju za beck to beck meceve sa jakim rivalima i u finalu WTF nakon 20 minuta jedva uzima vazduh ali to je po meni vec posledica niza pobeda ,mora biti kriza u toku meca ,ali ne nakon 20 minuta
            4.Ragerova slaba sezona ,vecina znamo razloge,da ih ne ponavljam
            5.Medijska rasterecenost-skretanje paznje medija na novog Rafu i vracanje uloge lovca koji Novaku vise odgovara

            Sto se tice samog finala WTF mislim da je u sustini svima bilo jasno ko ce pobediti ,Rafa sa silaznom formom od USO nema nikakve sanse sa Novakom na HC sa vec zapazenim nizom od 20 pobeda ,takvog Novaka moze srusiti Rafa sa formom iz USO ili je bar fifti-fifti,ovakav ne,dilema -sumnja u mentalni pad Novaka 3-0 do 3-3 u prvom setu je bila kratkog daha ali se uspesno vratio zahvaljujuci Rafinim greskama(nenormalno mnogo za njegove standarde za mec u 2 seta) i odlicnom dubokom riternu koji tera Rafu da u pripremi udarca ide korak nazad, van terena gde je manje opasan nego kada udje u teren.Hrabri takodje Novakova igra na mrezi(procentualno gledano po uspesnosti) ali fali ubilacki instikt iz 2011 u ofanzivi,daleko je to od potrebnog u balansu ofenzive i defanzive,ali se mora priznati daje rezultat.Na kraju sezonom mozemo biti zadovoljni sa 4 vezana turnira (tesko je neko mogao tvrditi da ce tako biti) treba jos uspesno odraditi 2 meca Dejvis kupa ,uzeti titulu pa na zasluzeno punjenje baterija za narednu sezonu .

            Comment


            • Originally posted by juventus View Post
              3.Marijev izostanak kao igraca koji iscrpi Novaka fizicki i mentalno (videli smo koliko je Novaka kostao jedan takav mec sa Delpom na W)sto je bio ocigledan podatak da Novak nema u nogama kondiciju za beck to beck meceve sa jakim rivalima i u finalu WTF nakon 20 minuta jedva uzima vazduh ali to je po meni vec posledica niza pobeda ,mora biti kriza u toku meca ,ali ne nakon 20 minuta
              Odlicno zapazanje, uz malu ogradu da je osvojio AUS Open 2012 pobedivsi prvo u polufinalu Mareja u 5.setova pa zatim i Nadala takodje u 5.setova i to u najduzem finalnom mecu na GS ikada. Ali to je bilo na pocetku sezone, na kraju sezone takav tempo ne bi izdrzao.
              Uprkos Nadalovoj fantasticnoj sezoni na betonu i dalje mislim da je na toj podlozi za Novaka Marej tezi protivnik od Nadala.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Uprkos Nadalovoj fantasticnoj sezoni na betonu i dalje mislim da je na toj podlozi za Novaka Marej tezi protivnik od Nadala.
                Izvan sumnje. Upravo zato poraz na USO jos i vise boli.

                Comment


                • Originally posted by jovan View Post
                  Bravo za " makedonsko devojce ". Po meni, si na 90% sto se tice srpskog jezika. Pohvala sa moje strane.
                  So trudot i so zelba se ke bide podobro
                  Hvala Jovan, jezik je jako bitna stvar i pravilan izgovor i pravopis. Trudim se da sto bolje uradim to na srpskom jer je to pre svega respekt prema svima vama i vasem jeziku. A, da u pravu si uvek moze biti bolje.

                  Comment


                  • Strani mediji o finalu WTF-a u kratkim crtama.
                    sigpic

                    Comment


                    • Apsolutno je Marej gori match-up od Rafe, kao što je za Španca Novak, pogotovu na betonu, pa i na travi, ako su ona dva meča merodavna (mada 1/2F OI i F W i te kako imaju težinu). Nikako mu ne odgovara Endijev stil igre. Videćemo kako će to sledeće sezone da izgleda, a pogotovu da li će Škot da igra AO.
                      Last edited by miloolja; 13-11-13, 11:17.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • ко зна да ли би Рафа све то постигао да је имао Мареја у костурима, али ове године га није било, све неке његове муштерије.. али Марј неће још дуго бити...
                        Last edited by Žika; 14-11-13, 00:06.
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X