Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2–Grand Prix of Japan MotoGP 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2–Grand Prix of Japan MotoGP 2013



    Čini se da je Espargaro na korak do titule, ali Reding se vraća. Šest šrafova i jedna pločica u ruci nisu prepreka!!!
    Dakle,Britanac ne može sebi da dozvoli taj luksuz da ponovo upiše 0 bodova, jer njegov rival već sada ima 16 poena više.
    Za Redinga, povreda nije mogla doći u gorem trenutku. Međutim, već odavno znamo da su ovi momci “vanzemaljci” i da stvari koje čine prevazilaze nas, obične smrtnike. Zato i ne čudi što je Britanac odlučio da se vrati na stazu posle pet dana, uz lekarsku dozvolu, naravno.

    Juče je izjavio:
    “Bilo mi je teško da prošle nedelje sedim i gledam kako moji bodovi odlaze drugom, ali što se mene tiče, šampionat još nije završen”.

    Iako će fokus biti na momcima koji se bore za titulu, ne treba zaboraviti ni ostale. Ranijih godina su u Japanu dobre plasmane beležili Luti i Tores, ali mnogo se očekuje i od domaćina Nakagamija.

    Generalni plasman

    1. Espargaro 240
    2. Reding 224
    3. Rabat 204
    4. Kalio 165
    5. Agerter 143
    6. Nakagami 138
    7. Luti 130
    8. Zarko 123
    9. Terol 115
    10. Tores 106
    sigpic

  • #2
    Espragaro sampion. Mozda nije pravedno, ali ipak je kvalitet dosao do izrazaja. Vise bih voleo da je Reding osvojio titulu, ali mora se priznati da je Pol bolji vozac. Jamaha ponovo dovodi u svoje redove sampiona moto2/250cc, 6 godina nakon dolaska Lorenca

    Comment


    • #3
      Vise bih volela da je ostalo da se o sve tri titule odlucuje na poslednjoj trci. Espargaro je OK, ali cini mi se da mu se bas nekako lepo otvaralo, povrede i padovi su izbacili konkurente iz borbe. Mada, nece on biti gadljiv na titulu, makar je i osvojio na ovaj nacin, bez ravnopravne borbe sa njima do kraja...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by nb_korac View Post
        Vise bih volela da je ostalo da se o sve tri titule odlucuje na poslednjoj trci. Espargaro je OK, ali cini mi se da mu se bas nekako lepo otvaralo, povrede i padovi su izbacili konkurente iz borbe. Mada, nece on biti gadljiv na titulu, makar je i osvojio na ovaj nacin, bez ravnopravne borbe sa njima do kraja...
        i ne treba da bude gadljiv,padovi i greske drugih vozaca nisu njegova krivica,ne kazem da umanjujes njegove zasluge za titulu,osvojena kako god,titula je titula
        MESSI 10

        Comment


        • #5
          pravednije mi je da se o titulu odlucuje na samoj stazi,pa neka bolji vozac pobedi..
          ne volim kad uticu incidenti,kazne,promene pravila,povrede … poseban akcenat na pomoc rodjaka
          ali sta je tu je.. sve to ide u paketu.. titula je titula..
          I nja!!!

          Comment


          • #6
            Ovo za rodjake je a propos Saloma i Isaac Vinalesa?

            Comment


            • #7
              ahaaa...
              znam da nema teorije zavere i da je to bio splet okolnosti koji je doveo do takvog ishoda..
              isto tako je Maverik trebao prosle godine da bude sampion ali mu se izdesavala gomila pehova.. e sad.. ako osvoji titulu ove godinemozda je to neka vrsta kosmicke pravde..
              mada smatram da su Salom i Rins vise zasluzili.. u mom slucaju Salom
              ocekivala sam da sva trojica budu u trci za titulu,pa zato malo karikiram...

              Comment


              • #8
                Malo spamujemo sad, ali cisto da zavrsimo...

                Da se razumemo, da je Vinales bio iza njega, bio bih vrlo sumnjicav i verovatno bi i FIM sproveo nekakvu istragu. Cak i da je bio lowside pad ispred Saloma bio bih rezervisan. Ali highside se ne moze iskontrolisati nikako i neuporedivo je rizicniji od lowside pada... Prosto bi bilo suludo i tehnicki prakticno neizvodivo... Malo je i Saloma stigla slaba sreca, Vinales je izgubio pobedu u Aragonu, pa i u Japanu, a da ne pricamo o povredi na predsezonskim testovima...

                Comment

                Working...
                X