Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3- Shell Advance Malaysian Motorcycle Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3- Shell Advance Malaysian Motorcycle Grand Prix

    Kao što sam napisala i u uvodu za Moto2, prva asocijacija na prelepi Sepang je turobna i crna. Ipak, radujemo se novom trkačkom vikendu jer sam sigurna da će biti veoma uzbudljivo.



    Više puta se tokom sezone dešavalo da trka u najslabijoj klasi bude najbolja i najneizvesnija. Sada, u finišu šampionata, to možemo da kažemo i za borbu za titulu, jer je u Moto 3 klasi najmanja bodovna razlika između vodeće trojice.

    Salom je imao lepu prednost, ali je ona posle povrede počela da se topi. Od Vinjalesa smo cele godine očekivali više- na početku sezone važio je za najozbiljnijeg kandidata za titulu, ali se Salom brzo nametnuo kao favorit. Mlađani Maverik se malo mučio u nastojanjima da odgovori na dobre Salomove rezultate, ali mu je konačno pošlo za rukom da se primakne na samo 9 bodova. Na kraju će verovatno presuditi hladna glava i dobra psihološka priprema.

    Oni nisu usamljeni u toj borbi, jer je na sreću mnogih fanova i Rins kandidat za titulu, a kada se tri vozača bore za naslov najboljeg sa ovako malim bodovnim razlikama to samo može da znači jedno-čeka nas neverovatna završnica!

    Šanse da zabeleži dobar plasman u Maleziji imaju i ostali, pre svih Folger i A.Markez. Od Nemca se uvek očekuje borba za vrh, a mlađi Markez se već navikao na mesto na podijumu, samo mu nedostaje malo do najvišeg stepenika.

    Velika je nepoznanica i simpatični Zulfami Hajrudin. Nedavno je operisan, vozi pod pritiskom jer može da ostane bez mesta u timu, ali dobro zna ovu stazu, a publika će, naravno, biti uz njega.

    Dakle, iako se Moto 3 takmičenje pomalo pretvara u španski šampionat, veoma je zanimljivo. A zatim, od iduće godine čekamo da se uključe i ostali. Honda najavljuje veliki povratak u vrh, a biće i novih timova...

    Za sada, dovoljno uzbuđenja nam priređuju i ova trojica.

    Last edited by nb_korac; 09-10-13, 15:27.
    sigpic

  • #2
    Rins je neverovatan vozac. Moram da priznam da nisam verovao da moze nesto znacajno da postigne, ali drago mi je da sam se prevario. Sta vise, sada mislim da, ako neka ekipa zeli da zaustavi Marka Markeza, treba da obrati paznju na ovog momka. Znam da je rano za takve prognoze, ali momak je klasa

    Comment


    • #3
      Originally posted by crni View Post
      Rins je neverovatan vozac. Moram da priznam da nisam verovao da moze nesto znacajno da postigne, ali drago mi je da sam se prevario. Sta vise, sada mislim da, ako neka ekipa zeli da zaustavi Marka Markeza, treba da obrati paznju na ovog momka. Znam da je rano za takve prognoze, ali momak je klasa
      Slazem se. Mislim da je bolji vozac od Saloma i Vinjalesa. Mozda vec ove godine uzme titulu, ko zna ?
      Last edited by nb_korac; 11-10-13, 08:57.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by nb_korac View Post
        Slazem se. Mislim da je bolji vozac od Saloma i Vinjalesa. Mozda vec ove godine uzme titulu, ko zna ?
        slazem se i ja..secam se da smo negde na pola sezone svi otpisali rinsa u borbi za itulu,ali evo covek nas demantovao i to kako!!
        MESSI 10

        Comment


        • #5
          Kad prodje prvu pravu muku mocice da se govori o tome...

          Comment


          • #6
            bravo za Saloma,Masbua i Antonelija
            kvalifikacije su prespavali Vinjales,Rins,Folger i Markez

            Comment


            • #7
              Kakva trka!!! U poslednjih par krugova ne sme ni da se trepne da se ne bi nesto propustilo! Bravo za Anu, prvi poen. Obavezno gledam reprizu, ovo mora da se vidi jos jednom
              sigpic

              Comment


              • #8
                ostadoh bez daha ... mozak no funkciona!!! pravo moto 3 ludilo!! svaka im cast
                Last edited by Viv Li; 13-10-13, 07:06.

                Comment

                Working...
                X