Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Nisu teme problem nego cinjenica da u njima niko nista ne pise kad ovaj decko pobedi.. a za to ne vidim apsolutno nijedan normalan razlog
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • #62
      Ma ja, sve od Madajrske su teme prazne, 3-4 posta, bruka...

      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Malo sam razmišljao o gumama...

      Od ovog silnog pičvajza s gumama, poželeo sam da se vrati Bridgestone. Ne samo da se vrati kao marka, već i sa onim gumama iz 2010. Te gume su odgovarale svima. Bridgestone je u MotoGP šampionatu jedini dobavljač guma. Tamo nema nikakvih problema po pitanju guma. Mogu da naprave i asimetrične gume. Kad bi Pirelli pravio asimetričke gume za motocikle, pa ja mislim da bi te gume pucale po sredini po šavovima. Oni kao da ne prave homogene već heterogene smeše guma. Zna se dobro koji su vozači bili brzi prethodne decenije. Isti ti vozači sada debelo ispaštaju u kvalifikacijama. Koliko su Alonso i Raikkonen uzeli pol-pozicija od doba Pirellija? Nijednu kada odbijemo Alonsu one dve po kiši. Vettel (Red Bull) bi našli rešenje i za Bridgestone gume. Bili su oni dobri i 2009. i 2010. F1 trenutno sa strane izgleda kao pozorište. Vettel ima ulogu novog Šumahera. Raikkonen je heroj koji je po scenariju zadužen da zasere sebi kvalifikacije pa da pretiče iz sredine grida i stiže do podiuma kako bi dokazao da u F1 može da se pretiče i da to nije toliko dosadan sport. Alonso po scenariju dođe slično kao Raikkonen. A za one koje je smorio Vettel, tu su wanna-be-Senna vozači, kao Maldonado i Perez i wanna-be-Prost Grosjean koji se zaleću po stazi u duelima na sve i svakoga sa izgovorom da su tako radili gore pomenuti vozači pre 25-30 godina.
      Znamo zasto je Pirelli takav kakav je... Obecali su da ce napraviti vrlo konzervativne gume za sledecu sezonu. Em im je dosta toga da budu meta javnosti i stvar ismevanja u ove 2 godine, em je vec dovoljno nepoznatih za sledecu sezonu, samo jos fali da i sa gumama ne znamo sta ce biti...

      Gume iz 2011. su bile mekse od ovih koje se prave za sledecu godinu, a ja se stvarno ne bih bunio ni za smese iz 2011. dok je Pirelli u F1 kao jedini dobavljac.

      Comment


      • #63
        Odabir smeša koje pravi Pirelli je posebna priča. Nadam se da će Raikkonen moći makar u kvalifikacijama normalno da vozi te što budu napravili za 2014. Jebala ih konstrukcija.

        Ah, da, zaboravio sam stvar koju sam hteo da kažem još od nedelje. Radi se o tome da je minimalni kontakt između Vettela i Hamiltona uticao na pucanje Hamiltonove gume.



        Svaki komentar na ovo će biti neprocenjivo zanimljiv.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #64
          Statistička analiza - na koga su kako uticale promene guma posle Mađarske.



          1397143_10153363658605422_2025721667_o.jpg
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #65
            Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Odabir smeša koje pravi Pirelli je posebna priča. Nadam se da će Raikkonen moći makar u kvalifikacijama normalno da vozi te što budu napravili za 2014. Jebala ih konstrukcija.

            Ah, da, zaboravio sam stvar koju sam hteo da kažem još od nedelje. Radi se o tome da je minimalni kontakt između Vettela i Hamiltona uticao na pucanje Hamiltonove gume.

            http://www.youtube.com/watch?v=3GKdWoHVqLI

            Svaki komentar na ovo će biti neprocenjivo zanimljiv.
            Unisti covek svoj prednji deo, gume ki da nisu ni pri kraju trke nakon toga... Video doduse ima los naslov, ovo je bio Nelsinho koga je Lewis zveknuo, a ne Alonso... Ovo je klasican Lewis koga nisam ocima mogao da zamislim i trajao je predugo, sve do 2011, a bilo ga je na mahove i u 2012. godini... Ove godine sasvim druga osoba... Mada, kad vidim ovo ko da gledam klince u predskolskom.



            Steta na primer sto u ovaj grafikon nije ubacen i Sauber. Njima je skok ogroman, a i FI - samo u suprotnom smeru...

            Comment


            • #66
              Alonso je upitanju, Pike je iza, onaj sto se okrece.

              Comment


              • #67
                Alonso je to. Tada je bio 7. Hamilton ga je sa 8. mesta napadao. To je bio sam početak trke, drugi krug ako se dobro sećam. Gumama ništa. Logičnije bi bilo da su danas gume jače pa vozač iza kad se zaleti da sam plati cenu za srljanje i da mu se polomi prednje krilo. A ovi su ojačanim fleksi testovima ojačali prednja krila, a gume oslabili.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Da, da, vidim sad...

                  Sreca pa ce smanjiti prednje krilo za sledecu godinu, ali to opet nece biti resenje celog problema...

                  Comment


                  • #69


                    Last edited by tasa01; 16-10-13, 08:32.
                    sigpic

                    Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                    Comment


                    • #70
                      http://www.youtube.com/watch?feature...&v=431h20gvm3M

                      Comment


                      • #71
                        6918c716ac321d6d2c5f972fc4e2fc7a_view.jpg

                        Comment


                        • #72
                          To je neki stariji render, mislim da se tokom 2011. pricalo o vecim felnama za F1 i mogucem kokpitu, a tad se vec znalo za nos i manje prednje krilo... Dobar, u svakom slucaju.

                          Comment


                          • #73
                            If the police cant stop you you must be on the dust

                            Comment

                            Working...
                            X