Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Meanwhile in Ferrari:
    Leo Turrini just confirmed that Alonso and Kimi (and also Domenicali) will have a dinner together before Japan GP.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #32
      To bi otprilike znacilo da Alonso ostaje sledece godine sigurno...

      Joj, bre, pa sta bi sa Villotom? Uf, ruzna strana F1 bas voli dramaticno pojavljivanje...

      Comment


      • #33
        Nisam gledao jutros treninge, ali vidim da Suzuka uzima svoje žrtve u nezgodnim krivinama pa se izleće na sve strane. Degneri su jako teške i vozački zahtevne krivine. Ne znaš da li je gori Degner 1 zato što je jako brza krivina sa blago izdignutim, nagnutim ivičnjakom koji te mami da ga nagaziš a ako ga previše nagaziš ili ti ode zadnji kraj ili izletiš. Degner 2, tu često blokiraju kočnice, a ako se to ne desi, onda imaš spoljašnji ivičnjak koji može da nasuče bolid ako levi točak pređe skroz preko njega.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #34
          Interlagos ostaje do 2022 a evo kako ce izgledati posle promena

          If the police cant stop you you must be on the dust

          Comment


          • #35
            Reno, kao proizvodjac motora, pretekao Ferari po broju polpozicija.

            1 Renault 209
            2 Ferrari 208
            3 Ford Cosworth 139
            4 Mercedes 99
            5 Honda 77
            6 Climax 44
            7 BMW 33
            8 Alfa Romeo 15
            9 Maserati 11
            10 BRM 11
            11 Offenhauser 9
            12 Vanwall 7
            13 Repco 7
            14 TAG Porsche 7
            15 Matra 4
            16 Toyota 3
            17 Lancia 2
            18 Hart 2
            19 Novi 1
            20 Cummins 1
            21 Porsche 1
            22 Playlife 1
            23 Mugen Honda 1
            24 Cosworth 1

            Comment


            • #36
              E, to je nesto... Ferrari dobro da se zapita sta im se dogadja jos od kraja 2010... Alonsove pol pozicije od tad su bile posledice kise.

              Comment


              • #37
                Mozda cu ja biti malo arogantan sada , ali , sta da se radi, najveci problem u f1 i u timovima ja vidim u tome sto u zadnjiih 10 godina i mozda malo jace formula se vodi kao timsko takmicenje, to jest favorizuje se jedan vozac,dok drugi je tu da mu cuva ledja..Po meni je to dovelo do svega ovoga do sumahera, do vetela( ne umanjujem nikako njihove uspehe, daleko od toga)ali napravili su momotonu formulu nema drazi nema uzbudjenja, prvenstveno mislim na ferari i mclaren, a posle njih i svi ostali...Primer svega bih naveo Austriu 2002 god. gde barikelo pusta sumahera 10 metara pred ciljem , i ovaj pobedjuje , a ironija veca posle svega ovaj ga na podijumu posle stavlja na pobednicko mesto...Mislim da sve to mnogo utice na vozace, na njihovu psihu , na sve, znam da sad e neko reci ali oni time pristaju potpisivanjem ugovora,ali kako je doslo do toga..Jedan veliki Sena je jednom prilikom izjavio , kada su mu rekli da pusti ( Prosta) mislim, ‚‚Ako je brzi, neka me predje, ovde smo da se trkamo , ne da se pustamo''...Po meni , sve dok se takva politika vodi , gledacemo ovakve trke dosadne , ko povede u prvoj krivini , taj je pobdenik, ili cekamo gresku mehanicara u boks da bi se smenili na prvom mestu, nikakav drs, kers ili sta ti ja znam ne moze pomoci, sve dok nepuste vozace da voze, i primaju platu za ono za sta su placeni...
                sigpic

                Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                Comment


                • #38
                  Webber na pol poziciji , didnt see that coming , svaka cast Webberu , stvarno je pravo osvezenje ali izgleda da je Vettel imao nekih problema sa KERS-om ali opet Vettel je i sam kriv s obzirom da je u oba svoja kruga u Q3 napravio greske , u prvom na onom delu po izlasku iz kasike i u drugom pred ukosnicu je imao lose kocenje

                  Hamilton je izvukao maksimum danas ali sumnjam da ce uspeti da zadrzi tu poziciju sutra do kraja , Grosjean jos jednom odlican rezultat , Massa bolji od Alonsa , Hulkenberg ovaj momak definitvno zasluzuje priliku u nekom jacem timu , nece biti iznenadjenje ako sutra zavrsi u top 5 , Alonso i Raikkonen ce se opet morati probijati do vrha dok bi Vettel lagano mogao da odjezdi , osim ako u Webbera ne udje neki djavo pa sutra bude startovao i vozio ko lud
                  Last edited by Mikinen; 12-10-13, 10:44.
                  If the police cant stop you you must be on the dust

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Mikinen View Post
                    Interlagos ostaje do 2022 a evo kako ce izgledati posle promena

                    Kad će napraviti promene? Čemu to? Sva sreća da će Reta Oposta biti samo produžen a krivine posle će biti praktično samo izmeštene.

                    ---------------------------------------------------------
                    E, sad ću da iskoristim priliku za head-to-head upoređivanje Alonsovih i njegovog budućeg timskog kolege izjava. Obojica su se lošije kvalifikovali od timskih. Ovo mi je prava prilika da fino izanaliziram da me niko više ne bi nazivao hejterom.

                    Kimi Raikkonen:
                    1. “The car has felt much better here than it has in recent races;..." Iako se kvalifikovao na (ispod)prosečnom mestu u odnosu na standard ove sezone, priznaje da je bolid bolji. Prosečna pozicija u kvalifikacijama mu je sedma ako se ne varam.
                    2. "...even if we don’t have a better position on the grid for tomorrow. A small mistake on my quick lap cost me a little bit of time and it’s very close here, so a small amount lost can mean quite a few positions dropped. We’ll have to see what happens in the race, but the car has certainly been more to my liking this weekend so the position on the grid is not a drama." Priznaje svoju grešku što i navodi kao razlog svoje lošije pozicije. Hajde da svratimo do izjave Alonsa, da vidimo šta on kaže zašto je bio lošiji od timskog.

                    Fernando Alonso:
                    “Today’s result is more or less what we were expecting, not having had a great pace all weekend, always being between sixth and tenth and even in Q3, I could not do more. Here the long run tests went better in terms of degradation than in Korea and that gives us hope that we can make up ground in the race. Tomorrow, we will give it our best shot, as always, trying to count on our strong
                    points; the start, the strategy and the way we manage tyre degradation... (nastavak je irelevantan jer je vezan za titulu 2013. koja je samo teoretski moguća još ovu trku)" Ok, Alonso kaže da nisu mogli bolje. Massa je mogao. Koliko sam primetio, bio je brži od Masse celog vikenda makar za minimalnu desetinku ili dve. Sad kad je pogrešio u poslednjem Q3 pokušaju, opet je Ferrari kriv.

                    ZAKLJUČAK: Alonso je gospodin savršeni kome uvek nedostaje sreća ili je neko drugi kriv za njegov neuspeh. Raikkonen, pijandura od vozača, je ipak stigao da se otrezni od izlaska iz bolida do davanja izjave i prizna da je napravio grešku. Ili je možda ipak išao onom forom da ,,pijana usta ne lažu".
                    Last edited by MarkedOne8; 12-10-13, 11:16.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      FP1/2, Massa ispred, nikom nista? U FP3 je bio minimalno ispred... I nigde ne pominje da bolid nije mogao bolje, vec kaze da on nije mogao bolje... U svakom sektoru je bio malo slabiji od Masse, nije tu nigde bilo greske, prosto mu nije sve leglo kako treba. Pritom, Massa je ovde zavrsio na jakom drugom mestu, F2012 i F138 mu odgovaraju na ovoj stazi...

                      Rekao bih da ce menjati Interlagos da bi produzili krug i da produze DRS zonu, ocigledno da je to neka ideja kako postici vise prestizanja u F1... Mislim da je nepotrebno, ali ranije je bila neka takva duzina tu, pa su skratili pravac i koristili ove unutrasnje krivine...



                      Originally posted by tasa01 View Post
                      Mozda cu ja biti malo arogantan sada , ali , sta da se radi, najveci problem u f1 i u timovima ja vidim u tome sto u zadnjiih 10 godina i mozda malo jace formula se vodi kao timsko takmicenje, to jest favorizuje se jedan vozac,dok drugi je tu da mu cuva ledja..Po meni je to dovelo do svega ovoga do sumahera, do vetela( ne umanjujem nikako njihove uspehe, daleko od toga)ali napravili su momotonu formulu nema drazi nema uzbudjenja, prvenstveno mislim na ferari i mclaren, a posle njih i svi ostali...Primer svega bih naveo Austriu 2002 god. gde barikelo pusta sumahera 10 metara pred ciljem , i ovaj pobedjuje , a ironija veca posle svega ovaj ga na podijumu posle stavlja na pobednicko mesto...Mislim da sve to mnogo utice na vozace, na njihovu psihu , na sve, znam da sad e neko reci ali oni time pristaju potpisivanjem ugovora,ali kako je doslo do toga..Jedan veliki Sena je jednom prilikom izjavio , kada su mu rekli da pusti ( Prosta) mislim, ‚‚Ako je brzi, neka me predje, ovde smo da se trkamo , ne da se pustamo''...Po meni , sve dok se takva politika vodi , gledacemo ovakve trke dosadne , ko povede u prvoj krivini , taj je pobdenik, ili cekamo gresku mehanicara u boks da bi se smenili na prvom mestu, nikakav drs, kers ili sta ti ja znam ne moze pomoci, sve dok nepuste vozace da voze, i primaju platu za ono za sta su placeni...
                      Pazi, McLaren je jako malo puta koristio timska naredjenja u istoriji. Koliko razumem, mahom su im se obila o glavu, a onda kad bi im bilo pametno da ih koriste nisu to radili. Sad ih definitivno ne koriste uopste... Tu i tamo po koji poziv na oprez, ali uglavnom pustaju vozace.

                      Ferrari voli da ima #1 i #2, mada su im sezone 2007/08. sasvim fino prolazile kad nisu pravili razliku. Massa svojim voznjama, prvo u 2011. a potom i sve kasnije, nije zasluzio da ostane u timu od 2011. Nije ni trebao, Kubica je imao predugovor sa crvenima za 2012. Hteo ga Montezemolo, a Alonso ga smatra najblizim prijateljem na gridu. Kubica, pa Webber... Fino bi se uklopio, da se nije desilo sta se desilo. Tako da to sto se dogadjalo Massi prosle godine nije nepravedno. Dobio je produzenje zato sto je pristajao na neke stvari.

                      Poenta oko timskih naredjenja je sto ce ona postojati i kad su zabranjena. Nekoga boli uvo da to skriva jer je maltene veci od sporta - Ferrari 2010. u Nemackoj, neko ce to potegnuti prvi put kad zagusti (Red Bull 2011. u Britaniji)...

                      Ono sto bi promenilo stvari u F1 je mala promena koncepta... Budzetsko ogranicenje na primer, bi bilo jako korisno. Red Bull se ostro tome protivi, jer pumpaju dosta vise novca nego sto prikazuju, ovako ili onako. Ako ne to, onda dopuztanje regularnih testova, nesto ce biti sledece godine, mada jos uvek nije sve oko toga sigurno...

                      Dalje, sto se tice bolida, podrzavam promenu i smanjenje zapremine motora kao i jacanje ERS koncepta, mada ne mislim da su trebali da stavljaju toliko rigidna pravila oko potrosnje niti izdrzljivosti jedinica, makar ne od prve sezone. Aerodinamika je potpuno nepotrebno zakinuta do bolesnih granica, jer onaj ko ima novca nacice nacin da i iz svega toga izvuce nesto dobro, maakr to bila desetinka za novi paket. Danas je desetinka jos vise nego sto je nekad bila, a nikad nije malo znacila. Sa ogranicenjem budzeta bi se ogranicila sredstva, ali ako se aerodinamika otvori, imali bi gomilu raznih koncepata, resenja i najbolje i najefikasnije bi isplivalo pre ili kasnije. Sauber koji ima tako neke blesave ideje bi sa ogranicenim budzetom zestoko profitirao. Kad bi se postavila granica od 180-200 miliona, Lotus ne bi bio ni u kakvoj frci sa parama, a McLaren ne bi morao da "angazuje Pereza zbog novca" kako sami kazu. Mada naravno da nece da priznaju da on nudi mnogo vise kao vozac nego samo novac.

                      Takodje, sa smanjenjem budzeta, timovi bi mogli da privuku vise sponozra koji bi placali po manje. Jer, naravno, ako sponzor zna da timu ne vredi vise od neke svote novca, on toliko nece ni nuditi, tako da bi i neke manje firme, manji brendovi mogli da se uglave...
                      Last edited by Vanja #66; 12-10-13, 12:38.

                      Comment


                      • #41
                        Mclaren i kad je pokusao da koristi nije uspeo , mislim na njihovu sezonu , kao MClaren honda, sa Senom i Prostom u ekipi..nekako to nisam stigao da napisem , pa smatraj ovo kao EDIT na gornji post
                        sigpic

                        Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                        Comment


                        • #42
                          Ja ću da se sprijateljim s Fernandom pa ću verovatno moći na grid i to upravo u Ferrarijevom bolidu.. Zato sam ti i rekao da je upravo Alonso kriv za današnji Ferrari. U Ferrari ne dolazi dobar vozač nego Alonsov dobar drug. Čak je i Raikkonen Alonsov drug van staze, ali ne i na stazi. E zato se protivio njegovom dovođenju, tj. Massinom ostanku.

                          Jesi čitao Alonsovu izjavu na engleskom jeziku ili srpskom što su prevodili? U engleskoj (originalnoj) verziji ne pominje ,,ja" nego ,,mi", a u srpskoj verziji je ,,mi" ubačeno kao ,,ja".
                          Last edited by MarkedOne8; 12-10-13, 14:47.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Ti si taso nesto pobrkao, Meklarenu 84, 85,88, 89 nisu trebale timske naredbe, imao je dva vrhunska vozaca i nadmocan bolid pa je mogao da ih pusti da se trkaju. 2007 je greska sto ih nije bilo, mada je moje misljenje da mu je te godine bilo zabranjeno da uzme titulu zbog one spijunske afere.
                            A timskih naredbi je uvek bilo i bice. Pedesetih je bio pravilo da prvi vozac kada odustane moze da sedne u auto timskog kolege i zavrsi trku stim sto su delili bodove. Neznam za sezdesete a sedamdesetih naprimer Andreti nebi osvojio titulu bez pomoci Petersona. A osamdesetih Vilijams je zbog borbe Mensela i Pikea prepustio titulu Prostu.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Alen P View Post
                              Ti si taso nesto pobrkao, Meklarenu 84, 85,88, 89 nisu trebale timske naredbe, imao je dva vrhunska vozaca i nadmocan bolid pa je mogao da ih pusti da se trkaju. 2007 je greska sto ih nije bilo, mada je moje misljenje da mu je te godine bilo zabranjeno da uzme titulu zbog one spijunske afere.
                              A timskih naredbi je uvek bilo i bice. Pedesetih je bio pravilo da prvi vozac kada odustane moze da sedne u auto timskog kolege i zavrsi trku stim sto su delili bodove. Neznam za sezdesete a sedamdesetih naprimer Andreti nebi osvojio titulu bez pomoci Petersona. A osamdesetih Vilijams je zbog borbe Mensela i Pikea prepustio titulu Prostu.
                              nisam pobrkao , pogledaj malo te trke iz tih godina , pogledaj film Sena , pa ces razumeti o cemu ti ja pricam , i ka d smo vec kod naredbi , bile su ali nisu bile tolike direktne, a 96 godine wiliams je pokusao da tadasnjeg rukija ili ti ''drugog vozaca'' uspore tim naredbama, pa se na kraju ispostavilo da je njihov prvi vozac Hil , zahvaljujuci odustajanju Vilnevu na Suzuki uzeo titulu, a da nije odustao i da je zavrsio na 5 ili sad se ne secam bas kom mestu uzeo bi tituliu..Po meni, opet kazem to sam samo ja, too je jedna monotolna glupost, ali kao sto rekoh F1 se seo na timski rad, i zato u zadnjih par i kusur godina ne gledaam sa istim elanom kao nekada..
                              sigpic

                              Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                              Comment


                              • #45
                                Nema potrebe da ponovo gledam trke iz tih godina, gledao sam ih tad, opet kazem Meklaren je bio toiko dominantan da nije bilo potrebe za timskim naredjenjima. 88 godine od 1000 i nesto krugova koliko ih ima u sezoni nije vodio na tridesetak. Bilo je dogovora da se ne obilaze u prvoj krivini, krugu i sl.
                                Za Hila i Vilneva 96 opet gresis, sve da je Vilnev i pobedio u Japanu Hilu je za titulu bio dovoljan 1 bod to jest sesto mesto.
                                Inace ja nemam nista protiv timskih naredbi, mislim da nebi bilo normalno da Ferari naprimer dok se Alonso bori za titulu pusti Masu da mu uzima bodove. Valjda onaj ko vodi ekipu zna kakav mu je vozacki kadar.

                                Comment

                                Working...
                                X