Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sta vozimo, kako nabavljamo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by AIRBORNE View Post
    Ma da,tako cu da uradim preko rodbine.Znam da se steluje km. da se prekucava,zakucava... Olja ne znam da li si uzela Golfa iz ljubavi ili ti se tako namestilo ali evo ja nekako samo volim "Nemce" i "daleki istok". Kao sto sam gore pisao covek mi nudi Scenic i nije losa cena ali ja kad vidim francuza (osim Peugeot) nekako imam negativan osecaj.

    Zmijo nekako mi je VW Sharana naspram Toyota Corolla Verso ili Opel Zafire ruznjikav
    Imam ja više auto-ljubavi. Nemca sam htela u svakom slučaju, a slučajno je ispala ova kombinacija, još kako je sa ful opremom (ako izuzmem alufelne), nije bilo razmišljanja.
    Tri godine sam vozila službenu Xsaru, ali je matora već i prethodnik nije brinuo mnogo o njoj, tako da je sve češće završavala kod majstora, ali dobro me je služila.
    Golf sam vozila ranije i ova 6-tica ne može da se meri ni sa jednim prethodnikom, pogotovu što je godinu dana star. Klizi kao po puteru , preudobna... troši od 5.6-7 l. Nije baš startan, ali meno to i ne treba. Nije mi bila potrebna ni limuzina, tipa Passat, već malo veći gradski auto, mada je Golf i više od toga (ne koristim ga samo po gradu već i za službena putovanja). Ne može da se meri ni sa novim Cliom, kao ni sa Kia Ceedom, ni Chevrolet Cruseom... to su novi koje sam sticajem okolnosti vozila u raznim situacijama ove godine. Loše urađena plastika, škripi, neudobni, itd, itd.
    Kažu da su Toyotini polovnjaci najbolji.
    U svakom slučaju samo provereno ovde u Srbiji, jer sam se svega naslušala od ljudi koji imaju loša iskustva sa kupovinom polovnjaka, a ta ti je kombinacija iz Nemačke sigurno najbolja.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #17
      Daleko sam od eksperta za kola, ali sam cuo da sa uvezenim Svabom ne moze da se omane. Poslusao taj savet i vec 3,4 godine sam prezadovoljan sa Opel Corsom 2005. godiste.

      Comment


      • #18
        Do 2005. godista (ako nije Mercedes E klase ili S i Audi 6, 7, 8 ) ne isplati se uvoziti jer nije ogromna razlika u ceni, zapravo nije nikakva nakon placene carine i ostalih stvari. Mada je u Srbiji mozda to ukinuto, ne znam sta je bilo oko NG. Ako ces nesto novije onda svakako da bi bilo dobro.
        Last edited by Black Mamba 24; 07-10-13, 21:01.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Olja zna vise o automobilima od mene! ;)

          Za nas u Srbiji, nadjes neku Mareu jtd, auto leti, odrzavanje malo skuplje nego za keca dizel, i Bog da te vidi
          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • #20
            Scenic je dobar i moderan auto mada je tu dilema oko motora, 1.5 dci je fenomenalan motor ali za megana, za scenica je vec nesto tromiji, dok je 1.9 dci prava mera ali zna da potrosi i skuplje je odrzavanje...

            u svakom slucaju preporucujem kupovinu polovnog vozila pre novog ako vec ciljas na nesto staro svega 2-3 godine, iz prostog razloga sto u tim prvim godinama upotrebe vozilo najvise gubi na ceni, razlike su zaista znacajne a kad razmislis, da li je taj automobil mogao biti potrosen za te recimo 3 godine eksploatacije da bi bio 3-4 hiljade evra jeftiniji od novog vozila?
            ako kupujes u Srbiji, pre svega domaca vozila (kupljena u Srbiji), ili ako dobro ali bas dobro poznajes onog ko ce da ti uveze, placeve i dilere batali, sticajem okolnosti poznajem nekoliko vlasnika i radnika na placevima i veruj mi, zaprepastio sam se kada sam video od kakvog krsa sa 500.000 km oni naprave auto sa 120.000 km na satu, da kada ti on prica pricu o penzioneru koji ga je vozio ti nemas razloga da ne verujes.... cast izuzecima ali vecina ima angazovane mehanicare, limare, farbare koji rade non stop, jasno je zasto...
            sto se tice uvoza, nema pravila u smislu drzave, na glasu su vozila iz Nemacke, Austrije, Svajcarske, medjutim u svakoj drzavi postoje savrseno ocuvani primerci i krsevi tako da svugde treba biti oprezan. Moras imati na umu da i stranci itekako cene svoja vozila u besprekornom stanju, pogledaj strane sajtove sa vozilima (u Evropi) i videces na sta mislim. Cene odrzavanih vozila su gotovo iste kao i kod nas tako da gotovo nema ekonomske opravdanosti uvoziti...
            sto se tice Amerike, vozila su daleko jeftinija, to je istina, medjutim verujem da ima dosta troskova oko transporta i drugih komplikacija a i velika vecina vozila je sa automatskim menjacem (ovo napominjem jer vecina ljudi ne voli ovaj tip menjaca), a i moras imati na umu da americka i evropska verzija istog automobila (evropske marke) nije ista, americke verzije su uglavnom radjene od nesto manje kvalitetnih materijala, pre svega u unutrasnjosti, iz prostog razloga sto su americki kupci manje "razmazeni" od evropskih, i manje paznje posvecuju detaljima i zavrsnoj obradi.

            ovo za Mareu se slazem, mnogo dobar auto, steta sto ga nema mladjeg od 2003.
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • #21
              Poslednjih desetak meseci vozam Pežoa 307 1.6 HDI 2006 godište kupio za keš posle sezonice u Austriji platio 3500 ukupno me izašlo malo preko 4000 , pre toga se furao Jugić na plin i Opel Kadet koji je stariji od mene

              @ Olja buržujkoo
              Last edited by Lord Gangarić; 07-10-13, 22:02.
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • #22
                Originally posted by Gangrena View Post
                Poslednjih desetak meseci vozam Pežoa 307 1.6 HDI 2006 godište kupio za keš posle sezonice u Austriji platio 3500 ukupno me izašlo malo preko 4000 , pre toga se furao Jugić na plin i Opel Kadet koji je stariji od mene
                restilizovan model, jos ako ima 90 bhp, pa kad vidis na displeju 4l/100km vozio sam neko vreme ali bio karavan pa sam jedva cekao da ga se resim
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • #23
                  Originally posted by l1m4r View Post
                  Olja zna vise o automobilima od mene! ;)
                  Ma kakvi, samo znam dobro da vozim... i promenim gumu, ulje, sipam gorivo... zamenim dotrajalu jelkicu...

                  Originally posted by Gangrena View Post

                  @ Olja buržujkoo
                  Vredno radim i štedim.

                  Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post

                  u svakom slucaju preporucujem kupovinu polovnog vozila pre novog ako vec ciljas na nesto staro svega 2-3 godine, iz prostog razloga sto u tim prvim godinama upotrebe vozilo najvise gubi na ceni, razlike su zaista znacajne a kad razmislis, da li je taj automobil mogao biti potrosen za te recimo 3 godine eksploatacije da bi bio 3-4 hiljade evra jeftiniji od novog vozila?
                  A ovo je apsolutno tačno.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • #24
                    Kad odeš da gledaš polovan auto povedi svog automehaničara, on ponese kompjuter za dijagnostiku i onaj denzitometar (ako se tako zove, nisam sigurna) koji proverava da li je debljina farbe svuda ista. Recimo na prvi pogled moja Kia je izgledala kao da nije farbana, pa je onda video da je sloj farbe na zadnjim vratima deblji nego na krovu što mu je referenca.
                    Kia daje povoljne uslove za nove automobile i valjda 7 godina garancije, ali je kasko obavezan i godišnji servisi u ovlašćenom servisu, pa nisam baš sigurna da se to isplati, jer se moja polovna Kia nije kvarila, a tek nova!!

                    Slažem se sa mišljenjem da je kupovina novog auta neisplativa, s obzirom na to koliko će drastično da se izgubi na vrednosti samo za godinu dana.
                    Ali nov auto je nov auto.
                    Pre neki dan sam isprobala ovog Fiću, drug ga kupio i dao za njega 18000 evra (i dalje ne verujem da je neko spreman da da toliko para za Fiću). Sladak je, skockan, unutra onako prefinjen, nije nakićen, pa još ima panoramski krov,ali što veze, ne čuje se.
                    Originally posted by gokara
                    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by jagodica View Post
                      Kad odeš da gledaš polovan auto povedi svog automehaničara, on ponese kompjuter za dijagnostiku i onaj denzitometar (ako se tako zove, nisam sigurna) koji proverava da li je debljina farbe svuda ista. Recimo na prvi pogled moja Kia je izgledala kao da nije farbana, pa je onda video da je sloj farbe na zadnjim vratima deblji nego na krovu što mu je referenca.
                      Kia daje povoljne uslove za nove automobile i valjda 7 godina garancije, ali je kasko obavezan i godišnji servisi u ovlašćenom servisu, pa nisam baš sigurna da se to isplati, jer se moja polovna Kia nije kvarila, a tek nova!!

                      Slažem se sa mišljenjem da je kupovina novog auta neisplativa, s obzirom na to koliko će drastično da se izgubi na vrednosti samo za godinu dana.
                      Ali nov auto je nov auto.
                      Pre neki dan sam isprobala ovog Fiću, drug ga kupio i dao za njega 18000 evra (i dalje ne verujem da je neko spreman da da toliko para za Fiću). Sladak je, skockan, unutra onako prefinjen, nije nakićen, pa još ima panoramski krov,ali što veze, ne čuje se.

                      Moj mehaničar za ovo nije ni čuo Čak šta više nema ni sve ključeve pa nešto odvrće testerom i čekićem
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • #26
                        mnogo je to za Ficu, jedino ako je Abarth, mada oni su skuplji...
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • #27
                          Jao to kad se ne čuje, kad prede. Pa na semaforu ne znaš da se nije ugasio možda.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by miloolja View Post
                            Ma kakvi, samo znam dobro da vozim... i promenim gumu, ulje, sipam gorivo... zamenim dotrajalu jelkicu...

                            meni ovo takođe dobro ide..
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • #29
                              Drago mi je da je otvaranje ove teme naislo na dobar odziv "brace i sestara".Nadam se da ce tema pomoci i svima koji takodje planiraju da uzimaju nesto ili da se i medjusobno ispomazemo oko saveta za nasa kolica. Posebno mi je drago da nase "zene" koje mnogo cenim imaju i ovakvo znanje i za ovu temu. BTW: Mrzim sponzoruse .
                              Ja nisam mlad decko,nego sam mladjan sa vozackim stazom... i da voleo bi da uzmem porodicno auto aka. karavan.
                              Definitivno cu uzeti uvoz,polovan jer ovim nasim prodavcima,preprodavcima ne verujem nista.Kada zatvorim financisku konstrukciju (nadam se da ce biti do Feb./Mart) mislim da ce budzet biti 5-6k. tako da imam vremena i ja kao kupac i da ovi moji traze po Nemackoj ako treba i pod lupom .
                              Last edited by AIRBORNE; 07-10-13, 23:49.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • #30
                                Ako ne planiras sa 7 sedista onda gledaj Pasata karavana i to je to. Nema tu dileme.
                                Jos ih ima dosta pa nije tesko pronaci. Trosi u proseku 6.5 litara ( grad i otvoren put), nije malo za nase uslove, ali svakako da nije ni mnogo kakvih ima.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X