Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nekada veliki igraci , a danas treneri.






    Comment



    • Deja Vu ! Negde u isto vreme prošle godine, u istoj fazi ovog takmičenja ova dva kluba su ukrstili svoja koplja. Tada je, verujem svima poznato, Minhenski gigant bio taj koji je bolji, a Arsenal je ostao samo prva žrtva od niza koje je Bajern bacio na kolena ka osvajanju Lige Šampiona. Zapravo, na kraju se ispostavilo da je Arsenal pružio najjači otpor novom vladaru Starog kontineta, jer je agg na kraju iznosio 3:3, ali je Bajern prošao zbog većeg broja postignutih golova u gostima. Najjači otpor s obzirom da je Bajern posle toga nalupao i šampiona Italije, Juventus, agg 4:0, te i šampiona Španije, Barselonu, agg 7:0 i u finalu pobedio zemljaka i najvećeg svog takmaca trenutno iz Nemačke, Borusiju, sa 2:1.

      Današnji Arsenal i današnji Bajern u komparaciji sa tim timovima tada !? Pa mora se reći da je današnji Arsenal jači od Arsenala iz prošle godine (što pokazuju i ovosezonski rezultati) za jednog Mesuta Ozila npr.,a današnji Bajern jačio od tadašnjeg Bajerna za jednog Marija Gecea. Kada poredimo klubove danas i klubove pre godinu dana, moramo napomenuti da je uprkos svemu i svim uspesima Bajern promenio trenera, te je danas na njegovoj klupi Pep Gvardiola, dok je u prošloj sezoni slavu Bajernu doneo Jup Hajnkes.

      No kada smo kod generalnog zbira mečeva ova dva rivala u istoriji Bajern isto tako je bolji. Konkretno ova dva rivala su se u dosadašnjim svojim istorijama sastajali ukupno 6 puta, Bajern je slavio 3 puta, 1 je bilo nerešeno, a Arsenal je slavio 2 puta. Isto tako je interesantno kada smo kod direktne komparacije ova dva rivala, da su 4 poslednja meča ova dva rivala bila u knock-out fazi, te da je iz njih kao konačan pobenik u oba slučaja izlazio Bajern - prošle sezone i u sezoni 2004./05.






      Nakon 7 godina bez uspeha ja Arsenal gledam kroz onu priču sa repom, pa idemo redom deda za repu, baba za dedu, povuci, potegni, iščupati ne mogu, samo što na kraju svake sezone njima fali taj još jedan čija bi snaga prevagnula da se postigne uspeh, u ovoj komparaciji repa iščupa. Naime, Arsenal je stalno u konkurenciji za trofeje, Arsenal je stalno kompetentan, a trofeja nema 7 godina. Tako je i ove godine, bod ih deli od lidera Premijer lige, ne igraju loše, dobijaju mečeve, ali kako sezona odmiče kvalitet njihove igre opada, pa smo tako nedavno bili svedoci da ne mogu da pobede ove godine očajan Junajted na svom stadionu, ili da im Liverpul kojeg nema godinama u top4 ove sezone zabode zapravo 5 komada, te se među dobrim delom njihovih navijača opet javlja sumnja da i ovaj Arsenal, Arsenal koji je letos uložio ozbiljan novac za dovođenje igrača, a samo su Ozila platili 50 miliona te mu dali i ozbiljnu platu na konto ugovora, može do trofeja. Naravno, pored pomenutih takmičenja (LŠ i PL), Arsenal je u igri i za osvajanje FA Kupa, dok ih je iz Liga Kupa izbacio, gle čuda, Mančester Junajted.


      Ove sezone su u grupnoj fazi LŠ imali đavolski težak posao jer im je žreb kao nosiocu dodelio "grupu smrti" u kojoj su još bili prošlogodišnji finalista, Borusija Dortmund, pojačani viceprvak Italije, Napoli i francuski Marsej. Koliko je grupa bila ujednačena govori činjenica da su tri prvoplasirane ekipa skupile identičan broj bodova, po 12, te je na kraju odlučivala gol razlika i međusobni susreti. I tako u tom sabiranju izvisio je Napoli koji će sreću dalje okušati u LE jer mu je gol razlika bila +1, Arsenal je bio drugi sa +3, dok je prvi završio Dortmund sa +5. Zanimljvo je da su sva ta tri kluba jedne druge dobijali po jedanput.


      Za vikend Arsenal je slavio u FA Kupu nad Liverpulom 2:1 i tako im se revanširao za pomenuti ubedljiv poraz nekoliko dana ranije, pri tom Venger je iskoristio priliku da dobar deo svojih udarnih igača odmori te su minute u tom meču uglavnom skupljali rezervisti.


      Što se zimske pijace tiče, Arsenal se tu nije baš proslavio. Po tvrdnjama nekih medija bili su na domak potpisivanja nemačkog supertalenta Drakslera, ali je taj transfer stopiran u minut do 12, zbog pretenzije njihovog večerašnjeg rivala da tog igrača dovede na leto - bar tako govore pojedini mediji, a sve što je Arsenal uspeo da uradi na zimskoj pijaci jeste da dovede povređenog igrača na pozajmicu iz Spartak Moskve, reč je o Kim Kalstromu, Šalstromu ili Ćalstromu, pa kako je kome lepše. I upravo je iskusni Šveđanin jedini doregistrovan za narednu fazu LŠ, dok iz rostera niko nije izbačen. Takođe, kad smo kod rostera, Arsen Venger večeras neće moći da računa na suspendovanog Artetnu, te davno povređenog Volkota, sa njim Remzija, uz pomenutog Šveđanina. Belgijanac Vermalen je pod znakom pitanja, ali je i sam ove sezone u drugom planu, pošto prednost uglavnom dobijaju Košjelni i Mertezaker, pa se očekuje da Belgijanac na leto promeni sredinu.

      Izjava trenera - Arsen Venger


      Danas smo mnogo u boljem mentalnom stanju nego pre godinu dana jer smo tada izgubili od Blekburna u FA Kupu na našem stadionu, tada je to bilo veliko razočarenje za nas, ali ove godine smo u istoj fazi pred isti meč porazili jedan Liveprul i želimo da pobedimo i u ovom meču.

      Znamo da se sastajemo sa prvim favoritom, ali ono što mi posedujemo je vera u sebe, jer smo pre ove imali velike utakmice u Ligi Šampiona i FA Kupu ove godine. Igrali smo protiv Totenhema i Liverpula, te od početka sezone znamo da u svaki meč moramo ući sa 100%.

      Verujemo da možemo da pobedimo i ta vera je na osvnou naših ovosezonskih dosadašnjih rezultata. Imamo kvalitetan timski duh to je sigurno, te takav tim ima jaku želju da se dobro prezentuje večeras, da pokažemo da dišemo kao jedan. Uvek smo imali kvalitetan tim, ali nismo uvek imali veru u sebe - veru koju smo izgradili na odličnim rezultatima i na tom planu smo jaki, naravno.

      Da li je Bajern u ovom trenutku najjači tim planete ? Ne mogu da vam odgovorim na to pitanje, oni pobeđuju skoro svaku utakmicu, osvojili su Svetsko prvenstvo za klubove i Ligu Šampiona. Znam da samo možete reći "da".

      MOGUCI SASTAV TIMA I FORMACIJA
      (4-2-3-1)
      Ščešni
      Sanja - Košijelni - Mertezaker - Gibs
      Vilšer - Flamini
      Rosicki - Ozil - Kazorla
      Žiru


      Bajern Minhen i ove godine melje sve pred sobom, te su tim koji je ove sezone izgubio svega 2 zvanična meča (Borusija Dortmund u Super Kupu Nemačke 2:4 i Mančester Siti u Ligi Šampiona 2:3) i odigrali 2 remija (Kuzen i Frajburg u Bundesu identičnim rezultatom 1:1), što zapravo govori o kvalitetu ovog tima. Već su osvojili Svetsko Prvenstvo za klubove, a može se slobodno reći i ligu ukojoj imaju 16 više u odnosu na drugoplasirani Leverkuzen. Što se Kupa Nemačke tiče, tu su bez poraza, i stigli su do 1/2 gde će koplja ukrstiti sa drugoligašem Kajzerslauternom, te se može reći da su veliki favorit i da zaigraju finale, naravno i da osvoje, ali će im eventualni finalista biti - Borusija, koja ih je već savladala u Super Kupu, ili klub koji je ponovo počeo da ulaže ozbiljan novac u igrački kadar, Volfsburg.


      U grupnoj fazi i nisu imali previše težak posao, zakucali su prvo mesto sa 15 bodova, koliko je imao i Mančester Siti, ali su zbog bolje gol razlike, te i međusobnog skora ipak oni bili ti koji su se na kraju nazvali "prvakom grupe". U pomenutoj grupi još su bili i Viktorija Plzen, te i moskovski CSKA, ali su te dve ekipe igrale prolaznu ulogu s obzirom da su ukupno osvojili po tri boda.


      Prošlog vikenda Bajern je još jednom demonstrirao silu, samlevši na svojoj Alianz Areni Frajburg sa 4:0, te tako zabeležiši svoj 9 uzastopni trijumf u zvaničnim mečevima.


      Bajern u zimskom prelaznom roku nije nikoga dovodio, a jedina promena u odnosu na roster koji je bio registrovan za grupnu fazu je izletanje iz istog Jana Kirhofa koji je otišao na pozajmicu u Šalke 04. No večeras će Pep imati problema sa povređenim igračima jer za večerašnji meč neće moći da računa na dva vrlo bitna igrača u svom rosteru, tj. na svog najboljeg igrača, Francuza Riberija, te i mlado hitronogo krilo Švajcarske, Šaćirija, zbog povreda.

      Izjava trenera - Pep Gvardiola


      Ovo je moj treći put da ovde da igram sa Arsenalom, nikada nisam pobedio ovde i naučio sam da protiv njih ne mogu dominirati svih 90 minuta. Ovde možete igrati i dominirati pola utakmice, možda i 70 minuta, ali nikako ceo meč.

      Uz sve kvalitetne igrače koje poseduju oni znaju da nam mogu izazvati probleme, no mi ćemo pokušati da igramo dobro, najbolje što u ovom trenutku možemo. Ne mislimo previše o revanšu i moramo se koncentrisati na ono što trebamo da uradimo večeras i nadati se najboljem.

      Mi smo u najprestižnijem fudbalskom takmičenju na planeti i u savršenom okruženju - ovde u Arsenalu, u Londonu - dakle to je dobar test za nass.
      Radimo odlično na nemačkom tlu, ali sada imamo dobar test da vidimo gde je naš trenutni nivo, radujem se saznanju unapred.

      Znam koliko je teško da se kvalifikujemo u narednu rundu, znam šta se Bajernu desilo prošle godine protiv Arsenala, prošli su ali su imali paklenih poslednjih pet minuta na svom stadionu. Posedujem puno poštovanja prema mog kolegi Vengeru, imaju dobru organizaciju, uvek dobro izgledaju i uvek dobro rade sa loptom kod sebe u nogama.

      MOGUĆI SASTAV TIMA I FORMACIJA
      (4-1-4-1)
      Nojer
      Rafinja - Boateng - Dante - Alaba
      Lam
      Roben - Alkantara - Kros - Gece
      Miler

      Sudije

      Comment


      • Evo moje bas kratko predvidjanje vecerasnje utakmice na San Siru. Colo zatvara sve prilaze golu, Atletiko je dokazao do sada da igra mozda i najbolju kolektivnu odbranu u Evropi. Znaci na pola se ceka vecina meca, osim kada igraci osete nesigurnost u pasu igraca Milana onda ide karakteristican pritisak i seva kontra gde 4-5 igraca trci u zavrsnicu i obicno se zavrsava nekim pasom za Kostu koji je jedan najboljih realizatora na svetu i retko masi izgledne situacije. Milan igra jalovo cele sezone, tako da zaista ce im veceras biti tesko da daju gol. Moje predvidjanje krajnjeg rezultata 0-0 ili 0-1.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Jel ovo za Arsenal igra Sanogo od prve minute?

          Comment


          • Pa ti opet zenu prevari moj Olivier

            Hrabro od Wengera , a moze biti pun pogodak
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • Jeste, Sanogo u prvoj. Meni se samo ne svidja sto je Podolski opet na klupi. Idemo, samo HRABRO!
              Originally posted by maliajnstajn
              Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

              Comment


              • Sanogo dobija sansu ispred Podolskog?

                Ajde Bayern rastavi ih veceras..

                Comment


                • HD strim za Milan please
                  Originally posted by Brajkula
                  Veruj meni, radi kako hoćeš

                  Brajkula, 2014. N.E

                  Comment


                  • Nije HD , ali je odlican..

                    http://0eb.net/playerallr.php?id=799669

                    Comment


                    • E umalo da prodjem listic u petoj minuti

                      Mesute , Mesute
                      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                      Comment


                      • Da nemaju ubjedljivo najboljeg golmana svijeta , sada bise potpuno druga pjesma pjevala , ali sta je tu je , doktor jednostavno Mislim da u narednih 5-6 godina niko osim Manuela nece osvojiti nagradu za najboljeg golmana svijeta .. Velika steta za crveni ..

                        Atletico uze nekako , nisu zasluzili mislim , ali ima Milan i dalje sansu , mozda im se u Madridu vrati ovo od veceras
                        https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                        Comment


                        • Kako vas nije sram sto tvrdite da je Roben pljunuo Sanju

                          Znoje se ljudi.
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • Sta kenjaju ovi na RTS-u kao kukavicka igra, bezidejna, pa mamu im jebem svima tamo!
                            Originally posted by maliajnstajn
                            Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                            Comment


                            • Originally posted by AIRBORNE View Post
                              Kako vas nije sram sto tvrdite da je Roben pljunuo Sanju

                              Znoje se ljudi.
                              Kako tebe nije sram da sa tolikom sigurnošću tvrdiš da je znoj u pitanju?? Može biti znoj ili pljuvanje, ali je Roben u pitanju, dakle, ovo drugo! Tišina!
                              " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                              Comment


                              • Originally posted by AIRBORNE View Post
                                Kako vas nije sram sto tvrdite da je Roben pljunuo Sanju

                                Znoje se ljudi.


                                Ovo znoj nije!

                                Viera je za ovo dobio 6 tekmi, ova celava pizda ce dobiti orden.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X