Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gvardioli sve najgore, nadam se da ce osvojiti bilo koja od preostale 3 ekipe. Tuga sto je uspeo da unisti nesto najbolje sto se dogodilo fudbalu u poslednjih nekoliko godina. Jedna od najmocnijih i najlepsih ekipa za gledanje, bila. Kaze smeker, ponosan je kako su se suprotstavili jednoj od najboljih ekipa na svetu. Sinko, prosle sezone tvoja ekipa je nakantala 7:0 jednu od najboljih ekipa na svetu. Sram te bilo, samo se nadam da ce Nemacka momcad biti spremna za SP, tuga je gledati ih ovako kako se grce i potiskuju instinkt za pravim Nemackim fudbalom koji su prikazali prosle godine
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • Tuga.
      Morao je Real bar jos jedan gol da da, imali su prilike. Ovako ce biti tesko u Minhenu. Real uvek ima problem sa nemackim ekipama, mada ovoga puta ne igraju bas nemacki fudbal.

      Comment


      • Originally posted by AIRBORNE View Post
        @Brajko a na koje Nemce mislis kada kazes da Real lose prolazi sa njima?
        Da li na ono Nemce=Nemce ili TikaNemceTaka?
        Bayernova igra je lepa kada se igra (evo bicu totalno iskren) protiv mog MU ili ARS ili VAL ali ako je ekipa Real ili Chelsea pre 2 takav stil je besmislen, udavi samog sebe. Dzaba drzanje lopte kada nema ucinka. Evo sinoc Roben nije mogao da mrdne od Contraa i Iska,Riberi isto na levoj strani,sredina nista...
        Slazem se sa tobom u potpunosti. TikaTakaNemci su daleko manje ucinkoviti i prijatni za oko od proslogodisnjih pravih.
        A sto se tice nemacke reprezentacije, istu igru igraju vec dugo, imali su na EP lekciju fudbala od Italijana.
        Sve u svemu niti je igra lepa, niti prica o posedu pije vodu, kad protivnik ima 4 100% sanse. Barselona je drugo. Ti igraci su kao klinci igrali zajedno u istom sistemu, Gvardiola ih je uklopio, nikako napravio. Imaju snimci Inieste, Fabregasa, Mesija kako kao klinci vezu u omladinskom pogonu. To je cela prica, po meni.
        Roben i Riberi nemaju prostora u ovakvoj formaciji kada se brani na ovaj nacin. Roben naucio da trci skoro, a sada nema prostora. Steta

        Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by AIRBORNE View Post
          @Brajko a na koje Nemce mislis kada kazes da Real lose prolazi sa njima?
          Da li na ono Nemce=Nemce ili TikaNemceTaka?
          Bayernova igra je lepa kada se igra (evo bicu totalno iskren) protiv mog MU ili ARS ili VAL ali ako je ekipa Real ili Chelsea pre 2 takav stil je besmislen, udavi samog sebe. Dzaba drzanje lopte kada nema ucinka. Evo sinoc Roben nije mogao da mrdne od Contraa i Iska,Riberi isto na levoj strani,sredina nista...
          Generalno sa Nemcima kroz istoriju na nemačkom tlu su gubili. A kada smo kod tika-taka seti se kako je Real prolazio i protiv takve Barselone sa Gvardiolom na čelu. Msm i mene je taj fudbal smorio ali pričati tako nešto o geniju kakav je Gvardiola je zasnovano na krajnje subjektivnim stavovima.

          Velika je laž da je Barsa igrala i pre ovakav fudbal, pod Rajkardom kada su isto bili jaki, kada su Arsenal dobili u finalu su igrali brz, direktan fudbal, nešto poput Bajerna prošle godine, onda kreću da posrću, Rajkard dobija otkaz i od tog angažmana u Barsi više ne može da radi ni u Malim Crljencima, prodaju Ronaldinja dovode Gvardiolu on uvodi svoj sistem igre i Barsa postaje najdominatnija ekipa koju sam ja ikada gledao, njegovim odlaskom dolazi i do pada u Barsinoj igri. Takođe, reprezentacija Španije, koliko dugo oni ne kontinentalnim takmičenjima ništa nisu mogli da urade, uvek tu kao favoriti i uvek pušači, sve dok nisu usvojili Gvardiolin sistem igre, dok nisu krenuli tika-taka, te su u jednom trenutku sigurno bili najjača reprezentacija planete, najdominantnija sigurno, a i danas su top3 sa većim ili manjim odstupanjima.

          Msm možemo da ga mrzimo ili volimo, to je subjektivni stav zasnovan na predrasudama, ali objektivno kada se zamisliš.....ma u ostalom rezultati u sportu govore o sportskim radnicima i to je to.

          Comment


          • Ako mogu biti tako slobodan i priprost jebo ti fudbal gde su svi spicevi i svi odbrana i svi su vezni red i svi mogu da se oslobode lopte za 5 sekundi i svi mogu oduzeti loptu za 5. sekundi i svi mogu driblati i svi mogu u prostoru od 1m kvadratnog da naprave bravuru i svi da ne pomisljaji na neki sprint i da svima ne padne na pamet da upute neki sut dalji od 16m (zadesi se jedan u 10 meceva) i svi mogu okupirati sudiju samo ako nesto ne dosudi po volji i svi se mogu previjati kao da si ga zoljom pogodio...

            Izvinjavam se unapred ako ovim postom nekog vredjam.
            Last edited by AIRBORNE; 24-04-14, 14:13.
            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Originally posted by AIRBORNE View Post
              Ako mogu biti tako slobodan i priprost jebo ti fudbal gde su svi spicevi i svi odbrana i svi su vezni red i svi mogu da se oslobode lopte za 5 sekundi i svi mogu oduzeti loptu za 5. sekundi i svi mogu driblati i svi mogu okupirati sudiju samo ako nesto ne dosudi po volji i svi se mogu previjati kao da si ga zoljom pogodio...

              Izvinjavam se unapred ako ovim postom nekog vredjam.
              E baš zato ja volim italijanski fudbal, gde se od kada znam za njega zna ko je bek, zna ko je štoper, zna ko je desetka (a desetka je otac) i tsl. dakle može se reći da simpatišemo istu stvar, ali sporiti Gvardiolu i njegov sistem igre (čiji, rekoh već, ni ja nisam veliki fan) je zasnovano na ličnim predrasudama i evo ti si to sada bukvalno i priznao.

              Lično ne volim ja ni ono što Murinjo uradi od tekme kada se brani sa 10 igrača samo da bi iščupao 0:0, ali opet ne mogu reći za tog Murinja da je onakav ili onakav samo zato što njegovo shvatanje konkretne tekme nije u skladu sa mojim ukusima. Pored toga Murinjo sa Čelzijem ove godine igra očajan fudbal, baš dosada gledati Čelzi (za šta ja imam svoju teoriju zašto je to i napomenuo sam ukratko u njavai Atletiko-Čelzi), ali opet zbog toga jednostavno ne mogu reći, ukoliko se trudim da budem objektivan, da je Murinjo vezara, uništava fudbal i slično, jer rezultati govore u njegovo ime, a pored toga postoji više načina da se dobije utakmica, ne igra se samo fudbal onako kako to Klop radi, postoji više načina, Gvardiola očito ima svoj i moramo ga poštovati jer mu je isti donosio, a i danas donosi, vrhunske rezultate.
              Last edited by Brajkula; 24-04-14, 14:20.

              Comment


              • 4 sezone, 14 trofeja

                - Matches: 246

                - Victories: 178

                - Draws: 47

                - Defeats: 21

                - Goals scored: 633 (2,57 per match)

                - Goals conceded: 178 (0,43 per match)

                - Winning % : 72,35%

                Mnogi ga ne vole, znam razlog
                Last edited by ognjen; 24-04-14, 14:32.

                Comment


                • @Brajki bravo, apsolutno si sve lepo i posteno napisao. Nemam sta da dodam ili oduzmem.
                  Ljudski je da svako od nas krene od svog koncepta "kakav mu je fudbal blizi" pa da komentarise.
                  Samo eto da kazem da nikako ne omalovazavam Pepa,Barcu i Bayern kao uspeh, daleko bilo ali eto meni se taj nacin ne dopada.
                  I samo da jos da kazem iz ugla da sam npr. Gece ili Alkantara, uvek bi birao manju platu a da igram non-stop i bitnu ulogu nego da sam mali kotacic bez kojeg se ne moze a i moze
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    E baš zato ja volim italijanski fudbal, gde se od kada znam za njega zna ko je bek, zna ko je štoper, zna ko je desetka (a desetka je otac) i tsl. dakle može se reći da simpatišemo istu stvar, ali sporiti Gvardiolu i njegov sistem igre (čiji, rekoh već, ni ja nisam veliki fan) je zasnovano na ličnim predrasudama i evo ti si to sada bukvalno i priznao.

                    Lično ne volim ja ni ono što Murinjo uradi od tekme kada se brani sa 10 igrača samo da bi iščupao 0:0, ali opet ne mogu reći za tog Murinja da je onakav ili onakav samo zato što njegovo shvatanje konkretne tekme nije u skladu sa mojim ukusima. Pored toga Murinjo sa Čelzijem ove godine igra očajan fudbal, baš dosada gledati Čelzi (za šta ja imam svoju teoriju zašto je to i napomenuo sam ukratko u njavai Atletiko-Čelzi), ali opet zbog toga jednostavno ne mogu reći, ukoliko se trudim da budem objektivan, da je Murinjo vezara, uništava fudbal i slično, jer rezultati govore u njegovo ime, a pored toga postoji više načina da se dobije utakmica, ne igra se samo fudbal onako kako to Klop radi, postoji više načina, Gvardiola očito ima svoj i moramo ga poštovati jer mu je isti donosio, a i danas donosi, vrhunske rezultate.
                    A mogu da pitam što Gvardiola nije uradio nešto kao Simeone sa Atletiko Madridom, Murinjo sa Portom, Venger sa Arsenalom(koji pre Vengera nije bio tako uspešan), šta je Ferguson napravio od UTD. itd itd..
                    Glupo je pričati za nekoga da je loš ko ima toliko trofeja, ali neću uopšte da veličam ni njega ni njegovu igru, koju je igrao sa Barselonom. Za igru Barselone velikim delom zaslužan je dobar rad u omladinskom pogonu, i to je najbolji tim ikada. Niti je napravio Iniestu, niti je napravio Ćavija, niti je napravio Mesija, Fabregasa, opet kažem uklopio u sistem, koji su oni igrali kao mladi, možda ne baš tak tipičan tika taka ali...
                    Eto to ti je razlika između Murinja i ostalih i Gvardiole, moj lični stav. Inače, čoveku svaka čast, veliki menadžer, trener, zna o fudbalu dosta, vidi se.
                    Evo te statistike, al to je sa Barselonom i Bajernom, toliko o tome

                    Comment


                    • Pep je u ovom poslu relativno kratko da bi se uopšte mogao porediti sa Fergusonom pa i Murinjom. Prvenstveno mislim na to kada kažeš zašto nije uradio nešto kao sa Portom i sl.

                      KERS, takođe smatram da mnogo banalizuješ tu situaciju u Barseloni po pitanju njegove zaslužnosti i uopšte njegovog udjela u svemu tome.

                      Comment


                      • sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Originally posted by KERSDRS View Post
                          A mogu da pitam što Gvardiola nije uradio nešto kao Simeone sa Atletiko Madridom, Murinjo sa Portom, Venger sa Arsenalom(koji pre Vengera nije bio tako uspešan), šta je Ferguson napravio od UTD. itd itd..
                          Glupo je pričati za nekoga da je loš ko ima toliko trofeja, ali neću uopšte da veličam ni njega ni njegovu igru, koju je igrao sa Barselonom. Za igru Barselone velikim delom zaslužan je dobar rad u omladinskom pogonu, i to je najbolji tim ikada. Niti je napravio Iniestu, niti je napravio Ćavija, niti je napravio Mesija, Fabregasa, opet kažem uklopio u sistem, koji su oni igrali kao mladi, možda ne baš tak tipičan tika taka ali...
                          Eto to ti je razlika između Murinja i ostalih i Gvardiole, moj lični stav. Inače, čoveku svaka čast, veliki menadžer, trener, zna o fudbalu dosta, vidi se.
                          Evo te statistike, al to je sa Barselonom i Bajernom, toliko o tome
                          Pa je l postoji trofej koji nije osvojio taj Gvardiola ? Seti se samo kako je Barsa stajala do njegovog dolaska, a imali su i Mesija i Inijestu i Ćavija, pa i Ronaldinja, čovek ih preoprodio i od njih napravio, ponavljam, najdominantniji tim koji sam ja ikada gledao, ako je to malo onda stvarno. A okreni se i na Barsu posle njega....

                          Comment


                          • Citao sam malo ove baljezgarije ovih dana oko LS. Svako pljuvanje Murinjovog zatvaranja i Gvardioline tiki-take su nepostovanje same igre. Pljuvanje po Murinju je automatski pljuvanje recimo po Brajanu Klafu koji je igrom na rezultat uzeo 2 uzastopne sa Forestom. Pljuvanje po Gvardioli je pljuvanje po Mihelsu koji je tvorac "totalnog fudbala". Mada vecini verovatno i nisu poznata imena Klaf, Mihels, Lobanovski... Razliciti stilovi igre i oni koji su ih izmislili su doveli to toga da ljudi zavole fudbal. Da nije tog Murinja, tog Gvardiole, Klopa i ostalih koji imaju ideju i viziju, svaka utakmica bi bila glupost kao Rad-Javor i ne bismo imali sta da gledamo. Ako stignem napisacu nesto vise o Gvardioli i onome sto covek radi. A jeste izmislio Mesija koji je do njega bio deriste koje nije znalo da igra bez lopte. Oterao je Deka i Ronaldinja i dao Iniesti najpre vecu slobodu a sa njim i Caviju koji do Dekovog odlaska je bio mali pomocnik u veznom redu. Gvardiola je iz tog tria a i iz ostalih srafova sistema kao sto su Pedro, Buskec i ekipa izvukao krajnji maksimum koji vise niko nece niti pomenuti igraci mogu da igraju tako u kontinuitetu kako su igrali pod Gvardiolom. Pritom ima samo 42 godine. Otac igre na svoj nacin, kao sto je Murinjo na svoj i moraju da se postuju ako volis fudbal.
                            sigpic

                            Comment


                            • Real je jedini tim na svetu koji može da izbaci Bajern trenutno. Kapa dole Ancelotiju, jedino ( nz jel neka povreda, umor u pitanju) je trebao Bejl da počne, jer je BOG za kontre. Još nešto , Modric je otac ove igre.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Kwadwo za Teveza , a Argentinac zabija u evropskim takmicenjima nakon 5 godina pauze
                                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                                Comment

                                Working...
                                X