Announcement

Collapse
No announcement yet.

NFL

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Hvala na informaciji.Drago mi je sto ce uskoro da dodje do dogovora.
    A za tu drugu stvar neka shvate kao posledicu sto ranije nije doslo do dogovora.

    Comment


    • #47
      @Maric

      Apsolutno se slazem. Ma bas me briga, samo da se ne propusti sezona. To bi bila tragedija, ova i prethodna rookie klasa su jako dobre, bice tu nekoliko superstarova, jos kada se Luck pridruzi sledece godine, mila majko.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #48
        Postignut je nacelni dogovor oko novog CBA. Sada je ostalo da se udari glanc, da advokati i racunovodje predju terminologiju i uopste ispeglaju taj dokument. Ostale su takodje jos neke formalnosti. Sledece nedelje, raspored je sledeci: Sud pred kojim su igraci tuzili vlasnike mora da prihvati dogovor (utorak), igraci moraju da reformisu svoje udruzenje i glasaju o novom CBA (utorak ili sreda) i na kraju vlasnici glasaju (cetvrtak 21. jul). Kada se vlasnici izjasne pozitivno, lockout se zvanicno zavrsava i Gudel izlazi pred novinare da to saopsti (najverovatnije cetvrtak kasno uvece). U petak pocinju kampovi. Sve ovo je 100% izvesno, nema vise nijedne tacke oko koje se ne slazu.
        Treba sacekati objavljivanje samog dokumenta, ali ovo su najznacajnije stvari koje su nezvanicne i uzmite ih sa rezervom, ali su vrlo logicne:
        - Ugovor ce trajati 7 do 10 godina (blize 10 nego 7) sto je sjajno, jer za to vreme nema neizvesnosti, vise novca ce uci zbog sigurnih investicija
        - Rookie ugovori su znacajno smanjeni - poredjenje: 1. pick prosle godine Bradford 76 mil (50 zagarantovano), 6+1 godina; 1. pick ove godine Newton 35 mil (15-20 zagarantovano), 4+1 godina (ovo su nezvanicne cifre koje kruze, mozda se promeni, ali je otprilike u tim gabaritima znacajno je smanjenje); takodje bice uveden cap za rookie igrace u okviru jedne organizacije
        - Osnovace se Fond za veterane, koji ce finansirati delom Liga, delom klubovi. Klubovi ce biti obavezni da godisjne uplate iznos polovine predvidjenog cap za rookieje (vidi gore). Da bi igrac ostvario pravo na uslovno receno penziju, mora igrati makar jednu utakmicu 5 godina u NFLu. Sto je vise utakmica, to je veci iznos na koji se moze racunati. Takodje, ucestvovanje na All staru i u playoffu ce se ceniti.
        - Komesar vise nece biti apsolutna vlast za kaznjavanje igraca, sada ce morati da se konsultuje sa panelom federalnih sudija pre nego sto donese odluku, takodje federalni sudovi ce postati nadlezni za resavanje tuzbi igrac-klub i obratno, to vise nije zaduzenje Lige
        - Cap ce najverovatnije biti postavljen oko 120 mil dolara, s tim da ne postoje mehanizmi da se timovi sprece da potrose vise od toga, vec ce se placati penali Ligi za prekoracenje. Na ovaj nacin nije napravljena greska kao u NHLu, pa ce biti moguce postojanje dinastija za one koji su spremni da uloze vise
        - Udruzenje igraca ce morati da se reformise iznutra, ali to je suvise komplikovana prica da bih ovde razvezivao, radi se o pravnom statusu, ono ce sada postati samostalno, ali ce se finansirati od Lige, duga, komplikovana i ne mnogo zanimljiva prica za nas. Imace manje para u svakom slucaju, to je sustina.

        Kazem ovo su sve neformalne nezvanicne price, ali su vrlo blizu onome sto ce biti u konacnom dokumentu, 5% gore - dole. Najbitnije je da ce dokument trajati najverovatnije 8 - 9 godina i da nam je za to vreme zagarantovan americki fudbal. Jos samo da SK otkupi prenose
        Last edited by Nebojsa; 17-07-11, 09:57.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #49
          Bye, bye lockout. 10 godina sigurnog fudbala, dugorocna resenja, odlicna situacija za sve. Svaka cast Smithu, Goodellu i Robertu Kraftu koji su najzasluzniji za to sto je liga spasena i ucvrscena na duzi rok. Sada da se posvetimo normalnim stvarima, cap je smanjen pa ce timovi koji su iznad (otprilike 3/4 lige) morati da razmatraju otpustanje odredjenih igraca, a slobodni agenti ce dobiti manje para. Takodje ceo prelazni rok bi trebao da prodje jako brzo, ne treba ocekivati blockbustere, ali se ne treba ni iznenaditi. Jedva cekam
          Last edited by Nebojsa; 30-07-11, 12:34.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #50
            Ochocinco i Haynseworth u New Englandu, dva problematicna igraca, ali ako ih Belichek ubaci u sistem kako treba, u sta ne sumnjam, Patsi postaju glavni favoriti za titulu. Ajmo bre
            Last edited by Nebojsa; 29-07-11, 13:05.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #51
              E ljudi moze li neko ukratko da mi opise Ramse zadnjih nekolko sezone?? Nisam pratio NFL jos od "the greatest show on turf"... Ali evo polako se ubacujem...

              Comment


              • #52
                ndz@ dobrodosao, nadam se da ces se dobro osecati i da ces pisati. Gledacemo da ti pomognemo da se ubacis.
                Ramse nisam mnogo gledao prethodnih godina, imali su uglavnom ocajan skor, pali su jedno vreme na dno, 2009. su imali skor 1 - 15, promenili su tada vlasnika i krenulo je na bolje. Za trenera su doveli Spagnuola, bivseg defanzivnog koordinatora koji je zaustavio Patriotse u Super Bowlu 2009. Takodje, kao prvog pika na Draftu 2010. su uzeli Sama Bradforda, po mnogima on je jedan od najboljih QBova sa koledza u poslednjih 10ak godina, mozda i duze, posao je sjajni Oklahomin sistem. Proslu sezonu su zavrsili sa 7 - 9, imaju srecu da su mozda u najslabijoj diviziji u Ligi NFC West. Za ovu sezonu su doveli novog ofanzivnog koordinatora, Josha McDanielsa, koji je radio u Patsima i napravio napade za Toma Bradya, mislim da to dosta govori o njegovom kvalitetu, moze od Bradforda napraviti Top5 QBa.
                Kad smo vec kod toga, evo sta sam nasao o njihovom napadu. Osim Bradforda koji je glavno oruzije, tu je i odlicni raningbek Steven Jackson koji drzi rekord fransize u jardima trcanjem (sto je meni malo cudno kada se setim masine Faulka), Pro Bowl igrac, koji ima problema sa ponasanjem. Prosle godine su imali balans sa malo vise trcanja, ove godine ce to zbog McDanielsa i Bradforda verovatno malo promeniti ka pasu. Problem u celoj prici je nedostatak kvalitetnih hvataca, verovatno ce traziti nekoga, pretpostavljam da je Ochocinco bio prva opcija, on je Patsima, sledeca meta je verovatno Randy Moss, ili mozda RB Williams iz Miamia ako probaju da trejdom daju Jacksona za nekog WRa. To ce morati da rese.
                Odbrana je 4 - 3 uglavnom ka blicu. Doveli su bivseg Pro Bowl igraca John Hendersona, odlicnog tekla. Potrebna su im pojacanja, 1 lajnbeker i jedan kornerbek sigurno, mozda jos malo, prosle godine im je odbrana bila losija od napada, ako zele u playoff moraju to da poprave, a kao sto sam rekao, divizija im nije nista posebno, pogotovo sad kada je Seatle izgubio Hasslebacka. Eto toliko za sada, mogu jos malo da kopam ako ti nesto jos treba od informacija.
                Last edited by Nebojsa; 30-07-11, 12:17.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #53
                  Bolje da dovedu Ronnie Brown-a i on je FA ako se ne varam... Ricky je jedan od mojih omiljenih igraca, ali je vec u godinama i cisto sumnjam da moze da izdrzi da bude startni RB.
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • #54
                    Vidis na njega sam skroz zaboravio... Odlican igrac.

                    Edit: Ipak je produzio sa Dolphinsima. Nista od toga. Sta kazes za Busha u Miamiju?
                    Last edited by Nebojsa; 30-07-11, 12:29.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #55
                      Mogli bi ste kad pocne sezona da napravite pdf NFL.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Vidis na njega sam skroz zaboravio... Odlican igrac.

                        Edit: Ipak je produzio sa Dolphinsima. Nista od toga. Sta kazes za Busha u Miamiju?

                        Ne mogu da verujem da su produzili Ronnie-a i doveli Reggie-a iz Saints-a...
                        Vise nego zanimljiv potez, jos ako dovedu dobrog kvoterbeka, bice ekipica sa brutalnim napadom.
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by trigger View Post
                          Mogli bi ste kad pocne sezona da napravite pdf NFL.
                          Ja sam apsolutno za, samo treba videti koliko nas ima, besmisleno je da imamo pdf u kojem pise cetvoro ljudi.

                          Kad smo vec kod regrutovanja... Onaj mali sastav o Ramsima me je inspirisao da mozda odradimo predstavljanje najjacih ekipa, naravno mnogo ozbiljnije nego ono sto sam odradio, sa klipovima, slikama, analizama. Ima li zainteresovanih, da nekoliko nas uzme po 2, 3 tima, pa da to sazvacemo? Imamo sigurno mesec dana.
                          Last edited by Nebojsa; 31-07-11, 12:02.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #58
                            Ja sam tu, probacu nesto da iskopam na netu. ;)
                            Samo da me vreme posluzi, to je najveci problem...
                            sigpic


                            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                            Comment


                            • #59
                              Vajd risiver Plaksiko Bures se vratio u ligu i potpisao jednogodisnji ugovor sa Njujork Džetsima vredan 3 miliona dolara.

                              Kornerbek Namdi Asomuga kao slobodan agent presao u Filadelfija Iglse i potpisao petogodisnji ugovor vredan 60 miliona dolara, od cega 25 miliona garantovanih.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by NebojsaNS View Post
                                Ja sam apsolutno za, samo treba videti koliko nas ima, besmisleno je da imamo pdf u kojem pise cetvoro ljudi.
                                Da,nema smisla otvarati pdf ako ce pisati mali broj ljudi,al verujem da bi bilo vise ljudi nego na nhl-u.I otvaranje tog pdf-a bi privuklo dosta novih clanova ipak je americki fudbal popularan u srbiji.

                                Comment

                                Working...
                                X