Announcement

Collapse
No announcement yet.

Novi vizuelni identitet Sport Klub kanala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Postoji velika razlika izmedju stampanih i elektronskih medija, gotovo ogromna kada je u pitanju vizuleni identitet. Brending stampanih mediji, posebno dnevne stampe uvek ide od jedne polazne tacke, a to je tradicija. Po principu: Sto starije to bolje! To je cisti psiholoski pristup konzumentu. Rebranding stampanih medija se ogleda u promeni page layouta, dok ce se logotip retko kad, gotovo nikad menjati.

    U drugu ruku za elektronske medija vazi krilatica: Samo je promena stalna. Buduci da su, istorijski gledano, elektronski mediji vesnici necega drugacijeg, inovativnijeg, samim tim je i prirodno da se njihov logo menja (osvezava) s vremena na vreme, dajuci konzumentu privid promene, tacnije informaciju da je nesto novo (sveze)! Ta promena se uglavnom radi sa pocektom jesenje seme, odnosno televizijskim pocektom godine, sto je standard koji su ustanovile americke tv mreze, i koji je prihvacen sirom sveta. Gotovo da ne postoji televizija na svetu koja nije promenila svoj vizuleni identitet. Pink je zapravo sve samo ne primer kojim se drugi trebaju rukovoditi posebno sto se tice vizuelnog identiteta, jer se kod njih ne zna ni ko pije ni ko placa.

    Dolazimo i do onog najvazijeg, sto je i sam naziv teme: novi vizuelni identitet SportKlub kanala. Po meni, rebranding je jako traljavo odradjen, sto sam vec i ranije naveo. Svakako je trebalo skloniti onaj stari logo koji je zauzimao 2/3 ekrana, i gotovo ometao pracenje aktivnog sadrzaja, sto je 99% svakog sportskog kanala, ali je takodje trebalo voditi racuna o nekim osnovnim postulatima vizuelnog identiteta sportskog kanala. Da ne ulazim dublje u tematiku, samo da napomenem da je skracenica SK svakako pravac u kom se treba kretati, i pozdravljam taj potez, ali je sve ostalo uradjeno dosta amaterski. Ne znam ko je bio zaduzen za novi vizuelni identitet SK, ali ko god to bio, samo se nadam da nije uzeo puno para.

    I da, sto se tice teze da logo menjaju mali i provincijski brendovi:

    (ovogodisnji primeri medija)

























    (jos par poznatih primera medija iz zadnjih par godina)











    (jos par odlicnih najnovijih primera iz raznih sfera)











    It is not the violence that sets a man apart.
    It's the distance he's prepared to go.

    Comment


    • #77
      samo sam se zbog ovoga registrovao . Pre svega pohvale za novi on screen logo prijatniji je lepsi za gledanje prilci sporstskoj televiziji logicni su sada nazivi SK 1-6 .
      Jedna stvar koja smeta svima je OGROMNA OZNAKA DIREKTNO . Prvo vi niste tv DIREKTNO nego SK !
      I jos jedna vaznija stvar svi SK ex YU imaju oznaku na kanalu za tu zemlju UZIVO kao i sto jeste prevod LIVE zasto Vi DIREKTNO. ZASTO ?! Dakle smanjite tu traku i stavite UZIVO koja je kraca rec a ne DIREKTNO ! I smanjite taj znak koji ne sme da bude veci od on sken rezultatA na desnoj strani i mora biti manji od logoa SK .
      To mozete i trebate da uradite ..

      Druga stav je ocajna gomila slova ispod logoa sa najavama utakmica . To moze da se resi sa pop apovima i na 10 minuta i vise ce da budu primeceni .. Eno tadi Arena to pa mozete i Vi ..

      Treca svar ovaj znak Vrlo lepo deluje i u donjem desnom uglu ekrana ali naravno bez gomile slova iznad i mogli bi i cesce da ga korstite na tom mestu u donjem delu ekraNa A ako vec zelite pustite najave utakmice ili po neku vest PUSTITE TRAKU sa najavom utakmice nekih 30sek na 10 minuta ..

      Pozdrav i bilo bi lepo da ovo uzmete u obzir jel je ovo zamerka na svim forumima i greota da tv sa takvim programom ima ovakve greske i ne upakuje svoj program vrhunski a stvarno Vam ne treba mnogo samo ako hocete ..
      Last edited by marko90; 27-09-13, 11:16.

      Comment


      • #78
        Pe, eto, upravo, primjer Century Foxa je ono o čemu govorim... samo su malo redizajnirali, nijesu logo pretvorili u CF...
        Ili Fox sport, nije presao na FX, nego je ostao Foxsport samo malo uljepšan
        na šta bi ličilo kada bi Skysport skratio logo u SS... samo duži nazivi imaju opravdanje za pretvaranje u skracenicu..., mada ima izuzetaka naravno...
        Hvala ti @Apacrow sto si naveo primjere upravo u korist moje, a ne tvoje priče...

        Slažem se sa Markom90 oko onog preglomaznog DIREKTNO

        Comment


        • #79
          Ti ili si trol ili nisi shvatio poentu moje price, pa onda spinujes onako kako tebi odgovara.
          Pokazao sam ti primere promene logoa, posto si rekao da ih veliki ne menjaju, a isto tako
          sam ti ukazao na primere kada je radjeno skracenje u nazivu, ili puno izbacivanje slovnih
          karaktera, ali verovatno nisi shvatio poentu.

          Verovatno ne znas, ali isti taj SkySport koga navodis se prvo zvao The Sports Channel,
          zatim BSB Sports, da bi tek u trecem pokusaju dosao do svog trenutnog naziva SkySport.
          Dakle, oni ne samo sto su menjali vizuelni identitet, vec su radili kompletan rebranding koji
          je ukljucivao i promenu imena.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • #80
            Originally posted by apacrow View Post
            Ti ili si trol ili nisi shvatio poentu moje price, pa onda spinujes onako kako tebi odgovara.
            Pokazao sam ti primere promene logoa, posto si rekao da ih veliki ne menjaju, a isto tako
            sam ti ukazao na primere kada je radjeno skracenje u nazivu, ili puno izbacivanje slovnih
            karaktera, ali verovatno nisi shvatio poentu.

            Verovatno ne znas, ali isti taj SkySport koga navodis se prvo zvao The Sports Channel,
            zatim BSB Sports, da bi tek u trecem pokusaju dosao do svog trenutnog naziva SkySport.
            Dakle, oni ne samo sto su menjali vizuelni identitet, vec su radili kompletan rebranding koji
            je ukljucivao i promenu imena.

            Al' nikad nisu bili SS, opet ti u njegovu korist
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • #81
              Originally posted by T-Snell View Post
              Al' nikad nisu bili SS, opet ti u njegovu korist
              iliti ß za nemacko trziste.
              It is not the violence that sets a man apart.
              It's the distance he's prepared to go.

              Comment


              • #82
                Лого је добар, битно је да су га скратили... то што је могло и боље је друга ствар.

                Управо примјери Дас Ерсте-а и Шпорт Ајнц-а су најбољи по питању оног ДИРЕКТНО: први не стављају ништа, док је код других live тако неупадљив да је то феноменално! Све у свему, СК би требао порадити на томе и угледати се мало на западњаке, како би био потпуно естетски модеран!
                винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

                Comment


                • #83
                  necu se vise javljati po ovoj temi, svako ima pravo na svoje misljenje...
                  mnoge poznate televijzije u svijetu su, istina, prije pet-sest godina redizajnirale svoje logoe, ali malo njih je uvelo skraćenice, iako ima svakakvih primjera i izuzetaka... ono sto su uradili mnogi jeste da su smanjili velicinu svojih logoa i napravili ih od bijele boje, tako da su jedva primijetni, kao sky sport na primjer... po ugledu na njih postupila je i crnogorska Atlas Tv, kao i happy Tv (mada je logo happy Tv preglomazan sa svim onim dodacima - vrijeme, temperetura i sl.)
                  meni se, inače, najviše sviđa logo austrijske televzije Servus Tv (mislim da je to RedBulova televizija)

                  Comment


                  • #84
                    Po meni je bolji stari izgled sajta a logo je dobar,mada mogli ste da ostavite ista imena mocnija su od ovih
                    Iskustvo je suština,poenta,vrlina ;)
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Znate sta trebaju da urade, kad ide nesto direktno da je cijeli logo crven, kad nije direktno da je SK bijelim, a broj crvenim. Nema potrbe nista ispod da pise, bilo bi masu ljepse sigurno.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Цигањски мени све одрађено, кад кренем да гледам СК кад да гледам неки програм за децу, мислим на део где се појављује та графика, баш ружно, али то је сада ствар укуса, а мој се не подудара са оним, тачка.

                        Comment

                        Working...
                        X