Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hamilton 91 [emoji471]... [emoji123][emoji122][emoji122][emoji122]
    Čekamo još jednu pa da se otklone sve dileme.

    Comment


    • Kada se Sumaheru odbiju poklonjene pobede, odavno je Ham vozac sa najvise pobeda, bez dileme...

      Comment


      • Originally posted by forum1nick View Post
        Hamilton 91 [emoji471]... [emoji123][emoji122][emoji122][emoji122]
        Čekamo još jednu pa da se otklone sve dileme.


        a kad su se oni to trkali zajedno u istim okolnostima?

        Jer vidis dogod toga ne bude, ne samo izmedju ove dvojice, uvek ce postojati dileme, moja i tvoja prica
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Originally posted by crni View Post
          Kada se Sumaheru odbiju poklonjene pobede, odavno je Ham vozac sa najvise pobeda, bez dileme...
          bez dileme danasnji kvar na Botasovom bolidu nije bio slucajan
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Velika stranica F1 istorije.

            Comment


            • Schumacher and Hamilton, in their prime, in identical cars, who wins?

              E ovo vam je sustina svega, nije slucajno ESPN postavio ovako pametno pitanje
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Lewis Hamilton smatra da ‘saradnja’ vozača i tima donosi uspjehe i da se oni ne trebaju pripisivati samo jednoj strani.

                Hamilton je jučerašnjom pobjedom izjednačio rekord Michaela Schumachera te sada oba vozača imaju po 91 pobjedu na vrhu vječne liste. Hamilton uz to ove godine ima priliku sustići legendarnog Nijemca po broju osvojenih naslova, a trenutno je u ‘pole poziciji’ da to uradi pošto ima 69 bodova prednosti u poretku vozača.

                Mnogi navijači i bivši svjetski prvaci osporavaju Hamiltonove uspjehe i pripisuju ih Mercedesovom dominantnom bolidu, ali Hamilton smatra da obe strane (vozač i ekipa) moraju funkcionisati kako bi se uspjesi ostvarili.

                Kao primjer je naveo činjenicu da mnogi smatraju Schumachera najzaslužnijim za ‘preokret’ Ferrarija početkom ovog milenija i da ignoriraju činjenicu da je Nijemac oko sebe imao izgrađen snažan tim—kao što je to slučaj sa Hamiltonom u Mercedesu.

                “Sjećam se kada su prije nekoliko godina pričali o Michaelu i kako je preokrenuo Ferrari. Činjenica je da nije do jedne osobe. Ja nisam učinio Mercedes uspješnim, Michael nije učinio Ferrari uspješnim—koliko god da volim Michaela i kolika god on legenda bio, nije bilo samo do njega.”

                Šesterostruki prvak je pojasnio koja je uloga vozača u kolektivnim uspjesima: da usmjeravaju tim u pravom smjeru kada je u pitanju razvoj i da maksimalno iskoriste bolid koji imaju na raspolaganju.

                “Toliko je ljudi u pozadini. Ono što su oni uradili je saradnja. Stvar sa vozačima poput Michaela i mene je da smo mi na neki način kormilo.”

                “Naš posao je da vodimo tim u pravom smjeru i pokažemo im koji je pravi smjer za napredak. Procjenjujemo stvari, pritišćemo i motiviramo ljude s kojima radimo,” dodao je Hamilton.

                __________________________________________________ ______

                Hvala bogu da je nesto ovako sam izjavio. Ja bi samo dodao i Alonso, Max, Fetel, Rikardo bi isto ovo postigli na njegovom mestu. Ham je imo ludu srecu kad je preso u Merc jer su tada Fetel i Alonso bili zauzeti.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Danas još jedna stranica F1 istorije.
                  Obzirom da je Hamilton praktično već obezbjedio 7. titulu od danas je suštinski najuspješniji vozač u istoriji F1 sporta.
                  Nevjerovatan podvig!
                  Zanimljiv je i trenutak jer je doslovno na zalasku Formule 1 kakvu poznajemo.
                  Ne vjerujem da će se SUS motori voziti toliko dugo da bi nekome uopšte i dalo dovoljno vremena da ugrozi njegove rezultate. Posebno ako se zna da Hamilton i dalje namjerava voziti i uvećavati sve postignute rekorde. Trocifreno, pa titula 8 ;)

                  Comment


                  • Meni ovo nista ne predstavlja. Lepo mu je Max rekao ajmo se zameniti auta da vidimo gde je ko. Pametnom dosta.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Imao je čovek sreće da nikad ne sedne u bolid koji nije kalibar barem za podijum na svakoj trci u karijeri. Možda je to najveći njegov uspeh, ali i to se računa.

                      Svi ostali šampioni su imali neki podvig u automobilu koji je druga liga u odnosu na ostale.

                      Za Fetela su mnogi imali samo reči hvale, ali dečko je ređao uspehe u F2 i F1 u top automobilu i timu u tom momentu, a kad su se lomila koplja, nije bio u stanju da izdrži. Da ne spominjem poslednje sezone u očigledno inferiornom bolidu, samo poraz i frustracija. Ne bi Hamilton bio ništa bolji u istom košu.

                      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
                      Using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                        Lepo mu je Max rekao ajmo se zameniti auta da vidimo gde je ko.
                        Jake reci od decka koji nikada nista nije osvojio. Uspeh se tesko prasta...

                        Comment


                        • Mercedes nije imao uspesnijeg vozača, svet jeste..

                          Comment


                          • Hamilton vidim dominira kao Fetel u Red Bulu kad sam prestao da pratim. Fernando Alonso je naravno za klasu bolji vozac od obojice.

                            Steta sto je ovakav sport propao, na forum sam i dosao kao F1 fan.

                            Ali cim vidis da Alonso ne moze protiv Fetela, znas da je sport u kurcu teskom.
                            Last edited by Cassius Clay; 25-10-20, 16:00.

                            Comment


                            • Wins By number

                              n Driver Nb %/Nb GP
                              1 HAMILTON Lewis 92 35.11
                              2 SCHUMACHER Michael 91 29.64
                              3 VETTEL Sebastian 53 21.03
                              4 PROST Alain 51 25.63
                              5 SENNA Ayrton 41 25.47
                              6 ALONSO Fernando 32 10.26
                              7 MANSELL Nigel 31 16.58
                              8 STEWART Jackie 27 27.27
                              9 CLARK Jim 25 34.72
                              10 LAUDA Niki 25 14.62
                              11 FANGIO Juan Manuel 24 47.06
                              12 PIQUET Nelson 23 11.27
                              13 ROSBERG Nico 23 11.17
                              14 HILL Damon 22 19.13
                              15 RAIKKONEN Kimi 21 6.46
                              16 HAKKINEN Mika 20 12.42
                              17 MOSS Stirling 16 24.24
                              18 BUTTON Jenson 15 4.90
                              19 HILL Graham 14 8.00
                              20 BRABHAM Jack 14 11.38
                              21 FITTIPALDI Emerson 14 9.72
                              22 ASCARI Alberto 13 40.63
                              23 COULTHARD David 13 5.28
                              24 ANDRETTI Mario 12 9.38
                              25 REUTEMANN Carlos 12 8.22
                              26 JONES Alan 12 10.34
                              27 VILLENEUVE Jacques 11 6.75
                              28 MASSA Felipe 11 4.09
                              29 BARRICHELLO Rubens 11 3.41
                              30 HUNT James 10 10.87
                              31 PETERSON Ronnie 10 8.13
                              32 SCHECKTER Jody 10 8.93
                              33 BERGER Gerhard 10 4.76

                              Comment


                              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                                Meni ovo nista ne predstavlja. Lepo mu je Max rekao ajmo se zameniti auta da vidimo gde je ko. Pametnom dosta.
                                Razumljivo je što je dečko nervozan. Nije on baš više tako mlad. Luis se u njegovim godinama već ozbiljno borio za titule i osvajao ih, a on nikada nije bio ni blizu tome.
                                Nervozu dodatno pojačava i to što je faktički ostao bez agregata, a mala je šansa da u dogledno vrijeme RBR to može kvalitetno riješiti.
                                Ne može da shvati veličinu trenutka u kome učestvuje i činjenicu da će sledeće godine na gridu pored sebe imati 14 titula.

                                Comment

                                Working...
                                X