Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    Pa znas da je 7

    Sto pitas?
    Da vidim da li se na vozača prenose titule koje osvoji [emoji3]

    Comment


    • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
      Ovaj Mercedes su stvorili ogroman budzet i inzenjeri i to je pocelo jos 2007
      Imao je i Ferrari malo inženjera i malo budžeta, a ni Renault i RBR nisu baš šusteri.
      Možda je ipak malo i do najuspješnijeg vozača u istoriji F1.

      Comment


      • Originally posted by forum1nick View Post
        Da vidim da li se na vozača prenose titule koje osvoji [emoji3]
        Isto vazi i za Sumija sto i za Hama. S tim da Sumija vise cenim jer je u svom peaku bio bolji. Uzo je dve titule sa Benetonom nivo McLarena u kom je Ham vozio (Ham uzo samo 1). Plus nikad nije izgubio od timskog a Ham 2x
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Znači ipak i Hamiltonu se priznaju pobjede i titule koje je osvojio i znači on je ipak najtrofejniji vozač u istoriji F1 sporta?
          Lijepo. Konačno.

          Comment


          • Originally posted by forum1nick View Post
            Imao je i Ferrari malo inženjera i malo budžeta, a ni Renault i RBR nisu baš šusteri.
            Možda je ipak malo i do najuspješnijeg vozača u istoriji F1.
            Reno je posle osvajanja titula sa Alonsom (a i tad nisu imali najveci budzet) se zatvorio i stede do dana danasnjeg.

            Sta sad RB moze u hibridnoj eri u kome je Mercedes poceo jos 2007 da ulaze u postrojenja a stuko ko zna koliko ne miliona vec milijardi $

            I ne zaboravi da su RB smaknuli promenom pravila o motoru. A Mecku sad drze. Ferari su isto sklonili promenom pravila o gumama. A Mecku drze. Eto odake ti rekordi

            Ti opet "do vozaca" a meni prebacujes kad potegnem "najbolji". Pa eto sad si ti reko. A shvati da bi i Alonso i Fetel i Max i Rikardo radio isto ovo u Mercu da im je drugi vozac potcinjen.
            Last edited by Sam Hornish Jr.; 27-10-20, 22:01.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
              Plus nikad nije izgubio od timskog
              Šta ti dečko pričaš... [emoji23]

              Comment


              • Originally posted by forum1nick View Post
                Znači ipak i Hamiltonu se priznaju pobjede i titule koje je osvojio i znači on je ipak najtrofejniji vozač u istoriji F1 sporta?
                Lijepo. Konačno.
                Ali ne u tom tvom smislu. Mislim ja pre svega ne mogu da verujem da neko gleda trke zbog brojeva na papiru. Ja se nadam da u buduce niko nikada nece stici ove brojke jer bi to znacilo dosadne i predvidive sezone. A ja sam ljubitelj trka pre svega a to podrazumeva fer i sportsko nadmetanje.
                Last edited by Sam Hornish Jr.; 27-10-20, 22:11.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by forum1nick View Post
                  Šta ti dečko pričaš... [emoji23]
                  Njegov povratak posle 3 godine sa 40 i kusur godina ne racunam. Nije se ni morao vracati.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • E ako ne računaš onda ništa. Javi i ovima iz F1 [emoji23].
                    U suštini, ima više izgubljenih sezona od Hamiltona. Hamilton je u karijeri vozio pored tri svjetska prvaka u timu. Kakva je situacija sa Šumaherom? Kako se računa?

                    Comment


                    • A sta da im javim kad Sumi tad nije nista osvojio

                      Cekaj da vidimo Hamiltona sa 41 godinom
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Originally posted by forum1nick View Post
                        Hamilton je u karijeri vozio pored tri svjetska prvaka u timu. Kakva je situacija sa Šumaherom? Kako se računa?
                        I Alonsa je pobedio da ne kazem kako

                        Rozberg dok je vozio sa njim nije bio svetski prvak

                        A Baton hi hi izgubiti od njega smehotres. I on u istu ravnu sa Sumijem
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Mozda ima boljih vozaca od Hamiltona, ali nema nijednog koji ima vise pobeda

                          Comment


                          • "Statistika je kao bikini, otkriva sve, a ne pokazuje ništa"

                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Ne nađoh kako se računaju svjetski prvaci koji su vozili sa Šumaherom.
                              U suštini, svaki put kada nije ugovorom postavljen za prvog vozača... bio je problem.

                              Comment


                              • „Teško je upoređivati Schumachera, Hamiltona i Sennu“ – Ecclestone

                                Bernie Ecclestone je uvjeren da je Lewis Hamilton jedan od najboljih vozača u historiji Formule 1, ali istodobno vjeruje da je posljednjih godina zbog superiornosti Mercedesa igrao s drugom prednošću, te da je napravio veliku pogrešku što je dozvolio ulazak hibridnih motora 2014.

                                Bivši šef Formule 1 bi stoga volio vidjeti šesterostrukog prvaka s vozačem kao što je Max Verstappen u ulozi njegovog timskog kolege. 90-godišnjak ističe da Lewis ne griješi, iako je svjestan da u utrci za naslov svjtskog prvaka gotovo da i nema protivnika.

                                Ono u što nije toliko siguran jeste hoće li napraviti toliko malo pogrešaka s vozačem poput Nizozemca s druge strane garaže. Kao zanimljivost, sam Ecclestone je rekao da je ‘vršio’ pritisak na Strolla kako bi potpisao Sebastiana Vettela.

                                S druge strane, Bernie se ne usuđuje potvrditi ko je najbolji vozač u historiji Formule 1, jer je jako teško uspoređivati vremena i jasno govori da vozači uvijek ovise o performansama svojih bolida.

                                „U Formuli 1 vozači ovise o svom bolidu. Lewis je jedan od najboljih, bez sumnje. Kao i Michael (Schumacher). Ali teško je odrediti ko je najbolji. Teško možete međusobno upoređivati Michaela, Lewisa ili Ayrtona,“ kaže Ecclestone.

                                „Lewis to zaslužuje. Uvijek je pobijeđivao svoje timske kolege do 2016. Gotovo da ne griješi, ali je poput poker igrača koji zna da u ruci ima četiri asa. Volio bih ga vidjeti u ekipi s vozačem poput Maxa Verstappena. Pitanje je da li bi napravio toliko malo pogrešaka,“ dodao je.

                                U skladu s tim, Bernie potvrđuje da je Mercedes nenadmašna momčad od dolaska hibridnih pogonskih jedinica 2014. Britanac priznaje da je pogriješio dajući tim motorima odriješene ruke i čak je htio preokrenuti, ali je bilo previše kasno.

                                „Otkad postoje hibridni motori, Mercedes se ne može pobijediti. Pristao sam predstaviti te motore u to vrijeme, ali nakon kratkog vremena sam shvatio kakvu sam veliku pogrešku učinio. Želio sam ga ponovo promijeniti (pravilnik), ali to se nije moglo učiniti,“ izjavio je Bernie Ecclestone.
                                __________________________________________________ _____________________________
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X