Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Iceman View Post
    magny cur je super staza.A ovaj stari nirburnring je dobio naziv kao sto sam napisao " zeleni pakao ".Zbog toga sto se vozi kao u sumu i sve je zeleno okolo.i zbog one nesrece sa laudom znaci zeleni pakao

    @vanja
    trebalo mu je 7:24 a ne 6:47 koliko ja vidim po snimku iz auta od starta do cilja
    Ma znam za nagimak, nego cisto da prevedem i ovo Nordschlife (znam nemacki, moram malo da se prndecim ).

    E, a za taj krug, u NfS SHIFT2 sam video bas taj auto sa tom farbom koja slavi taj krug i cini mi se da sam video 7:20 i nesto, a ovde sad nasao tih 6:47... Malo cu bolje da potrazim pa cu da editujem... A krug sam video ali nisam brojao na kameri, reko nema potrebe. Greska...

    EDIT: Greska nadjena, nije isti krug u pitanju, obarali su sa razlicitim automobilima, prvi put sa Zondom F Clubsport, drugi put sa Zondom R. Video je u Zondi F. Ovde je sve malo jasnije objasnjeno:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Nürburgring_lap_times

    Au, ala sam se zaneo sa tim Nurburgringom, ovo sve nema veze sa Silverstonom...
    Ma Miko je za to kriv kad otvara temu dve nedelje pred trku!
    Last edited by Vanja #66; 02-07-11, 12:37.

    Comment


    • I meni je Manji Kur odlicna staza,mada je mnogi ne vole.Definitivno mnogo bolja od par koje su trenutno u kalendaru.
      sigpic

      Comment


      • Evo smo koncano u pravoj temi XD

        A1 Ring ce se vratiti i to vrlo brzo u kalendar F1 zato sto je renovirana i ceo kompleks je modernizovan i danas je poznat kao Red Bull Ring.Vrlo je moguce da ce se u kalendaru naci vec 2012. godine jer se trka u Bahreinu i dalje dovodi u pitanje uprkos najavama da ce se voziti.Manji-Kur jer prava trkacka staza za F1, i stvarno ne znam zasto su je ukinuli.Ukidaju neke staze kao sto su Manji-Kur, Imola, a u kalendar nabijaju Valensiju, Singapur...Meni su te dve staze potpuno nepotrebne u kalendaru.Jeste da je Singapur nocna trka ali ta staza nimalo nije zanimljiva.

        Nodrschleife (sta sam sad napisao XD) jeste dobra staza ali krajnje nije bezbedna.Ta dolina je sva brdovita i okolo su svugde sume i trebalo bi sve to preurediti da bi redari mogli da imaju pristup svakom delu staze.Ja vas razumem kao gledaoce ali vozaci nisu gladijatori a mi nismo publika koja ce se sladiti njihovim nesrecama i mislim da cete se sloziti sa mnom.Nirburgring staza, kakva je sad, je po meni jako dobra zato sto je vrlo tesko pored silnih neravnina ponavljati konstantna vremena krugova sto zahteva talenat vozaca.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Mislim da to nije toliko tesko kao sto mislis, i da F1 vode pravi trkacki interesi a ne cisto ekonomski, ne sumnjam da bi se vec do sad vozilo na Nordslajfeu. Kada su mogli u onoj mocvari u Kini da naprave krstenu stazu, ovo i nije toliki problem.
          Da li vi ljudi shvatate koji bi to bio spektakl? Kakve crne taktike, cuvanje guma, kombinacije... Samo se trkaj. Ako napravis glupost, vrlo verovatno se ne mozes doci do boxa da se iscupas. Pa onaj Karusel, Flugplac. Apsolutno fenomenalna staza. Jedino sto treba je novi sloj asfalta i krcenje sume za infrastrukturu. To se moze uraditi za 2, 2,5 godine, samo da ima volje i para.

          Last edited by Nebojsa; 02-07-11, 14:10.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Cek jel ovo ono sto je bila tema Formula 1 "
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • Da, NebojsaNS je promenio u ovaj naziv, jednostavno vise prilici.

              Svaka cast Nebojsa, sad F1 deo izgleda mnogo bolje, video sam da si dodao i deo o timovima i deo za tekstove u stampi i el. medijima!

              Comment


              • Nadam se da vam se svidjaju promene, radicu ja do veceras da sve dovedem u red. Takodje, nadam se da cete postovati u pdfu o timovima i vozacima.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Ja sam tamo u delu za Ferrari ostavio nesto 2-3 puta, ali nikako da i drugi tifosiji pisu nesto, osim da navijaju za Ferrari...

                  Comment


                  • Stavio si sliku od Force Indije od prosle sezone jer je Liuzzi na njoj ali nema veze
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Hvala, tek sam sad video, ukucao u Guglu Fors Indija 2011, video ovu dvojicu, i kao ok to je to. Sad ce biti ispravljeno ;)
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • http://www.autosport.com/news/report.php/id/92744

                        Ovo sma okacio u onom delu sa tekstovima. Osim onoga sto smo vec znali, zanimljivo mi je da timovi rade na tome da izdrzljivost motora dovedu do tog nivoa da moze da izdrzi 4000km. Fascinantno, to bi bilo 13 trka, pola sezone...
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Formula One has made the right move in deciding to switch to a V6 turbo engine from 2014, Ferrari president Luca di Montezemolo said on Friday.
                          The Italian has been a prominent critic of plans to introduce a 'greener' 1.6 litre four cylinder engine from 2013 but that has been dropped in favour of a V6, which will replace the current V8.
                          "The choice of having a V6 turbo engine from 2014 is the right one and I am pleased to note that common sense prevailed," Montezemolo told the Ferrari website (www.ferrari.com) before flying to Japan.
                          "It shows we are working together without pointless counterproposals or diktat, if it leads to the best outcome for the good of this sport."
                          Montezemolo also changed his tune on the season so far, having been highly critical in May of the racing resulting from new rules and the frequent pitstops forced on teams by the Pirelli tyres.
                          Ferrari have yet to win in eight races this year, with Red Bull's world champion Sebastian Vettel victorious in six of them, but Fernando Alonso has finished two of the last three races as runner-up.
                          "I think that it's been a positive start to the season for Formula One," said Montezemolo.
                          "I have to say the races are all unpredictable and full of overtaking and interesting for the public, both in the grandstands and in front of the television, right to the end.
                          "That was one of the objectives this sport had set itself and I believe it has been reached," he added.
                          Montezemolo also congratulated Pirelli, who have replaced Japan's Bridgestone as sole provider and whose quicker-wearing tyres have had a major impact on strategy.

                          Montecemolo podrzava promene pravila za motore.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • E, samo sto sam hteo da ostavim onaj clanak o Virginu i McLarenu, pretece me za 5 minuta...

                            A Montezemolo se bas obradovao tom pravilu... Hm, izgleda da se raduje sto nece poptuno unistiti car F1 sa V4 motorima... jos bi i VW dosao u sampionat...

                            Comment


                            • Al' pazi, u tih 4 000 km spadaju i testiranja.Ako se tokom vikenda odveze otprilike trka (310 km) i krugovi tokom slobodnih treninga ciji broj iznosi uglavnom jednako kao broj krugova koji se voze u trci i kvalifikacije oko 15-20 krugova.Tada dolazimo do cifre da bolid predje tokom jedne trke barem 650 ako ne i vise kilometara.To bi otprilike znacilo 4 motora za celu sezonu.Inace ako se ne varam, 4 motora koriste i vozaci Moto GP...kakva podudarnost.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • U pravu si, skroz sam zaboravio na to, ponela me cifra Stvarno je zanimljiva podudarnost, da ne kazem prepisivajne. Mada ja nisam bas neki pobornik tih ekstremnih mera stednje, F1 je elitni sport, igraliste bogatih. Ko moze da ulaze vise treba to da uradi i da pobedjuje.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X