Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hamilton upravo srusio rekord po broju kilometara u vodstvu.

    Comment


    • Renault brutalan.
      Može li Alonso ranije nazad?
      [emoji120][emoji1069][emoji120][emoji1069][emoji120]

      Comment


      • Lead By number of kms

        n Driver Nb
        1 HAMILTON Lewis 24 297
        2 SCHUMACHER Michael 24 148
        3 VETTEL Sebastian 18 129
        4 SENNA Ayrton 13 430
        5 PROST Alain 12 477
        6 CLARK Jim 10 125
        7 MANSELL Nigel 9 651
        8 FANGIO Juan Manuel 9 316
        9 STEWART Jackie 9 183
        10 ALONSO Fernando 8 643
        11 PIQUET Nelson 7 610
        12 ROSBERG Nico 7 587
        13 HAKKINEN Mika 7 189
        14 LAUDA Niki 7 071
        15 RAIKKONEN Kimi 6 614
        16 MOSS Stirling 6 369
        17 HILL Damon 6 310
        18 ASCARI Alberto 5 911
        19 HILL Graham 4 751
        20 BRABHAM Jack 4 540
        21 MASSA Felipe 4 536
        22 COULTHARD David 4 211
        23 BARRICHELLO Rubens 4 152
        24 BUTTON Jenson 3 886
        25 BERGER Gerhard 3 687
        26 ANDRETTI Mario 3 573
        27 HUNT James 3 363
        28 PETERSON Ronnie 3 313
        29 REUTEMANN Carlos 3 306
        30 ICKX Jacky 3 122
        31 MONTOYA Juan-Pablo 2 966
        32 VILLENEUVE Jacques 2 965
        33 BOTTAS Valtteri 2 924
        34 SCHECKTER Jody 2 855
        35 JONES Alan 2 847
        36 WEBBER Mark 2 778
        37 FARINA Giuseppe 2 651
        38 ARNOUX René 2 571
        39 PATRESE Riccardo 2 553
        40 VERSTAPPEN Max 2 472
        41 VILLENEUVE Gilles 2 251
        42 FITTIPALDI Emerson 2 235
        43 ROSBERG Keke 2 165
        44 SURTEES John 2 123
        45 VUKOVICH Bill 1 951
        46 SCHUMACHER Ralf 1 937
        47 HULME Denny 1 917
        48 RINDT Jochen 1 903
        49 REGAZZONI Clay 1 851
        50 HAWTHORN Mike 1 635

        Comment


        • Originally posted by Alan View Post
          Pred zadjnu trku u Japanu Irvajn ima 70 bodova Hakinen 66. Mika pobedjuje, Sumaher je drugi a Irvajn 3. Mika postaje smpion sa 76 naspram 74 boda Irvajna. Da je Sumi obisao Hakinena i pobedio Irvajnu je bilo dovoljno i 4 mesto za titulu. Moje misljenje je da Sumi namerno nije isao na pobedu jer nije hteo da Irvajn vrati titulu u Maranelo posle 20 godina.

          Znaci iza F1 vozaca stoji tim ali svaki prvenstveno vozi za sebe pa onda za tim.

          Ili proguglaj malo o Holandiji 85, Portugalu 90.
          nije to bila odluka Sumija (sumnjam da se on uopste i pitao o tome) vec Ferarija. Jer Irvajn je bio sabotiran jos na VN Nemacke kad mu namerno nisu doneli gumu.



          Znaci iza F1 vozaca stoji tim ali svaki prvenstveno vozi za sebe pa onda za tim.
          nije bas tako kad imamo podela na 1 i 2 vozaca. Drugi vozi za prvog pa su tako Barikelo i Irvajn vozili za Sumija a sada Botas za Hama. Ceo tim gura Hama onda Sumija. Ali to je F1 prihvati ili ostavi. Nego to je sasvim druga tema evo danas je Botas zavrsio drugi ko mene moze ubediti da je on drugi najbrzi vozac na gridu?
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Nije realno da Ferari posle 20 nece titulu.
            I nije Botas drugi najbrzi na gridu.

            Comment


            • Originally posted by Alan View Post
              Nije realno da Ferari posle 20 nece titulu.
              e vidis ja sam to procito direktno od jednog zaposlenika u Ferariju dobro se secam. mozda bas onog naseg Miodraga Kotura. Lepo je covek objasnio Ferari nije zeleo da im posle 20 godina titulu donese vodonosa nego su radije cekali jos jednu godinu da je proslave kako su zamislili.

              I nije Botas drugi najbrzi na gridu.
              To je i moja poenta. Onda kako znas da je Hamilton prvi najbrzi. Kako znas da bolid ne pravi razliku? Skoro sam citao a to su rekli svi vozaci i inzenjeri da je razlika izmedju top vozaca 1 do najvise 2 desetinke. Sve preko toga je do bolida.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • U Nemackoj Irvajn je pobedio, mozda mislis na VN Evrope, a tu je u boksu ferarija vladala komfuzija koje gume odabrati. I Zonta je ostao u boksu preko 30 sek.
                Mozda je neki potrcko u Ferariju lupao gluposti kad je odpusten. Vazne odluke donose 2-3 i za njih nikad necemo saznati.

                Drugi vozac ne ugrozava prvog, duza je prica...
                Last edited by Alan; 30-08-20, 18:42.

                Comment


                • da VN Evrope je bila u Nemackoj. Gume pa doneli mu tri a zaboravili cetvrtu kako to?(eno ti na snimku) 100% ti kazem covek lepo reko nismo zeleli da nam vodonosa donese naslov posle 20 godina. To sam procito u intervjuu objabio je top speed ili tako neki magazin. Miodrag Kotur mislim da je bio.

                  inace Ferariju su pare legle jer su digli konstruktorski naslov te godine.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                    Skoro sam citao a to su rekli svi vozaci i inzenjeri da je razlika izmedju top vozaca 1 do najvise 2 desetinke. Sve preko toga je do bolida.
                    Evo guglam period Sene i Šumahera... Ne nalazim tu izjavu. Kada su to rekli? [emoji23]

                    Comment


                    • Originally posted by forum1nick View Post
                      Evo guglam period Sene i Šumahera... Ne nalazim tu izjavu. Kada su to rekli? [emoji23]
                      ne tada, kazem nedavno sam na to naisao (ali nemoguce je sad naci link). pa imas inace onu tabelu sto je FIA izracunala opsirnije https://www.formula1.com/en/latest/a...unjciH1Cz.html

                      Ili ti zaista mislis da je Hamilton pola sekunde ili sekundu brzi od Maxa? a kad je vozio u Mclarenu od 2010 do 2013 Alonso je svake godine zavrsavao ispred njega to su svi zaboravili.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Kakve su ovo gluposti,
                        Truli, Kovalainen i ostali brzi od Prosta.

                        Comment


                        • Kanada 2007 isti auto

                          1 Lewis HAMILTON McLaren Mercedes 1'15''707
                          2 Fernando ALONSO McLaren Mercedes 1'16''163 0.456

                          Kina iste godine.

                          1 Lewis HAMILTON McLaren Mercedes 1'35''908
                          2
                          3
                          4 Fernando ALONSO McLaren Mercedes 1'36''576 0.668
                          Last edited by Alan; 31-08-20, 15:36.

                          Comment


                          • Originally posted by Alan View Post
                            Kakve su ovo gluposti,
                            Truli, Kovalainen i ostali brzi od Prosta.
                            i ti ces se sad naravno uhvatiti za ta dva umesto da vidis sve ostale. Razlika izmedju top vozaca je u nijansama, auto pravi razliku to upamti. Ili mi prosto odgovori sta je Hamilton radio od 2009-2013? Posle osvojene titule 2008 zaboravio voziti?
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Originally posted by Alan View Post
                              Kanada 2007 isti auto

                              1 Lewis HAMILTON McLaren Mercedes 1'15''707
                              2 Fernando ALONSO McLaren Mercedes 1'16''163 0.456

                              Kina iste godine.

                              1 Lewis HAMILTON McLaren Mercedes 1'35''908
                              2
                              3
                              4 Fernando ALONSO McLaren Mercedes 1'36''576 0.668
                              jel ja sad trebam naci primere da dokazem moju tvrdju. nema problema evo kvalifikacije u Monci ko je ispred koga i za koliko

                              https://www.racing-reference.info/getqualify/2007-13/F
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • sledeca trka Spa tu je razlika u korist Alonsa jos veca sta cemo sada?

                                https://www.racing-reference.info/getqualify/2007-14/F
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X