Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Alan View Post
    Ne zaboravljam, mogu satima da pricam o svakoj sezpni od 82-3 na ovamo.
    *ebiga juniore, da se nije desila crna Imola, od 94-97 a mozda i kasnije sa nekom drugom ekipom sve bi bilo drugacije.
    I nije Hamilton kriv sto je Mercedes takav.
    ma naravno nije ni Sumi. FIA je jedini krivac jer su napisali takva pravila.
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • usput ja ne znam dal ti je poznato ali Eklstone je sa tim izasao u javnost otkrio je da su on i Mozli svojevremeno pomagali Ferariju da ojaca i pobedjuje. Zato mene sad ne bi cudilo da je FIA sklopila tajni 'deal' sa Meckom jer posle one promene pravila o motorima ovi su naglo ojacali. Nemoj se ljutis ali tako izgleda. a imaju i neki hintovi npr. Lauda je rekao da je Mercedes znao za nove motore 2 godine pre ostalih.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Zasto bi se ljutio juniore, forum je razmenjujemo misljenja. Skoro sam svratio na jedan slican forum i odustao od citanja pre kraja prve strane, srasno kakav recnik koriste, pljuste uvrede medjusobno i prema vozacima.
        Znam za Barnijevu izjavu, stavicu link veceras ili sutra, sad idem kod komsinice na caj.
        Nije iskljuceno u cilju privlacenja velikog proizvodjaca u cirkus da je Mercedes dobio neke benifite, Opet ostali su imali vremena da ga stignu ali nisu.
        I mercedesu su zabranjene novotarije tipa Fric, ogibljenje, DAS. A sto ce tice Ferarijevog motora ja imam ludu teoriju da Ferari nije varao sa motorom nego sa strujom ( baterija )

        Comment


        • pa da Ferari je varao i kaznjeni su. ali taj 'deal' nije transparentan sto mi smeta. FIA je isto Mecki gledala kroz prste u vise navrata. mrzi me sad da se vracam ali najnovije je sa ovim DAS-om mogli su ga u korenu zabraniti kad ih je Merc prvi put obavestio da radi na tome.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • "E sad Senine i Sumaherove pobede vrede a Hamiltonove ne."
            E doslovno ovako se tretiraju Hamiltonovi rezultati.

            Brojevi pobjeda, pol pozicija, titula su egzaktne činjenice i kao takve su uporedite. I po tim parametrima Ferrari je najuspješniji u istoriji, a Šumaher je jednako takav vozač.

            Lično, meni je Senna draži, ali nešto se desilo i taj čovjek je rezultatima daleko iza.
            Alonso je po meni isto jedan od najkompletnijih u istoriji, ali po rezultatima je daleko od vrha.

            Hamilton je na poziciji 2 i sada, kada je u izglednioj prilici da to malo promjeni, nije fer da se te cifre proglašavaju irelevantnim. Uostalom F1 vodi najsitnije statistike , za koje je kolega @alan guru, upravo sa ciljem da bi se na neki način poredile i davale dodatnu draž ovom sportu.

            Ako dođe trenutak da i Ferrarijevo mjesto bude ugroženo, bojim se da ćemo morati gasiti internet.

            Comment


            • Hamilton je na poziciji 2 i sada, kada je u izglednioj prilici da to malo promjeni, nije fer da se te cifre proglašavaju irelevantnim.
              ja sam uvek govorio da su ti brojevi irelevantni jer u mnogome zavise od auta. da voze svi isti ili priblizni auto ni Sumi ni Ham ne bi skupili toliko pobeda i titula. Auto podize njihov talenat.


              forum1nick ti pricas o nekim statistikama u timskom sportu. jbg... ne moze. Pa Mecka je zasluzna vise od Hama. da je na njegovom mestu bio bilo koji top vozac isto bi pobro 6, 7 titula.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Nisam ja strucnjak za statistiku, samo sam naleteo na ovaj sajt.

                https://www.statsf1.com/en/statistiques/pilote.aspx

                Comment


                • Vec sam postavljao na forum..

                  https://f1i.com/news/284049-ecclesto...rrari-win.html


                  https://www.motorsport.com/f1/news/e...e%2BEcclestone

                  Comment


                  • @Sam Hornish Jr. Stvarno ne znam zašto imaš problem sa statistikom u ekipnim sportovima.
                    Pa statistika se vodu u fudbalu, košarci... Koji su i zaista timski sportovi.
                    MJ23 smatraju najboljim svih vremena i vode mu statistiku, a ko zna kako bi to izgledalo da je igrao za Kliperse, ili Messi/Ronaldo za Hetafe [emoji23]

                    Comment


                    • ja ne pratim druge sportove, kazem ti nacin na koji ti uzdizes Hamiltona i velicas ga nije pravedan u ovom sportu. Vec sam ti na hiljadu primera objasnio. Iza Hamiltona stoji tim od 1500 ljudi sa budzetom od preko pola milijarde dolara. I ti naso da uspehe pripisujes samo njemu Ajde da je on imo konkurencije da se sa nekim borio, jeste ona prva titula uzeta protiv Mase iz Ferarija ali sve posle toga su pre svega delo Mercedesa u kome bi i Alonso i Fetel i Max i Rikardo isto skupili. Videli smo Hama u slabijem bolidu od 2009-2013 za sta je sposoban-pa za titulu nije. ne krivim ja njega nista, top vozac kao i svaki drugi nista posebno ali stvorila se lazna slika zbog dominantnog auta. Sve preuvelicano. Eto Ham ima 6 titula, Sumi ima 7. Alonso ima 2. Matematika je prosta Sumi i Ham su tri puta bolji od Alonsa ej! I ti verujes u to. Pa zasto onda cim je Alonso dobio prvi konkurentan bolid 2005 Sumi mu nije bio ni blizu. 2006 su imali direktan dvoboj i Sumi je izgubio. Pa kako je to moguce kad je Sumi bio 3x bolji vozac. ej...
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Da je samo do budzeta i broja ljudi u timu Ferari je trebao da uzme sve titule od sredine pedesetih na ovamo.

                        Comment


                        • Originally posted by Alan View Post
                          Da je samo do budzeta i broja ljudi u timu Ferari je trebao da uzme sve titule od sredine pedesetih na ovamo.
                          prvo mi ne znamo ko kolko tacno ima budzet ali po onome sto sam ja citao Mercedes je ulozio najvise od pocetka hibridne ere.

                          Drugo naravno da ni budzet do neba nije garant uspehu-primer Tojota.

                          Ali poenta je da je ovo timski sport i da je vozac samo jedna karika, e sad njegovi navijaci ce reci najvaznija a ja mislim da sam prikazao da bi svaki top vozac u tom timu napravio iste uspehe. Potrebno je samo skinuti navijacke naocare.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Ako je timski sport svi u timu se bore za jedu istu svar. U Formuli 1 nije tako. 1999 je primer za to.

                            Comment


                            • Originally posted by Alan View Post
                              Ako je timski sport svi u timu se bore za jedu istu svar. U Formuli 1 nije tako. 1999 je primer za to.
                              na sta tacno mislis ne razumem. tu sezonu nisam gledao ali procitao sam neke interesantne stvari. kao ova da je tim Ferarija sabotirao Irvajna jer nisu hteli da im on donese prvu titulu posle 20 godina za to je bio kupljen Sumi.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Pred zadjnu trku u Japanu Irvajn ima 70 bodova Hakinen 66. Mika pobedjuje, Sumaher je drugi a Irvajn 3. Mika postaje smpion sa 76 naspram 74 boda Irvajna. Da je Sumi obisao Hakinena i pobedio Irvajnu je bilo dovoljno i 4 mesto za titulu. Moje misljenje je da Sumi namerno nije isao na pobedu jer nije hteo da Irvajn vrati titulu u Maranelo posle 20 godina.

                                Znaci iza F1 vozaca stoji tim ali svaki prvenstveno vozi za sebe pa onda za tim.

                                Ili proguglaj malo o Holandiji 85, Portugalu 90.
                                Last edited by Alan; 30-08-20, 09:03.

                                Comment

                                Working...
                                X