Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • videli smo mi kako je Ham proso po kisi u Nemackoj prosle godine. Si zaboravio

    pomirio sam se ja sa tim prvim i drugim vozacem u timu jer na zalost to je F1 i tako funkcionise jer je to pre svega biznis i velike su pare u igri.

    ako mislis da auto nije presudan ajde stavi Hama u RB a Maxa u taj Mercedes, sta mislis sta bi smo gledali?
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Max je liga za sebe trenutno.

      Nije čudo da je toliko antipatičan i pun sebe, kad ima taj kvalitet. Teško je ostati skroman i normalan.

      Mislim da bi i Leklerk dobio Luisa u istom autu.

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
      Using Tapatalk

      Comment


      • Mišljenja se razlikuju, ja recimo mislim da Max u istom bolidu ne bi uzeo sezonu ni Hamiltonu, a ni Alonsu.

        Comment


        • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
          videli smo mi kako je Ham proso po kisi u Nemackoj prosle godine. Si zaboravio
          Možda i jedina loša kišna greška karijere.
          Siguran sam da u kišnim uslovima, osim da Senu vaskrsnu, Ham ne bi imao konkurencije.
          Kiša je meni baš značajan parametar, a većina današnjih vozača je izbjegava.
          Vettel recimo u tim uslovima ispada klovn doslovno.
          A baš to su vam uslovi u kojima sva geometrija bolida i snaga motora ne znače ništa. Samo gume i vozački talenat [emoji6]

          Comment


          • Alonso je najbolji vozač f1 21. veka. Nisam pratio 4-5 godina niti ću ali ne pratim baš zbog toga što vozač kao Fernando Alonso bude izjeban od Fetela zbog jačeg Red Bull bolida.

            Jebi ti taj sport

            Comment


            • Timski sport. Kao što Messi sam ne može da uzme pehar, ne može ni sam Alonso, a ni bilo ko drugi.

              Max je takođe brz na kiši, a zašto, postoje odlične analize putanja na netu. Ima kvalitet koji retko koji vozač ima otkad postoji F1 - zna gde je na stazi grip i van idealne putanje. Važilo takođe za Sennu u Alonsa, verovatno još neke kojih sad ne mogu da se setim.

              Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
              Using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by forum1nick View Post
                Mišljenja se razlikuju, ja recimo mislim da Max u istom bolidu ne bi uzeo sezonu ni Hamiltonu, a ni Alonsu.
                pa Hamiltonu je uzo sezonu Baton i Rozberg. doduse ovaj drugi uz naklonost Mecke.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                  videli smo mi kako je Ham proso po kisi u Nemackoj prosle godine. Si zaboravio
                  Od 2007 na ovamo imali smo oko 30 kisnih trka. Hamilton pobedio na 12 ( 6 Meklaren 6 Mercedes ) , plus oteta pobeda u Belgiji 2008. Baton 6 ili 7, Alonso 3, Vetel 2, Masa 1 + 1 poklonjena, Kimi, Rikardo i Max po jedna.

                  Comment


                  • Ma sada ce da ti on objasni kako to nema veze i da Hamilton nema pojma po kisi...sta sve moze da se procita ovde na ovom forumu... to nije realno.

                    Comment


                    • nikad ja nisam rekao da je Hamilton los vozac. ali ovde se preuvelicava kad se prica o njemu a da nije u Mercedesu odnosno da je ostao u McLarenu bio bi na onoj 1 i slovima jednoj tituli. Jednostavno danas je auto sve, skoro sve.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Oduvek bilo juniore, Alfa bila dominantna na pocetku, zatim Mercedes ubitacan 54-55, onda su zavladali Englezi: Kuper, Lotus.
                        Ako uzmemo od pocetka 80-ih, neko ih zove ‚‚zlatnim" isto je bilo izuzetno dominantnih ekipa:

                        84 Meklaren
                        Constructors
                        1. McLaren 12
                        2. Brabham 2
                        3. Ferrari 1
                        4. Williams 1

                        86-7 Vilijams
                        n Constructor Nb %/Nb GP
                        1 Williams 18 56.25
                        2 McLaren 7 21.88
                        3 Lotus 4 12.50
                        4 Ferrari 2 6.25
                        5 Benetton 1 3.13

                        88 Meklaren nije bio u vodstvu samo 31 krug a pobedio na 15 od 16 trka. 94%

                        92-93 Vilijams

                        Constructor Nb %/Nb GP
                        1 Williams 20 62.50
                        2 McLaren 10 31.25
                        3 Benetton 2 6.25

                        96-97 ponovo dominacija Vilijamsa
                        Constructor Nb %/Nb GP
                        1 Williams 20 60.61
                        2 Ferrari 8 24.24
                        3 McLaren 3 9.09
                        4 Ligier 1 6.25
                        5 Benetton 1 3.03

                        Ta dominacija je trebalo da bude 91-97, da nije bilo nesrece 94 i da su u ostalim sezonama izuzev 93 i pocetka 94 imali vrhunskog vozaca a ne one osredje koje su imali.

                        Zatim dominacija Ferarija sa pocetka 2000. 2002 pobedili su na skoro 90% trka.

                        E sad Senine i Sumaherove pobede vrede a Hamiltonove ne.

                        Comment


                        • U vreme Sene, Prosta, Sumahera, kvalifikacije su bile dva dana, postojao je rezervni bolid, t-car su ga zvali ako se dobro secam, nije bilo kazni za zamenu motora i ostalih gluposti. Znaci nije se moglo desiti da vrhunski vozac startuje zadnji.
                          Plus mogli su da treniraju do mile volje, koliko je samo Sumaher prevalio na onoj Ferarijevoj privatnoj stazi...
                          Ovi današnji vide auto samo za trkacki vikend.

                          Comment


                          • Originally posted by Alan View Post
                            Oduvek bilo juniore, Alfa bila dominantna na pocetku, zatim Mercedes ubitacan 54-55, onda su zavladali Englezi: Kuper, Lotus.
                            Ako uzmemo od pocetka 80-ih, neko ih zove ‚‚zlatnim" isto je bilo izuzetno dominantnih ekipa:

                            84 Meklaren
                            Constructors
                            1. McLaren 12
                            2. Brabham 2
                            3. Ferrari 1
                            4. Williams 1

                            86-7 Vilijams
                            n Constructor Nb %/Nb GP
                            1 Williams 18 56.25
                            2 McLaren 7 21.88
                            3 Lotus 4 12.50
                            4 Ferrari 2 6.25
                            5 Benetton 1 3.13

                            88 Meklaren nije bio u vodstvu samo 31 krug a pobedio na 15 od 16 trka. 94%

                            92-93 Vilijams

                            Constructor Nb %/Nb GP
                            1 Williams 20 62.50
                            2 McLaren 10 31.25
                            3 Benetton 2 6.25

                            96-97 ponovo dominacija Vilijamsa
                            Constructor Nb %/Nb GP
                            1 Williams 20 60.61
                            2 Ferrari 8 24.24
                            3 McLaren 3 9.09
                            4 Ligier 1 6.25
                            5 Benetton 1 3.03

                            Ta dominacija je trebalo da bude 91-97, da nije bilo nesrece 94 i da su u ostalim sezonama izuzev 93 i pocetka 94 imali vrhunskog vozaca a ne one osredje koje su imali.

                            Zatim dominacija Ferarija sa pocetka 2000. 2002 pobedili su na skoro 90% trka.

                            E sad Senine i Sumaherove pobede vrede a Hamiltonove ne.
                            samo malo. kad je Sumi dominiro ja sam isto ovo pricao, isti stav imao. samo mi se nismo znali tada. sto se tice Sene Sena je imao Prosta a Sumi i Ham nikog e u tome je razlika.
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Originally posted by Alan View Post
                              U vreme Sene, Prosta, Sumahera, kvalifikacije su bile dva dana, postojao je rezervni bolid, t-car su ga zvali ako se dobro secam, nije bilo kazni za zamenu motora i ostalih gluposti. Znaci nije se moglo desiti da vrhunski vozac startuje zadnji.
                              Plus mogli su da treniraju do mile volje, koliko je samo Sumaher prevalio na onoj Ferarijevoj privatnoj stazi...
                              Ovi današnji vide auto samo za trkacki vikend.
                              samo jos jedna bitna stvar koju zaboravljas ni jedna dominacija nije ovoliko dugo trajala kao Meckina. kad je Ferari postao dosadan FIA mu je odrezala krila, bile su to bridgestone gume. Sena nikad nije imao ovoliko godina dominantan auto. A Hama pustaju kao da je pretplacen.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Ne zaboravljam, mogu satima da pricam o svakoj sezpni od 82-3 na ovamo.
                                *ebiga juniore, da se nije desila crna Imola, od 94-97 a mozda i kasnije sa nekom drugom ekipom sve bi bilo drugacije.
                                I nije Hamilton kriv sto je Mercedes takav.
                                Last edited by Alan; 28-08-20, 18:36.

                                Comment

                                Working...
                                X