Strana 245 od 245 PrvaPrva ... 145 195 235 243 244 245
Rezultati 3.661 do 3.669 od 3669

Tema: Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Moderator Sam Hornish Jr. avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Moć reputacije
    118061708
    Citirati Originalno postavljeno od forum1nick Pogledati poruku
    Realno, imao je Vettel zasluge za svaku titulu, ali... dominacija je morala biti prekinuta pravilnikom i potpunom promjenom aerodinamike. Time je RB pogođen u vitalni organ tima.
    Dominacija je prekinuta tako sto su uveli hibridne motore u kojoj je Mercedes sa svojim isplivao.

2. Your Google Adsense code here
    Active Member forum1nick avatar
    Datum registracije
    15.03.2013
    Moć reputacije
    214748621
    Ni prije toga RBR nije imao najjači motor na gridu, ali su pravila dozvoljavala Adrianu da napravi bolid koji to nadoknadi kroz brze, i srednje brze krivine.
    Svaki od tih segmenata su izgubili.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Datum registracije
    15.03.2013
    Moć reputacije
    214748621
    @Sam ne znam da li ti je jasna razlika između prihoda koje RBR ostvaruje od prodaje sokova i one od automobilizma. Oni pare iz svog primarnog budžeta neće neograničeno uzimati. Za njih je F1 reklama, kao i skakanje iz svemira i ostali cirkusi koje finansiraju.
    Za Mercedes i Ferrari F1 je izlog za njihovu primarnu delatnost.
    Renault je državna firma. Firma ozbiljne države. To kako se odnose prema budžetu ne znači da para nemaju. Za Ferrari se može suprotno reći

Ja nigde nisam rekao da Honda nije tvornička ekipa, samo kao takva ne učestvuje u F1. Ustvari su najveći pehovi na svijetu jer su svoj pobjednički bolid prodali Brown GP i potpuno pobjegli iz F1. Sada se opet vraćaju.

Svaki tim ima nekog dobavljača goriva. Razlika je u tome što je Mercedes u mogućnosti da u Petronas pošalje svoje lične inženjere. Ne znam koliko to RBR to može da progura. Nije mogao čak ni da pošalje svoje inženjere u Renault, a zajedno su osvojili brdo titula. Honda im je to dozvolila. Vidjećemo u kojoj mjeri. Generalno, oni su odlična ulaznica za F1, a Honda je na Evropu manje orjentisana, pa možda i neće uskoro uvesti i svoj samostalni tim. Oni svu snagu pokazuju na svom glavnom tržištu, SAD-u. Ako ostanu šasijom van F1 to je za RB idealno. U suprotnom neće dugo trajati.

RBR čak nije sličan ni McLarenu jer jedni prave šasije superautomobila, a drugi 0,33 i 0,5 šasije. Zbog toga njihov uspjeh ne raduje ni konkurenciju, ali ni FIA-u ;)

Pravila se uskoro mjenjaju. Ako bi se kladio tip je fabrička ekipa, a Mercedes je među njima trenutno najozbiljniji.

Datum registracije
    15.03.2013
    Moć reputacije
    214748621
    Citirati Originalno postavljeno od Sam Hornish Jr. Pogledati poruku
    Da li je i Sena sanjao priliku da sedne u neki bolid od proizvodjaca posto sam sad saznao da Honda (koja je pogonila Brazilca) nije proizvodjac.
    Još jednom, nigde nisam rekao da Honda nije proizvođač automobila. U periodu koji navodiš Honda nije bila tvornička ekipa F1 nego je isporučivala motor za McLaren. Nikakava to posebna ljubav nije bila. Isto su ranije radili i za npr. Williams.

Značajna je razlika između F1 timova koji sami sastavljaju i šasiju i motor od onih koji to rade udruženo.
    U drugom slučaju proizvođač šasije je značajniji dio F1 ekipe i njegovo ime se uvijek navodi prvo: Williams-Renault, McLaren-Honda, McLaren-Mercedes. Za ove druge je to samo posao pogođen na određeni period.

Dobar primjer ti je baš Honda, koja je 2000-2008, 9 godina, isporučivala motore za F1 BAR i nisu ostvarili nijednu pobjedu i zbog toga ih je bolio...
    U istom periodu su imali i svoj drugi pokušaj kao konstruktor bolida 2000-2008. Nakon treće loše sezone su odustali.

Active Member Alan avatar
    Datum registracije
    19.05.2012
    Moć reputacije
    43284114
    Reno vec dobrih 20 godina nije drzavna firma.

Datum registracije
    19.03.2008
    Moć reputacije
    118061708
    @Sam ne znam da li ti je jasna razlika između prihoda koje RBR ostvaruje od prodaje sokova i one od automobilizma.
    Kog automobilizma kad oni ne proizvode aute. Oni kroz F1 reklamiraju svoj brend i mlate pare koje opet ulazu u F1 i tako u krug.

Oni pare iz svog primarnog budžeta neće neograničeno uzimati. Za njih je F1 reklama, kao i skakanje iz svemira i ostali cirkusi koje finansiraju.
    Za Mercedes i Ferrari F1 je izlog za njihovu primarnu delatnost.
    Renault je državna firma. Firma ozbiljne države. To kako se odnose prema budžetu ne znači da para nemaju. Za Ferrari se može suprotno reći
    Poenta je da RB ima para pa pobogu to je jedina ekipa koja ima 2 tima u F1. To nema ni Mecka ni Ferari do skora ne znam sta je ovo sa Zauberom. I RB se ne libi da trosi pare u F1 placaju Njuia kako ni jedan inzenjer nije placen. Imaju najskuplji motorhom u padoku i to je odraz. I ako nece trositi u F1 (koja im donosi najveci marketing) gde ti mislis da ce trositi?

Ja nigde nisam rekao da Honda nije tvornička ekipa, samo kao takva ne učestvuje u F1. Ustvari su najveći pehovi na svijetu jer su svoj pobjednički bolid prodali Brown GP i potpuno pobjegli iz F1. Sada se opet vraćaju.
    Da su ostali uzeli bi titulu tu jednu godinu (zbog "rupe" u pravilu) i onda bi se opet vratili u prosecnost kao i Mecka kad ih je preuzela. Iz Honde su sami rekli da ne znaju praviti sasiju ali zato su tata-mate za motore (pobedjuju u svim kategorijama u kojima nastupaju) i ova odluka je super da se vrate u F1 samo kao proizvodjac motora i sad su dobili Red Bul ekipu koja dokazano pravi najbolje sasije i koja se ne libi ulagati u F1 program. Ta kombinacija mora uspeti sa Maxom jer obe strane zele da pobede i ucine Maxa najmladjim sveckim prvakom.

Svaki tim ima nekog dobavljača goriva. Razlika je u tome što je Mercedes u mogućnosti da u Petronas pošalje svoje lične inženjere. Ne znam koliko to RBR to može da progura. Nije mogao čak ni da pošalje svoje inženjere u Renault, a zajedno su osvojili brdo titula.
    Ne radi se ovde o RB vec o Hondi. Honda pravi te motore i Japanci saradjuju sa Mobil1 kako bi ti motori bili jos bolji.

Datum registracije
    19.03.2008
    Moć reputacije
    118061708
    Još jednom, nigde nisam rekao da Honda nije proizvođač automobila. U periodu koji navodiš Honda nije bila tvornička ekipa F1 nego je isporučivala motor za McLaren. Nikakava to posebna ljubav nije bila. Isto su ranije radili i za npr. Williams.
    Ali nije to bila obicna veza nije Mclaren bio goli kupac vec je postojala uska saradnja. Danas goli kupci su Has, Racing Point... a RB sa Hondom je nesto vise. Mclaren sa Mercedesom je bio nesto vise. BMW sa Vilijasmom. I ti timovi nikad nisu placali za te motore (za razliku od obicnih kupaca). A recimo Alonsovu ogromnu platu u Mclarenu je pola placala Honda.

Značajna je razlika između F1 timova koji sami sastavljaju i šasiju i motor od onih koji to rade udruženo.
    U drugom slučaju proizvođač šasije je značajniji dio F1 ekipe i njegovo ime se uvijek navodi prvo: Williams-Renault, McLaren-Honda, McLaren-Mercedes. Za ove druge je to samo posao pogođen na određeni period.
    A koja je to "znacajna razlika" u performansama, ima samo razlika u nazivu tima a to je kozmeticka. Jer vidi ako jedna strana odlicno pravi sasiju a druga motor to je "+" a ne "-".

Dobar primjer ti je baš Honda, koja je 2000-2008, 9 godina, isporučivala motore za F1 BAR i nisu ostvarili nijednu pobjedu i zbog toga ih je bolio...
    U istom periodu su imali i svoj drugi pokušaj kao konstruktor bolida 2000-2008. Nakon treće loše sezone su odustali.
    A zasto nisi naveo primer Red Bula i Renoa?

Datum registracije
    19.03.2008
    Moć reputacije
    118061708
    načajna je razlika između F1 timova koji sami sastavljaju i šasiju i motor od onih koji to rade udruženo.
    U drugom slučaju proizvođač šasije je značajniji dio F1 ekipe i njegovo ime se uvijek navodi prvo: Williams-Renault, McLaren-Honda, McLaren-Mercedes.
    Nisam odgovorio na drugi deo ovoga. Kolko proizvodjac sasije nije znacajniji deo od proizvodjaca motora govorio je i sam Ron Denis da bez podrske proizvodjaca motora bilo koji F1 tim ne moze uspeti (izuzetak je Bron GP 2009 ali to je bilo 1 godinu i zbog rupe u pravilu dakle anomalija). I jos bolje pogledaj unazad kroz istoriju. Vilijams 90-tih dominantan napusta ih Reno padaju. Dolazi BMW dizu se. napusta ih BMW padaju. Mclaren 80-tih sa Hondom dominantan. Napusta ih Honda padaju. Dolazi Mercedes dizu se. Napusta ih Mercedes padaju. Dolazi Honda 2015 dobro to je neuspesno bilo ali sad Honda sa RB to ispravlja.

A evo ti lista svecki najvrednijih brendova

https://www.forbes.com/powerful-brands/list/#tab:rank

RB+Honda>Mercedes>Ferari>Reno (usput gde su Ferari i Reno na listi )

Datum registracije
    19.03.2008
    Moć reputacije
    118061708
    Prvi izgled formula 1 auta za 2021

Strana 245 od 245 PrvaPrva ... 145 195 235 243 244 245

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge