Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verovatno je Rikardo imao cvrst ugovor inace bi on za silne novce presao u Ferari a ne Vetel.
    Last edited by Alan; 24-04-19, 16:48.

    Comment


    • Honda donosi novi motor u Baku za sva cetiri svoja vozaca. I dalje verujem da strategija sa 4 ili cak 5 motora moze da bude dobra.

      Comment


      • Originally posted by Alan View Post
        Verovatno je Rikardo imao cvrst ugovor inace bi on za silne novce presao u Ferari a ne Vetel.
        Ne da mi se sada tražiti, ali mislim da je ustvari Vettel već tada imao neki predugovor sa Ferrarijem, a i imao je 4 titule, tako da je bio "logičan" izbor.
        Ferrari je drugo ime za F1 i oni uvijek tu mogućnost da dovode šampione. Ma koliko titula vozač imao uvijek mu je na popisu stoji i želja da sjedne u Ferrari. Uopšte me ne bi začudilo da i Hamiltona dovedu kada mu istekne ugovor u Mercedesu.
        Na skoro svim stazama svijeta više od pola je navijača Ferrarija. Oni su tu jednostavno od prve trke F1.

        Comment


        • Originally posted by forum1nick View Post
          U zadnjih 18 godina: Ferrari 5 titula niz, RBR 4 titule niz, Mercedes 5 titula niz, Brown GP 1 titula, ali dominacija neviđena u F1 i to je sve od 2000-2018 i kada ti ja kažem da je i ranije uglavnom bilo malo konkurentnih sezona...
          a ne vredi ja sam ti vec obrazlozio a ti teras po svom.

          Ako ti vjeruješ da postoji opcija makar u teoriji da Ferrari vozi na Cosworth agregat... ne bih se ja tu dalje zadržavao.
          ja sam ti reko sta bi ja napravio, naravno da je to tesko izvodljivo jer manufacturer nece pristati njima to nije u interesu. Ali mene bas briga za to ja sam ti rekao zbog cega ja gledam F1 i sta je meni vazno, dakle vozaci a ne timovi. Obrazlozio sam i to. A Ferari, Mercedes nek onda lepo izadju iz F1 i osnuju svoje prvenstvo pa to ce biti super pitam se ko ce im se pridruziti i ko ce donositi pravila i u ciju korist


          Ko će to da plati?

          Vidim da još nisi počeo shvatati finansijsku komponentu Moto sporta, a i bilo kog drugog sporta ili djelatnosti.
          Najbolji vozači će uvijek biti tamo gdje se najbolje plaća. Koji bi majstore interes bio Ferrarija da pod haubom vozi Renault, Honda, Cosworth... ili bilo čiji tuđi agregat?!?!
          Ti u pravilnik možeš da staviš šta želiš, ali ako se to ne svidi onome ko to plaća on će da ti ode iz cirkusa (da F1 nema bez razloga sinonim "najbrži cirkus na svijetu"). A otiće ti sve fabričke ekipe, sve najbolje ekipe i sve ekipe sa najviše sredstava.
          Otice ove 3 fabricke ekipe sto imamo i nek odu ali dosle bi 3 privatne. Na primer Penske bi se tu nasao i tako neki.

          Zašto stati samo na agregatima, mjenjačima, elektronici, gumama,... Treba onda dijeliti i aerodinamiku. Neka RBR podjeli svima ono za što je već godinama zlatom plaćao Adriana Newey-a.
          I sve to u paketu dobije Stefan GP ahahaha... Da li si ti realan?
          Ko će to da plati?
          opet ti pricas gluposti. pa ne bi pobogu RB nista prodo drugima nego bi svi kupovali jednu sasiju od na primer Dalare kao u Indikaru sto svi timovi imaju njenu sasiju. daj shvati nemoj mleti samo. samo se ponavljas a sve sam ti lepo objasnio.

          Za sve te ideje ti uopšte ne treba F1. Možeš da okupiš sve vozače F1, daš im platu +30% i odvedeš ih u najbliži autosalon. Ovako random neka bude Dacia. Za siću para uzmeš 20-tak jednakih autića i dobio si takmičenje.
          Ako hoćeš i da uštediš auto ti i ne treba. Tebi treba simulator jer samo tamo možeš imati 2 identična "automobila".
          Ko će to da plati?
          e jebiga opet zezas a sve sam ti lepo objasnio. F1 je F1 zbog imena, istorije, tradicije, najbrzih auta, najboljih staza i tu zele voziti najbolji vozaci. Ne zele oni voziti neki Clio ili Daciu vec najbrze open-wheel aute a F1 moze to ostati sa spec serijom da li ti to shvacas?

          Nikoga, osim vas par i familije učesnika, ne zanima da gleda trke identičnih vozila.
          Ja citam ljudi kazu ajde da vidimo ko je od njih (vozaca) najbolji kad imaju iste masine! A i trke bi tad bile mnogo bolje veruj mi. To jeste radikalan potez znam i kazem ja bi to uradio a ovi sta ce ne znam nesto idu na pola/pola malo po malo a ja bi to rekao sam odjednom. E da neki to nece tako reci da zele svi da imaju isto ali nadaju se da kad dodje pocetak sezone njihov tim bude barem na istoj razini kao sad najbolji Mercedes. Pa ako se ti tome svaki put nadas (a dobijes *urac naravno) pa daj onda da napravimo takva pravila pa da se vise ne nadamo i ne nerviramo nego da svake godine imamo najbolju sezonu.

          A to posebno ne zanima proizvođače najboljih vozila, a bez proizvođača najboljih vozila teško je zamisliti trke najboljih vozila.
          ja ti po stoti put ponavljam da i sa spec pravilima F1 moze ostati najbrza. *ebi ga tebi to nije jasno.
          A koga i zanima ima već 20 takvih serija minimum.


          Na svijetu su hiljade prebogatih ljudi i baš niko da se sjeti da na taj način uzima najveće pare iz auto industrije. Svašta.
          je*es mi sve ako ti nesto kapiras. Pa ne mogu postojati dve F1 da bi se to ostvarilo neko mora kupiti OVU F1 (kao sto je Liberti uzela) znaci sa sve imenom, istorijom i time, i promeniti je. Pre je Nascar bio isto sto i F1 danas neki auti su dominirali jer su imali bolju aerodinamiku, a onda je Nascar resio "STOP" nema vise toga to nije zanimljivo. E to isto F1 treba uraditi lupiti sakom o sto i napraviti koncept po kojem ne sme vise biti dominantnog auta. Oni (Ferari...) kazu nije to u DNK F1. Ljudi moji pa samo se kamen ne menja.

          Da to jeste bila sezona u kojoj je McLaren bio dominantan, ali ne jedini takav. To je zamalo bila jedna od onih rijetkih sezona kada imamo izjednačenost inženjerskih rješenja, ali...
          Izjednačenost je bila rezultat industrijske špijunaže i McLaren je ustvari bio dijelom i Ferrari, pa su zbog toga kasnije i ostali bez svih bodova za konstruktore.
          Sreća pa je moj neomiljeni vozač Schumacher došao do titule, jer bi u suprotnom imali presedan da šampionsku titulu osvoji čovjek koji je vozio "ukradeni" bolid.
          to sta se posle saznalo je druga stvar jer to se nije ni moralo otkriti sasvim slucajno se otkrilo. Ja sam ti rekao kako je sezona izgledala, dakle Mclaren nije bio dominantan. ja ne znam kako je Mclaren mogo biti dominantan kad je Ferari imo vise pobeda od njih. a i taj Mclaren odnosno "ukradeni Ferari" je diskvalifikovan posto je profitiro od kradje, dakle ne bi bio to sto je bio pa ni u tom slucaju nije dominantan. tako da tvoja rec da je Mclaren 2007 bio dominantan uopste nema smisla ne znam kako si to mogao reci.

          tip1:
          Na početku ove sezone si pokazao da ne shvataš značaj postojanja drugog vozača u ekipi. A ta sezona je baš demonstracija značaja drugog vozača, posebno u uslovima ograničenih testiranja.
          Drugi vozač, osim zaštite kolege, treba da u realnim uslovima trke testira setup bolida za svog kolegu. Hamilton to nije radio. On je ustvari uzimao setup Alonsa.

          Da je Hamilton odradio "svoj" posao Alonso bi lagano osvojio tu titulu i mi nikada ne bi saznali da nam je pred očima prošla jedna od najkontroverznijih sezona u F1.
          Hamiltone, hvala ti!
          sta Hamilton kad Ron Denis nije Zan Tod. Ham nije po ugovoru bio drugi vozac niti je Alonso po ugovoru bio prvi vozac za razliku od Sumija i Barikela dok su bili u Ferariju i sefovao im mali napoleon. a vidim ti volis tu podelu unutar tima od koje mi se povraca. Bas me zanima sta je za tebe idealna Formula 1 da mi objasnis.
          Last edited by Sam Hornish Jr.; 24-04-19, 17:50.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Hvala Bogu nikome nije na kraj pameti da do tog nivoa obesmisli i upropasti svaki vrednost i čitavu tradiciju F1.

            Glasan si i veoma uporan u ovom maštanju. Nije rešenje dodatna restrikcija, nego veća sloboda. Restrikcija može u budžetima, količini goriva, broju guma, i drugim ograničenim resursima, ali na samoj trci bi trebala da vlada potpuna strateška sloboda.

            Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
            Using Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by forum1nick View Post
              Izjednačenost je bila rezultat industrijske špijunaže i McLaren je ustvari bio dijelom i Ferrari, pa su zbog toga kasnije i ostali bez svih bodova za konstruktore.Sreća pa je moj neomiljeni tim došao do titule, jer bi u suprotnom imali presedan da šampionsku titulu osvoji čovjek koji je vozio "ukradeni" bolid.
              Pokusaj da saznas nesto vise o tome, dokumenti koji je mehanicar Ferarija dostavio svom prijatelju u Meklarenu sadrzala su dokaze o neregularnosti Ferarija.

              Comment


              • Originally posted by nidza View Post
                Nije rešenje dodatna restrikcija, nego veća sloboda. Restrikcija može u budžetima, količini goriva, broju guma, i drugim ograničenim resursima, ali na samoj trci bi trebala da vlada potpuna strateška sloboda.

                Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
                e da to se slazem i ja sam za to! Ja bi vratio nazad dolivanje goriva i da svako sme da koristi koju smesu guma zeli. A ne uslovljavati oko toga da bi se pravile vestacke trke
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                  Ne postoji najbolji vozac, postoji najuspesniji...
                  Ja se izvinjavam, ali morao bih se saglasiti sa ovim
                  Druga vremena, drugi uslovi. F1 danas samo nosi isto ime kao u vrijeme Fanđa, pa i Laude, Prosta, Senne...
                  Fanđo, ludi Italijan, da je i razmišljao da će nekada rekorde da mi ganjaju i obaraju i da se *urče time...
                  Šumi nije ni imao mnogo prilika da izgubiti H2H jer je taj dio karijere vozio uglavnom za Ferrari u kome se znao red

                  Comment


                  • Fandjo nije italijan.

                    Comment


                    • Originally posted by Alan View Post
                      Fandjo nije italijan.
                      Ajde...
                      Zašto? Jer se nije rodio u Italiji?
                      Italijani su ozbiljna nacija i ne stide se svog porijekla nakon 2 koljena. Nisu to Srbi u Čikagu.
                      Deda mu se zvao Đuzepe, pa ti sada računaj
                      Last edited by forum1nick; 25-04-19, 13:36.

                      Comment


                      • zanimljivo ja sam mislio da je Fandjo argentinac posto je tamo rodjen i samo to sam znao. a sad sam saznao da su mu i otac i majka imigrirali iz Italije.
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Originally posted by Alan View Post
                          Honda donosi novi motor u Baku za sva cetiri svoja vozaca. I dalje verujem da strategija sa 4 ili cak 5 motora moze da bude dobra.
                          Verstapen potvrdjuje moju teoriju.
                          https://www.motorsport.com/f1/news/v...mance/4375528/

                          Comment


                          • Originally posted by nidza View Post
                            Hvala Bogu nikome nije na kraj pameti da do tog nivoa obesmisli i upropasti svaki vrednost i čitavu tradiciju F1.

                            Glasan si i veoma uporan u ovom maštanju. Nije rešenje dodatna restrikcija, nego veća sloboda. Restrikcija može u budžetima, količini goriva, broju guma, i drugim ograničenim resursima, ali na samoj trci bi trebala da vlada potpuna strateška sloboda.

                            Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
                            Ne treba čovjeku braniti da mašta Vidiš da čovjek vidi F1 bez fabričkih ekipa, tjera najboljeg inženjera aerodinamike u istoriji autosporta, iz Ferrarijevog bolida vadi Ferrarijev motor,... Još u sve to da ubaci i ovalne staze

                            U suštini da bez restrikcija uz što više slobode za timove. Više od jednog dobavljača guma, pa neka ekipe biraju od koga će da kupuju. Dosipanje goriva obavezno! Razvoj agregata u toku sezone....

                            Na sve to bi bilo idealno kada bi se moglo implementirati ograničenje u budžetu, ali velike ekipe su već pokazale da to uspješno znaju da premoste.
                            Mani to im otključati. F1 je samo za najbogatije i "sirortinja" tu nema šta da traži.

                            Comment


                            • Originally posted by Alan View Post
                              joj Alane pa oni su jos pre sezone pricali o tome jel si ti spavao?
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Ja prico prosle sezone, citaju nas forum

                                Comment

                                Working...
                                X