Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by forum1nick View Post
    Ljudi, ja ne kažem da i tada nije bilo dominacije, nego da su imao bar neko oružje kojim si mogao da se pokušaš suprotstaviti.
    a gore si napisao

    Originally posted by forum1nick View Post
    Ustvari, samo u rijetkim sezonama smo imali situacije da se dvije ekipe ravnopravno bore za titule.
    ti meni stvarno nisi jasan.

    To je ljude dovodilo i na tribine i pored ekrana.
    prozivas mene odkad ja pratim F1 a jel se ti secas da u doba kad je Ferari dominiro da su ljudi gasili TV posle starta!
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • F1 smehotres. Ne prati se već par godina. Kad doživiš da Fetel osvaja samo zato što je u Red Bullu, a Hamilton u Mercedesu, pored živog Alonsa, shvatiš koja je to kršina od takmičenja.

      Riposa in pace F1

      Comment


      • @alan, gdje na tebe da se odnosi. Za tebe provjereno znam da nisi crveni

        @sam ja Ferrari dominaciju nikako nisam volio, ali u tu eru je Ferrari morao da uloži mnogo više znanja u vođenju utrka nego što su to mora da se radi zadnjih 10 godina.
        Zasluge Jean Todt su tu znatno veće nego danas kada Toto Wolff simulira zabrinutost. Wolff već u petak tačno u minut zna kada će za cijeli krug početi da obilazi ekipe sa začelja

        Pitao sam te od kada pratiš F1 da bih pokušao procijeniti koliko godina imaš. Ne znam, u 30-tim bi već trebao drugačije shvatati značaj novca u F1.
        Zbog tog novca svaka priča o jednakim bolidima nije realna. Ferrari neće svoj najbolji bolid nikada ustupiti HAAS-u. Jednako neće ni druge fabričke ekipe. (Isti je slučaj u u MotoGP) Uzgred, već vidimo kolika je gledanost utrka jednakih bolita. Familija i to ona uža i redar poneki.

        Zašto onda ne učiniti ono što je moguće da bi se smanjila monotonija? Zato jer to smeta nekoj partiji Zelenih u nekom EU parlamentu? Smiješno, ali istinito i tužno.

        Comment


        • @sam ja sam već bio mator kada je Ferrari počeo dominaciju, ali to opet ide u prilog tome da smo i ranije rijetko imali 2-3 "jednaka" proizvođača na gridu. Ili ti misliš da su tada drugi bili jednaki Ferrariju.

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            F1 smehotres. Ne prati se već par godina. Kad doživiš da Fetel osvaja samo zato što je u Red Bullu, a Hamilton u Mercedesu, pored živog Alonsa, shvatiš koja je to kršina od takmičenja.

            Riposa in pace F1
            Ja jesam navijao za Alonsa, ali valjda ti je poznato da ga je Hamilton dobio u svojoj ruki sezoni i to u istom, dominantnom bolidu McLaren Mercedesa?
            To mislim je ujedno i jedina sezona u kojoj je Alonso izgubio H2H protiv vozača istog bolida.
            Zanimljivo je da je te godine konstruktorski McLaren završio sa 0 (nula) bodova.
            Last edited by forum1nick; 23-04-19, 17:23.

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              F1 smehotres. Ne prati se već par godina. Kad doživiš da Fetel osvaja samo zato što je u Red Bullu, a Hamilton u Mercedesu, pored živog Alonsa, shvatiš koja je to kršina od takmičenja.

              Riposa in pace F1
              Navedi jednu sezonu gde prvak nije bio u najboljem autu.

              Comment


              • To je mogao samo Šumaher
                ¡Si Señor!

                Comment


                • Prost i Sena takodje, uz malu pomoc sa strane. Hamilton naravno.
                  Last edited by Alan; 23-04-19, 18:48.

                  Comment


                  • Originally posted by somborac View Post
                    To je mogao samo Šumaher
                    I to samo jednu sezonu

                    Comment


                    • Malo manje proklizavao od ostalih nije bilo vozacke konkurncije i eto titule.

                      Comment


                      • Originally posted by forum1nick View Post
                        Ja jesam navijao za Alonsa, ali valjda ti je poznato da ga je Hamilton dobio u svojoj ruki sezoni i to u istom, dominantnom bolidu McLaren Mercedesa?
                        To mislim je ujedno i jedina sezona u kojoj je Alonso izgubio H2H protiv vozača istog bolida.
                        Zanimljivo je da je te godine konstruktorski McLaren završio sa 0 (nula) bodova.
                        Ruki pobedio aktuelnog prvaka, u istom autu, to samo Hamilton moze.

                        Comment


                        • @sam
                          Sada dođoh do desktop računara, pa...
                          U sezonama u kojima ti vidiš borbu 3 ekipe broj pobjeda:
                          2003: Ferrari 8, Williams 4, McLaren 2
                          2010: RBR 10, McLaren 5, Ferrari 5

                          Koliki procenat pobjeda neki bolid treba da ostvari da bi ga ti smatrao dominantnim 80%?

                          Comment


                          • Evo, Berger misli isto...

                            https://www.motorsport.com/f1/news/b...level/4374478/

                            Comment


                            • Originally posted by forum1nick View Post
                              @sam
                              Sada dođoh do desktop računara, pa...
                              U sezonama u kojima ti vidiš borbu 3 ekipe broj pobjeda:
                              2003: Ferrari 8, Williams 4, McLaren 2
                              2010: RBR 10, McLaren 5, Ferrari 5

                              Koliki procenat pobjeda neki bolid treba da ostvari da bi ga ti smatrao dominantnim 80%?
                              2012 je mogla da bude dobra da se Barni nije uplasio dominacije RB iz 2011.
                              9 pobeda RB 2010.

                              Comment


                              • Originally posted by Alan View Post
                                Ruki pobedio aktuelnog prvaka, u istom autu, to samo Hamilton moze.
                                Pa nije baš tako jednostavno kao što si ti napisao, bilo je tu svega, baš svega, a na kraju su ti sukobi izrodili da McLaren završi sezonu bez bodova.
                                Tada je bilo mnogo teže pogoditi setovanja i balans bolida. Za rukija skoro nemoguće. Hamilton je zvanično bio potpisan kao drugi vozač, a više od pola sezone je njegov box bukvalno krao podatke setovanja Alonsovom dijelu garaže. Kada je Alonso definitivno shvatio da Hamilton neće igrati P2 ulogu zaustavio je dijeljenje podataka i našao se u nemilosti Rona Dennisa (prvog čovjeka McLarena i zaštitnika Hamiltona još od karting dana).
                                To je vjerovatno i najveća greška u karijeri Rona Dennisa. Uspjeo je da izubi dobijenu titulu i ostane bez drugog najboljeg vozačkog dvojica F1 istorie (žuta kaciga i profesor su bez konkurencije).
                                Alonso mu se za to zahvalio tako što je svjedočio da je McLaren koristio nelegalno pribavljene podatke (kupovinom radnika) od Ferraria. Ovo je definitivno bila najveća greška Alonsa jer je označen kao cinkaroš i time je sebi zatvorio mnoga vrata u F1.

                                Comment

                                Working...
                                X