Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hoćete da je otvorim temu za Monako? Otvaram ju na drugom forumu, pa ću imati spremljen tekst.

    Comment


    • Mislim da će to Vanja otvoriti. Jer ipak je to istoriska staza. A on to voli

      Comment


      • Ah da, mislim da je već rezervisao. Izvinjavam se

        Comment


        • Rezervisao je nekoliko staze, ali pitaj ga svjedno. Možda su mu iskrsle neke obaveze.

          A inače ja sam rezervisao Ostin

          Comment


          • Bastia, ajde pošalji mi na privatnu link sa ti tekstom ako ti nije problem... Kontam da bi trebalo da ti prepustim, obzirom da sam zaboravio i da sam rezervisao i da je sledećeg vikenda

            Comment


            • http://www.autosport.com/news/report.php/id/118966

              http://www.autosport.com/news/report.php/id/118979

              Comment


              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                Bastia, ajde pošalji mi na privatnu link sa ti tekstom ako ti nije problem... Kontam da bi trebalo da ti prepustim, obzirom da sam zaboravio i da sam rezervisao i da je sledećeg vikenda
                Biće za vikend.

                Comment




                • http://www.bbc.com/sport/0/formula1/32751118

                  Comment


                  • Bernie dakle ima neki dil sa Pirelliem. Kao što smo odavno i pretpostavljali... Što se tiče kupovnih bolida, Toro Rosso je radio tako sa RB bolidima prvih godina i nije bilo nešto posebno loše...

                    Dopunjavanje goriva se vraća? Ne znam ni zašto su ga izbacivali, uvek je zanimljivo kad se mešaju strategije do kraja... Samo neka izbace i ograničen protok.

                    Comment


                    • Sve su to još uvijek samo prijedlozi i još ništa nije sigurno.

                      Comment


                      • Sviđaju mi se sve predložene mere. Ovo za izbor guma kad bolje razmislim uopšte nije loše - što više izbora za timove to bolje...

                        Comment


                        • Da, to sa gumama bi moglo biti odlično.

                          Još jedna novost...

                          Comment


                          • Čim je napraviš stavljam je kao važnu temu pa da cepamo s diskusijom.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Problem te skupoće leži u stavu i filozofiji o razvijanju bolida tokom određenog perioda. Da li bolid tokom sezone/a (iz trke u trku, iz sezone u sezonu) treba da se ubrzava zahvaljujući detaljima ili nekim radikalnijim, hajde tako da kažem, manje detaljnim stvarima. Pravilnik je toliko skupljen da je zaista jako teško pronaći neki trik kojim može da se nadoknadi nekoliko desetinki. Sve se većinom svodi na softver i hardver, a naravno da je to skupo jer ti trebaš i sam taj softver i hardver da razvijaš zajedno sa bolidom. Brain power je mnogo jeftiniji od softvera i hardvera, te tako može s vremenom da se istakne neki inženjer iz siromašnijeg tima. Gde je bila Honda na kraju 2008. a gde je bio Brawn GP 2009.? Ovo je ekstreman primer koji navodim zato što dvostruki difuzor prvobitno nije smeo da bude dozvoljen u pravilniku, ali hoću da vam pomognem da pokupite moju poentu. Dakle, jedna na papiru prosta stvar je donela čitavu sekundu prednosti. Nosni prorez na Ferrariju 2008. je navodno donosio pola sekunde a sa zagledanjem bolida je mogao da se izmisli. Zabranjivanje aerotunela je no-no. Po meni bi trebali da se povećaju sezonski testovi. I ovo malo što postoji maksimalno režu, a ovamo žele kalendar od 20+ trka. Gde je logika? Sezona može da bude super sa 18 trka, sa 2 i po po mesecu prosečno. Da sezona počinje sredinom Marta i da se završava oko 1. Novembra. Kada imamo blokove od po nekoliko trka za kratak period, tada znamo šta će se desiti ako neki tim ima prednost. Te blokove treba preseći testiranjima kako bi neki tim nadoknadio a neki izgubio na tempu (figurativno rečeno izgbio).

                              To da se biraju gume je po meni super ideja. Eto veće šanse za neke timove.

                              Vraćanje dolivanja goriva... pa ne vidim baš poentu toga kada bolidi sada troše realno malo goriva. Ako budu išli na dva stajanja znači voziće sa po 35 litara kada su najteži. Tu gotovo i da neće biti razlike i situacija da lakši bolid sustiže i prestiže teži jer je težinska razlika 30-ak kg. Po meni bi trebalo izbaciti da se moraju vozitii obe smeše guma tokom trke. Staviš 2 puta primarne i eto tebe s jednim zaustavljanjem do dobrog rezultata.
                              Last edited by MarkedOne8; 16-05-15, 22:06.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • http://trke.rs/fia-od-2017-vraca-dolivanje-goriva/

                                Ne svidja mi se ovo pravilo vezano za gume,mada ne znam ni koliko je ovo pouzdana informacija.
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X