Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Ok, to je mišljenje za Senu. Reci mi drugi deo tvog odgovora. Šta misliš o Prostu? Osvojio je tog vikenda pol-poziciju i bio je ispred u trci. Da li je zaslužio da ga na taj način izbaci iz trke ili je makar zaslužio da ga pošteno obiđe?
    Sena je kreno u manevar i tu nista nije pogresno. Sena je isto uradio i onom drugom vozacu kad je nastavio trku, na istom mestu gde je napao Prosta napao je tog drugog i bez kontakta prosao. Znaci ne moze se samo Sena kriviti i Prost snosi deo ako cemo posteno. Ali to je po meni trkacki incident.

    Istu stvar je Šumaher uradio Žaku Vilnevu 1997. godine na Hungaroringu. Takođe je kažnjen i diskvalifikovan iz šampionata što znači da je izgubio i drugo mesto u šampionatu.
    Sumi je to uradio u Jerezu. Za tako nesto u Nascaru ne bi bio kaznjen jer tamo se bore i zubima da zadrze poziciju ali F1 je nesto drugo, finije.

    A ovo ti je preticanje Raikkonena nad Fisichellom na istoj toj stazi samo 2 krivine kasnije. (Tada nije bilo ni DRS-a ni KERS-a)
    Eh pa Kimi je sedeo u daleko brzem bolidu a Sena je imao iste brzine kao i Prost.
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Nisi ni blizu realnim i objektivnim izjavama i stavovima, ali nema veze. Lepo me je zabavio i nasmejao ovaj razgovor.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Nisi ni blizu realnim i objektivnim izjavama i stavovima, ali nema veze. Lepo me je zabavio i nasmejao ovaj razgovor.
        Pa ti pises neobjektivno, jel si ti bio navijac Prosta?

        Sena nije kaznjen zbog tog incidenta vec zato sto je preseko sikanu. To bi trebao znati.
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Nisam ni bio rođen kad je Senna poginuo a kamo li kad se desio taj incident. Koliko sam gledao dokumentarce o Senna vs Prost, više naginjem na Senninu stranu ali realnost je realnost. A to što su ga kaznili za sečenje šikane je izgovor za diskvalifikaciju koju je i bez toga zaslužio. Isekao je šikanu ali nije dobio na vremenu. Imaš i u Monci prvu krivinu koja ima identičnu zaustavnu putanju sa preprekama koje te teraju da ideš levo-desno i gubiš vreme ako želiš ili moraš da presečeš.

          Ja samo hoću da ti dokažem da ne može da se to gleda tako. Hajde da se pobijemo, polupamo da publika pada u trans. Gde je kvalitet i talenat da se zaletiš u nekog kao najveći primitivac i ‚‚nadmudriš" ga na nepošten način?
          A što se tiče preticanja, ako si pratio ovaj forum a i strane forume, video bi da su mnogi protiv veštačkih preticanja kao što je DRS, ali zbog trenutnog modela pravila i DRS ima svoje opravdanje zašto postoji.
          Last edited by MarkedOne8; 19-04-15, 21:41.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Marked pazi, i ja sam u istoj situaciji, rođen sam uveliko nakon Senne, pazi da te ti dokumentarci ne zaslepe. Mnogo se tu diže Senna kao Bog, F1 (čitaj Bernie i kompanija) je tu vidio priliku za marketing i mnogo ga je dignuo nakon smrti. O mrtvima sve najbolje, Senna je bio definitvno među tri/četiri najbolja ikada, ali nije bio baš onakav kakvim se prikazuje...


            Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            Ako ti taj neko smeta sto da ne pokusas da ga izguras to se zove "bump n run" i deo je trkanja u Nascaru.
            Čekaj, čekaj, jesi ti zaboravio šta sam ti pričo prije par sati?
            Udariš nekog u F1 i tvoja trka je gotova zbog slomljenog krila, a ne njegova. Rekao sam ti kako štete na vozilu utiču u NASCAR-u a kako u F1.
            A, kao što si tvrdio ako te taj vozač prvo izgura sa staze, kako ćeš mu vratiti. Objašnjavao sam ti šta će se desiti u F1 ako nekog izguraš sa staze. Jedino da ga čekaš da te stigne za cijeli krug...

            Comment


            • Originally posted by Bastia33 View Post
              Marked pazi, i ja sam u istoj situaciji, rođen sam uveliko nakon Senne, pazi da te ti dokumentarci ne zaslepe. Mnogo se tu diže Senna kao Bog, F1 (čitaj Bernie i kompanija) je tu vidio priliku za marketing i mnogo ga je dignuo nakon smrti. O mrtvima sve najbolje, Senna je bio definitvno među tri/četiri najbolja ikada, ali nije bio baš onakav kakvim se prikazuje...
              Nisu to baš pravi dokumentarci od nekoliko sati. Više nizovi videa, ali vrlo malo. Da, slažem se da o mrtvima sve najbolje ima efekta. Ne bih se ni uplitao u te priče, samo sam hteo da pomenem to da bih bio nepristrasan u ocenjivaju udesa Suzuka 89.
              Last edited by MarkedOne8; 19-04-15, 23:44.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Ma samo da ti napomenem da te ne zeznu.

                Inače kad smo već na toj temi, u to vrijeme predsjednik FIA-e je bio francuz Jean-nešto Balestre (nije ni bitno, guglajte) koji je bio jako dobar sa Prostom. On je navodno i donio tu odluku da se Senna kazni i da titula ide Prostu...

                Comment


                • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                  Nisam ni bio rođen kad je Senna poginuo a kamo li kad se desio taj incident. Koliko sam gledao dokumentarce o Senna vs Prost, više naginjem na Senninu stranu ali realnost je realnost. A to što su ga kaznili za sečenje šikane je izgovor za diskvalifikaciju koju je i bez toga zaslužio.
                  A sto ju je zasluzio? Sto je pokusao da pretekne Prosta? Eh kad bi za to kaznjavali jebo trkanje. Mada danas i kaznjavaju za to zato mi se gadi FIA.

                  Ja samo hoću da ti dokažem da ne može da se to gleda tako. Hajde da se pobijemo, polupamo da publika pada u trans. Gde je kvalitet i talenat da se zaletiš u nekog kao najveći primitivac i ‚‚nadmudriš" ga na nepošten način?
                  Sena nista nije uradio neposteno. Napao je Prosta isto onako kako je nekoliko krugova kasnije napao onog drugog na istom mestu i prestigo ga. Samo sto je sa Prostom doslo do kontakta, trkacki incident.

                  A što se tiče preticanja, ako si pratio ovaj forum a i strane forume, video bi da su mnogi protiv veštačkih preticanja kao što je DRS, ali zbog trenutnog modela pravila i DRS ima svoje opravdanje zašto postoji.
                  Pa ja sam prvi protiv DRS-a. Zamisli da je DRS bio u Imoli 2005 i 2006 ili u Turskoj 2006, ostali bi uskraceni sjajnih duela i nadmudrivanja dva aktera Alonsa i Sumija.

                  Da, sedeo je u bržem bolidu a Fizikelin bolid je osvojio i konstruktorsku i vozačku titulu. Tu trku je startovao sa 18. pozicije i pretekao Fizikelu u poslednjem krugu za pobedu. Al' šta god ja da kažem, ti ćeš me poklopiti neosnovanom tvrdnjom.
                  Ej te godine je Mclaren imao 2 pobede vise od Renaulta. Bio je brzi bolid ali i nepouzdan. A i naso si koga ces porediti Kimija sa Fizikelom, naspram Sene koji je imao Prosta.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • @Bastia Ma ok . Ali lično za sebe nemam interes ili želju da debatujem ko je kakav tada bio, mada me i ne interesuje. Ako su svetski šampioni ili vredni pominjanja, ok, ali ništa manje i ništa više od toga. Moj opseg je 2002. pa nadalje.

                    Što se tiče FIA i sudijskih odluka, lepo je to što su uveli od prošle sezone, a to mislim da je i pre falilo. Pre se znalo samo za drive-through ili stop&go. Tu ti ode 15-30 sekundi za neke glupe sitnice. Zato su im ruke bile vezane u mnogim situacijama jer ako se ne kazni - zašto se nije kaznilo. Ako se kazni - kazna bude prejaka i trka za najmanju sitnicu bude uništena. Zato sad mogu da fino balansiraju i dodaju pravednije kazne kao npr. +5 ili +10 sekundi na dodatno vreme. Nije ovaj model savršen, ali je svakako korak napred ako mene pitate.

                    Sam, mani se Sene. Odgovori mi slobodno, ali nemoj da si spomenuo Senu u sledećem postu, ok?
                    Znači. odgovori mi kako vidiš situaciju iz Prostovog ugla.

                    A evo i primera Australia 1994.


                    (Ignorišite naziv videa, nisam mogao da nađem drugi. Naziv videa je nebitan)

                    Dakle, hoću odgovor za Suzuka 1989 iz Prostovog ugla, znači bez pominjanja Senne, i hteo bih viđenje situacije Adelaide 1994.

                    Screw that. Ovo je najbolji primer!



                    Da li je Grosjean po tebi dobro postupio? Jel' i ovo trkački incident?
                    Last edited by MarkedOne8; 20-04-15, 00:13.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Australija 94 nemoze da se posmatra izdvojeno, nego kao sled dogadjaja cele sezone.

                      Comment


                      • Znači. odgovori mi kako vidiš situaciju iz Prostovog ugla.
                        Kako vidim? Rekao sam trkacki incident.

                        i hteo bih viđenje situacije Adelaide 1994.
                        Sumi u Nascaru za to ne bi bio kaznjen ali u F1 je za ovo mogo dobiti kaznu jer je namerno udario Hila kao i Vilneva '97.

                        Da li je Grosjean po tebi dobro postupio? Jel' i ovo trkački incident?
                        Grozan nije namerno to uradio(a i sto bi) dakle trkacki incident.
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Znači, stavimo životinju sa IQ od 30-40 u bolid. Ako udari nekoga to je trkački incident zato što nije bilo s namerom? Kako nešto može da se proceni da nije ili jeste s namerom? A šta ćemo sa bump'n'run tehnikom koja je očigledno namerna?

                          http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...atal_accidents

                          5 smrtnih slučajeva nakon Earndhardta.
                          Last edited by MarkedOne8; 20-04-15, 11:15.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Ej Nascar je Sprint Cup i od 2001. nije bilo smrtnih slucajeva. Kazem ti IndyCar i F1 su daleko opasniji, eto Bjanki je u komi a vozac IndyCara Den Veldon je pogino 2011. godine.

                            Znači, stavimo životinju sa IQ od 30-40 u bolid. Ako udari nekoga to je trkački incident zato što nije bilo s namerom? Kako nešto može da se proceni da nije ili jeste s namerom?
                            Znaci Grozan je glupa zivotinja Pa kako je onda dobio superlicencu za F1? Ono na startu nije bilo namerno, bio je neoprezan i to je to. U Nascaru ima "X" takvih incidenata i niko ne dobija kaznu zbog toga.
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Upravo tako. Bio je neoprezan, preoptimističan ili neprecizan. Isto kao što sam sebe kazniš kad si neprecizan pa izletiš u šljunak, isto tako te komisija kazni kad ‚‚izletiš" u drugog vozača. Kobayashi, Alonso i Hamilton moraju da budu precizni i pažljivi, a Grosjean ne mora? Zamisli da su svi kao Maldonado i Grosjean, koliko bi na stazi bilo trkanja sa štopericom a koliko udesa? On nije imao nameru da napravi to što je napravio, ali je morao da bude pažljiviji i oceni distancu između bolida i bele linije te ostavi prostora za Hamiltona. O, evo lika iza mene koji hoće da me pretekne, ae da ga zakucam u zid pa nek ide život.
                              Trkački incident je kada vozač se može reći da vozač nije imao kontrolu nad situacijom i kada incident nije mogao da se izbegne. Za to su uglavnom zaduženi nepredvidivi ili neočekivani uslovi na stazi ili tehnički kvar.
                              Last edited by MarkedOne8; 20-04-15, 11:49.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • A sta kazes za ovo. Ko je ovde kriv i jel neko kaznjen?

                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X