Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Formula 1

    Čoveče, ovaj Red Bull zaista ima odličan bolid... Fetel (uz malo više sreće nego prošli put) može lagano do pobede... Nadam se da će i stari lisac makar do podijuma...


    Comment


    • Odg: Formula 1

      Stvarno Red Bull ima stvarno brz bolid,ali Alonso ne zaostaje puno uopste &8@^J Tako da ce sutra biti zanimljivo.

      Sutra bi trebao odmah na startu da uzme Webera, ja mislim da ce ga uzeti 100% u 1 krugu I#^@8


      Vamos Nando %QWT&W

      Comment


      • Odg: Formula 1

        Videćemo... Alonso svakako uvek agresivan na startu...mislim da će zavisiti i od taktike za polazak ova 2 Red Bulla ...


        Comment


        • Odg: Formula 1

          Latest weather models indicate that outlying showers ahead of the main band of wet weather could hit Melbourne between 4pm and 7pm local time. The race begins at 5pm and by this time wind speeds will strengthen to around 30 km/h, gusting towards 40 km/h at times.

          The maps shown indicate the predicted movement of rainfall for Sunday. A band of rain will fragment as it passes over Victoria leading to showers with occasionally prolonged spells of light or moderate rain at times. The heaviest of the rain is expected to fall at Albert Park after the race.

          Thanks to the warm but strong north-westerly wind, temperatures will increase significantly tomorrow. A maximum air temperature of 29 or perhaps 30 degrees Celsius is expected.

          Comment


          • Odg: Formula 1

            Kad se ćera ovo sutra?

            Comment


            • Odg: Formula 1

              08:00 po nasem vremenu...

              Comment


              • Odg: Formula 1

                Fantasticna utrka,ali na ovakavu utrku uticali su vremenski uslovi,pa je tesko da ce sledeca utrka biti i upola zanjimljiva kao ova!
                Jadni Fetel,samo toliko o njemu!
                Baton je iskoristio pametan potez svog boksa,rizik se isplatio!
                Kubica lagano i pametno do postolja.
                Masa me razocarao,covjek je bio pretican od Webera i Hamiltona,a nikog nije posteno pretekao,a zadrzavao je Alonsa kada je bio najbrzi!
                Alonso je fantasticno odvezao utrku,poslije okretanja na startu do 4.mjesta,a Sumaher je uz prosjecan bolid iscupao 1bod.
                Zao mi je Webera,covjek odvezao pred svojom publikom hrabro i muski,sto ga je i kostalo na kraju,ali svaka mu cast!

                Ovo je Formula1,kada je zanimljivo od prvog do zadnjeg kruga!
                sigpic
                Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                Comment


                • Odg: Formula 1

                  Strasna trke,samo prvi krug je bio zanimljiviji od cijele velike nagrade Bahreina.Na kraju pobjeda Batona koji ce zeljeti sve da razuvjeri,pa i mene,da nije slucajno dosao do titule,da je veliki vozac.Robert Kubica fenomenalan,drugi,sa jednom fantasticnim startom,posle je izdrzavao sve napade,pokazao da je sjajan vozac,doveo jedan prosjecni Reno do podijuma,do drugog mjesta.Podijum je zaokruzio Felipe Masa,koji je danas imao mnogo problema,mucio se,bio sporiji od Alonsa,ali ne samo od njega,i od Hamiltona,Vebera,ali prevazisao krizu i smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za Fernandom.Alonso sjajan,kako je samo vozio,nije imao srece u prvoj krivini,zakacio ga je Baton,okrenuo se Fernando na stazi,zakacio Sumahera,pao na zacelje.Ali vozio je fenomenalno,probijao se kroz grid,na kraju malo rizicna strategija Ferarija da ne idu na jos jedno mijenjanje guma,ali im se isplatilo!Hamilton strasan danas,cista suva brzina,vozi momak fenomenalno,na kraju dva kruga prije kraja umjesto da preuzme 4. poziciju zbog gluposti Vebera je izgubio i 5. od Rozberga.Meklaren je pravi pobjednik sto se mene tice danas,pokazali su da su konkurentni,brzi imaju mnogo razloga za zadovoljstvo!Mercedes ipak daleko od borbe za podijum,imaju stabilan,ali ne toliko brz i konkurentan bolid.Sumaher je odlicno krenuo,pretekao Nika,ali taj kontakt sa Alonsom u prvom krugu ga je natjerao na prinudni boks,zamjenu prednjeg stabilizatora,pao je na zadnje mjesto i za njega je trka za neki ozbiljniji plasman vec tada bila zavrsena,posle je vozio bez nekog rizika,mirno,tek na kraju pokazao malo zara i u zadnja dva kruga pretekao Algesuarija i De la Rosu i dosao do zone bodova.Cijeli vikend ima problema sa Alonsom juce je bio ljut na njega jer ga je blokirao u brzom krugu,danas je bio kolateralna steta kontakta Baton-Alonso.Niko slicno kao Sumaher,vozio je bez nekih gresaka,jednostavno nije mogao da izvuce nista vise iz bolida,na kraju ni kriv ni duzan uzeo 5. mjesto,ustvari na poklonu moze da se zahvali Veberu,koji je napravio nevidjenu glupost zeleci da pretekne i Hamiltona i Alonsa upropastio je i sebe i Luisa,pao na kraju na 9. mjesto,bas glup potez od jednog tako iskusnog vozaca.Fetel opet malerozan,vodio je trku,bio najbrzi,opet problemi sa bolidom,ovoga puta sa kocnicama i morao je da zavrsi trku,iako je u prvi mah djelovalo da je to vozacka greska,nije bilo tako.Red Bud je i najveci gubitnik ove trke i dosadasnjeg dijela sampionata,najbrzi su i briljiraju na treninzima,ali nemaju stabilnost,pa samim tim lose prolaze u samoj trci,tako je bilo i prosle godine.Ferari je brz i stabilan,Meklaren je mnogo napredovao,imaju brzinu,stabilnost,Luis je danas cijedio,izvlacio maksimum iz bolida,bez ikakvih problema,sjajne vijesti za njih.Mercedes je tu,cetvrta sila sampionata,ali su potrebna neka podesavanja,posto trenutno nisu konkurentni,pogotovo ne na trci.
                  Slijedi trka za veliku nagradu Malezije,na stazi Sepang,vrlo vjerovatno i kisna,vec sledece nedelje!
                  sigpic

                  Comment


                  • Odg: Formula 1

                    Trka je bila odlicna,ali glavni razlog tome je kisa,stvarno mi je zao Fetela,covjek je nevidjeni baksuz,Baton zvani sreckovic,Kubica iskoristio datu situaciju,drago mi je zbog Mase,Veber glupi opali Hamiltona i sprijeci ga da prestigne Alonsa,Sumi je vec na samom startu imao nesrecu da ga zakaci bolid Alonsa i sjebe mu prednje krilo,Rosberg takodjer odlican,jos da dodam kako je Hamiltona sjebao prvenstveno njegov tim,sto su ga pozvali u box,sledeca ce trka biti izuzetno dosadna,jer smo i na ovoj trci vidjeli cim se je staza prosusila,preticanje je bilo svedeno na minimum,jedino nam preostaje da na vecini trka Bog da kisu i eto nam uzbudjenja.

                    Comment


                    • Odg: Formula 1

                      Pa mislim da su ocekivali da ce svi jos jednom otici u boks,a i zeljeli su na taj nacin da profitiraju,Luis nije mogao nista Kubici,pa su isli na to da ga prodje zahvaljujuci boksu,a i bili su Luis i Veber ubjedljivo najbrzi na stazi posle drugog pita,ali su zato rizikovali strasno sa Batonom na prvoj zamjeni pneumatika i to im se isplatilo @(*6sd$%
                      sigpic

                      Comment


                      • Odg: Formula 1

                        Fenomenalna trka, pravo ubuđenje do samog kraja, ovako treba da izgleda F1 +*@WT*48* Ali, sve je posledica kiše i lošeg vremena, dok pravi razlozi za monotone trke i dalje ostaju. Samo da molimo Boga da bude što više kiše i onda će biti ludnica. Fetela opet izneverio bolid, pa dokle više ovako $JS}| &*(@W6 (&$E# Džaba je taj Red bul najbrži, ali to je samo jedan krug, a trka traje 50/60 krugova - ne mogu da verujem da je ovoliko nepouzdan. Žao mi je dečka, samo da mu ovakve stvari ne ubiju samopouzdanje i demotivišu ga - ali on je jako mlad, verujem da će preći preko svega +*@WT*48* Baton rizikovao, otišo prvi po slikove i pametnom vožnjom tokom cele trke pobedio, svaka čast. Za mene je heroj dana Robert Kubica - kako Poljak vozi to je neverovatno, taj Reno je samo jedan prosečan bolid i ništa više, a uspeo je da ga dovede do drugog mesta &8@^J Njega niko nije mogao da obiđe, čak ni Hamilton kad je onako ludovao, posle ni Masa - vožnja za respekt. Alonso takođe fenomenalan, pad na začelje i onda probijanje do vrha, pametna agresivna vožnja, da je uspeo da obiđe Masu možda bi mogao i Kubicu, ali to je sve nagađanje. Hamilton je stvarno brz, ali previše agresivan, kako samo troši te gume, to će mu biti najveća prepreka ove sezone - zeznu ga Weber, koji je potpuno sagoreo od želje za dobrim rezultatom pred domaćom publikom, grešio je mnogo. Mihael standardno nabija kilometre, još uvek vraća ritam, ne pravi greške uopšte i izvlači max iz tog bolida - moraju značajno da poboljšaju Merc jer je definitivno iza Red bula, Ferarija i Meklarena. Sledeći je Sepang i nadam se da će biti loše kišovito vreme da se uzbuđenja nastave!
                        The most important thing is to stay truthful to who you really are, and be down to earth.
                        As soon as you believe you are the best, you are not the best any more.
                        From that stage there is no progress.

                        Comment


                        • Odg: Formula 1

                          [quote author=Vladan link=topic=2406.msg120287#msg120287 date=1269764491]
                          Pa mislim da su ocekivali da ce svi jos jednom otici u boks,a i zeljeli su na taj nacin da profitiraju,Luis nije mogao nista Kubici,pa su isli na to da ga prodje zahvaljujuci boksu,a i bili su Luis i Veber ubjedljivo najbrzi na stazi posle drugog pita,ali su zato rizikovali strasno sa Batonom na prvoj zamjeni pneumatika i to im se isplatilo @(*6sd$%
                          [/quote]Jbg,u slucaju Batona profitirali,kod Hamiltona ne i to bi bilo to,zao mi Hamiltona.

                          Comment


                          • Odg: Formula 1

                            Koji kralj &8@^J http://www.index.hr/sport/clanak/tko...na/483240.aspx

                            Comment


                            • Odg: Formula 1

                              Evo za sve koji vole detalje, analize, gossip i tako to:
                              http://www.planetf1.com/race-feature...From-Australia...
                              +*@WT*48*
                              The most important thing is to stay truthful to who you really are, and be down to earth.
                              As soon as you believe you are the best, you are not the best any more.
                              From that stage there is no progress.

                              Comment


                              • Odg: Formula 1

                                Ma puko sam kada sam video kako je prošao Fetel... a tačno sam znao, zato i napisah posle kvalifikacija da ako bude imao sreće može osvojiti prvo mesto...koje sranje jbt...
                                Da je bilo interesantnije nego do sada - bilo je ... svaka čast. Ajmo Malezija, nadam se još boljoj trci... +*@WT*48*


                                Comment

                                Working...
                                X