Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2013. - Uzivo komentarisanje meceva

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne znam sta ste pisali, a mrzi me da citam ove silne stranice, ali da dam neko svoje misljenje.
    Gledala sam do polovine 3. seta, tj. prestala sam da gledam kad je Djokovic poklonio brejk nazad Nadalu i onda mi je bilo jasno da gubi, iako sam do tog gema bila ubedjena da dobija, zato sto ga je vozao po onom terenu, Nadal nije znao sta ga je snaslo, imao je onaj njegov uplasen pogled ka strikanu...ali onda ga je Djokovic svojim poklonima bukvalno vratio u mec i ovaj je to normalno prihvatio.
    Po meni, Djokovic je i juce dokazao da je bolji od Nadala, da ima resenje za sve sto ovaj baci na njega, ali vec duze vreme on se pati sa fizickom spremom, dise na skrge posle prve duze razmene i to je ono sto je presudilo juce.

    Verujem da ce posle ovog da mu dodje iz dupeta u glavu, da treba da radi, da se koncentrise samo na tenis i nista vise i da ce se spremiti za sledecu sezonu, jer je zaista steta da ne ispuni svoj kapacitet.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Рафа целе године доминира над свима, сложили смо се да му нико ништа не може, приметили смо да се није скроз доказао са свим јаким играчима и гајили наду да можда и није тако добар, хоћемо да га проверимо и т.д. стрепели смо да ли је Ноле права провера за Рафу, јер Ноле ове године евидентно клима, те фали кондиција, те фали самопоуздање, те бекенд паралела, те и тај први сервис.. стрепње се оствариле, Ноле није фит да се носи са Рафом... Ноле је ипак једини играч на свету који би могао да се носи са Рафом..

      и овако мањкав је имао Рафу на коленима, али нолетова мањкавост је уздигла Рафи самопоуздање и дала му крила... Новак је својом игром добијао поена, ништа му Рафа лако није поклањао... и ту предност је требало одржавати до краја сета.. како? па нормално, по уџбеницима! Имаш почетни ударац, серву, којом стекнеш иницијативу да брзо завршиш поен! Ноле није имао константан тај први сервис, често иде десетак сантиметра у аут! Бар да се повуче за десет сантиметра уназад од линије па да то улази у терен? И шта бива? Ривал осећа то и добија шансу, користи је и добија ветар у леђа, добија самопоуздање, тако надахнут има и снаге и воље и делује кондиционо напунпан, а са друге стране, ти остајш апатичан, разочаран, осећаш да ти не иде и да те ривал има, тада си без самопоуздања, без кондиције, психички си сморен и безвољан... ривал игра победнички плес, лепрша по терену, шармира публику и гледаоци стичу утисак да је недодирљив и непобедив, да је највећи, да је шампион над шампионима и све остало са аплаузима....

      мислим да је Ноле имао игру са надалом и носио се са свим тим новинама које је Рафа за њега спремио, али није могао напрасно да буде у форми и да има сигуран први сервис који би држао равнотежу.... џаба ти направиш брејк кад узмеш да сервираш ти не узмеш ни поен.. са тим се не добија меч... са неким слабијим и можеш да се изфолираш, али са Рафом не!

      Ноле се борио и видео да може, али када је схватио да му серва не иде како треба, спласнуо је и оставио борбу за неки други пут... зато је последњи сет ишао тако брзо, јер Ноле више није имао наде да на свој сервис може да одржи равнотежу...

      Не можемо ми више од њих да очекујемо неке спектакуларне новитете, то су формирани играчи, шта су до сада научили, научили то је то... само је питање ко колико жели да озбиљно ради на одржавању својих удараца и кондиције... Кад будем видео код Нолета да му је први сервис сигуран, бућу оптимиста! Није нормално да први играч на ранг листи у првим гемовима губи гем на свој сервис!!! ајд, после три сата игре, али увек на почетку? то је знак да фали... шта фали? нека његови "стручњаци" то решавају! Зашто их плаћа!
      sigpic

      Comment


      • Nećete da otvorite glavnu temu, sram vas bilo, već nas analitičare miješate sa 'običnim smrtnicima' koji komentarišu mečeve.

        Šalu na stranu, meč sam počeo gledati početkom drugog seta, pri rezultatu 2-1 i kod one skraćene BH dijagonale Nadala, neposredno nakon koje se Novak glasno ibretio kako ovaj pogađa nec, liniju, uglove i šta sve ne. Od tog trenutka Novak je otprilike počeo igrati tenis koji su 2011 godine proglašavali najefikasnijim tenisom ikad viđenim. S pravom !!!!!!! Ono što je Novak pokazao od 3-3 u drugom setu do 3-2 u trećem niko od današnjih igrača ne može ispratiti, zvao ili prezivao se on Nadal, Federer, Murray. Tu se javlja Novakova boljka, koja ga ove sezone prati iz turnira u turnir, nekonstantnost, oscilacije, nazovite to kako god hoćete. To se dešavalo na RG-u, to se desilo na WB-u, u Montrealu, na USO-u. Nije to posljedica lošije fizičke spreme, već čudnog psihičkog stanja u koje je Novak ušao. Mislim da je poraz na RG-u na njega ostavio mnogo veči trag nego što se to na prvi pogled čini.

        Što se Nadala tiče, momak je još jednom pokazao nevjerovatno srce i mentalnu snagu. Hajmo ga samo na trenutak uporediti sa Federerom glede toga. Sjetimo se RG-a i meča Federer-Simon. Roger svo vrijeme odlično igra i u jednom momentu je zapeo nogom na jednu neravninu u podlozi i prostro se po šljaci kolko je dug i širok. Cca sat - sat i po poslije tog pada psihički nije mogao doći sebi. Novak u 9. gejmu trećeg seta igra najefektivniji tenis u meču. Riternira na samu liniju, sa obje strane hvata lopticu rano kao Safin i što je još čudnije generiše isto snage kao i on. Ima odličnu vizualizaciju terena i tačno zna šta treba odigrati u kojem trenutku. Tu negdje se dešava taj Rafin pad i tri vezane brejk lopte koje imaju snagu set lopti. Kako Rafa odgovara ?! Naglo ustaje i pogađa IO forhend dijagonalu nakon Novakovog riterna na samu liniju. Poslije toga Novak poklanja drugi brejk loptu greškom iz forhenda, a treću Rafa spašava as udarcem od 201 km/h na sat, prvim u meču. Interesantno, Rafin pad je više škodio Novaku, nego samom Nadalu.

        Nemoguće je da se u mečevima protiv Nadala, u trenucima kada je igrač bolji u maltene svim statističkim podacima protivnik ne zapita kako to da je u rezultatskom minusu, kada suva statistika pokazuje da je superiorniji u odnosu na njega. To je još jedna Rafina vrlina, Novak je imao troduplo više asova od Rafe, ali pogledajte samo u kakvom trenutku je Nadal napravio svoj prvi (i jedini mislim) servis as. Ne dešava se to prvi put, tako je uvijek u Rafinim mečevima, nekad as, nekad poluvolej, nekad forhend na samu liniju, nekad BH DTL. Samo veliki šampioni na taj način izvlače mečeve i osvajaju najveće titule, a Rafa je upravo to, veliki šampion, sigurno najveći kojeg je tenis vidio. Ovakvu mentalnu snagu niko nije imao. Simptomatično je, s druge strane, da je meč kvalitetom bio lošiji od onih finala iz 2010 i 2011 iako su igrači, uzmemo li u obzir sve segmente, tehnički kompletniji.

        Novaka trebaju zabrinuti ovakvi porazi, lagano se pretvara u pravog chokera, koji se gubi kada je najpotrebnije. Ako takve poklone ne koriste Istomin, Wawrinka, Youzhny i slični, igrači poput Nadala i Murraya hoće. Još jednom ponavljam, Novak je morao i mora mnogo bolje koristiti svoj prime period, iako mislim da će nastaviti sa ovakvim oscilacijama sve dok ne osvoji jedini GS koji mu nedostaje. Nadal pak radi ono što je trebao 2011 (trebao, drugo je što nije mogao), iz turnira u turnir se približava Rogeru i ovaj put nema Novaka da čuva Rogerove rekorde. Dakle, Fedovci, jedina nada vam je da Andy 'pobudali' i upgraduje se kao Ivan Lendl 1985 godine ili se možete pozdraviti sa titulom 'GOAT'-a (mada se zna ko je GOAT uvijek bio)
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Prle, zasto otpisujes Djokovica?
          Onog trenutka kad on postane fizicki spreman kao 2011., a ja verujem da ce se to desiti, Nadal ce biti izgubljen kao juce tokom durge polovine 2. i prve polovine 3. seta.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Zato što mislim da je sve ovo stvar psihičkog, a ne fizičkog stanja. A mentalni problemi se dosta teže rješavaju od fizičkih. Kad nisi dobar u glavu, džaba ti sve.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Djokovic juce nije bio dobar u glavi, samo zato sto nije bio fizicki dobar i zato sto je umirao posle svakog duzeg poena. Onog trenutka kad bude bio spreman fizicki, kad zna da moze da se ganja sa ovim 5h+, ponovo ce ga dobijati gde god stigne.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Apsolutno se slažem da je najmanji problem fizička sprema, što se lepo i videlo noćas. Kriza je bilo, padovi su očekivani, uostalom sa obe strane, ali ono nikako (ne bih znala da ga imenujem).Samo otkud pad samopouzdanja i oscilacije u trenutku kada sa protivnikom možeš da radiš šta god hoćeš, kada si imao već slične probleme i kada težiš da dokažeš neke stvari svima, kada si u najboljoj fizičkoj i životnoj dobi za ubiranje kajmaka, sa samo jednim ozbiljnim protivkandidatom? (Ja ko papagaj.)
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • To sto kaze Bojana je tacno, jer pazite jedan zanimljiv trenutak: Djokovic u najduzoj razmeni na turniru 50+ udaraca pravi brejk i dize ceo stadion na noge, da bih nepuna dva minuta kasnije pretrpeo brejk sa nulom na svoj servis. Tacno se videlo koliko ga je taj poen istrosio....
                  Ali opet ja mislim da je najvise do glave - kada se generalno pogleda ceo mec
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Samo sto ja mislim da su glava i fizicka sprema strasno povezani i da je njegova losija fizicka sprema bila presudna.

                    A kod tog poena se bas videlo ovo sto ja pricam, pravi Djokovic bi posle takvog poena urlao, skroz bi drugacije proslavio poen, a on je samo podigao ruke i nasmesio se, napravio je duplu prilikom servisa u sledecem gemu, 3 minuta nije mogao da dodje do daha, dakle fizicki je nespreman ili makar nedovoljno spreman.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Питање је колико ће и Рафа овако добар да буде? Па можда дуго. Једино му Ноле нешто задаје проблем, осталих нема нигде, а Ноле има доста пацијената који гаје наду да му скину скалп и чак то и успевају... зато мислим да ће Рафа да се накупи трофеја и да ће без фрке да достигне све те рекорде. Ко год изађе да игра са Рафом размишља само о томе да буде леп на фотографијама, резултатске наде не гаји нико.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ma da ali najbolji pokazatelj Novakove sjebane glave su brejk lopte . Tacnije procenat spasenih brejk lopti Djokovica/realizacija brejk lopti Nadala - nazovite to kako vam se vise svidja .... Oih nekoliko spasenih su bile kada je Nadal imao 0-40 na Novakov servis pa Novak spasio jednu ili dve a ovaj ipak napravio brejk. Mislim da u toku meca Novak NITI JEDNOM nije spasio brejk loptu kada bi ona dosla posle 30-30 ili izjednacenja. To sve govori ...
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Nije stvar fizičke prirode kada Novak nakon Rafinog blok riterna koji pada na sredinu terena lopticu forhendom šalje u out, a u sljedećem poenu na brejk loptu istu grešku pravi iz bekenda i omogučava Rafi povratak u meč. Također, nije stvar fizičke prirode kad Novak na brejk loptu pri rezultatu 4-4 istu zapucava u mrežu i ne koristi 3 vezane, iako je samo minut-dva prije toga igrao kao da mu život zavisi od tog gejma. Isto tako nije do fizike to što kod rezultata 30:30 i 4-5 nakon odličnog servisa i Rafinog lošeg riterna, lopticu zapucava direkt u mrežu i daje Rafi set loptu. Nije to do fizike, već do psihe. Kada se pojavi igrač koji to zna iskoristiti, onda se desi ovo što se desilo noćas.
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Samo sto ja mislim da su glava i fizicka sprema strasno povezani i da je njegova losija fizicka sprema bila presudna.
                            како нису повезани? кад добијаш и кад ти је лепо, снага никад не мањка... кад ти нешто не функционише страх чини своје и снаге нигде нема!
                            sigpic

                            Comment


                            • Otvorena je glavna tema, pa se prebacite tamo
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment

                              Working...
                              X