Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by NI View Post
    Ja smatram da su 4GS najvaznija i dajem im 2/3 vaznosti. U onu preostalu 1/3 trpam 9 masters, WTF, ostale turnire i odnos pojeda i poraza.
    Ajde da posmatramo tu 1/3. Razliku izmedju GS i MS sam objasnio u prethodnom postu da se ponavljam. Sto se tice WTF on se igra na kraju sezone kad su igraci vidno istroseni i cesto nemotivisani sem ukoliko nije u pitanju borba za broj 1. Nadal je jednom izjavio da je njemu finale Dejvis kupa koji se igra posle WTF znacajnije. Sto se tice odnosa pobeda i poraza i to je relativno. Nadal moze komotno da igra samo sezonu sljake, RG i par turnira tipa 250 na betonu i verovatno bi zavrsio godinu bez poraza. Upravo GS prave razliku. Mozda se neces sloziti sa mnom ali upravo to sto je Nadal ispao u 1.kolu WB mu je omogucilo da osvoji Montreal i Sinsinati jer se nije trosio 2 nedelje kao Novak, Marej ili Delpo. Da je kojim slucajem Nadal osvojio WB gotovo sam siguran da ne bi osvojio ni Montreal ni Sinsinati, ovaj drugi bi verovatno i preskocio.
    I da zavrsim, hipoteticki da pitas bilo kog tenisera da li zele da osvoje 4GS i nijedan drugi turnir u sezoni ili da osvoje sve turnire u sezoni sem GS sta mislis kakav bi bio odgovor?

    Originally posted by NI View Post
    Za tebe sve to dugo nema znacaja, samo 4 GS-a. Oni za tebe cine 100%.
    Nisi me dobro razumeo. Ostalo ima znacaja ali tek ako dva tenisera ima jednak broj GS. Ako gledamo uspesnost sezone Novakova 2011 je bolja od Federove 2006 jer je Novak imao 3GS i 5MS a Federer 3GS i 4MS ali ni to ne moze da se meri sa Lejverovom 1969 i 4GS.

    Comment


    • #32
      GS-vi su najvazni ali nisu samo oni mjerilo za jednu uspesnu sezonu. Bitna je konstantnost, razvrsnost na svim podlogama. Ako Rafa uspe da osvoji US Open onda ova sezona ce biti njegova najbolja, a dali ce biti bolje od Novakova vidjecemo u nastavak sezone, ako Rafa uspe da ne izgubi vise od 5 puta onda definitivno ce to biti bolja sezona od Novakova 2011.
      OVAKO

      Comment


      • #33
        Originally posted by skeptik View Post
        Ajde da posmatramo tu 1/3. Razliku izmedju GS i MS sam objasnio u prethodnom postu da se ponavljam. Sto se tice WTF on se igra na kraju sezone kad su igraci vidno istroseni i cesto nemotivisani sem ukoliko nije u pitanju borba za broj 1. Nadal je jednom izjavio da je njemu finale Dejvis kupa koji se igra posle WTF znacajnije. Sto se tice odnosa pobeda i poraza i to je relativno. Nadal moze komotno da igra samo sezonu sljake, RG i par turnira tipa 250 na betonu i verovatno bi zavrsio godinu bez poraza. Upravo GS prave razliku. Mozda se neces sloziti sa mnom ali upravo to sto je Nadal ispao u 1.kolu WB mu je omogucilo da osvoji Montreal i Sinsinati jer se nije trosio 2 nedelje kao Novak, Marej ili Delpo. Da je kojim slucajem Nadal osvojio WB gotovo sam siguran da ne bi osvojio ni Montreal ni Sinsinati, ovaj drugi bi verovatno i preskocio.
        I da zavrsim, hipoteticki da pitas bilo kog tenisera da li zele da osvoje 4GS i nijedan drugi turnir u sezoni ili da osvoje sve turnire u sezoni sem GS sta mislis kakav bi bio odgovor?


        Nisi me dobro razumeo. Ostalo ima znacaja ali tek ako dva tenisera ima jednak broj GS. Ako gledamo uspesnost sezone Novakova 2011 je bolja od Federove 2006 jer je Novak imao 3GS i 5MS a Federer 3GS i 4MS ali ni to ne moze da se meri sa Lejverovom 1969 i 4GS.
        skeptik,

        Tebi su, fudbaskim recnikom receno, GS bodovi a masteresi gol razlika. Meni su i GS i mastersi bodovi s tim sto su mastersi manje vrijedni bodovi. ATP kaze 1GS = 2masteras, ti kazes 1GS> 9 mastersa, a ja kazem 4 mastersa > 1 GS > 3 mastersa.


        Krajem sezone su igraci cesto umorni. To devalvira WTF ali i masters u Parizu, mozada jos i vise. To sto Nadal kaze da mu je DC vazniji od WTF je njegova propaganda, da ne upotrijebim tezu rijec. WTF se igra na hardu u dvorani, on nikada nije imao sanse protiv Federera. Otud prica kako ga ne zanima WTF. Vidjeces ove godine kad mu treba za kolekciju.

        Ponovo sam pogledao Federerove 2005, 2006. i Novakovu 2011.

        2005

        Federer je imao 4 poraz, od toga tri u nezaboravnim mecevima (Safin, Gaske, Nalbandian) i jedan u dobrom mecu (Nadal). Imao je 11 titula 2 GS-a, 4 mastersa, WTF i 81:4. Medjutim imao je (1:1 protiv Safina i 1:1 protiv Nadala)

        2006
        5 poraza, 12 titula, 3 Gs-a, 4 mastersa, WTF i 92:5. (Ali 2:4 protiv Nadala.) (3 od 4 poraza protiv Nadala su bili u nezaboravnim mecevima.)

        Novak 2011
        6 poraza, 10 titula, 3 GS-a, 5 mastera, nema WTF. (ali zato 6:0 protiv Nadala i 4:1 protiv Federera) Ovaj poraz protiv Federera je bio u nezaboravnom mecu.

        Pogrijesio sam Novakova 2011. je definitivnio bolja od Federerove 2006. Jos uvijek bih stavio Federerovu 2005. za nijansu ispred.

        Jednu stvar sam potcjenjivao u Novakovoj 2011. To je 10:1 protiv Federera i Nadala. Ja sam obojicu smatrao 2011. igracima na zalasku. Ali to nije bio slucaj. Od septembra 2011. do septembar 2012. je Federer bio izvanredan. Jednako je Nadal izvanredan ove godine.

        A sto ako Nadal postane GOAT? Imati 6:0 protiv njega u jednoj sezoni, automatski postaje fantastican uspjeh.


        Originally posted by Stefan-kobe View Post
        GS-vi su najvazni ali nisu samo oni mjerilo za jednu uspesnu sezonu. Bitna je konstantnost, razvrsnost na svim podlogama. Ako Rafa uspe da osvoji US Open onda ova sezona ce biti njegova najbolja, a dali ce biti bolje od Novakova vidjecemo u nastavak sezone, ako Rafa uspe da ne izgubi vise od 5 puta onda definitivno ce to biti bolja sezona od Novakova 2011.
        Broj poraza sam za sebe, cak i odnos pobjeda i poraza ne moze biti prsesudno mjerilo. Ako Rafa ne pobijedi na USO, njegova sezona uopste ne ulazi u kokurenciju, makar dobio sve meceve do kraja godine.
        Last edited by NI; 21-08-13, 11:35.

        Comment


        • #34
          Znam NI, zato sam i spomenuo da ako osvoji US Open i ako ne izgubi vise od 5 puta da ce biti bolja od Novakova. E sad da objasnim zasto mislim da ce biti bolja od Novakova. Novak je 2011 osvoijo 3 GS i 5 Mastersa, a Nadal ukoliko osvoji US Open i izgubi recimo samo jos jednom do kraja sezone imace 4 poraza, od koji dva na sljaci, jedan na travi i jedan na betonu. Svaki bi rekao da je Novakova bolja zbog GS-ove, ali ja se ne slazem jer Nadal nije igrao AO 2013 zbog povrede! Jedina mrlja ce da mu bude Darcis i prvo kolo W, da je tu stigao bar do 1/2 finala onda stvarno bi nemao sumnje da ce ovo biti jedna od najdominantniji sezoni u Open Ere. Ali mislim da ove price treba da ostavimo za posle US Opena i posle Masterse u Shangaju i Parizu.
          OVAKO

          Comment


          • #35
            NI,
            u tvojoj matematici ocigledno ne vaze opsta pravila sabiranja i vrednovanja konacnog zbira.Tvoja teorija boljih sezona kako si je postavio u teoriji
            *a ja kazem 4 mastersa > 1 GS > 3 mastersa* u Federerovoj 2005 i Novakovoj 2011 rezultat u zbiru ne moze na stranu Rogera ni u jednoj tvojoj kalkulaciji,ili ja gresim u sabiranju prostih cinjenica ili preispitaj slucaj

            Comment


            • #36
              Nadal je preskocio AO, preskocio je Majami koji je uz IW najjaci masters i ispao je u prvom kolu Wimbldona. Mislim da nema vise sta da pricamo. Na dva slema prakticno nema nikakve rezultate i samim tim ova sezona ne moze uci u konkurenciju najboljih ikada. Na AO bi prosao slicno kao i na W zato ga je i preskocio. Izgovore da je imao povredu pa zbog toga nije igrao ne prihvatam kao arugment.

              Ukoliko, hipoteticki, osvoji USO, Sangaj, Pariz i WTF do kraja onda cu se sloziti da je imao odlicnu sezonu, ali i dalje to ne moze da se poredi sa Novakovom 2011. Na tri izuzetno jaka turnira on ima smesne ili nema nikakve rezultate sto ga automatski diskvalifikuje iz ozbiljne price.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • #37
                Neka Nadal osvoji US Open, Sangaj, Pariz i WTF i mozete nazvati njegovu sezonu i prosecnu ako zelite. Zamislite skor Nadala na kraju sezone na tvrdoj podlozi 27-0 i u dvorani 10-0

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Niki View Post
                  Neka Nadal osvoji US Open, Sangaj, Pariz i WTF i mozete nazvati njegovu sezonu i prosecnu ako zelite. Zamislite skor Nadala na kraju sezone na tvrdoj podlozi 27-0 i u dvorani 10-0
                  Svet je lep kada sanjamo Polako, treba prvo skociti pa reci hop. Ako sve to osvoji rekao sam da cu smatrati sezonu odlicnom, ali za sada je to u domenu fantastike.
                  Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by juventus View Post
                    NI,
                    u tvojoj matematici ocigledno ne vaze opsta pravila sabiranja i vrednovanja konacnog zbira.Tvoja teorija boljih sezona kako si je postavio u teoriji
                    *a ja kazem 4 mastersa > 1 GS > 3 mastersa* u Federerovoj 2005 i Novakovoj 2011 rezultat u zbiru ne moze na stranu Rogera ni u jednoj tvojoj kalkulaciji,ili ja gresim u sabiranju prostih cinjenica ili preispitaj slucaj
                    juve,

                    Tvoj komentar je logican. Ja sam ovu gradaciju napravio kao orijentir za skeptika. Ali ranije sam napisao da jos ponesto ulazi u kalkulaciju.

                    1.
                    Federer je osvojio WTF, koji je sigurno vise od mastersa i manje od slema. Novak nije. Federer je osvoji i dva turnira vise os Novaka. Svejedno ako gledamo broj osvojenih turnira nema dileme. Novak je bolji. 3 GS, 5 mastersa i 2 druga turnira su bolje od 2 GS, 1 WTF-a, 4 mastersa i 5 drugih turnira.

                    2.
                    Ali postoje i ekstra stvari. Federer nije imao stvarno los mec 2005. Mec sa Safinom, koji je Federer izgubio je jedan od velikih meceva protekle decenije. Iako je izgubio, taj mec dize Federerov rejting. Mec sa Nalbandijanom, koji je isto tako Federer izgubio, je bio fantastican. Federer je imo duzu pauzu zbog povrede i nije imao igracku kondiciju. To je presudilo. Poveo je sa 2:0 i opet izgubio. Mec sa Geskeom i pogotovo Nadalom su bili nesto losiji ali opet dobri mecevi. Dakle cijelu godinu nije ima los mec.

                    3.
                    Novakov mec sa Federerom na RG 2011. je bio veliki mec. Protiv Marija je predao i tu nema probelma. Protiv DP nije smio da igra ali to nije nesto sto bih mu previse uzeo kao minus.

                    Ali Novakovi porazi protiv Nisikorija, Tipsarevica i Ferera su bili losi mecevi. Ferer ga je pomeo. To sve ulazi u sezonu. Da je Novak zavrsio sezonu sa USO, to bi bila druga, mozda i prva sezona u open eri. Ali nije, on je nastavio da igra i imao je ocajni kraj sezone.

                    4.
                    Sve vise i vise dajem znacaj njegovim rezultatima protiv Nadala i Federera. Ko je ikada imao protiv GOATA sezonu 4:1 ili slicno? Nadal i niko drugi. A ko je ikada imao 6:0 protiv Nadala. Niko. A Nadal je 2011. bio na vrhuncu, na putu da postane GOAT? I ako Nadal zavrsi karijeru kao GOAT, Novakova sezona ce biti druga ili cak prva u open eri. Dominirati dva GOATA u istoj godini? Nevjerovatno!

                    Mekinro je 1984. imao 5:1 protiv Lendla i 4:0 protiv Konorsa. Ali ipak, 1984. je Konors bio na zalasku. Federer nije bio na zalasku 2011. To je pokazao 2012.
                    Last edited by NI; 21-08-13, 15:39.

                    Comment


                    • #40
                      Ne bih davas prekidam, ali sta mislite da se prebacite na opste diskusije, posto ovo stvarno nema veze sa USO
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • #41
                        Mardy odustao

                        Friends, unfortunately my health won't allow me to compete this year at the US Open. Thank you for all your support. - Mardy Fish

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by earthSRB View Post
                          Mardy odustao
                          Jbg. Strasno mi je zao ovog coveka. Dobar teniser i jos bolji covek. Mislim da je krajne vreme da se povuce sa tura, uskoro puni 32 godine a zdravlje mu je vec uveliko naruseno. Ne bih voleo da mu se nesto desi na terenu.

                          Comment


                          • #43
                            @Shminka @Earth @Clay

                            Zasto Veselog nema u kvalama? Gde je, da nije nesto povredjen?
                            OVAKO

                            Comment


                            • #44
                              Vesely je u glavnom žrebu direktno
                              Last edited by wanderer; 21-08-13, 20:41.

                              Comment


                              • #45
                                Nema labavo kod Veselog, odmah covjek u prvo kolo i jos mu plate 30k dolara

                                Strasan posao je covjek uradio u prethodnih pola godine, u Sarajevu se preporodio

                                Comment

                                Working...
                                X