Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Rankings

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: ATP Rankings

    Viktor je od danas,28. igrac svijeta %QWT&W
    http://www.atpworldtour.com/Rankings/Singles.aspx
    sigpic

    Comment


    • Re: ATP Rankings

      Danas asm bio maksimalno dokon da pogledam nesto sto sam primetio jos koliko prosle godine a o cemu je Federer pricao pre desetak dana.....A to je broj mladih igraca na ATP listi - gde god da ih ima....


      Dakle,trazio Srle i sta je nasao?

      Tuga,cemer i jad!!!! E tako bi mogla da se opise situacija sa mladim igracima na ATP listi! Ukratko....U Top 300 igraca se nalazi SAMO PET tinejdzera! Dakle,momci rodjeni '91 i mladji,sa tim da u Top 100 NEMA TINEJDZERA!!!!

      Po imenu i prezimenu,tih pet "odabranih" su (pozicija,Ime i rezime,godiste,najvisi renking i pobede/porazi):

      106....Dimitrov Grigor........'91.....106........3-2
      173....Rajan Harison.........'92.....170........4-9
      208....Bernard Tomic.........'92.....208........4-6
      213....Filip Krajinovic.........'92.....170........3-5
      231....Anderj Kuznjecov....'91.....163........1-4

      Dakle,sta reci? Ocaj..... I posle neka mi samo neko kaze da sve te akademije necemu vrede.....Nisam video da li je nas Krajinovic najveci biser Bolitijerijeve akademije u ovom momentu,ali ako jeste....Sramota za njega.

      Onda sma gledao dalje sta se desava.....U Top 300 igraca se nalzi jos samo 13 igraca koji su generacija '90,dakle,koji vise nisu tinejdzeri....A od toga,samo je je JEDAN u Top 100!!!!Evo i njihove liste do Top 200....

      87.....Ricard Berankis........'90.......85........8-4
      .........................
      156...Milos Raonic.............'90.......155......4-6
      160...Federiko Del Bonis...'90.......117......0-2
      161...Jerzi Janovic.............'90.......161......1-3

      Ostalih 9 igraca cu navesti samo po poziciji i imenu i prezimenu....Vise nisu ni zasluzili.....203.Dulam Rufin,223.Vladimir Injatik,229 David Gufin,255 Aleksandar Lobkov,258.Evgenij Donskoj,259.Fakundo Barlis,270.Henri Kontinen,289.Marijus Kopic i 297.Ilija Beliaev.

      Posle sve ove porazavajuce statistike,pogledao sam jos malo dalje...Upravo ne verujuci koliko su mladi igraci NESTALI sa ATP lista!

      Iz generacije '89,sto znaci,od momaka koji su ove godine napunili 21.godinu,u ovom momentu,u Top 100 se nalazi opet,SAMO JEDAN igrac,a u Top 200,ukupno svega sest igraca.....Uskoro cu i to igraca stavljati pod znake navoda kako je krenulo.

      98.....Kej Nisikori.......'89........56........3-9
      ..............
      128...Donald Jang.....'89........73........3-6
      152...Benoa Pare......'89........142......1-4
      155...Martin Klilan.....'89........155......3-4
      168...Tomas Surel.....'89........152......0-1
      177...Andrej Martin...'89........177......0-1

      Naravno,sve ovo me je inspirisalo da vidim na kraju,sta radi omladina '88.godiste i dokle su oni stigli u svojim karijerama.....I sta sam imao da vidim...U Top 100 ima ukupno 6 igraca koji su ove godine "oduvali" 22.svecice na rodjendanskoj torti...A u Top 200 ima ukupno 16 igraca,dakle,jos desetorica iz te generacije KAO igraju neki tenis.Ta sestorica,iz Top 100 iz generacije '88 su :

      14.....Marin Cilic...............'88........9..........40-22
      24.....Ernest Gulbis..........'88........24........31-20
      43.....Tiemo Bejker..........'88........40.........28-24
      48.....Aleks Dogopolov....'88........39.........21-23
      72.....Pere Riba...............'88........72...........6-14
      83.....Adrian Manarino.....'88.......83.............2-4

      Priznacete,igraci koji su rodjeni '88 godine vec nikako nisu klinci,zar ne? Dakle.....Ako mi iko kaze da se dobro radi sa mladim teniserima,ili da ce odnegde iskociti nov,sjajan igrac,od toga nema ama bas nista!

      Comment


      • Re: ATP Rankings

        Zato ce Djokovic,Muraj,Nadal i Delpo da traju jos dugo dugo godina....nema prave zamene za njih


        Odlican post @R&}*
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

        Comment


        • Re: ATP Rankings

          [quote author=-dacha- link=topic=2171.msg211100#msg211100 date=1291650731]
          Zato ce Djokovic,Muraj,Nadal i Delpo da traju jos dugo dugo godina....nema prave zamene za njih


          Odlican post @R&}*
          [/quote]



          Hvala,hvala,potrudio sam se

          Hteo sam da potrazim kada su igraci iz Top 10 od ove godine usli u Top 100 ali sam se smorio kada sam pronasao ove podatke.....Mada,mozda i to pogledam

          Comment


          • Re: ATP Rankings

            Tu ocigledno postoji neki dublji problem vezan za psihu i fizicku spremu jer jedan Karlos Berlok moze da bude u prvih 70 igrajuci gotovo iskljucivo sljakaste Celindzer turnire. Berankis, Dimitrov i Harison su nesto i pokazali dok mi je recimo neshvatljivo da Tomic ode na Celindzer u Japanu,odservira 15 as udaraca po mecu na brzom tepihu i na kraju ne uspe cak ni to da osvoji,u mozda najslabijem zrebu ove godine


            Videcemo sta ce doneti 2011. i vec prvi mesec u godini
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Re: ATP Rankings

              CW,pazi,ovo je teren gde se ipak ti bolje snalazis

              Ja,recimo,moram da prznam da ni jednog od ovih igraca koje si ti nabrojao,a ja ispljuvao,nisam ni gledao,samo gledam renking

              Ipak,ako ti gledas(a gledas) i Celendzere,jasno ti je onda kakav je i kvalitet tih igraca....Ipak,jednu stvar moramo da primetimo - pogledajte koliko profi meceva ove sezone imaju igraci koji su '89.godiste i mladje......Jako malo!Cudno,zar ne? E sad,kad vec napune 22.tu se naglo poveca i broj meceva i turnira...ne znam,sta se desava u tom periodu?

              Ipak,meni je najtuznije kada vidim da neki velicaju Krajinovica i to samo zato sto ga velica Bolitijeri.....Koji,po staroj poslovici "Svako svog konja hvali" mora nekoga da pohvali da bi mogao da drzi cenu svog kampa...Koji izgleda ne radi ama bas nista vec vise sezona.

              Uostalom,ako ti kazes da Berlok igra samo sljakaste turnire i gura u Top 70,mozda od njega i bude nesto.....Za ostale...mrka kapa.....

              Sad cu da pogledam kada su igraci iz Top 10 ove sezone usli u Top 100,cisto da napravim paralelu...A ako se ne smorim totalmno,pogledacu jos igrace is Top 20,cisto da budem siguran da su nove generacije totalni promasaji.

              A moram da vidim i koji igrac koji nije punoletan sad drzi najvisu poziciju...Posto 17-ogodisnjaka NEMA u Top 300 sto je,blago receno,ocajno.

              Comment


              • Re: ATP Rankings

                Gledao sam ih sve bar desetak puta i talenat je jasno vidljiv (posebno kod Bugarina,na kojoj god podlozi igrao) ali ne mogu da se probiju. Imaju najvise po 5 meceva na Slemovima (neki ni toliko) a nema ih ni na ATP Turu. Dok se ne ustale i ne odigraju bar 10 turnira u godini od njih nece biti nista,niti ce se fizicki razviti niti ce imati iskustvo. Dimitrova i Berankisa cemo gledati u Melburnu,od njih najvise i ocekujem dok me je Harsion razocarao. Od Filipa za sada nikakvog leba nema,ne znam ko su ljudi koji su mu predvidjali onakvu karijeru i poredili ga sa Agasijem


                Karlos je mator,ima 27 godina ali je iz nedelje u nedelju igrao Celindzere na toj sljaci,ulazio u zavrsnice i zavrsio godinu kao 66. igrac sveta. Njega sam pomenuo kao cist primer da se i sa tim rangom takmicenja moze stici tako daleko.. dakle,treba im samo par dobrih rezultata i napredak ce biti vidljiv,ali 90% njih to ne pokazuje



                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Re: ATP Rankings

                  A evo sta sam iskopao,doduse,na brzinu,za Top 10 igrace...(pozicija,prezime,datum i godiste,prvi ulazak u Top 100,kraj sezone te godine kao i konacno-pozicija na izmaku tinejdzerskih godina...I koliko su imali godina kada su prvi put zavrsili u Top 100)

                  1.......Nadal...............3.6.86.........21.4.20 03.............49............2.......16 g i 10m
                  2.......Federer............8.8.81.......11.10.1999 .............64..........29.......18g i 2m
                  3.......Djokovic...........4.7.87............4.7.2 005............79..........16.......18 g i 0 m
                  4.......Marej.............15.5.87..........3.10.20 05............63..........17.......18g i 5m
                  5.......Soderling.......14.8.84..........25.8.2003 ............60..........60.......19g i 0m
                  6.......Berdih............17.9.85............2.2.2 004............45..........45.......18g i 5 m
                  7.......Ferer................2.4.82..........22.7. 2002............59........207.......19g i 3m
                  8.......Rodik..............30.8.81............2.4. 2001............14.........14........19g i 8m
                  9.......Verdasko......15.11.83............8.3.2004 ............36.......173.......20g i 4m
                  10.....Juznji..............25.6.82............5.2. 2001............58.........58.......18g i 8m

                  Kad covek pogleda rezultate prvih 10 igraca,i narocito poslednju kolonu - poziciju na kraju godine kada su imali 19.....Dodje do toga da,retko ko,ko vec u tim godinama ne pokazuje talenat

                  Comment


                  • Re: ATP Rankings

                    Svaka cast Srle,odlicni postovi @(*6sd$%
                    Ovi momci iz vrha nemaju naslednike jednostavni,ni na vidiku!
                    A ovaj zadnji post nam najbolje pokazuje da od mladih nada jednostavno nema nista,bar za nesto vise tesko da ce biti sposobni!
                    sigpic

                    Comment


                    • Re: ATP Rankings

                      [quote author=ClayWarrior link=topic=2171.msg211104#msg211104 date=1291651468]
                      Tu ocigledno postoji neki dublji problem vezan za psihu i fizicku spremu jer jedan Karlos Berlok moze da bude u prvih 70 igrajuci gotovo iskljucivo sljakaste Celindzer turnire. Berankis, Dimitrov i Harison su nesto i pokazali dok mi je recimo neshvatljivo da Tomic ode na Celindzer u Japanu,odservira 15 as udaraca po mecu na brzom tepihu i na kraju ne uspe cak ni to da osvoji,u mozda najslabijem zrebu ove godine


                      Videcemo sta ce doneti 2011. i vec prvi mesec u godini
                      [/quote]

                      I ja sam tog misljenja, takav je problem u pitanju, posto nije stvar da je 1 generacija netalenovana, pa cak ni 2, nego su tu minimum 4 generacije koje nisu izbacile nijednog kvalitetnog tenisera.

                      Srle svaka cast na postovima. @R&}*

                      I jos samo da dodam da je Berankis pred sam kraj godine, tj. tek krajem novembra usao u top 100, moze se reci sa 20.5 godina.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Re: ATP Rankings

                        CH turniri su uvijek bili prilika da se prikupi dosta bodova i napreduje, i bodovno i igracki. Primjer za to prosle godine je bio De Bakker, koji je igrao iskljucivo Ch turnire i to vecinom na sljaci a ove godine je usao u prvih 50 i pokazao da ima potencijala. Tu je i Dolgopolov za kojeg su neki culi tek ove godine, a on je prosle godine gazio na sljaci na Ch.

                        Od ovih mladih igraca, mnogi su obecavali i o mnogim se pricalo i prica. Berankis je pokazao da ce biti solidan igrac, da li i TOP 20 vidjet cemo, ima potencijala, igrao 2 GS zaredom i vec je nosilac igre u svojoj DC repki. A vec je i u TOP 100.

                        Dimitrov je odigrao tek par solidnih turnira, ali je pokazao kakav je potencijal, servis i forehand, isti Fedex, cak i bekend igra skoro identicno kao on. Ima ih jos, Bhambri, kazu novi Djokovic, Del Bonis novi Del Potro, Harrison itd, itd.

                        Dimitrov, Berankis, Harrison, tri igraca na koja ja tipujem da mogu postat zvijezde i veliki igraci.

                        Niko ne zna kad ce neko eksplodirati u krenuti da melje, ne mogu svi biti Nadal i da krenu sa 16 da osvajaju turnire, ipak je i Fedex uzeo prvi GS sa 22, a prvi Masters sa 21.

                        Comment


                        • Re: ATP Rankings

                          Majstore pozdrav i dobrodosao (*#^R^
                          I ja mislim da su igraci koje ssi naveo jedini koji bi nesto mogli da urade,ali za TOP 15 npr. nesto mi se cini trenutno da se u tom drustvu nece naci,vrijeme ce najbolje pokazati jesam li u pravu h5g6k8
                          Ali sjecamo se svi kako je Dimitrov igrao na ATP turnirima,protiv Nadal-a,protiv Simon-a.a to je bas davno bilo,od tada nista,izgubi se covjek...
                          sigpic

                          Comment


                          • Re: ATP Rankings

                            Hvala. %QWT&W

                            Da, ja sam ga gledao ove godine na Ch u Francuskoj ne mogu se tacno sjetiti koji turnir, kada je u finalu izgubio od Mahuta ja mislim 1-6 7-6 7-6,a u polufinalu dobio Llodru. On od svih talentovanih igraca od 91 pa do 89 ja mislim ima najbolje predispozicije da bude dobar igrac. Servis odlican, bolji od npr. Berankisovog i Harrisonovog, iako i oni imaju dobar pocetni udarac. Forehand dobar, bekend tako tako i to sigurno moze bolje.

                            Iako sam i ja ocekivao da vec do sada ostvari bolje rezultate, posebno kada je prosle godine odigrao odlicne meceve protiv navedenih Simona, Nadala itd. Ali nikada nije kasno. l5'%9 Nek on eksplodira u 22,23 uzme koji GS, bit ce dosta. Veliki plus za njega, a i Berankisa je to sto nece morati igrati kvale za AO u januaru a vjerovatno ako odrze formu i za ostale GS.

                            Comment


                            • Re: ATP Rankings

                              [quote author=retro link=topic=2171.msg211208#msg211208 date=1291668258]
                              CH turniri su uvijek bili prilika da se prikupi dosta bodova i napreduje, i bodovno i igracki. Primjer za to prosle godine je bio De Bakker, koji je igrao iskljucivo Ch turnire i to vecinom na sljaci a ove godine je usao u prvih 50 i pokazao da ima potencijala. Tu je i Dolgopolov za kojeg su neki culi tek ove godine, a on je prosle godine gazio na sljaci na Ch.

                              Od ovih mladih igraca, mnogi su obecavali i o mnogim se pricalo i prica. Berankis je pokazao da ce biti solidan igrac, da li i TOP 20 vidjet cemo, ima potencijala, igrao 2 GS zaredom i vec je nosilac igre u svojoj DC repki. A vec je i u TOP 100.

                              Dimitrov je odigrao tek par solidnih turnira, ali je pokazao kakav je potencijal, servis i forehand, isti Fedex, cak i bekend igra skoro identicno kao on. Ima ih jos, Bhambri, kazu novi Djokovic, Del Bonis novi Del Potro, Harrison itd, itd.

                              Dimitrov, Berankis, Harrison, tri igraca na koja ja tipujem da mogu postat zvijezde i veliki igraci.

                              Niko ne zna kad ce neko eksplodirati u krenuti da melje, ne mogu svi biti Nadal i da krenu sa 16 da osvajaju turnire, ipak je i Fedex uzeo prvi GS sa 22, a prvi Masters sa 21.
                              [/quote]


                              Mislim da se njih trojica izdvavaju.. ako neko nesto postigne iduce godine,bice to oni


                              Federer je uzeo Vimbldon sa 21. godinom a Hamburg sa 20 @(*6sd$%
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Re: ATP Rankings

                                Retro dobrodosao (*#^R^

                                Moje misljenje je da je DImitrov prerano krenuo da igra te turnire, tj. o njemu se vec prica kao o novom Federeru, a decko jos nista nije uradio na ATP tour-u i to mu je sigurno udarilo u glavu. Ali od kad je dao otkaz Lundgrenu i uzeo novog trenera, Meknamaru, njemu je krenulo mnogo bolje, mnogo je bolji plan turnira napravio, igrao po clendzerima, skupljao iskustvo. I igrao je na sljaci, a verujem da je i to smisljeno uradjeno, da bi sto vise radio na kretanju i na fizickoj spremi. Uglavnom, ako je on dovoljno psihicki jak, mislim da je sigurno potencijal za top 10.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X