Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svjetsko juniorsko rukometno prvenstvo - BiH 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Idemo dalje, bolja reprezentacija je pobijedila, međutim ne mnogo bolja. Opet su momci pokazali da mogu i da žele, a uz ovakvu podršku sa tribina može se dosta toga postići.

    Veliki broj tehničkih grešaka, zaustavljena naša krila u 2. poluvremenu, te granitna odbrana Slovenije su bile ključ večeras. Rekao sam danas već da je odbrana ključ, što se ispostavilo kao tačno. Teško je igrati protiv ovako visoke i pokretljive odbrane, teško je naći riješenje za nju. Stalo je i Serdarvića, već pomenuta krila, a i Perić je bio ispod nivoa što je bilo dovoljno za poraz. Nadam se da će posjeta biti barem približna ovoj večeras i u naredne 2 utakmice gdje ne sumnjam u pobjede, međutim mora se ići oprezno, pokazala je danas Argentina da ih se ne treba unaprijed otpisati.

    Drugo mjesto u ovoj grupi je naš vrh, ali itekako povoljno što se tiče osmine finala. Vjerovatno ćemo izbjeći Španiju i Švedsku što i jeste najbitnije. Za protivnika ćemo dobiti (ako se stvari budu ovako razvijale) Brazil ili Egipat i mislim da u tom slučaju imamo izgledne šanse za prolazak u 1/4 finala. Borba i zalaganje su pozivnica za sve ljubitelje rukometa da podrže ovu prije svega složnu, borbenu, a i kvalitetnu ekipu da naprave neki veći podvig. Sve u svemu ja nisam ne zadovoljan, kao što je vjerujem i velika većina navijača.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • #47
      Originally posted by danijelkr View Post
      Poraz od jedne od najboljih selekcija i nije toliko bolan poraz. Losi veceras bili u napadu Milas, Peric, Bezbradica i Zulfic.

      Ona petica iz Slovenije paklen igrac.
      Mačkovšek, kao i Šoštarić će biti pakleni igrači. Nevjerovatno sa kakvom lakoćom ovaj prvi zabija sa 9-10 metara. Šoštarić svakako igrač utakmice, pakleno krilo, ne znam da je možda 1-2 puta uspio promašiti nešto.
      sigpic
      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
      don't support us when we win."

      Comment


      • #48
        Nisu bili loši, već dobro zatvoreni (pogotovo Perić), nema Bosna širinu da to drugi igrači iskoriste. Ne dobije li Koreja sutra sve je na momcima da sa 2 pobjede obezbjede drugo mjesto. Ko god da bude treći u onoj tamo grupi biće to teška utakmica, ali i prolazna, bitno je samo izbjeći Španiju i Švedsku.

        Srbija Mislio sam da su prosjek, ali više nisam siguran ni za to. 3 gola su primljena u zadnjih 60-ak sekundi, ako sam dobro nahvatao na streamu koji svako malo sjecka. Presporo se igra, krila ništa, zastajkuje se u kontrama, nema tu hljeba. Sutra slijedi novi poraz, ne znam kakvo čudo treba da se desi da Danska ne dođe do pobjede.

        Comment


        • #49
          Originally posted by notorious View Post
          Nisu bili loši, već dobro zatvoreni (pogotovo Perić), nema Bosna širinu da to drugi igrači iskoriste. Ne dobije li Koreja sutra sve je na momcima da sa 2 pobjede obezbjede drugo mjesto. Ko god da bude treći u onoj tamo grupi biće to teška utakmica, ali i prolazna, bitno je samo izbjeći Španiju i Švedsku.

          Srbija Mislio sam da su prosjek, ali više nisam siguran ni za to. 3 gola su primljena u zadnjih 60-ak sekundi, ako sam dobro nahvatao na streamu koji svako malo sjecka. Presporo se igra, krila ništa, zastajkuje se u kontrama, nema tu hljeba. Sutra slijedi novi poraz, ne znam kakvo čudo treba da se desi da Danska ne dođe do pobjede.
          Zatvoren je bio, ali tek u drugom poluvremenu kada su nas Slovenci prokontali i reorganizovali se. Vidio si kako su nam i krila bila ubojita u prvom poluvremenu, pa su ih u drugom Janezi zatvorili u potpunosti. Dobar taktički potez njihovog selektora. Kongo odraditi rutinski, neće valjda protiv njih biti problema, onda u subotu ponovo uz podršku sa tribina izboriti i to drugo mjesto.

          Srbija je sama sebi zakomplikovala stvari, nisam gledao, ali čujem da su imali napad 15 sekundi prije kraja i onda prosuta lopta kontranapad Tunisa za pobjedu. Bez potrebe, ovako bi se rasterećeno ušlo u meč sa Dancima, ali ovako će biti mnogo teže, sigurno je da su i psihički dosta pali večeras.
          sigpic
          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
          don't support us when we win."

          Comment


          • #50
            Pogled na tabele nakon završenog 3. kola:


            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • #51
              Šta reći još jedan odlična utakmica i atmosfera u Boriku. Tarapana što bi se reklo Nažalost mnogo ljudi je ostalo vani, čim su stolice popunjene naređeno je zatvaranje dvorane.
              Večeras poraz, karakterističan za mlad tim i naravno da su dobili podršku Borika kao da su prvaci svijeta. Podršku će imati maksimalnu do kraja šta god uradili jer ovi momci svojom borbenošću to zaslužuju. Naš ponos u svakom smislu. Čupo idol dvorane, činimi se da bismo konačno mogli dobiti jedno kvalitetno krilo. Radivojević mnogo obećava i prešao je skora iz Partizana u Flensburg. Nadam se da će nastaviti ovim stopama.
              Sutra Danci favoriti igraju zaista strašan rukomet ali ne treba se predavati unaprijed i onda Angola na kraju za osiguranje prolaza. Danci nisu htjeli u hotel nakon poluvremena centralne utakmice, ni danas ni juče iako ih je trener pozivao
              Last edited by ФК Борац Бања Лука; 17-07-13, 22:44.
              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

              Comment


              • #52
                Sta mi sve dozvoljavamo u ovoj drzavi to nema nigdje na svijetu.U Banja Luci treba zabranit ulaz navijacima.
                Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                Comment


                • #53
                  Bio sam u Zetri veceras i bila je sjajna atmosfera ali su Slovenci vidljivo jaci i nema se tu sta vise dodati.Mozda je nasima falilo malo inspiracije ali opet.Slijedi borba za drugo mjeto


                  EDIT:Vidim u BL orgijanje po starom
                  Last edited by DinoFC; 17-07-13, 23:14.

                  Comment


                  • #54
                    Odlicna igra nasih momaka,nema im se sta prigovoriti,bili smo u egalu skoro cijelu utakmicu sa jednom od reprezentacija koja je medju najjacim ekipama ovog prvenstva.Peric nazalost podbacio,ali nema mu se sta prigovoriti u prve dvije utakmice nas najbolji igrac i nemoguce je ocekivati da svaku utakmicu odigra tako,zato su drugi momci iskocili prije svega Malinovic.Ono sto me raduje da napokon jedna nasa reprezentacija igra moderan rukomet.Skoro 10 000 u Zetri i siguran sam da ce nakon grupne faze Skenderija goriti.Sada dobiti relativno dvije lake utakmice,osigurati drugo mjesto i samim tim izbjeci Spaniju i Svedsku i siguran sam da je onda 1/4 realan cilj,a dalje je sve moguce.Seniorska reprezentacija bi se mogla ugledati na ove momke.

                    U BL standardno,vidim da ce nas savez predloziti da se sutra igra pred praznim tribinama
                    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                    LFC:18+5=THE GREATEST

                    Comment


                    • #55
                      Smajo Karačić: Dobili smo tu informaciju, a osiguranje nam je javilo da su zastavu odmah uklonili. Daljnje korake ćemo preduzeti nakon konsultacija sa Međunarodnom rukometnom federacijom (IHF) bez koje ne možemo ništa uraditi. Što se tiče RSBiH naš će prijedlog biti da se sutrašnje utakmice u Boriku igraju bez prisustva publike.
                      Tako i treba, ovo je jedna sportska manifestacija i tako treba da ostane do kraja. Primitivnim i nacionalističkim ispadima nije mjesto u sportskim dvoranama.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • #56
                        Око тога бих се свакако сложио са вама и осудио тај чин, групице која је стајала иза гола. Они су први пут ту, ја не знам ни ко су ни шта су али да им није мјесто у дворани није. Прво што су звиждали на химну док читав Борик ћути и тако нас осрамотили јер то није ниво рукометне Бањалуке. Друго тих неколико црних застава, слика већ наведеног и једном су покренули скандирање оптуженику у Хагу ... Ништа од тога не подржавам на спорским приредбама као ни 95% људи у Борику и надам се да се такви више неће појављивати. Луди види да они нису дошли с намјером да навијају него да буду у центру пажње, али то у сваком случају је мизерна група и не може да поквари предивну атмосферу свих ових дана у Борику.
                        Вечерас тарапана. Можемо чак и до мјеста бр. 1 мада мислим да је реалније да изгубимо са 5,6 разлике јер Данци играју неки рукомет из друге димензије.
                        Иначе још да додам и то да све више гледајући ову младу репрезентацију закључујем да је тотална супротност сениорској. Немају бекове шутере, више играју на крила не јуре безглаво у нападе и не троше лопте у том смислу, имају лоше голмана .....

                        Ево клип и од синоћ, заиста несвакидашња, одлична атмосфера. Данци и Французи кажу да ово виде први пут у животу иако играју за велике клубове.

                        Last edited by ФК Борац Бања Лука; 18-07-13, 12:01.
                        РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                        Comment


                        • #57
                          Са публиком на Данце

                          Са публиком на Данце18.07.2013 13:30 | М. З.

                          Бањалука - Утакмица четвртог кола групе A на Свјетском првенству за јуниоре између Србије и Данске која је на распореду вечерас од 21 час играће се уз присуство публике.

                          Послије сусрета са Тунисом било је индиција да би се утакмице у Бањалуци могле играти без присуства гледалаца због скандирања публике генералу Ратку Младићу, али је ипак дозовљен улаз.

                          - Данашњи програм групе A на Свјетском рукометном шампионату за јуниоре, чија се дешавања одржавају у Бањалуци, одиграће се по раније утврђеном програму. Представници ИХФ су рекли да ће у дворану моћи ући само онолико гледалаца колико има сједећих мјеста, а то је 2.400 - потврдио је портпарол првенства у Бањалуци Слободан Бабић.

                          http://www.glassrpske.com/sport/repu...ce/127150.html
                          Logično! Bez obzira koliko su pojedinci ili grupacije zavidni....
                          винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

                          Comment


                          • #58
                            Zavidni?Nisi ti dobar.

                            Rukometni savez BiH dobio je kaznu u iznosu od 2.000 franaka,zbog finog ponasanja u BL

                            Comment


                            • #59
                              Nemojte da tema ode u pogrešnom smjeru, iako je već otišla. Nisam je zbog toga otvarao, nego zbog rukometa, a ovakva prepucavanja svakako nisu potrebna. Ima li neko od moderacije/administracije da ovo počisti pa da se vratimo onome zbog čega smo došli - rukometu.

                              BiH za sada rutinski odrađuje Kongo, koji je pružao dobar otpor prvih 20-ak minuta. Dosta troma i spora utakmica, mnogo slabiji tempo nego li u prethodne 2 što je i za očekivati.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • #60
                                Mi gubimo od Danaca 2 gola razlike, remi bi bio vise nego odlican rezultat jer bi sa bodom izvesno bili drugi
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X