Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svjetsko juniorsko rukometno prvenstvo - BiH 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Tabele po grupama nakon završenog 2. kola:



    @Danijel

    Mislim da su to isticali još neki igrači, prije svih Perić u par navrata. To je ono što pokazuje veličinu ove reprezentacije, a nadam se da će u srijedu i Zetra konačno biti ispunjena jer su to momci zaslužili. Veliki karakter, borbu i volju su večeras prikazali - za državni dres to je ono što se očekuje.

    Dajem bubreg onome ko sazna šta im je Grbavac rekao na poluvremenu, ono što ih je onako motiviralo.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • #32
      Grbavac je kao igrac bio pravi vodja Izvidjaca i zna u takvim situacijama reci prave rijeci. Jos kad pored sebe ima istinskog vodju Enida, igraci ne mogu da ne daju sve od sebe.

      Comment


      • #33
        Lepo igra Srbija na ovom prvenstvu. Prve dve reprezentacije su dobijene, a pogotovo se nisma nadao da cemo dobiti Francuze. Sada je ostala jos Danska od jacih selekcija da se dobije i da se polako pripremaju za nokaut fazu.

        Sve cestitke domacinu na prvoj pobedi

        Comment


        • #34
          Originally posted by chofy88 View Post
          Ja ne pratim rukomet, ali treba mi jedno pitanje, jedan drug, tj poznanik iz mog grada je valjda veliki talenat, jel igra on na tom prvenstvu? Stefan Terzic u Hamburgu sad igra...
          Ne igra Terzic on je 94. godiste jeste da je talenat ali ovde igraju igraci 92. godista i mladji, znatno iskusniji.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Scouser View Post
            Ne igra Terzic on je 94. godiste jeste da je talenat ali ovde igraju igraci 92. godista i mladji, znatno iskusniji.
            pa da, moje godiste, ucili zajedno xD Nisam znao koje godiste igra
            sloboda ili ništa

            Comment


            • #36
              Evo i jedan klip iz "Borika". Cepelin za kraj meča sa Rusima



              Inače letimičnim pogledom na tabelu lako je zaključiti da je Srbiji pripala grupa smrti što bi se reklo. Čuj Holandija igra rukomet, Kongo, Kuvajt, Brazil ....

              RTRS
              Last edited by ФК Борац Бања Лука; 16-07-13, 14:18.
              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

              Comment


              • #37
                Pa bolje da se sastanemo sad sa njima, nego da idemo odmah u ranoj fazi elminacija na nijh. Ovako mogu tek u zavrsnici Francuzi da nam budu protivnici.
                Last edited by Lord Aleksoni; 17-07-13, 01:50.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by AleksaVP View Post
                  Pa bolje da se sastanbemo sad sa njima, nego da idemo odmah u ranoj fazi elminacija na nijh. Ovako mogu tek u zavrsnici Francuzi da nam budu protivnici.
                  Djelimično tačno, mislim da u 1/8 finala dolazi naravno lakši protivnik a onda u 1/4 finalu se to izmješa i opet se ukrštamo sa nekim gorostasom a tako bi bilo i da smo imali lakšu grupu. Pa zaključak je da je bolje imati lakšu grupu, manja potrošnja igrača što je od izuzetne važnosti za ovakve turnire.

                  Sutra su na programo takođe dobri mečevi. Pred utakmicu Srbija - Tunis, igra se Fra - Rus i po najavi takođe biće izuzetno popraćena kao uostalom i Dan-FRA juče. Što se tiče posljednjeg meča, svakako dobra prilika da se još neke stvari uštimaju i na terenu i na tribinama pred utakmicu prvenstva u četvrtak sa Dancima. Tarapana u najavi!

                  Za kraj jedan tekst sa zvaničnog sajta prvenstva, koji na dostojan način oslikava atmosferu u rukometnom gradu ovih dana

                  „Ludnica“ u Banjaluci
                  Last edited by ФК Борац Бања Лука; 17-07-13, 01:17.
                  РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by ФК Борац Бања Лука View Post
                    Djelimično tačno, mislim da u 1/8 finala dolazi naravno lakši protivnik a onda u 1/4 finalu se to izmješa i opet se ukrštamo sa nekim gorostasom a tako bi bilo i da smo imali lakšu grupu. Pa zaključak je da je bolje imati lakšu grupu, manja potrošnja igrača što je od izuzetne važnosti za ovakve turnire.
                    U slučaju pobjede Srbije nad Danskom (malo vjerovatno), ne mora značiti da će gorostas biti u 1/4. Bude li to Španija, onda je bolje biti 2 ili 3 u grupi. Za Srbiju je veći problem relativno prosječan sastav i to što su se obje utakmice dobile na atmosferu i guranje sudija. Iznenadilo me da se bukvalno sve eliminacione utakmice igraju u Sarajevu, i to je još jedna nepovoljna okolnost. Kako god, od 1/4 se dalje ne može, što je uspjeh.

                    Za BiH je vrlo važno da se zauzme jedna od prve 2 pozicije. Švedska ili Španija svakako nisu poželjne opcije. Ne znam kakva je generacija Šveda, znam da imaju izuzetnu nadolazeću 1994, ali rezultat protiv Egipta dosta toga govori. Španci se u grupi odmaraju, i ući će maksimalno našpanovani u eliminacionu fazu. Imaju dovoljno oružja da pucaju na titulu. Alex Dushebajev, sin od legendarnog Talanta, Saez i društvo svakako mogu do kraja, i Bosna ih mora izbjeći, makar i po cijenu da se zauzme 4 mjesto. Proboj među 8 bi bio veliki uspjeh.

                    Hrvatska je loše ušla u prvenstvo, ali ne sumnjam da će Goluža i Panza podizati ekipu iz kola u kolo. Problem je što su neki bitni igrači tek izašli iz povreda. Pređu li preko problema, zategnu li odbrnau kako znaju, imaju dobre šanse da uđu u borbu za medalje.

                    Comment


                    • #40
                      Danas idemo mlatnuti Janeze i onda opušteno ući u posljednje 2, nadam se trening utakmice. Sa ozbiljnijom igrom niti Kongo, niti Argentina ne mogu nam ništa. Janezi su druga stvar, jako dobra generacija koja svakako da slovi za jednog od potajnih favorita za medalje. Znamo kako Slovenci ulažu u ovaj sport, dovoljno govori bronza iz Egipta prije 4 godine.

                      Ono što me najviše brine jeste to lijevo krilo. Na toj poziciji imamo samo Miličevića, koji jednostavno mora igrati čitavu utakmicu zbog nedostatka igrača, a prethodne 2 utakmice je bio jako slab u realizaciji. Ne znam ima li Grbavac nekoga u planu, ali tu je Enes Skopljak koga bi morao pozvati, ako ne večeras, onda zasigurno u osmini finala. Perić će valjda nastaviti igrati kao prethodne 2 utakmice, potreban nam je taj lider i mozak ekipe, a Čavar ili Serdarević će valjda biti raspoloženi, jedan bi već trebao. Milas nam je u odbrani također potreban raspoložen, još ako mu se priključi Bezbradica mislim da ćemo namučiti Janeze. Odbrana je ključ, ponovi li se igra u odbrani kao protiv Mađarske ono drugo poluvrijeme može se napraviti nešto.

                      Raspored za danas:


                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • #41
                        Odlicno poluvrijeme, briljiraju nam krila. Skonto Grbavac da moraju nam bekovi biti brzi pa zajedno stavio Perica i Ajkunica. Samo nek ovako nastave, moze se doci do pobjede.

                        Comment


                        • #42
                          Sami početak utakmice identičan kao i sinoć, no na svu sreću na vrijeme smo se uspjeli vratiti. Mnogo ne iznuđenih grešaka, jednostavno bacali smo lopte na sve strane što su Slovenci maximalno koristili. Ipak kada smo malo stisli, jače počeli igrati odbranu evidentni su bili svi nedostaci Slovenije, koja po meni nije ništa jača od Mađarske. Imaju sjajno desno krilo, visoka odbrana, ali to je sve, bez nekih uigranijih akcija uglavnom se svodi sve na to desno krilo.

                          Naša igra ponovo na momente jako dobra, ovaj završni dio prvog poluvremena smo odlično odradili, ali onaj prvi je bio jako loš. Istakao bih Ereša, 95-godišnjaka koji igra fenomenalno, bez imalo straha i respekta prema protivniku. Kako samo hladno zabija, biće prava mašina. Isto tako Miličević večeras jako dobar, mnogo efikasniji nego li ranije, dakle krilne pozicije su nam večeras glavne uzdanice. Jedino je Zulfić malo zakazao, ali ne može i jare i pare. Serdarević ponovo sjajan, par izvanrednih odbrana koja su nas doslovno vratile u život jer su u tim trenucima Slovenci imali čak i +5.

                          Inače, Zetra ispunjena pravo, postavljamo nove standarde, 10.000+ ljudi na utakmici juniorske reprezentacije. Ostali neka uče od najboljih. Još sada kada krene huk sa tribine, mislim da će biti dovoljno za novu pobjedu.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • #43
                            Evo ako nekom treba stream. http://www.bhtelecom.ba/webtv_rukomet.html

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by danijelkr View Post
                              Odlicno poluvrijeme, briljiraju nam krila. Skonto Grbavac da moraju nam bekovi biti brzi pa zajedno stavio Perica i Ajkunica. Samo nek ovako nastave, moze se doci do pobjede.
                              Zaboravih spomenuti večeras sjajnog Ajkunića, vidim nešto nedostaje. Ima petlju da krene sam, još kada mu se doda odlični Perić uspjeh je zagarantovan. Nešto kontam kako bi oni naši seniori pukli po svim šavovima kada bi neko poveo 5 razlike protiv njih, mislim da bi već meč bio gotov. Ali ovi momci igraju za svaku pohvalu, ovakva borba i želja odavno nije viđena u seniorskim reprezentacijama, a kamo li juniorskim.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • #45
                                Poraz od jedne od najboljih selekcija i nije toliko bolan poraz. Losi veceras bili u napadu Milas, Peric, Bezbradica i Zulfic.

                                Ona petica iz Slovenije paklen igrac.

                                Comment

                                Working...
                                X