Announcement

Collapse
No announcement yet.

Le TOUR de FRANCE 2013 - 100e édition

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ljudi koji tek s vremena na vrijeme gledaju biciklizam ili prate samo Tour slabo poznaju vozace.Posto ih ima 198,vecina ne zna ko su vozaci(naravno,lise tih nekoliko koji se bore za podijum i koji su manje-vise svima poznati) koji ce se boriti za visoke pozicije u generalnom plasmanu.

    Posto nemam pametnija posla,sastavio sam listu vozaca za taj neki top 20.Ovi boldovani su kandidati za top 10

    Garmin - Hesjedal,Martin,Talansky

    Astana - Fugslang,Brajkovic

    Europcar - Rolland,Voeckler

    RadioShack - Schleck,Kloden,Zubeldia,Monfort

    BMC - Evans,Van Garderen

    Cofidis - Taaramae,Coppel,Navarro

    Katusha - Rodriguez,Moreno

    Lampre - Cunego

    Saxo - Contador,Roche,Kreuziger

    Euskaltel - Anton,Nieve

    Belkin - Mollema,Gesink,Ten Dam

    FDJ - Pinot,Jeannesson

    AG2R - Peraud

    Sky - Froome,Porte,Siutsou

    Lotto - Van den Broeck

    Movistar - Valverde,Quintana,Rui Costa,Amador

    Vacansoleil - De Gendt,Westra,Poels

    OPQS - Kwiatkowski

    Sojasun,GreenEDGE,Argos-Shimano i Cannondale nemaju pravih kandidata za top20.Jedino Moser iz Cannondale-a mozda.

    Comment


    • #32
      It is not the violence that sets a man apart.
      It's the distance he's prepared to go.

      Comment


      • #33
        Odlicno su odradili prezentaciju timova.Da mi je da sam danas tamo...kakvo mjesto jbt.


        Mislim da ovo nismo kacili

        Last edited by powerslave; 27-06-13, 21:43.

        Comment


        • #34
          SLIKE SA TRENINGA DANAS









          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • #35
            Hulk spremio biciklo za Tour

            Comment


            • #36
              Treba napomenuti da pored sabiranja bodova na Tour-u, moguće je i oduzimanje istih. Prošle godine je to na svojoj koži osetio Matt Gross, kada je blokirao Sagana, i bio kažnjen oduzimanjem bodova.



              kako ga je blokirao ?

              Comment


              • #37
                Sta mislite o Cadel Evansu ili Gilbertu iz BMC-a za pobednicko postolje ? Ili Sylvain Chavanel i Andy Schleck ?

                Comment


                • #38
                  Nekoliko postova iznad imas listu vozaca,razvrstanih po timovima,koji mogu do podijuma/top10-top20 plasmana.

                  Ja vjerujem da Evans moze zavrsiti na podijumu ali jedino kao treci.Schleck je trenutno u fazi povratka i fizickog i mentalnog tako da od njega ne treba ocekivati nsita ozbiljno ove godine.
                  Gilbert i Chavanel nisu dovoljno univerzalni vozaci.Njih dvojica mogu "samo" etapne pobjede da jure.


                  Goss u odredjenoj mjeri nije postovao Saganovu liniju tj. presjekao je(naglo je izasao ispred Saganovog prednjeg tocka,mada je u toj situaciji i Sagan bio djelimicno kriv ali je na kraju tako ispalo)sto je onemogucilo Sagana da normalno vozi.Oduzeli su mu 20-30 bodova.
                  Last edited by powerslave; 28-06-13, 21:17.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Stoj4k View Post
                    Treba napomenuti da pored sabiranja bodova na Tour-u, moguće je i oduzimanje istih. Prošle godine je to na svojoj koži osetio Matt Gross, kada je blokirao Sagana, i bio kažnjen oduzimanjem bodova.



                    kako ga je blokirao ?
                    Па вероватно му је ушао у путању или га гурао, тако нешто...
                    Arise, Serbia!
                    You fell asleep long ago,
                    And have lain in the dark.
                    Now wake up
                    And rouse the Serbs!


                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Video sam tu listu ali ne i ove vozaca. A recimo ja od Cadele Evansa ocekujem neko od prva tri mesta.

                      Comment


                      • #41
                        Kaznjava se ulazak u putanju ?

                        Comment


                        • #42
                          Tu listu sam ja sastavljao tako da ne mora da znaci da je to to sto se tice vozaca koji ce zavrsiti u vrhu genralnog plasmana,ali sam prilicno siguran da Gilberta i Chavanela nece biti ni u top10 ni u top20 Gilbert mi je,uz Hushovda,omiljeni biciklista pa bi valjda ja znao moze li on osvojiti Tour ili biti na podijumu

                          Svako opasnije presijecanje,jace guranje tj svi nesportski potezi se kaznjavaju.Na sta bi to licilo kad vozaci ne bi postovali svoje protivnike?Ako nekome naglo izletis ispred tocka postoji opasnost da se tockovi dodirnu sto bi pri toj brzini znacilo da oba vozaca idu u komade.Kad se desi to presijecanje putanje,ovaj sto je pozadi obicno mora da uspori ili zakoci kako bi izbjegao pad a to mu onda onemogucava da sprinta.Pravila sprinta su jasna.Svaki vozac prati svoju liniju=svi imaju dovoljno prostora(ako se izbore za njega) i onda je sprint cist i ravnopravan i pobjedjuje najjaci.


                          Imas opciju "Edit Post",pa je koristi.
                          Last edited by powerslave; 28-06-13, 21:28.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Stoj4k View Post
                            Kaznjava se ulazak u putanju ?
                            Па јебем ли га брате. Ваљда не можеш у сваком тренутку да улетиш човеку испред себе у путању. Поготово на спринту. Замисли они возе један поред другог и Гос види како га Саган претиче и овај улети у/испред њега... сигурно да се такве ствари кажњавају.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Uros94 View Post
                              Па вероватно му је ушао у путању или га гурао, тако нешто...
                              Originally posted by Powerslave View Post
                              Tu listu sam ja sastavljao tako da ne mora da znaci da je to to sto se tice vozaca koji ce zavrsiti u vrhu genralnog plasmana,ali sam prilicno siguran da Gilberta i Chavanela nece biti ni u top10 ni u top20 Gilbert mi je,uz Hushovda,omiljeni biciklista pa bi valjda ja znao moze li on osvojiti Tour ili biti na podijumu

                              Svako opasnije presijecanje,jace guranje tj svi nesportski potezi se kaznjavaju.Na sta bi to licilo kad vozaci ne bi postovali svoje protivnike?Ako nekome naglo izletis ispred tocka postoji opasnost da se tockovi dodirnu sto bi pri toj brzini znacilo da oba vozaca idu u komade.Kad se desi to presijecanje putanje,ovaj sto je pozadi obicno mora da uspori ili zakoci kako bi izbjegao pad a to mu onda onemogucava da sprinta.Pravila sprinta su jasna.Svaki vozac prati svoju liniju=svi imaju dovoljno prostora(ako se izbore za njega) i onda je sprint cist i ravnopravan i pobjedjuje najjaci.


                              Imas opciju "Edit Post",pa je koristi.

                              Hvala

                              Comment


                              • #45
                                Sto se tice Goss-Sagan slucaja,pogledaj 37:00.



                                Evo sta se desi kad se u sprintu nadje neki idiot-Roberto Ferrari

                                Comment

                                Working...
                                X