Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gran Premi Aperol de Catalunya MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Mali off - Da ga je Ducati unazadio jeste , ali da sam na njegovom mestu , isto bih se poneo tj isto bih potpisao sa Ducatijem ugovor. Kadkad covek u zivotu trazi nove ciljeve , i verujem da je hteo i sa Ducatijem da osvoji titulu , sa cime bi usao u anale ! ( On je vec legedna ali bio bi veca ! ) .Kad je on bio Lorencovih godina verovatno nije ni razmisljao o tome da uzme titulu na tri razlicita proizvodjaca ,ali se apetit povecao vremenom Za Lorenca nisam siguran da ce isto ili slicno uraditi

    Sto se tice trke , tacnije svih trka , pomerili su se sa mtrve tacke , tj ima nekih desavanja naspram prosle monotone godine ,mada ne dovoljno

    Comment


    • #62
      Bravo za Lorenca,svi ostali su bili uzasni!!!!
      sigpic

      Comment


      • #63
        In Mugello he did a mistake and f**ked my home grand prix and we could have had big pain [in the accident]. But one mistake can happen... He said he didn't see me,” Rossi told the assembled media inside the Yamaha hospitality on Sunday evening.

        “But doing the same at the next race, another time with me, is very stupid I think. He tried an impossible braking. Fortunately I released the brake and went wide, otherwise we would have crashed together again today. It was a useless overtake, because I was a lot faster than him and we were in the right position.

        “For me, when Bautista sees me, Lorenzo and also the other top guys he becomes a little bit crazy. Last year with Lorenzo [at Assen], in Valencia 2011 with me and Mugello with me. It is like he has to demonstrate that he is better than us.

        “What happened today, can happen [in racing]. But two times in a row - another time with me - is not very clever I think.”

        Eto sta ima Valentino ima da kaze za Idiotistu....
        Last edited by mikisavic89; 17-06-13, 15:38.

        Comment


        • #64
          E, sad malo vise... Zao mi je sto nisam mogao ranije, ali bolje ikad...

          Za pocetak, naravno - od pocetka... U Moto3 smo videli klasicnu trku sa klasicnim ishodom kad je vozac vec 5 godina na gridu, a sada u najboljem timu i na najboljem motoru - mirna i sigurna pobeda, iako je tokom trke delovalo sasvim drugacije. Aki Ajo je dobro poducio Saloma, nema sta... Rins - jos jedan pristojan rezultat za njega, momka odlikuje veliko strpljenje i odlican ritam. Savrsen primer mlade generacije vozaca koji kupe sve najbolje osobine njihovih prethodnih i od starta preskacu klasicno ludovanje i padanje sa motora, da bi trkama pristupili inteligentno i sa gotovo idealnom dozom rizika i sigurne voznje za optimalan rezultat. Vinales, slicna stvar, mada generalno nesto slabiji vikend za njega. Moze biti vrlo zadovoljan kad se kao nesto slabiji vikend proglasava vikend sa rezultatom - 3. mesto sa manje od sekund zaostatka. Sta je tacno posredi - rekao bih ne bas sasvim iskusna postava u ekipi mehanicara. Barca je jedna od najnezgodnijih staza za dobro podesavanje jer imamo divljacki pravac i prelepe, tecne i dugacke krivine u kojima treba izvuci maksimum brzine. Nista ovo nije iznenadjujuce, Monlau i Ajo ekipe su iskusne (konkretan primer - sticem utisak da u Salomovom delu garaze ima onoliko ljudi koliko u celoj ekipi Calvo), u obe je Marc Marquez vozio i osvajao titule za njih (doduse u drugim klasama), a proslogodisnja dominacija Vinalesa lezi u njegovoj neobuzdanosti i Corteseovom presecanju ritma svima ostalima koji su realno bili brzi od njega, a bilo ih je 4-5 u toj grupi...

          Od ostalih - Mahindra. I tacka! Fantastican uspeh, poptuno nadrealan. Realno - mogu da stanu rame uz rame sa Kalex KTM kombinacijom, mozda i sa cistim KTM-om, ali to necemo znati dok neki provereno bolji vozac (uz svo postovanje Oliveiri i Vasquezu) ne sedne za tu masinu. Neko kao Miller... A kad smo kod njega, momak zaista odusevljava. Na toj FTR Hondi, koja jeste toliko losa, ma sta pricali Srdjan i Aca, uspeh je mesanje medju najbolje...

          Komentare o komentatorima vezane za ovu trku cu ostaviti u odgovarajucoj temi, kao i za Moto2 trku. Na MotoGP prenos, jos nednom - nemam primedbi.

          Sto se tice Moto2 trke - vise nego potrebna pobeda za Polyccia. Onoliko slavlje je jasan pokazatelj koliko mu je to trebalo. Sigurno da mu je veliki kamen pao sa srca i da ce sad malo rastereceniji ulaziti u sledece trke. Ipak - ostaje pitanje sta ce se desiti onog momenta kad se bude direktno borio sa Reddingom. Nadam se odgovoru vec za 9-10 dana... Sa njegove strane - cista, strateska i potpuno zasluzena pobeda. I sasvim je tacno da bi bilo koji drugi rezultat u toj trci bio realna katastrofa za njega, manje zbog manjeg smanjenja zaostatka za Reddingom vec zato sto je bio ubedljiv celog vikenda i ovo je bio zicer koji nije smeo da promasi. Nije i dobro je sto nije, inace bi Reddingu vec sad mogli da predamo titulu, a ni trecina sezone nije prosla... Rabat se borio hrabro, svaka mu cast sto nam je pruzio sasvim pristojnu zabavu. Luthi - odlican, 5. Dobar povratak, nista manje. Scot - nije ovo bio njegov vikend, nema tu sta vise. Slazem se sa Acinom konstatacijom da je verovatno samo to po sredi, ne psiholoski pad nakon dve dobre pobede i pohvala za Srdjana sto je ostavio novinarskog prostora za tu mogucnost i to koretkno naglasio.

          Fakat je da je MotoGP trka bila pomalo antiklimaticna... Dobro - prilicno antiklimaticna... Lorenzo se za to postarao. Sa njegove strane pobeda koja se moze okarakterisati kao dosadna, ali to je njegova trka - celo kolone, konstantni krugovi, bez greski i davanja sansi protivniku. Honde su na sasvim pristojnom nivou na ovoj stazi bile. Opet, Pedrosa prilicno neubedljiv, Marc radi ono sto je vec do sad i radio... Sva trojica kazu da su uslovi bili dosta tezi od ocekivanih, sto je fakat malo cudno, u subotu je bilo teze, a bilo je boljih krugova... Ali, naravno, mi ne znamo kako je u tim odelima, ispod tih kaciga i na tim motorima... Rossi, rekoh vec, deluje to bolje negoli u Qataru, a nesto bolji ritam bi bio jos efektivniji. Jasno je ono sto on i kaze - ne moze brzo da zagreje gume, zato gubi u prvim krugovima i verovatno zato ne moze da odveze dobar krug u kvalifikacijama. Ipak je 17 godina vozio u subotu a jedan nacin, a sad mora na sasvim drugi...

          Bautista? Sta reci... Kralj je pikirao Rossija, to je radio i dok je bio u Suzukiju, a Doktor u Ducatiju, sto kaze crni - ne njemu bi da se dokazuje... Sad vidim i mikijev komentar sa citatom i to je upravo to. Kad se samo setim koliko je kukao ikmecao na Simu, a nije ni cetvrt coveka koji je Sima bio... E, Simo, Simo, neka ti je laka zemlja...

          Comment


          • #65
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            . Kad se samo setim koliko je kukao ikmecao na Simu, a nije ni cetvrt coveka koji je Sima bio... E, Simo, Simo, neka ti je laka zemlja...
            ..vecito mu je nesto smetalo,ali vecito..
            sigpic

            Comment


            • #66
              Ne, pa cekaj, jel sampion (doduse - jako davno) ili nije? Ih, kad je sampion, niko mu nije ravan...

              Comment


              • #67
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Fakat je da je MotoGP trka bila pomalo antiklimaticna... Dobro - prilicno antiklimaticna... Lorenzo se za to postarao.
                Eh za tako dosadnu trku se nije postarao samo Lorenco,vec i Dani koji kao da nije imao volje za zivotom i mali budajvi kojem je Dani konstantno smetao.Ja bi pre rekao da je ovo druga trka koju ne da je upropastio Lorenco vec Dani.Nekako mi se cini da vozi samo dobro kada je raspolozen ili kada staza vise odgovara njegovoj masini,a tako se ne osvajaju titule.Mali budjavi je bio standardan,da je bio agresivniji kao sto i ume izbacio bi i sebe i Danija iz trke.

                Sve mi se nekako cini da ce mali budjavi u kriticnom delu sezone odluciti sampiona,ili ce fasovati Dani ili Lorenco od njega.
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Najbolje ovde, Cal testirao Yamahu sa fabrickim ramom.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #69
                    I shvatio da je proslogodisnji ram bolji od tog najnovijeg. Taj ram su jos zimus i Zizela i Doktor odbacili, a ovaj koji koriste je vrlo malo izmenjena verzija proslogodinjeg rama...

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Ares View Post
                      Eh za tako dosadnu trku se nije postarao samo Lorenco,vec i Dani koji kao da nije imao volje za zivotom i mali budajvi kojem je Dani konstantno smetao.Ja bi pre rekao da je ovo druga trka koju ne da je upropastio Lorenco vec Dani.Nekako mi se cini da vozi samo dobro kada je raspolozen ili kada staza vise odgovara njegovoj masini,a tako se ne osvajaju titule.Mali budjavi je bio standardan,da je bio agresivniji kao sto i ume izbacio bi i sebe i Danija iz trke.

                      Sve mi se nekako cini da ce mali budjavi u kriticnom delu sezone odluciti sampiona,ili ce fasovati Dani ili Lorenco od njega.
                      bas bi bilo zanimljivo da ke klinac oborio Dania , da li bar sada dobio neku kaznu ...

                      Comment


                      • #71


                        Uf, mnogo opasan momak... Smejati se ili plakati, pitanje je sad.

                        Comment


                        • #72
                          Zbog ovog tragikomicnog lika je neophodno budjenje kornjace. POD HITNO!
                          VALENTINO ROSSI #46

                          Comment


                          • #73
                            ahahahaha A zamislite sta tek radi kuci pred ogledalom...

                            Comment


                            • #74
                              Vanja #66

                              Uf, mnogo opasan momak... Smejati se ili plakati, pitanje je sad.

                              ..van svakog ukusa..bez vredjanja i podsmevanja,ali totalni aut..gospode boze..
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                I da vredjamo, vidis da drugi to slabo praktikuju, koga je uopste briga...

                                Comment

                                Working...
                                X